forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Aukcije : Ne šaljem u inozemstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/03/2008 : 21:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Moje aukcije su sve "Ne šaljem u inozemstvo".
Razlog što sam odlucio iskoristiti tu opciju je rizicno slanje novca i stripova preko granice.
Clanovi aukcija iz inozemstva mi stalno licitiraju ne poštujuci stavljenu opciju. Neki se izvinjavaju, neki ne, neki se ni ne jave, a ja stalno placam proviziju na neostvarene aukcije.
Odlucio sam primjeniti novu praksu za one koji ne znaju citati:
Tražim da mi se pošalje novac pa kada stigne, šaljem pošiljku. Ako novac ili stripovi ne stignu, necu razbijati glavu oko toga.
Takoder cu ovdje iznijeti svaki problem (ako dode do toga) tako da svi to mogu vidjeti (moderatori i clanovi)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 22/03/2008 : 22:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Isti ti je rizik poslati 12,5 km od tebe i 3000 km,ako ce nestati nestace na 4,2 kilometru.Inace za nekih 6 godina kupovine i par 100-na paketa,tiskanica nikad mi nista nije nestalo.Sto se tice love ni tu nije bilo znacajnijih problema.

Porter
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 22/03/2008 : 22:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Isto tako i ja, ako ne bih slao u inostranstvo, pitanje je sta bih uspeo da prodam u Srbiji?
Zato hrabro salji i ne brini, sve uglavnom stigne!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/03/2008 : 09:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Isti ti je rizik poslati 12,5 km od tebe i 3000 km,ako ce nestati nestace na 4,2 kilometru.Inace za nekih 6 godina kupovine i par 100-na paketa,tiskanica nikad mi nista nije nestalo.Sto se tice love ni tu nije bilo znacajnijih problema.


Štos je u tome da se novac "na 12.5 km." ni ne mora slati vec se može lijepo uplatiti na racun, a za inozemstvo sam cuo da je bilo slucajeva vadenja novca iz koverte. Za slanje stripova u inozemstvo imam neki neodreden strah da ce na granici sve raskupusati u potrazi za drogom ili šta vec i zato nece stici. Ne želim se dovesti u situaciju da me netko sumnjici...
Ja sam do sada poslao nekih par stotina pošiljki po Hrvatskoj, jedan paket se vratio (vjerovatno nemarom kupca) pa sam poslao ponovo, jedna tiskanica se zagubila pa sam par mjeseci kasnije skupio iste stripove i poslao ponovo (u oba slucaja mi nije bio velik trošak).
U inozemstvo sam slao možda nekih 20-30 puta i uvijek je bilo u redu, ali da se stripovi zagube, ne bih placao ponovo poštarinu i kompenzirao jer je to prilicno neisplativo... I zato sam se u startu ogradio pa što bude.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/03/2008 : 11:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
A ja sam znatno vise tiskovina poslao u inostranstvo nego u okviru Srbije i nikad nisu otvarali na carini ili slicno, a i novac je bio unutra , cak i tebi sam slao novac u jednom starom Alan Fordu!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 23/03/2008 : 12:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
Zna se dogoditi da novac ne stigne ,pogotovo ako se šalje u obicnom pismu :(
Na žalost to s obzirom na sve nije cudno, pošto se i pretpostavlja da je novac unutra..
Zato onaj koji šalje iz inostranstva ima mogucnost slati novac na puno sigurnije nacine , ja uvijek objasnim kako ,ali na kupcu je da odluci kako ce slat .
Mislim da je bilo topika o tome masu , ako je nekome skupa postarina za recimo 5 eura, moze poslat kako kaze srdjandj u nekom starom stripu, dobro zaljepljenom u karton ,i to ce u 99 posto slucajeva stigne osim ako ne ode na neku krivu adresu,jako je vazno napomenuti da to treba upakirati u karton i dobro zaljepiti sa onim širokim selotejpom , i nema sanse da neko to ne primjetno otvori .


http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/03/2008 : 13:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Tako je, i tebi sam slao novac u tiskanici, pa je isto normalno stiglo!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 23/03/2008 : 21:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Porter

Isti ti je rizik poslati 12,5 km od tebe i 3000 km,ako ce nestati nestace na 4,2 kilometru.Inace za nekih 6 godina kupovine i par 100-na paketa,tiskanica nikad mi nista nije nestalo.Sto se tice love ni tu nije bilo znacajnijih problema.


