forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Altrove i Zagor, MM, NN...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

danielp
Senior Member



Serbia
1354 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 18/02/2008 : 23:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message
Procitah sad Zagora-Tajna Sumera u izdanju veselog cetvrtka. Pa videh da se spominje baza "Drugde", znam da se spominje i u onom zadnjem serijalu sas Helingenom )zna li neko da li jos negde?)
Zagor kolko se secam tri puta (ili vise) ima veze sa Atlantidom, odnosno njenim kolonijama. U Africi i na Bliskom istoku. da li se u Marti Misterija srece sa istim kolonijama ili mozda Maradinim skiptarom ili ovom dijademom iz zadnjeg broja. Da li su ih Bonelijevci nekako povezali i ubacili u kontinuitet? Atlantidjani se pojavljuju i u Nathan Neveru.
Ja sam perfekcionista, a volim ovakva povezivanja i tkanje jedne dobre epske price koja se razvija kroz eone...

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 18/02/2008 : 23:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
ovo je tema kao stvorena za deecaya , sad ce se on raspisati

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/02/2008 : 23:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ja, naprotiv, ne volim te sage jer zahtjeva pracanje vise junaka od kojih neke epizode ni nece biti dostupne na hrvatskom trzistu
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/02/2008 : 23:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne znam za Zagora (osim onog sa Helingenom i EA Poom), ali Bereta, Vieti i Recagno su jedno vreme intenzivno radili na povezivanju MMa i NNa, kako u ona dva team upa, tako i u vanvremenskom ratu, pa i kasnije - Venerabili iz Nathana su se pojavili u MM Maxiju, Mister Jinx je i dalje živ u Nathanovo vreme, Orlovljeva murcadna je u drugom MM gigantu završila u bazi Drugde, a u prvom MM/NN team upu je još uvek tamo, a tu su i Generacije...

Medutim, u poslednjih par godina to sa manje više razbija. Recagno je u pretprošlom MM specijalcu prilicno napravio drugaciju buducnost za Martija, a Vietti je rekao da necemo više vidjati Mister Jinxa u Nathanu, kao ni bazu Drugde i Ljude u crnom. Roboticki MM iz Nathanove buducnosti ce se pak pojaviti u ovogodišnjem NN specijalcu, tako da još ima nade.

Enivej, ocigledno je da se taj kontinutet koji bi povezao Zagora, MNoa, MM, DD i NN ne može napraviti - gde se dedoše oni silni vanzemaljci iz Martija u Nathanu? Gde su ljudi u crnom u Zagoru? A baza Drugde u Dylanu? I tome slicno.

Kontinuitet je bolna igra za fanatike...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 20/02/2008 : 15:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
To su ti price iz baze Drugdje!!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

viktor14
Senior Member

Croatia
1119 Posts

Member since 06/08/2007

Posted - 20/02/2008 : 16:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send viktor14 an ICQ Message  Send viktor14 a Private Message
quote:
Originally posted by danielp

Procitah sad Zagora-Tajna Sumera u izdanju veselog cetvrtka. Pa videh da se spominje baza "Drugde", znam da se spominje i u onom zadnjem serijalu sas Helingenom )zna li neko da li jos negde?)
Zagor kolko se secam tri puta (ili vise) ima veze sa Atlantidom, odnosno njenim kolonijama. U Africi i na Bliskom istoku. da li se u Marti Misterija srece sa istim kolonijama ili mozda Maradinim skiptarom ili ovom dijademom iz zadnjeg broja. Da li su ih Bonelijevci nekako povezali i ubacili u kontinuitet? Atlantidjani se pojavljuju i u Nathan Neveru.
Ja sam perfekcionista, a volim ovakva povezivanja i tkanje jedne dobre epske price koja se razvija kroz eone...



Baza "Drugdje" se pojavljuje u 5. susretu s Hellingenom i u susretu s Krakenom.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/02/2008 : 16:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by danielp

Procitah sad Zagora-Tajna Sumera u izdanju veselog cetvrtka. Pa videh da se spominje baza "Drugde", znam da se spominje i u onom zadnjem serijalu sas Helingenom )zna li neko da li jos negde?)
Zagor kolko se secam tri puta (ili vise) ima veze sa Atlantidom, odnosno njenim kolonijama. U Africi i na Bliskom istoku. da li se u Marti Misterija srece sa istim kolonijama ili mozda Maradinim skiptarom ili ovom dijademom iz zadnjeg broja. Da li su ih Bonelijevci nekako povezali i ubacili u kontinuitet? Atlantidjani se pojavljuju i u Nathan Neveru.
Ja sam perfekcionista, a volim ovakva povezivanja i tkanje jedne dobre epske price koja se razvija kroz eone...



Da si perfekcionista, uvidio bi da je ovo topic za podforum Bonelli, a ne Stripovi!

Ni Maradin skriptar (što ti je to?, misliš žezlo Tin-Hinan?), ni dijadema iz zadnjeg broja ne pojavljuje se nigdje drugdje osim u Zagoru. Makar Zagor posjecuje ista mjesta i vrluda ruševinama Atlantide, a ponekad obraduje baš i teme iz MM-a, nigdje se egzaktno ne povezuje sa MM-om. Cak štoviše, ima više camea iz Zagorovog serijala u ostalim serijalima. Ono što se konstatira u Zagoru je da je Drugdje postojala u Zagorovo vrijeme i da joj je Poe bio clan, kao što su vec i drugi rekli. Ono što Boselli povezuje sa Atlantidom i ostalim drevnim civilizicijama više je iz povijesti Conana i Howardove Hyperboreje ili Lovecrafta, nego one prave Atlantide iz MM-a. MIslim da sam cak svašta vec i napisao o toj temi na:
http://www.stripovi.com/Recension.asp?hero=ZG&StoryID=314

Ako citaš samo Zagora, teško da ceš saznati sve reference...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000