forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli u Srbiji- Veseli cetvrtak!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 104

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 06/03/2008 : 17:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by srdjandj

Da, ali nije mi jasno, dva primerka kupujem, jedan za mene, jedan za jednog iz inostranstva, a samo dva komada dobije na tom kiosku i kako sad da ga zamenim, ostaje mi da kupim jos jedan na drugom mestu , a meni ostavim taj falsirani! :-(
Onda imam i taj "raritetni" primerak :P i jedan normalni:)


dodi na bilo koji kiosk i reci prodavacici da si jucer kupio kod njenje kolegice u drugoj smjeni i da u tvom primjerku imaš duple stranice i da bi zamjenio za ispravni primjerak.ako te odbije odeš na drugi kiosk i ponoviš istu pricu.Garantiran uspjeh iz tri pokušaja(provjereno)


Ma nema razloga da ti ne zameni strip ako ga ima izlozenog u kiosku...
Eh da su meni tvoje godine Srdjane ja bih te stripove dobijao gratis

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/03/2008 : 18:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by srdjandj

Da, ali nije mi jasno, dva primerka kupujem, jedan za mene, jedan za jednog iz inostranstva, a samo dva komada dobije na tom kiosku i kako sad da ga zamenim, ostaje mi da kupim jos jedan na drugom mestu , a meni ostavim taj falsirani! :-(
Onda imam i taj "raritetni" primerak :P i jedan normalni:)


dodi na bilo koji kiosk i reci prodavacici da si jucer kupio kod njenje kolegice u drugoj smjeni i da u tvom primjerku imaš duple stranice i da bi zamjenio za ispravni primjerak.ako te odbije odeš na drugi kiosk i ponoviš istu pricu.Garantiran uspjeh iz tri pokušaja(provjereno)




Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/03/2008 : 18:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by weljko94

danas izasao zagor-teror u muzeju,ima nagovestaja o specijalima i novim herojima.fantastican uvod u pricu je to sto su opisali mitologiju onih...zaboravio sam kako se zovu,nije mi strip pri ruci!!!ali ono sto je najvaznije NE KASNE!!!



Kakvih nagovestaja
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 06/03/2008 : 18:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
nemam skenermali dzeparac,mama ocu jos!!!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 06/03/2008 : 19:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Kupio danas...kvalitet stripa je fe-no-me-na-lan...ljudi moji, samo da ovo opstane...imacemo zaista kvalitetne stripove...nemojte me pogresno razumeti, imam sve sto Ludens objavljuje i kupovacu i dalje...ali "cetvrtak" je deset glava ispred njih u kvalitetu stampe...svaki broj je sve bolji i bolji...
Imaju svu moju podrsku...samo napred!!!




Kvalitet stampe je odlican, zali po meni je ipak za nijansu slabiji od "Ludensove" zbog pojedinih bledjih strana (po jedna ili dve u celom stripu, ali zaista tek malo bledje) te zbog toh "mehurica" na pojedinim stranama. Inace, nemoguce je imati bolji kvalitet stampe od vrhunskog kakav imaju "Ludens" i "Bonelli" - e sad, priprema za stampu je "drugi padez", o tome se da diskutovati, ovde je priprema vrhunska i mislim da je bolja od "Ludensove", ali necu unapred da ih favotizujem jer treba videti kako ce izgledati ista prica kad je izda "Ludens" (vec sam govorio o tome da je "Bonelli" planirao da pocne da isporucuje kompletnu pripremu za strip na CD-u, pa je moguce da je "Veseli cetvrtak" imao takvu pripremu a "Ludens" ne jer mozda nije stigao do tih epizoda sa kojim je pocala isporuka na CD-u.

Dakle, po kvalitetu same stampe, "Veseli cetvrtam" moze eventualno da se izjednaci sa "Ludensom". Sto se tice ostalih parametara, po meni je u neki stvarima bolji od "Ludensa", ali je u nekima losiji.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 06/03/2008 : 19:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by ---dp---

Nije ti to losa ideja sa "tetom", mogao bih i ja slicno da uradim, pa da spojim lepo i korisno sa lepim, pa mozda i to drugo lepo postane korisno


"teta" ima 23 godine, a kaze da je skoro razvedena!Sad ti vidi sta da radim, evo krecem sad po Zagora!



Dobro je da jos nisam kupio Zagora, tek sam se probudio. Eto mene kod tebe da kupim tog Zagora, ionako dugo nisam bio u Vrscu. Ti rece da kupujes po dva primerka od svakog stripa. Kladim se da ides dva puta, bar bih ja tako radio


Kupujem dva primerka, ali ne oba za sebe(nisam toliko lud), jedan sebi, a jedan jednom iz inostranstva, covek me zamolio, pa kad se nakupi 2kg. onda cu da mu posaljem.
Kad dolazis u Vrsac?
Javi se kad budes bio ovde!



