forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 NFL
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 29/09/2009 : 19:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Našao sam najdraži tim! New orleans Saints! Marques Colston, Drew Bress i Reggie Bush su moja omiljena trojka!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/09/2009 : 19:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
To je ludacki tim... Ali ih je zanimljivo gledati... Puno poena postizu ali i puno primaju... Uve + na kladionici... A Bris je vrhunski kvoter...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 30/09/2009 : 18:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

To je ludacki tim... Ali ih je zanimljivo gledati... Puno poena postizu ali i puno primaju... Uve + na kladionici... A Bris je vrhunski kvoter...

ludacki tim?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/09/2009 : 20:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Da... Odbranu ne jebu, samo sto vise poena da bude...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 30/09/2009 : 21:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Da... Odbranu ne jebu, samo sto vise poena da bude...

A jbg. najjaci napad u lizi ima i svojih slabosti! Barem su zanimljivi!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/09/2009 : 21:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ima jos dobrih napada:

New England, Philadelphia, Indiana...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/10/2009 : 18:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Favre ludak...Opet...

http://www.youtube.com/watch?v=JLyddRYxBhQ

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30712 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 05/10/2009 : 10:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Odbrojavaju se sati do ponedjeljka


Stigao je cetvrti tjedan NFL sezone, tjedan koji se s nestrpljenjem ocekivao jer ce ovog ponedjeljka dodavac Vikingsa, Brett Favre, zaigrati protiv momcadi Green Bay Packersa, gdje je proveo 16 sezona i postao zaštitno lice organizacije. Sada igra za njihove rivale, a napetost se reže nožem...

Cemu tolika frka?

Sve oci javnosti, kako sportske tako i šire, uperene su ovaj tjedan u Minneapolis jer je ova utakmica puno više od sportskog dogadaja. 39-godišnji dodavac, Brett Favre, je ikona najpopularnijeg sporta u SAD-u, a zadnjih godina se dizalo mnogo buke oko njegovog odlaska u mirovinu i vracanja iz iste. Neki ga još uvijek vole, drugi ga ne mogu podnijeti, ali svi ce ga gledati u ponedjeljak navecer.

"Nemam pojma o cemu pricate. Ovo je za mene tek regularna utakmica", ozbiljno je novinarima dobacio branic Vikingsa, Ben Leber, ali i veoma brzo dodao: "Ovo je vjerojatno najišcekivanija utakmica regularne sezone u kojoj sam sudjelovao".

Ali i puno više od toga. Nekada se Favrea i Packerse nije ni moglo zamisliti nego kao jedno tijelo, a zatim je uslijedila mirovina pa predomišljanje pa svada s celnicima Packersa pa odlazak u New York Jetse jer bi odlazak u Vikingse bio blasfemija, pa nova mirovina, pa novo predomišljanje i onda napokon potpisivanje ugovora s dojucerašnjim žestokim rivalima.

Ukoliko vam treba usporedba, slobodno se poslužite Hajdukom i Dinamom, ali ponudit ce vam je i branic Packersa, Nick Barnett: "Minnesota je našim navijacima, uz Chicago, najveci rival. Teško se tome prilagoditi. Ne možete ih kriviti. Bili su zaljubljeni u Bretta Favrea, a on ih je napucao i otišao nekoj drugoj curi. Slomljena su im srca."

I gnjevni su! Paljenje dresova i suvenira s njegovim imenom, pa izrada dresova Favrea u uniformi Vikingsa s brojem cetiri i imenom "Juda", ono je što se može ocekivati kada se jedna od najžešcih navijackih skupina naljuti. Teorije zavjere kako je odlazak u Jetse samo bio neizravan nacin dolaska do Vikingsa, kako se Favre želi osvetiti vodstvu Packersa, nezaobilazan su dio razgovora.

Prije ponedjeljka dolazi cetvrtak

Jedini s "hladnim glavama" u ovoj prici su naravno treneri obje momcadi. Pa je tako head coach Vikingsa Brad Childress hladnokrvno rekao kako "ovdje nece biti ludnica i mjesto nece vibrirati" te kako ce se "rivalstvo samo od sebe riješiti". Svjestan je ipak psihološkog znacenja utakmice pa naglašava kako zna da njegovi igraci ne žive u vakuumu i da ce s njima porazgovarati o pojacanom interesu medija.

