forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Poštarina
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/03/2008 : 23:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Malicius

da ne pisem sad vise, preumoran sam i idem spavat, radio cijeli dan
sutra cu se malo raspitat kod kolegice pa cu napisati malo vise o ovoj temi :)


Ajde, svaka informacija je dobrodosla!
Jel dobra koleginica?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Mladen Krstic
New Member



Serbia
188 Posts

Member since 30/03/2007

Posted - 14/03/2008 : 23:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mladen Krstic's Homepage  Send Mladen Krstic a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Obicne tiskanice se ne evidentiraju i ne postoji mogucnost da im se udje u trag ako se izgube, moze ih recimo neko da baci ili slicno i ne mozes da dokazes, samo u slucaju preporucenih posiljaka ili paketa, dobijes potvrdu o poslatoj posiljci.
Ja saljem uvek obicne tiskovine i skoro stoprocentni mi je ucinak prispeca poslatih i prijema istih!



Covek mi poslo Post Expresom...i nista e jbg

Ocu Judas Priest!!!
Ipak sam zadovoljan i sa Mejdenom...Al Slejer ocu...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/03/2008 : 23:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Malicius

da ne pisem sad vise, preumoran sam i idem spavat, radio cijeli dan
sutra cu se malo raspitat kod kolegice pa cu napisati malo vise o ovoj temi :)


Ajde, svaka informacija je dobrodosla!
Jel dobra koleginica?


Da, to je informacija koje tebe u stvari zanima...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/03/2008 : 23:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Malicius

da ne pisem sad vise, preumoran sam i idem spavat, radio cijeli dan
sutra cu se malo raspitat kod kolegice pa cu napisati malo vise o ovoj temi :)


Ajde, svaka informacija je dobrodosla!
Jel dobra koleginica?


Da, to je informacija koje tebe u stvari zanima...


A tebe kao ne?Da, da, ti si ozenjen, sorry....

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/03/2008 : 23:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Mladen Krstic

quote:
Originally posted by srdjandj

Obicne tiskanice se ne evidentiraju i ne postoji mogucnost da im se udje u trag ako se izgube, moze ih recimo neko da baci ili slicno i ne mozes da dokazes, samo u slucaju preporucenih posiljaka ili paketa, dobijes potvrdu o poslatoj posiljci.
Ja saljem uvek obicne tiskovine i skoro stoprocentni mi je ucinak prispeca poslatih i prijema istih!



Covek mi poslo Post Expresom...i nista e jbg


To je prosto nemoguce, jer kad se salje post expresom ide sa bar kodom, tako da to ne moze da nestane, ustvari retko kad sta nestane, desi se tu i tamo poneki slucaj, recimo kradja novca iz pisama, ali stripovi u tiskanicama, paketima i svakojako drugacije, ipak mislim da u 99% slucajeva stignu kad se posalju, bilo od kuda i bilo gde!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Mladen Krstic
New Member



Serbia
188 Posts

Member since 30/03/2007

Posted - 14/03/2008 : 23:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mladen Krstic's Homepage  Send Mladen Krstic a Private Message
Nisu upitanju stripovi...diskovi :)

Ocu Judas Priest!!!
Ipak sam zadovoljan i sa Mejdenom...Al Slejer ocu...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/03/2008 : 23:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Mladen Krstic

Nisu upitanju stripovi...diskovi :)


Bez obzira, pos expresom je nemoguce da nestane, ili primis ili se vrati posiljaocu!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

c64
Senior Member

Cuba
1694 Posts

Member since 15/03/2006

Posted - 15/03/2008 : 09:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send c64 a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by c64


Ljudi kolika je poštarina za paket sa 20 Dylan Dogova iz Pule do Zagreba?

Mislim da je to porrilicno "velika" masa pa me zanima još i koliko je to od prilike teško

Tnxs


To je teško nekih 2.5 kg.
Poštarina za paket 14.40 kn.




Zahvaljujem svima na odgovorima
Zvao sam poštu cijena je kao što ste naveli. 14-15kn
Go to Top of Page

Mladen Krstic
New Member



Serbia
188 Posts

Member since 30/03/2007

Posted - 15/03/2008 : 11:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mladen Krstic's Homepage  Send Mladen Krstic a Private Message
Jos jednom pitam jer mi je mnogo vazno: Koji je najpouzdaniji prenos novca iz BiH u Srbiju,ili bilo kakav prenos novca???? (Covek treba da mi posalje a ja da primim u Srbiji)

Molim vas ako neko zna nek mi kaze....

Ocu Judas Priest!!!
Ipak sam zadovoljan i sa Mejdenom...Al Slejer ocu...
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 15/03/2008 : 17:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Mladen Krstic

Nisu upitanju stripovi...diskovi :)


Bez obzira, pos expresom je nemoguce da nestane, ili primis ili se vrati posiljaocu!



ako su diskovi u pitanju, moguce da ti se carina umjesala i oduzela ti posiljku, piraterija je zabranjena u svakom mogucem obliku...