Ma ja to zbog tete sa kioska, ali ako me put navede na tu stranu, budi siguran da te necu zaobici
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 06/03/2008 : 19:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by weljko94

danas izasao zagor-teror u muzeju,ima nagovestaja o specijalima i novim herojima.fantastican uvod u pricu je to sto su opisali mitologiju onih...zaboravio sam kako se zovu,nije mi strip pri ruci!!!ali ono sto je najvaznije NE KASNE!!!



Kakvih nagovestaja



Pa u uvodniku pise da vec planiraju specijalce, i to ce najpre krenuti sa Zagorovim. Ja se najiskrenije nadam da ce biti upravo oni koji nisu izasli na juznoslovenskim jezicima.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/03/2008 : 19:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by sdragan@

Kupio danas...kvalitet stripa je fe-no-me-na-lan...ljudi moji, samo da ovo opstane...imacemo zaista kvalitetne stripove...nemojte me pogresno razumeti, imam sve sto Ludens objavljuje i kupovacu i dalje...ali "cetvrtak" je deset glava ispred njih u kvalitetu stampe...svaki broj je sve bolji i bolji...
Imaju svu moju podrsku...samo napred!!!




Kvalitet stampe je odlican, zali po meni je ipak za nijansu slabiji od "Ludensove" zbog pojedinih bledjih strana (po jedna ili dve u celom stripu, ali zaista tek malo bledje) te zbog toh "mehurica" na pojedinim stranama. Inace, nemoguce je imati bolji kvalitet stampe od vrhunskog kakav imaju "Ludens" i "Bonelli" - e sad, priprema za stampu je "drugi padez", o tome se da diskutovati, ovde je priprema vrhunska i mislim da je bolja od "Ludensove", ali necu unapred da ih favotizujem jer treba videti kako ce izgledati ista prica kad je izda "Ludens" (vec sam govorio o tome da je "Bonelli" planirao da pocne da isporucuje kompletnu pripremu za strip na CD-u, pa je moguce da je "Veseli cetvrtak" imao takvu pripremu a "Ludens" ne jer mozda nije stigao do tih epizoda sa kojim je pocala isporuka na CD-u.

Dakle, po kvalitetu same stampe, "Veseli cetvrtam" moze eventualno da se izjednaci sa "Ludensom". Sto se tice ostalih parametara, po meni je u neki stvarima bolji od "Ludensa", ali je u nekima losiji.



Ako je tako, onda se nadam da mi se stripovi "Veselog cetvrtka" nece raspadati kao Ludensovi!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/03/2008 : 19:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ne svida mi se sto "cetvrtak" tako rano planira izbaciti specijalce u prodaju
previse riskantno idu s tom politikom, trebali su pricekati neko vrijeme da prvo vide kako ce se ovi stripovi "uhvatiti" za sadasnju publiku
sad cujem i da su povecali tiraz na 12000 komada...
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 06/03/2008 : 20:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
super,sto se tice specijalaca to je samo najava,i meni se cini da je ipak previse stripova,ali specijalce cu ja sigurno kupovati jer te puste da se odmoris od linearnosti,i puno se nasmejes,citao sam ludensove specijalce,ne nasmeju svi,citao sam skoro ciko arheolog,tu sam se bukvalno pocepao,a kad sam procitao almanah...ipak sam se cepao!!!!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/03/2008 : 03:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

ne svida mi se sto "cetvrtak" tako rano planira izbaciti specijalce u prodaju
previse riskantno idu s tom politikom, trebali su pricekati neko vrijeme da prvo vide kako ce se ovi stripovi "uhvatiti" za sadasnju publiku
sad cujem i da su povecali tiraz na 12000 komada...



Ne razumem kako to moze biti lose? Valda je dobro sto tako brzo idu specijalci? Sumnjam da bi se firma koja se godinama bavi ozbiljnim poslom tako olako igrala milionima?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/03/2008 : 03:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by sdragan@

Kupio danas...kvalitet stripa je fe-no-me-na-lan...ljudi moji, samo da ovo opstane...imacemo zaista kvalitetne stripove...nemojte me pogresno razumeti, imam sve sto Ludens objavljuje i kupovacu i dalje...ali "cetvrtak" je deset glava ispred njih u kvalitetu stampe...svaki broj je sve bolji i bolji...
Imaju svu moju podrsku...samo napred!!!




