forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TORPEDO!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 18/03/2008 : 21:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by diderot2

jes, jes

jedan najvecih promašaja belog puta, po mome
je neizdavanje Morta Cindera
iako smo se toliko trudili

jer ako ga Markos izda, kako se šuška, to ce mu biti jedan od boljih poteza
-pored Metabaruna


i pored svebora i plamene i el ninha - sjajni stripovi u sjajnim izdanjima
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 18/03/2008 : 21:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
evo, vidiš, tih izdanja još nisam video
el ninha doduše poznajem, a zaboravih pomenuti i spaghetti brothers. divni su.

_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 18/03/2008 : 21:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by diderot2

THE KNJIGA... a vjerojatno bi josh tiho patio da me ne ubode u ochi profesionalnost bijelog puta

sredicemo to, frende
obecavam


stari moj sjecanja mi nitko oduzet ne moze - znam u cemu sam uzivao i nitko mi to otet ne moze ali ne moze ispravit....kao sto mi ne moze oduzeti ni trenutke kada mi je dragi prijatelj pokazao svoje blago - oni imaju tisak ja sve ostalo sto uz tu knjigu ide...a to mi nitko oduzeti ne moze dokle god je daha u mene
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/03/2008 : 22:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by diderot2

jes, jes

jedan najvecih promašaja belog puta, po mome
je neizdavanje Morta Cindera
iako smo se toliko trudili

jer ako ga Markos izda, kako se šuška, to ce mu biti jedan od boljih poteza
-pored Metabaruna


U petak je stigao potpisan ugovor, dakle, sad i službeno sa sigurnošcu mogu potvrditi da ce Mort Cinder izaci. Vjerojatno vec za ovogodišnji CRŠ.
Hvala na podrsci.

Trouble will find me
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 18/03/2008 : 22:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by diderot2

jes, jes

jedan najvecih promašaja belog puta, po mome
je neizdavanje Morta Cindera
iako smo se toliko trudili

jer ako ga Markos izda, kako se šuška, to ce mu biti jedan od boljih poteza
-pored Metabaruna


U petak je stigao potpisan ugovor, dakle, sad i službeno sa sigurnošcu mogu potvrditi da ce Mort Cinder izaci. Vjerojatno vec za ovogodišnji CRŠ.
Hvala na podrsci.


bijah ljubomoran na neke koji dobise gotova mort cindera a opet ne znwadose sto s njim...necu pominjati imena...kad mi vec to promace (ne mojom krivicom) - ovo mi sigurno promaci nece bilo cijom krivicom...a ako se usudim vrednovati - jedno od najvrednijih strip izdanja
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 18/03/2008 : 22:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
bravo, Markos

zbilja impozantno

_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 18/03/2008 : 22:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message
Odlicna vest!

Piši propalo!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 18/03/2008 : 23:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by axle munshine

Ne,nisi sanjao Dejane,to je spominjao Boban...i slazem se s tobom,bilo bi to divno izdanje...pravi integral...



Sad neki dan sam na ovom forumu staru temu o Metabaronima. Tu je negde bilo reci o nekim starim kolorima. To bi bilo pravo. Kažu da su ti stari kolori odlicni.
Iskren da budem i Sistem je uradio Inkala dobro. Istina, to je mek povez, ali mi se cini da oni nisu ni imali potrebu da to urade monumentalno, nego da objave taj strip da možemo i mi koji to ranije nismo citali da procitamo. Majku mu, baš sam imao peh sa tim Inkalima.
Nego da se vratim na temu. I ja sam zainteresovan da vidim tog Torpeda. Svi forumaši u ciji ukus ne sumnjam hvale ovaj strip. Dobro bi pasovao jedan integral. Uh baš sam se navadio na integrale!

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2312 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 18/03/2008 : 23:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Mocan je to strip...tamo neke davne godine,pre nekih dvadeset i kusur godina,bio sam u vojsci kada mi je stigao SAFov album Torpedo 1936,sa deset epizoda...koji je to osecaj bio...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2312 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 18/03/2008 : 23:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by diderot2

jes, jes

jedan najvecih promašaja belog puta, po mome
je neizdavanje Morta Cindera
iako smo se toliko trudili

jer ako ga Markos izda, kako se šuška, to ce mu biti jedan od boljih poteza
-pored Metabaruna


U petak je stigao potpisan ugovor, dakle, sad i službeno sa sigurnošcu mogu potvrditi da ce Mort Cinder izaci. Vjerojatno vec za ovogodišnji CRŠ.
Hvala na podrsci.



Uz Alvara Mayora,Mort ce biti Fibrin apsolutni hit,za sve one koji znaju sta je Deveta Umetnost...Bravo Marko...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/03/2008 : 23:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Po pitanju Torpeda... tu su pitanja suvišna... mora se imati.

Po pitanju Integrala istog... suvišno, s obzirom na mizernu cijenu cak i za fin. uvjete u Srbiji. Potrebno s obzirom da se prvi brojevi rasprodani, doduše prošlo je podosta godina od prvog. No, ocito ima onih koji ga nisu nabavili, sram ih bilo!!!

