forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NOVA EDICIJA S BONELIJEVIM JUNACIMA!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2008 : 08:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by scaramanga

kad malo bolje covek razmisli, stvarno....
Bolje da su umesto 2 polovnjaka krenuli Texa od pocetka:)



U 6 razlicite edicije sa brojevima od 1,101,201... i ritmom od 3 stripa nedeljno u svakoj ediciji
Go to Top of Page

AlekBG
Starting Member



7 Posts

Member since 10/12/2005

Posted - 25/03/2008 : 11:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send AlekBG a Yahoo! Message  Send AlekBG a Private Message
Opste je poznata pojava da su ljudi ovde u Srbiji, ali i nesto sire, veoma cesto negativno orijentisani i skepticni prema svakoj tudjoj ambiciji. Bez obzira o kakvoj je ambiciji rec! I uvek je vise onih koji su spremni samo da kritikuju dok oni koji i pokusaju nesto da postignu i ostvare obicno bivaju docekani na noz! Na zalost... Ja se iskreno nadam da ce ipak biti vise ljudi koji ce pozdraviti najavljenu ediciju. I koji je bar nece kritikovati bez dobrih argumenata!

Svako novo izdanje dobrodoslo je, buduci da ih je ipak relativno malo... A strip treba da postoji i da zivi!

Edited by - AlekBG on 25/03/2008 15:15:44
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/03/2008 : 12:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Sto li se Srpski izdavaci klone Texa . Sa Ludensom previse gubimo .
Sto li se Ex-Yu izdavaci klone Gea-e .
Pozdravljam izlazak Magicnog Vetra, al ne racunajte na mene (ako to izdanje ne ide na kioske cemu????)....
Komsije Hrvati ga rade da seva

Edited by - kasper on 25/03/2008 13:42:21
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 25/03/2008 : 12:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Da li su prava za Texa najskuplja?
To je u Italiji nacenjeniji junak i najprodavaniji strip.Zna li to neko pouzdano?
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 25/03/2008 : 13:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by AlekBG

Opste je poznata pojava da su ljudi ovde u Srbiji, ali i nesto sire, veoma cesto negativno orijentisani i skepticni prema svakoj tudjoj ambiciji. Bez obzira o kakvoj je ambiciji rec! I uvek je vise onih koji su spremni samo da kritikuju dok oni koji i pokusaju nesto da postignu i ostvare obicno bivaju docekani na noz! Na zalost... Ja se iskreno nadam da ce ipak biti vise ljudi koji ce pozdraviti najavljenu ediciju. I koji je bar nece kritikovati bez dobrih argumenata!

Svako novo izdanje dobrodoslo je, buduci da ih je ipak relativno malo... A strip treba da postoji i da zivi!

Btw, o tome koliko je ko vremena ovde najbolje govori datum njegove registracije! Time ce svakako biti jasnije ko je novopecheni clan a ko ne

ali, ali, sto li je sad ovo??? a nismo li mi vec nekoliko tisuca puta zakljucili BONELLI NIJE STRIP! BONELLI NIJE STRIP! hajde pretrazi forum i naci ces tisuce slicnih izjava. sto sad sve ispocetka? kakvo novo dobrodoslo izdanje? kakva podrska ovom SMECU? rekli smo da smo MI iznad toga. nece to bre da zaglupljuje nasu nejac!

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

MladenT
New Member

Croatia
259 Posts

Member since 16/10/2007

Posted - 25/03/2008 : 15:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit MladenT's Homepage  Send MladenT a Private Message
Netko zna od kojeg ce broja onda izlaziti Lazarus Ledd? Nastavlja se tamo di je stalo hrvatsko izdanje ili ispocetka?
Go to Top of Page

AlekBG
Starting Member



7 Posts

Member since 10/12/2005

Posted - 25/03/2008 : 15:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send AlekBG a Yahoo! Message  Send AlekBG a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ne znam samo sta vam smeta izbor junaka? Ne zaboravite da osim nas ostarelih drtina tamo napolju postoji more klinaca koji bi to mogli da citaju. U svakom slucaju, ova dva nepoznata junaka nisu nista losiji od Divlje magije, K.Mikija, Bleka, Marki ili Lazarusa. Projekat jeste VEOMA riskantan, ali ja im zelim uspeh.