Kvalitet stampe je odlican, zali po meni je ipak za nijansu slabiji od "Ludensove" zbog pojedinih bledjih strana (po jedna ili dve u celom stripu, ali zaista tek malo bledje) te zbog toh "mehurica" na pojedinim stranama. Inace, nemoguce je imati bolji kvalitet stampe od vrhunskog kakav imaju "Ludens" i "Bonelli" - e sad, priprema za stampu je "drugi padez", o tome se da diskutovati, ovde je priprema vrhunska i mislim da je bolja od "Ludensove", ali necu unapred da ih favotizujem jer treba videti kako ce izgledati ista prica kad je izda "Ludens" (vec sam govorio o tome da je "Bonelli" planirao da pocne da isporucuje kompletnu pripremu za strip na CD-u, pa je moguce da je "Veseli cetvrtak" imao takvu pripremu a "Ludens" ne jer mozda nije stigao do tih epizoda sa kojim je pocala isporuka na CD-u.

Dakle, po kvalitetu same stampe, "Veseli cetvrtam" moze eventualno da se izjednaci sa "Ludensom". Sto se tice ostalih parametara, po meni je u neki stvarima bolji od "Ludensa", ali je u nekima losiji.



Ako je tako, onda se nadam da mi se stripovi "Veselog cetvrtka" nece raspadati kao Ludensovi!



Kako vidim, nijedan od pet stripova izaslih za ove cetiri nedelje ne lici na bilo sta sto bi bilo sklono raspadanju, i budite uvereni da vam se nijedan strip "veselog cetvrtka" nece raspasti ni za pedeset godina, to se vidi odmah cim uzmete strip u ruke, dakle, uvec je bolji cak i od onog koji je imala SD.

Uz to, primecujem da je kvalitet papira kod novog Zagora dodatno poboljsan, i deblji je za nekih dodatnih 10% u odnosu na prvi broj i ovaj papir je prosto fantastican. Kao sto sam vec rekao, u nekim stvarima je "veseli cetvrtak" zaista bolji od "Ludensa", jako malo fali pa da ga presisa u svim segmentima.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 07/03/2008 : 07:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by supermark

ne svida mi se sto "cetvrtak" tako rano planira izbaciti specijalce u prodaju
previse riskantno idu s tom politikom, trebali su pricekati neko vrijeme da prvo vide kako ce se ovi stripovi "uhvatiti" za sadasnju publiku
sad cujem i da su povecali tiraz na 12000 komada...



Ne razumem kako to moze biti lose? Valda je dobro sto tako brzo idu specijalci? Sumnjam da bi se firma koja se godinama bavi ozbiljnim poslom tako olako igrala milionima?



A ima jos i onih koji kao ja jos nisu uzeli ni jedan broj.
Ja cekam da mi tip koji mi donosi stripove donese od Slobe za mene i sestrica,a donosi jos i za jedan broj ljudi iz Nisa koji nece da juri "dobre" primerke po trafikama
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16811 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/03/2008 : 08:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by wesskowaz

Povecali tiraz na 12000.
Jedva cekam te specijalce.


Ima li ikakvih podataka kakva je bila prodaja prvog broja? Nije se odavno desilo da neki izdavac poveca tiraž.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 07/03/2008 : 09:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by srdjandj

Da, ali nije mi jasno, dva primerka kupujem, jedan za mene, jedan za jednog iz inostranstva, a samo dva komada dobije na tom kiosku i kako sad da ga zamenim, ostaje mi da kupim jos jedan na drugom mestu , a meni ostavim taj falsirani! :-(
Onda imam i taj "raritetni" primerak :P i jedan normalni:)


dodi na bilo koji kiosk i reci prodavacici da si jucer kupio kod njenje kolegice u drugoj smjeni i da u tvom primjerku imaš duple stranice i da bi zamjenio za ispravni primjerak.ako te odbije odeš na drugi kiosk i ponoviš istu pricu.Garantiran uspjeh iz tri pokušaja(provjereno)


Pa da me popljuju sto nisam kupio kod njih na kiosku, jos da mi sad dozvole da pregledavam strip koji ne bih kupio kod njih ili da jednostavno kazem da mi daju da pregledam strip i dok ja to radim cim teta pogleda na drugu stranu ja uhvatim dzadu sa stripom i tako u tri trafike, garantovano bih imao jedan ispravan primerak!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 07/03/2008 : 09:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Evo Slobe u jutarnjem programu TV Metropolisa. :) Laže ljude kako stripovi nisu samo za decu. :)
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 07/03/2008 : 10:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Evo malog opterecenja za stranicu. :)
Obrisace vec neko ako misli da je preveliko.
Izvinjavam se na lošoj slici.






Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11389 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 07/03/2008 : 10:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by wesskowaz

Povecali tiraz na 12000.
Jedva cekam te specijalce.


Ima li ikakvih podataka kakva je bila prodaja prvog broja? Nije se odavno desilo da neki izdavac poveca tiraž.