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

Mladen Krstic
New Member



Serbia
188 Posts

Member since 30/03/2007

Posted - 20/03/2008 : 22:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mladen Krstic's Homepage  Send Mladen Krstic a Private Message
Da ali kako su otvarali posljiku i jel neko zna bre kako da primi lovu iz BiH u Srbiju....molim vas odgovorite ......

Ocu Judas Priest!!!
Ipak sam zadovoljan i sa Mejdenom...Al Slejer ocu...
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 21/03/2008 : 09:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
quote:
Originally posted by Mladen Krstic

Jos jednom pitam jer mi je mnogo vazno: Koji je najpouzdaniji prenos novca iz BiH u Srbiju,ili bilo kakav prenos novca???? (Covek treba da mi posalje a ja da primim u Srbiji)

Molim vas ako neko zna nek mi kaze....



kako poslati paket je tema razradena 100 puta, a dovoljno je kliknuti na poštu. no kako poslati novac obicno od sto glasa glasa cuti nije, mada ima ljudi koji puno posluju medu našim državama. ja sam u srbiju htio platiti western unionom, pa mi je tek žena na pošti rekla da kod manjih iznosa to nije isplativo te da se iz hrvatske u srbiju može placati poštanskom uputnicom koja je puno isplativija. pri tome mi nije rekla da još moram dodati 10% za srpsku poštu pa sam covjeku premalo platio.
što se tice bosne nisam siguran da je jednak platni promet iz republike srpske i federacije, da li funkcionira sustav poštanske uputnice. western union je najbrži, ali ako imaš manji iznos bit ce prevelika provizija. osnovni problem nije pouzdanost nego provizija. u mom slucaju raspon je bio od 30 do 200 kuna!
ja sada pokušavam saznati kako se šalju pare iz slovenije pa mi baš i neide.
mislim da je najbolje da kupac koji treba poslati novac u sredini u kojoj živi obide banke, poštu i sl, pita koliko košta i koji je nacin transfera novca iz tog mjesta u konkretno odredište te da vidi da li mu se i što isplati. nisam puno pomogao, no meni je za uplatu iz rh u rs pomogla samo ta metoda, dobar dan, moram to i to, koliko košta. nisam se omastio na forumu.sretno

Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 21/03/2008 11:50:29
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 21/03/2008 : 10:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ja sam iz Slovenije dobijao najcesce novac u vrednosnom pismu, postotak stizanje je 100%, nema sanse da se vrednosno pismo izgubi, recimo juce sam dobio dva vrednosna pisma, koja su mi bila poslata u utorak, dakle za 2 dana stigne, najvise cekam na vrednostno pismo iz Slovenije 4 dana!!! Iz Hrvatske su mi najcesce slali postanskom uputnicom, to je najsigurniji nacin slanja novca iz HR, jer novac direktno legne na tekuci racun kod postanske stedionice, samo mora da se napomene da se salje u evrima, dakle preracunaju ti protivvrednost kuna u evre i tako se onda posalje, uvek stigne, nema teorije da omakne, samo kasnije pozovem postansku stedionicu u Beogradu i pitam da li je na moj broj legla odredjena, ocekivana, suma i kad dobijem potvrdu, sa mojom karticom podignem novac u bilo kojoj posti u Srbiji i, uvek, ako hocu u dinarima da mi isplate, racunaju onaj veci, gornji, kurs evra!
Dobijao sam i novac iz Hrvatske u preporucenim pismima, stopostotni procenat uspesnosti!
Isti nacin slanja je iz Bosne u Srbiju postanskom uputnicom!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 21/03/2008 : 11:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
hvala srdane, a pomogao si i covjeku. još jedno ponavljam tko šalje poštanskom uputnicom neka uz cijenu stripova i poštarine doda 10% za poštu u zemlji primatelja ili se sam malo raspita na pošti. meni je covjek oprostio taj djelic sume za koji sam ga zakinuo, a da je inzistirao i za 1 euro bi morao platiti novih 30 kuna provizije jer je to minimalan iznos.

Till I Collapse
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 21/03/2008 : 12:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Da i meni je jednom stiglo 2 eura manje, ali mi je drugi put stiglo od drugog 2 eura vise i kad se sve sabere i oduzme, tu sam na svome, ne treba biti sitnicar i gledati striktno na svaki dinar, kunu, kon. marku ili euro!
Za pomoc i savet uvek sam spreman, jer znam kad sam i ja pocinjao, dosta su mi pomogli saveti od renomiranih clanova ovog foruma, pomogli su oni meni, red je da ja pomognem novima!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000