Dosadašnji trener Favrea, Mike McCarthy, priznao je kako želi pobijediti u ponedjeljak: "Nema sumnje. Želimo pobijediti Vikingse, sve Vikingse, ukljucujuci i Bretta Favrea", komentirao je dodavši kako je u ovom poslu vec dovoljno dugo pa ga ne cudi ni to što mu je bivši QB u uniformi velikih rivala.
Cast pripala ESPN-u

Kao šlag na tortu spektaklu, poslužila je i cinjenica da ce se isti odigrati u ponedjeljak navecer, u sklopu Monday Night Footballa za koji je od 2006. zadužena televizijska kuca ESPN. MNF je dugogodišnja tradicija americkog sporta i televizije i vec je desetljecima institucija sama za sebe.

Otkako je s ABC-a preselio na ESPN, najgledanija utakmica MNF-a bio je prošlogodišnji dvoboj Dallasa i Philadelphije. Ocekuje se da ce ova utakmica nadici te brojke i konkurirati za najgledaniju MNF utakmicu svih vremena, onu iz 1985. izmedu Miamija i do tada neporaženih Chicago Bearsa.

Favre ce se medijima obratiti u cetvrtak kada ce zasigurno lavina pitanja biti upucena dodavacu koji protiv svoje nove momcadi ima omjer 17-14, a u osam od tih utakmica je u zadnjoj cetvrtini preokrenuo vodstvo Vikingsa i donio Packersima pobjedu ili produžetke. S nestrpljenjem se ocekuje svaka rijec protagonista.

Vikingsi su neporaženi u dosadašnjem dijelu sezone (3-0), a Favre je baš prošli tjedan dokazao da može pomoci svojoj momcadi, bacivši pobjednicko TD dodavanje, dvije sekunde do kraja protiv 49ersa. U Green Bayju ga je zamijenio Aaron Rodgers, koji je par godina proveo kao njegova zamjena i uceci od njega. Rodgers je ubrzo stekao potporu navijaca koji sada žele pokazati da imaju boljeg dodavaca.

Favre = novac

Pojedinacne karte za ovu utakmicu postale su suho zlato trenucima nakon što je Favre potpisao za Vikingse, 10.000 karata je prodano u roku od 24 sata (3.000 sezonskih). Igraci Minnesote mogu podijeliti po šest karata, a to se cini kao nemoguca misija.

Ali, nije 5. listopada kraj price. Radi se o divizijskim rivalima, koje ceka uzvrat 1. studenog u Green Bayu, na Lambeau Fieldu koji je toliko godina svjedocio majstorijama Bretta Favrea:

"Kada sam došao na posao u utorak ujutro, prodavao sam karte za utakmicu od 1. studenog za 170 dolara", prisjetio se dana kada je Favre potpisao za Vikingse stanoviti Fred Benz, prodavac karata. "Na kraju dana, cijena karte je iznosila 325 dolara."

Cijena karata je i dalje rasla, najskuplja tih dana je glasila na 1.148 dolara (iskljucivši dakako VIP ulaznice), cijene su porasle, a sigurno ce i dalje rasti do kraja listopada. Favre nije utjecao samo na tu utakmicu, vec i na kompletnu seriju ulaznica za utakmice Minnesota Vikingsa. Ne usudujemo se ni ulaziti u mracne koridore sponzorskih ugovora i TV prava.

Šef NFL-a, Roger Goodell, se sigurno smješka u privatnosti svog doma, razmišljajuci kako je ovo potez a la deus ex machina u godini svjetske gospodarske krize, kada veliki broj momcadi muku muci s prodajom ulaznica. Božja providnost? Zaista? Ma ne, necemo valjda opet naceti gore spomenutu teoriju zavjere?

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 05/10/2009 : 11:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
U koliko sati je tekma po nasem vremenu?? To cu gledati...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30712 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 05/10/2009 : 11:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
2:30

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30712 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 06/10/2009 : 09:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Vikingsima emocionalna pobjeda

U posljednjoj utakmici cetvrtog tjedna, Brett Favre je uspio u dresu Vikingsa pobijediti svoju bivšu momcad Green Bay Packerse, pritom odigravši veoma dobro...