Verovatno je to poslovna tajna

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 07/03/2008 : 11:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by srdjandj

Da, ali nije mi jasno, dva primerka kupujem, jedan za mene, jedan za jednog iz inostranstva, a samo dva komada dobije na tom kiosku i kako sad da ga zamenim, ostaje mi da kupim jos jedan na drugom mestu , a meni ostavim taj falsirani! :-(
Onda imam i taj "raritetni" primerak :P i jedan normalni:)


dodi na bilo koji kiosk i reci prodavacici da si jucer kupio kod njenje kolegice u drugoj smjeni i da u tvom primjerku imaš duple stranice i da bi zamjenio za ispravni primjerak.ako te odbije odeš na drugi kiosk i ponoviš istu pricu.Garantiran uspjeh iz tri pokušaja(provjereno)


Pa da me popljuju sto nisam kupio kod njih na kiosku, jos da mi sad dozvole da pregledavam strip koji ne bih kupio kod njih ili da jednostavno kazem da mi daju da pregledam strip i dok ja to radim cim teta pogleda na drugu stranu ja uhvatim dzadu sa stripom i tako u tri trafike, garantovano bih imao jedan ispravan primerak!



Bio sam da kupim drugog Zagora u drugoj trafici, bilo je 4 komada, pregledavao sam, svi su bili ispravni, neverovatno da sam imao juce peh da mi dodje taj retardirani primerak, ali sta cu, mozda ce nekad vise da vredi kao raritet.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16811 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/03/2008 : 11:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by wesskowaz

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by wesskowaz

Povecali tiraz na 12000.
Jedva cekam te specijalce.


Ima li ikakvih podataka kakva je bila prodaja prvog broja? Nije se odavno desilo da neki izdavac poveca tiraž.



Verovatno je to poslovna tajna


Brojke jesu. Ali nije da li su zadovoljni prodajom.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 07/03/2008 : 11:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne postoji nacin da znaju kakva je prodaja, kad je tek juce prvi broj Zagora povucen sa kioska.

Nije to kao sa malim tiražima, kad se okrenu brojevi telefona 4 striparnice, i odmah se zna situacija.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11389 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 07/03/2008 : 11:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message
Ako je prodato 5000 komada, mislim da ce biti dobro..bar za pocetak.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/03/2008 : 11:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Sloba ima veze sa Bonellijem u Srbiji?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 07/03/2008 : 12:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Sloba ima veze sa Bonellijem u Srbiji?



Vjerovatno, cim je urednik izdanja

...
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 07/03/2008 : 12:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by sdragan@

Kupio danas...kvalitet stripa je fe-no-me-na-lan...ljudi moji, samo da ovo opstane...imacemo zaista kvalitetne stripove...nemojte me pogresno razumeti, imam sve sto Ludens objavljuje i kupovacu i dalje...ali "cetvrtak" je deset glava ispred njih u kvalitetu stampe...svaki broj je sve bolji i bolji...
Imaju svu moju podrsku...samo napred!!!




Kvalitet stampe je odlican, zali po meni je ipak za nijansu slabiji od "Ludensove" zbog pojedinih bledjih strana (po jedna ili dve u celom stripu, ali zaista tek malo bledje) te zbog toh "mehurica" na pojedinim stranama. Inace, nemoguce je imati bolji kvalitet stampe od vrhunskog kakav imaju "Ludens" i "Bonelli" - e sad, priprema za stampu je "drugi padez", o tome se da diskutovati, ovde je priprema vrhunska i mislim da je bolja od "Ludensove", ali necu unapred da ih favotizujem jer treba videti kako ce izgledati ista prica kad je izda "Ludens" (vec sam govorio o tome da je "Bonelli" planirao da pocne da isporucuje kompletnu pripremu za strip na CD-u, pa je moguce da je "Veseli cetvrtak" imao takvu pripremu a "Ludens" ne jer mozda nije stigao do tih epizoda sa kojim je pocala isporuka na CD-u.

Dakle, po kvalitetu same stampe, "Veseli cetvrtam" moze eventualno da se izjednaci sa "Ludensom". Sto se tice ostalih parametara, po meni je u neki stvarima bolji od "Ludensa", ali je u nekima losiji.



Ako je tako, onda se nadam da mi se stripovi "Veselog cetvrtka" nece raspadati kao Ludensovi!



Kako vidim, nijedan od pet stripova izaslih za ove cetiri nedelje ne lici na bilo sta sto bi bilo sklono raspadanju, i budite uvereni da vam se nijedan strip "veselog cetvrtka" nece raspasti ni za pedeset godina, to se vidi odmah cim uzmete strip u ruke, dakle, uvec je bolji cak i od onog koji je imala SD.

Uz to, primecujem da je kvalitet papira kod novog Zagora dodatno poboljsan, i deblji je za nekih dodatnih 10% u odnosu na prvi broj i ovaj papir je prosto fantastican. Kao sto sam vec rekao, u nekim stvarima je "veseli cetvrtak" zaista bolji od "Ludensa", jako malo fali pa da ga presisa u svim segmentima.


slazem se

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page
Page: of 104 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000