Štos je u tome da se novac "na 12.5 km." ni ne mora slati vec se može lijepo uplatiti na racun, a za inozemstvo sam cuo da je bilo slucajeva vadenja novca iz koverte. Za slanje stripova u inozemstvo imam neki neodreden strah da ce na granici sve raskupusati u potrazi za drogom ili šta vec i zato nece stici. Ne želim se dovesti u situaciju da me netko sumnjici...
Ja sam do sada poslao nekih par stotina pošiljki po Hrvatskoj, jedan paket se vratio (vjerovatno nemarom kupca) pa sam poslao ponovo, jedna tiskanica se zagubila pa sam par mjeseci kasnije skupio iste stripove i poslao ponovo (u oba slucaja mi nije bio velik trošak).
U inozemstvo sam slao možda nekih 20-30 puta i uvijek je bilo u redu, ali da se stripovi zagube, ne bih placao ponovo poštarinu i kompenzirao jer je to prilicno neisplativo... I zato sam se u startu ogradio pa što bude.


Ne znam zbog cega fobija ako je sve bilo u redu.
Sto se tice love,ljudi ti mogu slati dosta sigurno na sljedeci nacin:
Western Union,Paypal,tvoj devizni racun,preporuceno pismo.
Sto se tice slanja mozes slati kao preporucenu tiskanicu.
Sve ove kombinacije su prilicno sigurne.
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 23/03/2008 : 23:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message
Hmmm, imam jedno pitanjce.
Tek pred malo sam poceo prodavati stripove preko aukcija, i sada mi je strip kupio covjek iz inozemstva. E sad, unutar hr sve ide u redu preko uplate na tekuci racun.
Zanima me koji je najbolji (najjednostavniji) nacin naplate za inozemstvo?
(I ispricavam se šta sam upao na tudi topic.)
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 24/03/2008 : 00:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Samo da si pogled bacio u zrak vidjeo bi :)
Western Union,Paypal,tvoj devizni racun,preporuceno pismo.
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 24/03/2008 : 00:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message
Ja sam pitao samo za 1, ali najbolji.
Sve mi je ovo nabrojano zapravo gotovo nepoznato, ali cu se vec nekako snac.

Edited by - Deki86 on 24/03/2008 00:34:52
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/03/2008 : 00:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Pa kako ne znas, preracunas mu kune u evre i kazes da ti recimo posalje novac u preporucenom pismu(procenat uspesnosti kod mene je 100%), takodje Wester Union ti je medjunarodni transfer novca, gde ti posiljalac samo javi broj na koji podignes odredjenu sumu koju ti on posalje(podignes u postama ili bankama!)
I ovo ostalo isto, uplata na konto, ne znam sta tu nije jasno?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 24/03/2008 : 03:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message
Ovo sa preporucenim pismom mi se svida. Ma ne da nije jasno, samo nemam iskustva sa ovim, pa pitam da se ne bi negdje zaj...
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 24/03/2008 : 11:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message
moja pisma nikad nisu dosla bezuspjesno
saljem preporuceno ispred firme pa tako je mala vjerojatnost da ce se pismo izgubiti ili biti otvoreno...
Obi,a ja cu idalje bidati ako mi bude sta primamljivo, da znas zaubuduce :Ppp

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 24/03/2008 : 11:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Moje aukcije su sve "Ne šaljem u inozemstvo".
Razlog što sam odlucio iskoristiti tu opciju je rizicno slanje novca i stripova preko granice.


