forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izazazov u brdima Vicite
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

LK
Starting Member



86 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2001 : 21:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send LK a Private Message
Jeste, medved se pobudio pa posto sna vise nije imao reko da vidi sta se radi u sumi. :D :D :D

Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 28/12/2001 : 10:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Konacno sam nasao vremena da procitam sva cetri nastavka ove sage i mogu reci da sam se prijatno iznenadio...ovo je definitivno jedan drugaciji pristup Zagoru i prica mi se jako svidja.Dr Zistisa nikada nisam voleo da citam ali ovde se Marcello sjajno pokazao.Covek je morao imati puno strpljena da nacrta, na nacin koji je crtao,kompletnu pricu.Moracu da kupim SD izdanja i koje nisu crtali Ferri i Donateli...definitivno...toliko mi je prijala prica da mi uopste nije izgledala dugackacak naprotiv...jer neko je na forumu spomenuo da je mogla i da se skrati.

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/12/2001 : 22:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Sve cetiri serije,koje su kod nas objavljene, tima Boseli i Marcello su savrsene. Jednostano dobra marka za strip.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 28/12/2001 : 22:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Jedna prosjecno losa epizoda ali ima i gori
Marcelo je nekad ipak bolje crtao

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 28/12/2001 : 23:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Marcelo je zaista izvrstan crtac, ali po mome misljenju ipak mu ZAGOR ne lezi najbolje.Sto nikako netreba shvatiti da nije dobar.Pogledajte samo ambijent, odlicanje zaista, samo ipak nije za ZAGORA.

Go to Top of Page

LK
Starting Member



86 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/12/2001 : 11:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send LK a Private Message
Epizoda je odlicna.Da Sivi Vuk nije otvorio oci bila bi nevedjena ali Boze moj ovo je ipak Zagor.Mnogo dobra epizoda i sto vise citam ove nove moderni Zagor, oko kojeg se sve manje vrti radnja, mi je sve drazi.

Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 29/12/2001 : 12:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Marcellov Zagor mi je jedan od boljih sto se tice novog vala crtaca. Crtez mu ima potrebnu dubinu i vrlo je detaljan. Rekao bih uz Della Monicu najbolji od nove garde!
VANNINIJEVA cetverodijelna epopeja zasluzuje vrlo visoku ocijenu. Naravno cekao sam da skupim sve dijelove i tek tada sam se bacio na citanje. Istinski sam uzivao jer mi je trebalo dobrih 5 sati za taj poduhvat. Nakon citanja osijecao sam se kao da sam pogledao jedan odlican film.
Kao i nekima od Vas odgovara mi novi, moderni Zagor koji se dosta promjenio. Vrlo cesto u novije vrijeme desava se da sam Zagor odlazi u drugi ili treci plan. Price odlikuju mnogobrojnim likovima i brzom izmjenom dogadaja te se tako dobiva na dinamicnosti i zanimljivosti vecine epizoda. Jos uvijek sam i stovatelj starog Zagora i mnoge price iz najranijeg perioda jos kod mene zauzimaju vrh piramide! Ipak novi Zagor zasluzeno ide dalje i s nestrpljenjem uvijek cekam nove epizode.

-DD-
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5944 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 29/12/2001 : 13:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
Aj' ti pojasni sto je tako dobro kod Marcellovog Zagora ? Pa cak mu ni logo na majici covjek ne crta dobro, a Ciko izgleda kao neka debela zabetina.

.:|VJ|:.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 29/12/2001 : 13:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Tebi je stvarno VJ dosadno! Sjedis svaki dan samnom na picima i 100 puta smo diskutirali o Marcellu i ti mene ponovno pitas sto je tako dobro. Rekao sam ti covjek ima detaljan crtez i jednostavno mi odgovara...

-DD-
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5944 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 29/12/2001 : 14:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
Joj kad se uhvatim skeniranja pa posaljem "detaljne" crteze majstora Marcella .