Brett Favre je protiv svoje bivše momcadi, prebacio 271 yardu, upotpunio 24 od 31 dodavanja i zabio tri TD-a u pobjedi 30:23. Favre je sada pobijedio sve momcadi u NFL-u.

“Ne znam kako to objasniti. Osjecao sam se dobro, ali nikad nisam mislio da cu biti u toj situaciji“, rekao je Favre nakon emocionalne utakmice.

Dodavac Packersa, Aaron Rodgers, rušen je osam puta, a za 4.5 obaranja, zaslužan je DE Vikingsa, Jared Allen. Rodgers je bacio najviše u karijeri (384 yds), uz dva TD-a i jedno presjeceno dodavanje.

NFL, cetvrti tjedan

Minnesota Vikings – Green Bay Packers 30:23

Prva polaganja vidjeli smo krajem prve cetvrtine. Visanthe Shiancoe je uhvatio Favreovo dodavanje od jedne yarde za pocetno vodstvo, ali su Packersi odmah izjednacili dugackim TD dodavanjem Rodgersa za Jermichaela Finleyja od 62 yarde.

I druga je cetvrtine obilovala akcijom. Vidjeli smo tri polaganja. Vikingsi su na poluvremenu vodili 21:14, nakon polaganja Ricea (TD hvatanje od 14 yds) i Petersona (probijanje od jedne yarde). Izmedu se ubacio branic Packersa, Matthews, koji je pokupio fumble i vratio ga 42 yarda za TD.

“Htio sam ovo pobijediti zbog Bretta. Cijeli tjedan je govorio kako nije velika stvar, ali znam da mu je mnogo znacilo. Moglo se vidjeti u njegovim ocima“, rekao je probijac Adrian Peterson, kojeg je obrana Vikingsa zaustavila na 55 osvojenih yardi.

Trecu cetvrtinu je obilježio TD Berriana nakon 31 yardu dugackog dodavanja Favrea, nakon kojeg su Vikingsi otišli na predalekih 28:14.

“Ovo je sigurno bilo ispod mojih ocekivanja. Imati tri posjeda lopte i biti u njihovom teritoriju, a izici s nula poena. s tim da je dva puta to bilo zbog moje greške, to je razocaravajuce“, samokritican je bio Rodgers.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/10/2009 : 11:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Zaspao sam na pocetku utakmice... AAA.. Docekao i zakunjao... Ali gledacu pregled...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 12/10/2009 : 01:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
Najzad docekah da vidim poraz New Englanda u produzetku. Ono je bilo nesto nevidjeno. Odbrana Denvera ih je zakljucala u celom drugom poluvremenu i produzetku. Mislim da bi ih dobili i u regularnom delu da nije bilo 2 potpuno neverovatne uzastopne greske specijalnog tima dok je New England pantovao u 4. cetvrtini. Svaka cast treneru Denvera Dzosu Mekdonaldu (bivsem ofanzivnom koordinatoru Patriota, u 18-1 sezoni) na 5. uzastopnoj pobedi u svom debiju kao trener. Ulepsao mi je vece.

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/10/2009 : 02:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ma jebem ih ja.. Ja puk'o samo na NE...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

sai
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 24/10/2008

Posted - 12/10/2009 : 15:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit sai's Homepage  Send sai a Private Message
Da, obe tekme koje je prenosila arena sport su bile zaista vrhunske.Šta tek reci o greškama specijalnog tima Bengalsa,oni ne znaju ni field goal pošteno da izvedu...A ipak su dobili mec u zadnjem napadu :).
A ko voli vrhunske odbrane(ili loš napad) neka pogleda mec bills-browns 3:6.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/10/2009 : 16:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Veceras ima interesantan mec... New York Jets i Miami Dolphins.. Verujem da ce biti dosta poena..

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30712 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/10/2009 : 10:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
http://www.sportnet.hr/vijesti/385249/ostali-sportovi-nfl/jay-cutler-produzio-s-bearsima

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/10/2009 : 13:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Jesi li video Brejdija za vikend?? 59-0 masakrirali Tajtense... Bacio ludak u jednoj cetvrtini 4 pasa za Tacdaun..