mislim da lupetaš
što se mene tice, sve je na rizik kupca...i slanje love i slanje stripova...najsigurnije je western ili bankovna uplata a kod slanja je najsigurniji paket ili preporuka i to osigurano na iznos...ako kupac ne želi snositi te troškove, što mu ja tu mogu...ja cu poslati kako god netko želi ali ne odgovaram za ništa...isto vrijedi i kad sam ja kupac

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/03/2008 : 14:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by alanmaras

quote:
Originally posted by Obi-wan

Moje aukcije su sve "Ne šaljem u inozemstvo".
Razlog što sam odlucio iskoristiti tu opciju je rizicno slanje novca i stripova preko granice.


mislim da lupetaš
što se mene tice, sve je na rizik kupca...i slanje love i slanje stripova...najsigurnije je western ili bankovna uplata a kod slanja je najsigurniji paket ili preporuka i to osigurano na iznos...ako kupac ne želi snositi te troškove, što mu ja tu mogu...ja cu poslati kako god netko želi ali ne odgovaram za ništa...isto vrijedi i kad sam ja kupac


Nadam se da lupetam...
A ljudi kada cuju koliko trebaju platiti za obicnu tiskanicu, ponekad odustanu. Paket je toliko skup da to nema veze s razumom. No, to ih ipak ne sprecava da licitiraju...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/03/2008 : 14:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Malicius

moja pisma nikad nisu dosla bezuspjesno
saljem preporuceno ispred firme pa tako je mala vjerojatnost da ce se pismo izgubiti ili biti otvoreno...
Obi,a ja cu idalje bidati ako mi bude sta primamljivo, da znas zaubuduce :Ppp


Pa tebi ionako ne šaljem u inozemstvo...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 24/03/2008 : 17:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Moje aukcije su sve "Ne šaljem u inozemstvo".
Razlog što sam odlucio iskoristiti tu opciju je rizicno slanje novca i stripova preko granice.
Clanovi aukcija iz inozemstva mi stalno licitiraju ne poštujuci stavljenu opciju. Neki se izvinjavaju, neki ne, neki se ni ne jave, a ja stalno placam proviziju na neostvarene aukcije.
Odlucio sam primjeniti novu praksu za one koji ne znaju citati:
Tražim da mi se pošalje novac pa kada stigne, šaljem pošiljku. Ako novac ili stripovi ne stignu, necu razbijati glavu oko toga.
Takoder cu ovdje iznijeti svaki problem (ako dode do toga) tako da svi to mogu vidjeti (moderatori i clanovi)...




Zasto tako radikalno?
Sto se provizije tice, Markos ce sigurno oprostiti ako nije bilo nista od prodaje.
Sto se rizika tice, ne vjerujem da je veci kad saljes van.
Sto se ostalog tice, kad ti neko veli "sorry, nisam vidio", reci mu "sorry, plati ili dobis komentar".
Jedina bi mogucnost bila ako Markos sredi da oni iz "inozemstva" ne mogu prakticno licitirat na tvoje aukcije. Tako ja npr. ne bi mogao kupit kod tebe makar mi se moze slat unutar Hrvatske, tako da mislim da to nije dobra ideja.
Eto.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 24/03/2008 : 18:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
dosad su me zajebale jedino avstrijska i hrvatska pošta, a i tu sam bez dokaza.... po ovome što citam hrvatska mi izgleda najgora, ali možda je to zbog toga jer obavlja vecinu posla...
inace mi je zanimljiva ta Obijeva paranoja, pogotovo koliko je spreman da nam je stalno prikazuje na dugo i široko
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 24/03/2008 : 18:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message
quote:
Originally posted by jang