Tacno tako! Ako smo mi, nesto stariji, osamdesetih citali Zlatnu seriju ili Lunov Magnus Strip, ako smo citali Zagora, Texa, Komandanta Marka, Kapetana Mikija, Bleka, Mister Noa, a onda i Marti Misteriju i Dilan Doga, to ne znaci da danasnji klinci takodje treba samo to da citaju ili da im iskljucivo ti junaci budu zanimljivi. Zasto danas novim narastajima ne ponuditi nesto novo, drugacije, nesto sto im moze biti interesantno isto kao sto su nama bili interesantni navedeni junaci?! Strip do mladih upravo i moze da dopre ako im se ponudi nesto sveze a oni sami ce proceniti koliko im se to sveze dopada ili ne... Blek, Miki, Mark, junaci su koji sigurno ne predstavljaju nekakav vrhunac strip stvaralastva ali bez obzira na to verovatno je malo onih ljubitelja stripa kojima ovi junaci ipak nisu ostali u lepom secanju iz detinjstva i mladalackog doba. Zasto u takvom secanju danasnjim klincima ne bi ostali i navedeni Jonathan Steele ili Gregory Hunter na primer?

Edited by - AlekBG on 25/03/2008 15:45:27
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/03/2008 : 15:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Ovo mi izgleda kao izdanje koje ce biti na pola puta izmedu Libelusa, sa jedne i Ludensa i Veselog cetvrtka sa druge strane. Tiraž je manji i po tome prilagodeniji striparnicama, a kvalitet je kao da je strip raden za prodaju u trafikama.
Mislim da svakog strip izdavaca treba podržati saglasno materijalnim mogucnostima. Mislim da bi se više ljudi odlucilo na kupovinu ako bi strip išao u trafike. To su takva izdanja koja stripažije vole da kupe uzgred u svom gradu na svojoj trafici.U striparnicu covek ide sa odredenom sumom novca da je potroši na taj, taj i taj strip.
Ne bi ipak bilo loše da izdavac razmisli, pa da s pocetka ipak krene sa distribucijom po trafikama, pa ako ne ide, da nastavi da stripove prodaje samo u striparnicama ili "bolje opremljenim knjižarama", nama okorelim kupcima.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE

Edited by - Raspucin on 25/03/2008 15:51:30
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 25/03/2008 : 16:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
@ AlekBG

...s obziron na tiraz... kolika ce biti cena???


Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9600 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/03/2008 : 16:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by weljko94

el sam samo ja glup shto ne znam za ona dva lika ili nisam jedini???meni magicni vetar moze lepo da legne,bilo bi bolje kad bi ubacili umesto ta dva sabanamartina (i diabolik nije los)texa ili ovog nathana ili lazzarusa.ni nathana ni lazzarusa nisam citao tako da ne znam da li su dobri???



Ako nisi citao, nemoj pricati da su sabani!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7362 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/03/2008 : 18:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
quote:
Originally posted by AlekBG

quote:
Originally posted by manhunter

Ne znam samo sta vam smeta izbor junaka? Ne zaboravite da osim nas ostarelih drtina tamo napolju postoji more klinaca koji bi to mogli da citaju. U svakom slucaju, ova dva nepoznata junaka nisu nista losiji od Divlje magije, K.Mikija, Bleka, Marki ili Lazarusa. Projekat jeste VEOMA riskantan, ali ja im zelim uspeh.