.:|VJ|:.
Go to Top of Page

desperado
Average Member



802 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 29/12/2001 : 15:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send desperado a Private Message
Spomenuosam i ranije, da zadnje sto sam procitao od zagora je zadja prica kod taljana (“il libro del demonio” & “le chiavi dell’inferno), vjerujet dopalomise neverovatno, tim sto zagor niz celu pricu nosi jaknu (slicno ko na naslovnicu prvog dela), sto posebno daje draz na radnju jer, bar za mene, bio je to STARI DOBRI NOVI ZAGOR i jos PRAVI …
Moreno Burattini napisao skoro filmsi scenario, a crtac Gaetano Cassaro to maestralno oslikao…
Moje mislenje, ako ovokve price ima i jos, onda Zagoru pretsoji svetla buducnost… Ferri, postaje proslost !!!!! … sorry …

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 29/12/2001 : 16:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Marcelo je dobar crtac ali Zagor mu nikako ne lezi
Igrom slucaja sam procitao tu seriju i zakljucio da je za nijansu bolja od nekih epizoda ali i dalje prezna i bez onog duha kojeg je imao Zagor prije a izgleda da ga vise nikad nece ni imati
Radnja je razradjena vise nego kod Lazarijusa na primjer koji nije vrijedan spomena sto se tice radnje stripa
Samo sto to vrijedi kad su okolnosti izvjestacene i neprirodne kod odnosa izmedju likova i samih dogadjaja
Smisao trazenja realnosti je gori ako ga ne pogodis od same naive
E pa nekad je Zagor bio naivan i to mu je lezalo i smisao je bio pogodjen a sad su daleko od smisla samog Zagora i meni to jako smeta i zato vise volim naivnog starog Zagora nego ovog novog mutanta izmedju nepogodjene realnosti i fantastike u sasvim obicnim dogadajima

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 29/12/2001 : 16:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Ferri nikada nece postati proslost!...sorry...
Vecinu novih Zagorovih epizoda tesko i listam...

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 29/12/2001 : 16:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
I samo da kazem da sam danas proveo citava 3 sata sa Going-Goingom...Ne smem tako nesto da ponovim jos jednom jer cu da poludim totalno...

Go to Top of Page

desperado
Average Member



802 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 29/12/2001 : 18:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send desperado a Private Message
Sto tije mozak ?!??!?
Stari zagor je zakon svoje vrste…nema greshke...
No da bi “uzivao” i dalje u Zagora moram da adaptiram setila na d o b r o g n o v o g z a g o r a, hvala Bogu to mi uspjeva i jednostavno nemam predrasuda... momak je dobar...

(kada ovo tvrdim, imam na um Tex-a, Galepinijevog i ovog “novog”... stare epizode su dobre, ali ove nove postale mnogo dobre, ...a iz oba ciklusa verovatno ima odlicne epizoda)

Ovo ce se desiti i sa Zogor-om, ako vec nije pocelo...

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/12/2001 : 19:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Ferri je ziva legenda i tu je tacka. Glupo ga je meriti sa novom generacijom. Nova vremena novi ljudi. Cudi me da ddfan to nemoze da prihvati. Pored toga sto Zagor ima veoma dobre crtace ima i odlicne pisce. Dokle?
Videcemo

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 29/12/2001 : 21:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Prihvatam ja to i potpuno mi je jasno da Ferri ne moze da zivi 200 godina.Ali novi Zagor mi se jednostavno ne svidja i ja tu nista ne mogu...