dosad su me zajebale jedino avstrijska i hrvatska pošta, a i tu sam bez dokaza.... po ovome što citam hrvatska mi izgleda najgora, ali možda je to zbog toga jer obavlja vecinu posla...
inace mi je zanimljiva ta Obijeva paranoja, pogotovo koliko je spreman da nam je stalno prikazuje na dugo i široko



uzega ta tamna strana Sile
jedino pravo i logicno objasnjenje

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/03/2008 : 20:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Malicius

quote:
Originally posted by jang

dosad su me zajebale jedino avstrijska i hrvatska pošta, a i tu sam bez dokaza.... po ovome što citam hrvatska mi izgleda najgora, ali možda je to zbog toga jer obavlja vecinu posla...
inace mi je zanimljiva ta Obijeva paranoja, pogotovo koliko je spreman da nam je stalno prikazuje na dugo i široko



uzega ta tamna strana Sile
jedino pravo i logicno objasnjenje


I odvraca kupce, ljudi kupujte iz inostranstva, 100% je sigurno, poste su sigurne, postari posteni, onda napred!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/03/2008 : 20:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Malicius

quote:
Originally posted by jang

dosad su me zajebale jedino avstrijska i hrvatska pošta, a i tu sam bez dokaza.... po ovome što citam hrvatska mi izgleda najgora, ali možda je to zbog toga jer obavlja vecinu posla...
inace mi je zanimljiva ta Obijeva paranoja, pogotovo koliko je spreman da nam je stalno prikazuje na dugo i široko



uzega ta tamna strana Sile
jedino pravo i logicno objasnjenje


I odvraca kupce, ljudi kupujte iz inostranstva, 100% je sigurno, poste su sigurne, postari posteni, onda napred!!!


Ne odvracam ja nikoga.
Evo: ljudi šaljite novce i stripove u inozemstvo, to vam je baš super. Druženje mladih, medunarodna suradnja, striparoši svih zemalja ujedinite se...
Jedino, kada piše na aukciji "Ne šaljem u inozemstvo", ispoštujte tu sitnicu...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/03/2008 20:54:17
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/03/2008 : 20:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by jang

dosad su me zajebale jedino avstrijska i hrvatska pošta, a i tu sam bez dokaza.... po ovome što citam hrvatska mi izgleda najgora, ali možda je to zbog toga jer obavlja vecinu posla...
inace mi je zanimljiva ta Obijeva paranoja, pogotovo koliko je spreman da nam je stalno prikazuje na dugo i široko


Ma sve je to dio moje reklamne kampanje. Vec se godinama pretvaram i marljivo gradim lažnu sliku o sebi. A onda, jednog dana, pljas - šahmat.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/03/2008 21:00:23
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/03/2008 : 20:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
E tako Obi, tako, nemoj da tvoja strahovanja delis ovde sa nama, ja nikad ne odustajem, a ako se naljutim, izbidacu ti sve stripove!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/03/2008 : 21:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

E tako Obi, tako, nemoj da tvoja strahovanja delis ovde sa nama, ja nikad ne odustajem, a ako se naljutim, izbidacu ti sve stripove!!!


Ma da pretjerao sam.
Evo ponavljam: bidujte stalno stripove iz inozemstva, a pogotovo Srdjanove jer je on najveca faca na aukcijama (njemu cak i ja vjerujem).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/03/2008 : 21:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by srdjandj

E tako Obi, tako, nemoj da tvoja strahovanja delis ovde sa nama, ja nikad ne odustajem, a ako se naljutim, izbidacu ti sve stripove!!!


Ma da pretjerao sam.
Evo ponavljam: bidujte stalno stripove iz inozemstva, a pogotovo Srdjanove jer je on najveca faca na aukcijama (njemu cak i ja vjerujem).


Vidis kakvu smo lepu reklamu udarili, sad ce biti prodaje, ima sve da prsti, kupujte od mene, kupujte od mene, kupujte od mene, treba mi lova da kupim JA nove stripove !!!!!
Kupujte i od Obija, ali samo u okviru Hrvatske!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000