forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Rosco Rumeni (u mom slobodnom prevodu)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 17/03/2008 : 14:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
Juce sam procitao ovaj strip. Iako vise volim "ozbiljne" stripove, ovaj preporucujem za citanje posto me je prijatno iznenadio osvjezavajucim humorom. Fazoni podsjecaju na bolje dane Asteriksa ili Talicnog Toma.







Vidim ima jos dijelova:









Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/03/2008 : 14:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=25697&SearchTerms=,grga,grimizni

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 17/03/2008 : 14:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=25697&SearchTerms=,grga,grimizni



Pojma nisam imao da je to tamo objavljeno (cak sam mislio i preporuciti nekom od domacih izdavaca da ovo odstampa).
Hvala za informaciju.
Grga Grimizni... nije lose.

Interesuje me kako su preveli ono odmah na pocetku kad se kapetan vraca u camcu prema brodu i onaj sa broda ga pita "Ko je?"
Kapetan odgovara: "Tvoj kapetan, magarac jedan!"
Onaj sa broda odgovara: "Nas kapetan se tako ne zove. On se zove Rosco."

Kod nas je problem sto se ime obicno promijeni u vokativu, pa ako kaze "Tvoj kapetan, magarce!" izgubi se fazon...

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/03/2008 : 15:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ahoj, camac, koji si sad ti?

Ahoj, mulac, to sam ja, tvoj kapetan!

Lažeš! Moj kapetan se zove Grga Grimizni!



S tim da pojam "mulac" više paše od "magarac" jer se prvi izraz u primorju ( ipak je ovo strip o gusarima ) upotrebljava cesto kad se stariji obracaju ( nepoznatom ) mladem, bez namjere uvrede, za razliku od magarac što je uvreda. U ovoj sceni kapetan se obraca mornaru kojeg skoro ni ne vidi pa ga nemože ni prepoznati i nema razloga za uvredu. Zbog toga mi izraz "mulac" više paše.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 17/03/2008 : 15:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by Renky


S tim da pojam "mulac" više paše od "magarac" jer se prvi izraz u primorju ( ipak je ovo strip o gusarima ) upotrebljava cesto kad se stariji obracaju ( nepoznatom ) mladem, bez namjere uvrede, za razliku od magarac što je uvreda. U ovoj sceni kapetan se obraca mornaru kojeg skoro ni ne vidi pa ga nemože ni prepoznati i nema razloga za uvredu. Zbog toga mi izraz "mulac" više paše.



Mene i mog brata je jedan komsija zvao mulcima kad smo bili djeca (bio je rodom iz Herceg Novog). Naravno da nije imao namjeru da nas vrijedja. Ni mi se nismo ljutili, mada smo znali o cemu se radi. On je nekako bio ona vrsta starijeg gospodina kojem stoji da malu djecu zove mulcima i da to bude simpaticno.

U Hercegovini za magarca kazu kenjac, ali to je vec pogrdno.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 17/03/2008 : 15:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Ahoj, camac, koji si sad ti?

Ahoj, mulac, to sam ja, tvoj kapetan!

Lažeš! Moj kapetan se zove Grga Grimizni!






I svi se grohotom nasmijaše.

www.stripgen.com

Edited by - The Hammer of Hell on 17/03/2008 15:45:04
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/03/2008 : 16:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Da, nije bas najuspjelije.

Bilo bi bolje "Ahoj, to sam ja, tvoj kapetan, mulac jedan!" Tad bi mornarev odgovor imao smisla.

Trouble will find me
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 17/03/2008 : 17:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Da, nije bas najuspjelije.

Bilo bi bolje "Ahoj, to sam ja, tvoj kapetan, mulac jedan!" Tad bi mornarev odgovor imao smisla.



Da, to se slaze sa onim mojim "Tvoj kapetan, magarac jedan!"

(jos sam ovo gore napisao po sjecanju, jer sam na poslu, a strip mi je kod kuce pa ne mogu da vidim kako tamo pise...)
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/03/2008 : 17:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

quote:
Originally posted by Renky

Ahoj, camac, koji si sad ti?

Ahoj, mulac, to sam ja, tvoj kapetan!

Lažeš! Moj kapetan se zove Grga Grimizni!




I svi se grohotom nasmijaše.


Cuj, nije na nivou superherojskih dijaloga al' polako... Jednog dana ce i FR/BE produkcija dostici nivo tekstova doktorata u americkim stripovima. A onda ce naši prevoditelji briljirati.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/03/2008 : 17:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Da, nije bas najuspjelije.

Bilo bi bolje "Ahoj, to sam ja, tvoj kapetan, mulac jedan!" Tad bi mornarev odgovor imao smisla.



Ah, onda bi mornar moga odgovor... Lažeš! Moj kapetan zna tko mu je otac!

Koliko je uspjelo ili ne, nisam komentirao... Moj komentar se odnosija na upotebu izraza mulac umisto magarac.


"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000