Tacno tako! Ako smo mi, nesto stariji, osamdesetih citali Zlatnu seriju ili Lunov Magnus Strip, ako smo citali Zagora, Texa, Komandanta Marka, Kapetana Mikija, Bleka, Mister Noa, a onda i Marti Misteriju i Dilan Doga, to ne znaci da danasnji klinci takodje treba samo to da citaju ili da im iskljucivo ti junaci budu zanimljivi. Zasto danas novim narastajima ne ponuditi nesto novo, drugacije, nesto sto im moze biti interesantno isto kao sto su nama bili interesantni navedeni junaci?! Strip do mladih upravo i moze da dopre ako im se ponudi nesto sveze a oni sami ce proceniti koliko im se to sveze dopada ili ne... Blek, Miki, Mark, junaci su koji sigurno ne predstavljaju nekakav vrhunac strip stvaralastva ali bez obzira na to verovatno je malo onih ljubitelja stripa kojima ovi junaci ipak nisu ostali u lepom secanju iz detinjstva i mladalackog doba. Zasto u takvom secanju danasnjim klincima ne bi ostali i navedeni Jonathan Steele ili Gregory Hunter na primer?



Ali djeca nece ici u striparnice kupovat stripove, barem ne ta djeca na koju ti ciljaš. ZS i LMS su bili dostupni svuda za male pare, a bila su i druga vremena. Danas, kad udeš u striparnicu zavrti ti se od kolicine stripova i izbora istih. Bilo bi dobro da to uspije, ali strategija je kriva.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 25/03/2008 : 18:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
S obzirom na to da ce edicija, poput "Zlatne serije", ici "sareno", nema razloga da se ne proba sa novim junacima. Kao sto neko napisa, mozda ce se neki novi klinci zainteresovati za njih pa pozeleti da predju na nesto bolje. I u ZS smo imali stripove koji su posle izvesnog vremena "nestajali" poput Dzudasa, Tima i Dastija, P.S.D.Z.-a...Na kraju, sta je najgore sto moze da se desi? Da edicija propadne. Oni ce sigurno sa punom svescu o toj mogucnosti uci u ovo, njihov je rizik, i eventualni krah nece znaciti nama puno.
Zato im treba dati sansu, setimo se rasprava o V.C.-u, o kome se pricalo sa puno nipodastavanja, pre nego sto smo uopste videli prvu epizodu.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 25/03/2008 : 18:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Taj Gregory Hunter i Jonathan Steele,nemam pojma o njima,ali citam postove ovih koji su ih citali,pa vidim da su za ništa.
Magicni Vjetar je vec bio,u izdanju System Comicsa,pa corak.
Lazarus Ledd ako krene od prvog broja,možda bi i prošao kod mlade publike koja se prvi put srece sa ovim junakom,ali mi stariji koji smo to citali,a neki se vec toga i riješili,ne vjerujem da ce itko uzimat.Ako krene od nekog tamo broja,dobro bi nama došlo,ali citalac koji ne zna o cem se prije radilo,ce buljiti u prazno i ne shvacajuci što sad i kako,odustati od svega nakon x broja.Gordon Link,smece svih smeca,bio mi je nešto cega sam se s guštom riješio.Sad opet izlazi,ajme nami,pa cu ga s guštom ovaj put izbjegavat.

Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2317 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 25/03/2008 : 18:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Magicni vetar bi trebao ici na srpske kioske...u vreme kad je to System radio distribucija je bila ocajna,zato je i puklo sve...neka krenu kao VC svuda pa sta bude ako vec hoce da rizikuju...za ona druga dva lika neznam dok ne vidim na sta to lici...treba podrzati svaki pokusaj izdavanja stripova a kvalitet ce vec doci vremenom...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Legacy Keeper
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 25/03/2008 : 19:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Legacy Keeper's Homepage  Send Legacy Keeper an ICQ Message  Send Legacy Keeper a Private Message
quote:
Originally posted by morrison

S obzirom na to da ce edicija, poput "Zlatne serije", ici "sareno", nema razloga da se ne proba sa novim junacima. Kao sto neko napisa, mozda ce se neki novi klinci zainteresovati za njih pa pozeleti da predju na nesto bolje. I u ZS smo imali stripove koji su posle izvesnog vremena "nestajali" poput Dzudasa, Tima i Dastija, P.S.D.Z.-a...Na kraju, sta je najgore sto moze da se desi? Da edicija propadne. Oni ce sigurno sa punom svescu o toj mogucnosti uci u ovo, njihov je rizik, i eventualni krah nece znaciti nama puno.
Zato im treba dati sansu, setimo se rasprava o V.C.-u, o kome se pricalo sa puno nipodastavanja, pre nego sto smo uopste videli prvu epizodu.