@Markos
Cestitam! Mort je genijalan! U svakom pogledu. Doduše, još ga samo nisan cita od zadnje stranice prema prvoj. Mada, ne sumnjam, da bi i na taj nacin bija remek-djelo. KUPLJENO!!!

@Ras
Ali nema Incala u HC ( Systemovog )?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2312 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 19/03/2008 : 00:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
U Srbiji,sem piratskih izdanja,Torpedo nikad nije osvanuo u albumskom ili knjiskom obliku...pitanje je samo vremena kad ce to da se desi...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2008 : 08:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by axle munshine
Uz Alvara Mayora,Mort ce biti Fibrin apsolutni hit,za sve one koji znaju sta je Deveta Umetnost...Bravo Marko...


Tesko je prognozirati, ali ja mislim da ce Eternaut biti hit ove godine, kao i Borba prosle. Jednostavno, strip je predobar, a ljudima nepoznat, pa ce ostaviti veci dojam. Alvar i Mort Cinder, to je vec otprije poznato, pa znaju sto mogu ocekivati, a ovdje kupis nesto o cemu ne znas nista i razvali te (bar sam ja imao takav osjecaj kad sam ga prvi put procitao).

Trouble will find me
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 19/03/2008 : 08:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
Naravno da cu kupiti i Morta Cindera, ali zar nije na prvi i drugi pogled Mort Cinder samo lošije nacrtani Garth:)

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2008 : 08:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
urgh, srce ce me strefiti. Ne bogohuli:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/03/2008 : 12:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

Naravno da cu kupiti i Morta Cindera, ali zar nije na prvi i drugi pogled Mort Cinder samo lošije nacrtani Garth:)




Volim ovaj forum!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 20/03/2008 : 15:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

Naravno da cu kupiti i Morta Cindera, ali zar nije na prvi i drugi pogled Mort Cinder samo lošije nacrtani Garth:)



Majke ti, gdje se njega sjeti?!



Taj strip je bio toliko ruzan da sam ga jos i zapamtio...

Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 20/03/2008 : 21:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

U petak je stigao potpisan ugovor, dakle, sad i službeno sa sigurnošcu mogu potvrditi da ce Mort Cinder izaci. Vjerojatno vec za ovogodišnji CRŠ.
Hvala na podrsci.


huraaaaaaaaaaaaaaaa, imam doma jednu koja to jedva ceka (a i ja)...nego, ako treba prijevod....

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 20/03/2008 : 22:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
koristim priliku, kad je markos on-line

markos, zacudjen i zadivljen sam tvojim izborom Alvar Mayora E. Breccia.
Ja se uzalud trudio skoro godinu dana, da to dodje u program jedne izdavacke kuce, i mada mi je silno krivo, što nisu uvažili mog mišljenja, tako sam zadovoljan tvojom odlukom.
ali kaži ti nama, koliko ceš integrala izdati.
malo racunam, prica ima tako oko 56, svaka od 8-12 stranica, kod nas vec objavljeno samo 12-13 (nisam posve siguran, a ne da mi se kopat). dva integrala, jedan integral?
molim kaži!
kupujem po tri primjerka. imam par ljudi to da poklonim. prvo onom izdavacu, koji me nije šlivio.

baš za njega sam spremam još jedan izbor. italijanskog autora. striktno ti zabranjajum, da uopšte razmišljaš, da za dve godine objaviš bilo kojeg italijana. :)))

_______________________
onaj, koji ne cita stripove

Edited by - diderot2 on 20/03/2008 22:58:52
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/03/2008 : 23:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by diderot2

koristim priliku, kad je markos on-line

markos, zacudjen i zadivljen sam tvojim izborom Alvar Mayora E. Breccia.
Ja se uzalud trudio skoro godinu dana, da to dodje u program jedne izdavacke kuce, i mada mi je silno krivo, što nisu uvažili mog mišljenja, tako sam zadovoljan tvojom odlukom.
ali kaži ti nama, koliko ceš integrala izdati.
malo racunam, prica ima tako oko 56, svaka od 8-12 stranica, kod nas vec objavljeno samo 12-13 (nisam posve siguran, a ne da mi se kopat). dva integrala, jedan integral?
molim kaži!
kupujem po tri primjerka. imam par ljudi to da poklonim. prvo onom izdavacu, koji me nije šlivio.

baš za njega sam spremam još jedan izbor. italijanskog autora. striktno ti zabranjajum, da uopšte razmišljaš, da za dve godine objaviš bilo kojeg italijana. :)))


Moram nesto priznati: obožavam Carlosa Trilla. Toliko je dobrih stripova napisao da sam jednostavno poceo kupovati doslovno sve sto ima njegovo ime na koricama. I onda sam prosle godine kupio talijansko (re)izdanje Alvar Mayora. I procitao prva 4 i odusevio se! Dalje je bilo lako, s Trillom i Brecciom sam se brzo dogovorio i to je to. Više manje tako biram naslove: procitam, oduševim se, kupim prava. (obicno stvari zapnu na drugom ili, nešto rjede, na trecem koraku, što mi uglavnom teško pada, ali ok... ionako ne mogu bas sve objaviti).
Alvar Mayor ima 57 epizoda, 688 stranica. Prve dvije epizode su na 14 stranica, ostale imaju po 12. To cu podijeliti u 4 knjige, od po otprilike 180 stranica. Prve dvije u peti/sesti mjesec, prijevod je gotov, radi se lektura i dizajn, druge dvije vjerojatno za godinu dana, mozda i prije.
I onda krenuti objavljivati još Trilla!