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 22/10/2009 : 00:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
Ono je bilo izivljavanje protiv najslabijeg tima u ligi i zadovoljavanje svog i trenerovog ega. Mnogo me vise dojmi ono sto je Dru Bris uradio protiv (dotad neporazenih) Dzajantsa u utakmici koja je bila takmicarska. Po meni Bris je trenutno najbolji QB u ligi.

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/10/2009 : 00:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Brejdi pa Bris...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 22/10/2009 : 17:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
Hehe. Ne slazem se
Misljenja sam da ljudi Brejdiju pripisuju previse zasluga za titule koje je osvojio u "mladosti" i na taj nacin umanjuju ucinak odbrane (koja je u sva tri slucaja bila najbolja u ligi), a o Adamu Vinateriju da ne govorimo. Odlaskom Romea Krinela (neverovatno dobrog def. koordinatora, i neverovatno loseg head coach-a), veci akcenat je stavljen na napad (dovodjenje Rendi Mosa i Vesa Velkera pre svega). Tada su imali cuvenu 18:1 sezonu (trener Denvera Dzosh MekDanijels je tada bio promovisan u ofanzivnog koordinatora umesto Carlija Vajsa), ali nisu uspeli da ponove ono sto im je odbrana donela u prethodnim godinama. Ako bi uzeli logiku po kojoj gledamo po titulama, znacilo bi da je najbolji Brejdi pa Big Ben, sto opet ne stoji.

Elem, ono sto hocu da kazem je da je maltene u svakoj od poslednjih 10 NFL titula, odbrana bila dominantniji deo sampionskog tima a ne napad. Tim koji je imao fantastican napad tokom te godine bi, nekako po pravilu, stizao maksimalno do S Bowla i tu se zaustavljao. Izuzetak su Mening i Koltsi. Ali, to sto je recimo Ouklend razbijen od odbrane Tampe, ne znaci da Rich Genon nije zasluzio MVP titulu te godine, kao ni Mening par godina kasnije, ili pokojni MekNer, ili uostalom Brejdi one tamo godine.

Ali mislim da u ovom trenutku Brejdi nije najbolji QB u ligi pre svega zbog toga sto posle povrede nema vise tu prepoznatljivu sigurnost, a ni rezultati ekipe nisu na njegovoj strani. Protiv ozbiljnijih timova ove godine ima jednu pobedu i dva poraza (pri cemu u ozbiljnije timove svrstavam i Jetse :)). To nije dovoljno. Mozda se vrati na nivo iz 50-TD sezone ali licno sumnjam, jer ove godine odbrana naprosto nije toliko jaka kao prethodnih godina (ipak Simor, Vrejbl, Bruski, Harison previse znace). Po meni u ovom trenutku od njega su bolji po kvalitetu i Bris i Mening, a on nek me slobodno demantuje .

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war

Edited by - johnhartson on 01/12/2009 03:56:04
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/10/2009 : 18:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ko su ti omiljeni igraci u NFL???

Meni Garard, Dzejkobs, Bris, MekNeb, Urlaher, Polamalu, Hajns Vord...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 22/10/2009 : 21:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
Hej, pa ima ih puno. Recimo MekNeb, Vorner, Ficdzerald, Vord, Tumer, Brajan Dokins, Dzered Alen, Dzastin Tak, Kit Buluk, i jos gomila.
Od skorasnjih penzionera Bus Betis, Toni Siraguza, Voren Sep, pokojni MekNer, Dzeremaja Troter, KGB, Marshal Folk, itd.

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/10/2009 : 21:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
uuu, Tumera sam zaboravio... On je vrh.... A Autobus je bio ludak... :))

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 16/11/2009 : 12:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
Ajde da se ne quotujem sta sam rekao pre oko mesec dana.
Sinoc su Patsi izgubili samo zbog tog kompleksa boga koji imaju Belicik i Brejdi, i odbijanja da prihvate da je "A perfect season" bila pre 3 godine, da nisu vise dominantni i da Indijanapolis prosto ima veci napadacki potencijal od njih. Mozda je Brejdi bio najbolji QB pre 3 godine. Vise nije. Mozda je Mos bio najbolji WR pre 3 godine. Sad mu je Vejn objasnio neke stvari.

Ko nije gledao sinocni Sunday Night Football toplo preporucujem

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000