Ma ako se krene putem ZS-a i testiranja popularnosti junaka bicje dobro...Kao shto ti reche neki nepopularni junaci su nestajali a tek tada ulazili novi koji su popularisali ZS...To se lako mozhe desiti i sa ovim...Ako se drzhe tog pravila koje je koristila ZS,teshko da edicija mozhe da propadne...Pa ni ZS nije propala...Ona je zaustavljena na jedini mogucji nachin - ratom Pa vi posle tvrdite da nije bila popularna,kada su morali tome da pribegnu ne bi li zaustavili dalji razvoj edicije

-potrebne kolekcije SD i Ludensa
www.myspace.com/elldamar

Edited by - Legacy Keeper on 25/03/2008 19:09:49
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 25/03/2008 : 20:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by dubac

Da li su prava za Texa najskuplja?
To je u Italiji nacenjeniji junak i najprodavaniji strip.Zna li to neko pouzdano?



Nisu skuplja nego za bilo kojeg drugog junaka, ali ocito je da nisu moguca bilo kakva "cenjkanja" na tom planu, inace bi "Van Gogh" verovatno nastavio sa Texom.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/03/2008 : 21:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Stripovi polako, ali sigurno ponovo ulaze u modu. Primecuje se to na svakom koraku. U prethodnih nekolko gdoina smo dobili nekoliko kapitalnih i luksuznih izdanja. Iz Hrvatske stiže veliki broj Bonelijevih junaka sa kvalitetom "za svaciji džep".
Ni jedan od novijih izdavaca još uvek nije propao i prestao sa izdavanjem. Nije propao ni Sistem ni Beli Put, nece ni Veseli Cetvrtak. Sve to govori da se broj citatelja i kolekcionara povecava.
Ma krenulo je momci, krenulo.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2317 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 25/03/2008 : 22:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Nadajmo se da si u pravu Dejane...mada,iskreno,bar u svom okruzenju,ja ne primecujem neke pozitivne promene u masovnijoj percepciji stripa...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2008 : 22:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by axle munshine

Nadajmo se da si u pravu Dejane...mada,iskreno,bar u svom okruzenju,ja ne primecujem neke pozitivne promene u masovnijoj percepciji stripa...



Ja u svom da.
Znam par klinaca koji uzimaju stripove VC i Simpsonove i nekoliko matoraca koji kupuju VC a ne kupuju Ludens ili Libellus - verovatno zbog dostupnosti,a u slucaju Libellusa i cene.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47012 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2008 : 22:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
strašno

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47012 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2008 : 22:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 26/03/2008 : 02:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ni ja ne primacujem da se to nesto cita... a bas se druzim sa raznim klincima...
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 26/03/2008 : 17:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message
Cijenim svaku primjedbu i kritiku na strip ali više volim svojim ocima da se uvjerim da nešto ne valja. Uostalom, da sam slušao samo one sa foruma koji pljuju po Zagoru vjerovatno ga nikad ne bi procitao ni zavolio
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1898 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 26/03/2008 : 18:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
I Demiana su brzo zatvorili, samo 18 epizoda, pa ga libellus ipak izdaje:) Ako usporedimo sa J.Steelom, koji je dogurao cak do 64, onda je sigurno bolji
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 26/03/2008 : 19:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by ordell

I Demiana su brzo zatvorili, samo 18 epizoda, pa ga libellus ipak izdaje:) Ako usporedimo sa J.Steelom, koji je dogurao cak do 64, onda je sigurno bolji



Demian je planiran da ide u 18 epizoda...


Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000