Go to Top of Page

LK
Starting Member



86 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/12/2001 : 21:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send LK a Private Message

Samo da kazem zasto mi se ne dopada stari Zagor (ne mislim na pricu i crtez vec na scenario).Na prvoj slicici Zagor,na drugoj isto,na trecoj opet Zagor,evo ga i na cetvrtoj,petoj…onda ga na jednoj nema pa opet cela stranice na kojoj nema slicice bez glavnog junaka (ovo se ne odnosi samo na Zagora vec na sve stripove koju su pravljeni u proslosti).Danas se strip mnogo ozbiljnije radi i pojava da na slicicama 2/3 stripa se vidi lik glavnog junaka je retkost.Zato veliki minus starom Zagoru.

I jos nesto.Ono po cemu je Ken Parker postao popularan je to da on nikad nije bio onaj oko kog se prica vrtela, vec se on manje vise slucajno nasao u njoj.Ista je situacija sa danasnjim Zagorom.Stoga veliki plus za novog Zagora.


Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1893 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 29/12/2001 : 21:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
da, veliki plus
vrlo sam zadovoljan serijom, mada bih ipak vise voleo da ju je crtao FERRI
LK scenarijo je ono sto mi zovemo prica, a to o cemu ti govoris pre bi se moglo nazvati rezijom slazem se u pravu si da je na tom polju bilo napretka. napretka je bilo, vidnog i kod samog FERRIJA i NOLITE.
ovaj sad zagor je dosta drugaciji, a mi smo zavoleli starog i mozda jos uvek nemozemo realno da pricamo o tandemu boseli marcelo
FERRI ne moze biti proslost dok god bude objavljivano bilo sta njegovo
Ziveo FERRI
i da mu se ruke ne tresu (uzgred, jel zna neko jel FERRI levoruk ili desnoruk?)

Caramba
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 29/12/2001 : 22:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
A ja kada kazem da mi je stari Zagor neuporedivo bolji mislim upravo na razliku u prici i crtezu koji su onda bili mnogo* bolji.
*nesrazmerno,astronomski,kolosalno...

Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1893 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 29/12/2001 : 23:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
dd fan, sta fali ovoj prici?
zamisli da je ovo crtao FERRI?
mogao bih da ga svrstam makar u zs brojeve na 700 ili 800(po kvalitetu price)

Caramba
Go to Top of Page

LK
Starting Member



86 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/12/2001 : 00:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send LK a Private Message
Ma nemas ti pojma DDfane! :P
Sta ti znas, jesi sam rekao da ne citas ove nove epizode. :D

Jesi li ti to bio kod Goinga a da me nisi zvao? :(


Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 30/12/2001 : 00:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Pa ne citam upravo iz razloga koje sam naveo,to i jeste sustina.Ali u svakom slucaju procitacu ovih dana ovu vanninijevu seriju pa cu onda da vam javim moj konacni sud(u svakom slucaju ne ocekujte da se javim i kazem kako nista bolje od Zagora nisam citao).
Nisam ja bio kod Going-Goinga vec on kod mene.Proveli smo celo popodne zajedno i sada ima dovoljno materijala da me,po obicaju,ogovara.Sada ga samo cekam da se javi...

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 30/12/2001 : 02:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
HMM.. zameneje recimo KLASIKA TEX u prici
VRAC DIABLERO, gdje imate takav FANTASTICAN uvod koi vam objasnjava u detalje cijelu epizodu, i TEX se pojavljuje tek na 33strani.
Zamislite kojajeto bila OZBILJNOST prema
jednoj epizodi. Naravno da USPJEH NIJE IZOSTAO, te tri epizode su VRHUNSKO djelo,
i samoimseje jos priblizio USIJANI METEOR I KRATER STRAVE. Svi koi skupljaju TEXA jednostavno MORAJU imati ove brojeve u kolekciji.Akose neki junak nalazi na skoro svakoj stranici, mislim da moze doci do ZASICENOSTI junaka od strane citalaca, bez obzira okojemse junaku radilo.Ali naravno svako ima svoje poglede i kriterije o JUNACIMA.

Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 30/12/2001 : 08:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Sto bih te zezao DDFan, nisi ti kriv sto ne znas sociologiju.

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000