Od Talijana... imam na umu nešto... na T? ili C?:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 20/03/2008 : 23:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
par Markos
"Od Talijana... imam na umu nešto... na T? ili C?:)"

nemoooooj!!!

baš to. T.
a vec sam ga predložio pred dve godine, pa je tek sad došlo do interesovanja.
Bilo je tog autora u onoj The Knjiga, koju je rommel hvalio. Na više od sto strana. Nisam se mogao odupreti.

jebomater. Ko ce biti prvi, taj ce biti prvi. Šta cu. Mamice moja. Opet ce prohujati sa vihorom. :(

Još jednom cestitke za alvara. crnobelo, naravno?

_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/03/2008 : 23:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ah, prika, netko te zajebe ( blagi izraz ) i odbije tvoj prijedlog... to ti teško padne i opet im dolaziš sa idejama i grizeš nokte hoce li prihvatiti tvoje sugestije.

Plus, grizeš nokte da to netko ranije ne otkupi.

Ako nemaju sluha... pusti ih.

PS
Alvar je odlican strip! Jedan od boljih c/b stripova ikad.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 20/03/2008 : 23:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
samo, da se još malo nadovežem
po mom mišljenju Alvar Mayor je fenomenalan izbor. Strip je izvanredan, kratke price pale, crtan je maestralno. Uz to, citaocima je poznat, iz stripoteke, denisa, politikinog zabavnika, a ima još cetrdesetak neobjavljenih epizoda. tama toliko, da svaki, kome je stalo do kvalitetnog stripa, zagrize.

usporedba Morta sa Garthom ne ide. Nikakva usporedba. Garth je novinski strip, u pasicama, ima preko 160 epizoda, crtacki dosta varira, najbolji naravno od bellamyja, crtacki i scenaristicki od lošeg, do osrednjeg do odlicnog. prve price su lošije, a najbolje one, koje je pisao Odonnell. znate, da je ostavio pisanje garta i išao pisati modesty blaise?
garth se meni iznimno svidja, iako sam procitao samo nekih 40 epizoda.
secam se, kako sam kopao u ljubljanskom arhivu i tražio posleratne engleske novine. da uhvatim koju pasicu prvih izdanja garta. jer su te novine tada dolazile u ljubljanu. taj je arhiva bila u podrumu, i sigurno je niko vec deset godina nije pogledao. bio sam tako prljav, da sam jedva stigao kuci od srama.
a ništa našao. baš promašio. jer garth je poceo izlaziti posle drugog rata. za one, koji ga ne poznaju, nek uzmu seriju, koja je izlazila u zagrebu. onu, gdje je izlazila i modesty, pa havoc i kirby. bis ili kako je vec bilo. nešto više od 30 brojeva.
a pošto ste ovde zaljubljeniki u bonnelija, ima velika igra, suludi muranijan i jedna štorija o jacku the ripperu u prvim epizodama lunovog magnus stripa. tako napamet: 2,4,9.
velika igra je cisti pogodak.

_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 20/03/2008 : 23:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Ah, prika, netko te zajebe ( blagi izraz ) i odbije tvoj prijedlog... to ti teško padne i opet im dolaziš sa idejama i grizeš nokte hoce li prihvatiti tvoje sugestije.

Plus, grizeš nokte da to netko ranije ne otkupi.

Ako nemaju sluha... pusti ih.

PS
Alvar je odlican strip! Jedan od boljih c/b stripova ikad.



jes, renky, jes
teško mi pada. da vidim još ovo, što sada šaljem, mada iskreno govoreci nemam velike nade

_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/03/2008 : 08:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by diderot2

par Markos
"Od Talijana... imam na umu nešto... na T? ili C?:)"

nemoooooj!!!

baš to. T.
a vec sam ga predložio pred dve godine, pa je tek sad došlo do interesovanja.
Bilo je tog autora u onoj The Knjiga, koju je rommel hvalio. Na više od sto strana. Nisam se mogao odupreti.

jebomater. Ko ce biti prvi, taj ce biti prvi. Šta cu. Mamice moja. Opet ce prohujati sa vihorom. :(

Još jednom cestitke za alvara. crnobelo, naravno?


Ima tu tisuce stranica, mozda se mimoidjemo:) Vidjet cemo.
Alvar, crno bijelo, nego kako. Garth me nikad nije privlacio.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000