forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pitanje za Bluberi znalce
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/03/2008 : 09:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Citajuci Bukglob izdanje serijala Mister Bluberi, u oci mi je pala jedna pojedinost. Naime svi brojevi o prici o obracuna kod O.K. Korala, nose oznaku "Mister Bluberi", izuzev poslednjeg nastavka Dust. Da li se ovde radi o previdu dizajnera Bukglob ili ovaj broj iz nekog razloga ne spada u sam serijal?
Negde sam procitao da je ovaj srerijal i crtacki i scenaristicki resio sam Zan Ziro, a da je Sarlije potpisan kao scenarist zbog Ziroovog postovanja prema preminulom prijatelju i saradniku. Iskreno prilikom citanja nije osetio da stari scenarista nedostaje.
I da kazem da mi se nije dopalo sto je ovaj strip bojen. Nije on obojen lose, da se razumemo, nego mi je boja u njemu malo previse.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE

Vid
Senior Member

Slovenia
1253 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 25/03/2008 : 15:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
Previd dizajnera naravno.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/03/2008 : 15:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Ja nisam picajzla za takve stvari, ali ima ljudi koji to s pravom jesu. Bukglob je mastrodont strip izdavaštva "na ovim prostorima" i kao takvom je razumljivo da se i desi neki previd. Ja ponavljam, nisam picajzla, ali možda bi ipak trebali da povedu racuna kad su ovakvi stripovi u pitanju. Bluberi sa ovom opremom i u ovom obliku je kapitalno izdanje koje se nece ponovo štampati u ovom obliku bar još neku godinu. Zbog toga bi trebalo da se ipak to uradi perfektnije.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/03/2008 : 16:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Kupujem Marketprintovog. S pocetka mi se nije dopadalo kako ga je Marketrpint uradio. Falilo mi je ovo, falilo ovo, ali sad sam se navikao i to mi je sad jedan od omiljenih stripova.
Stvar je ukusa, ali meni se Bluberi definitivno više svida u crno-belom.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/03/2008 : 17:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Kupujem Marketprintovog. S pocetka mi se nije dopadalo kako ga je Marketrpint uradio. Falilo mi je ovo, falilo ovo, ali sad sam se navikao i to mi je sad jedan od omiljenih stripova.


Pa navikni se i na BG
quote:
Originally posted by Raspucin
Stvar je ukusa, ali meni se Bluberi definitivno više svida u crno-belom.


Do #13. No, kad Gir postane Girbius i kad ti iz epizode u epizodu pocne sve više nedostajati crne površine... vidit ceš da u stvari nedostaje boja

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/03/2008 : 17:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Raspucin

Kupujem Marketprintovog. S pocetka mi se nije dopadalo kako ga je Marketrpint uradio. Falilo mi je ovo, falilo ovo, ali sad sam se navikao i to mi je sad jedan od omiljenih stripova.


Pa navikni se i na BG
quote:
Originally posted by Raspucin
Stvar je ukusa, ali meni se Bluberi definitivno više svida u crno-belom.


Do #13. No, kad Gir postane Girbius i kad ti iz epizode u epizodu pocne sve više nedostajati crne površine... vidit ceš da u stvari nedostaje boja



Daleko od toga da ja ima da nešto ozbiljno zamerim Bukglobu. Ja ima sve Bluberije koje su oni zdali. Nemam jedino Cikuanu i Covek od 500.000 dolara. Njih više nama u prodaji, a izgleda i da su mekokoriceni. Ja bi da ih imam sve jednake i tvrdokoricene.
Vidiš, nema greške da je su ove epizode bojene sa mnogo pažnje i samom bojenju nema zamerke. Meni se svida ovaj Žiroov crtež. Baš je pun detaljalja, a ja to volim.
Ovo dobro kažeš za Žirebiusa. Moglo mu se. I jedan i drugi i Žiro i Mebius su klasa za sebe.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 25/03/2008 : 18:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Iz Bookglobea su obecali da ce izdati i ta dva SC albuma(Chihuahua Pearl i Covek od 500.000 dolara)u HC,znaci isto kao ove koje pominje Rasputin...nadam se da ce to biti ove godine,uz dugoocekivani Nez casse...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/03/2008 : 18:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ono što ti ja mogu potvrditi je #18 i #19 do lita a istina je da BG ima želju ponoviti #13 i #14 u HC izdanju.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 25/03/2008 : 18:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
...ova dva?:
18.Povratak Blueberrya –Spunk Magazin br.1,2,3,4,5,6,7, Politikin zabavnik br.2377-79 (Razbijeni nos)
19.Dugo putovanje -Comic Strip br.1,2,3,4, Politikin zabavnik
br.2385-87, Spunk magazin br.14-17 (Dugi marš), magazin Free br.3


Edited by - kico on 25/03/2008 18:40:32
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 25/03/2008 : 18:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Ono što ti ja mogu potvrditi je #18 i #19 do lita a istina je da BG ima želju ponoviti #13 i #14 u HC izdanju.



Do kojeg lita?
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 25/03/2008 : 19:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Ono što ti ja mogu potvrditi je #18 i #19 do lita a istina je da BG ima želju ponoviti #13 i #14 u HC izdanju.



Da,da,da...na to sam mislio...Nez casse(#18) pa nadalje...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/03/2008 : 19:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Kad se bude završio ta kolekcija Bluberija ce bit za svaki respekt. Zamisli ih na polici, skoro 30 komada, a odmah pored njega Marketprintove crno-bele knjižurine, pa onda volja ti crno-belo, volja ti boja.... Milina jedna!

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 25/03/2008 : 19:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Kad se bude završio ta kolekcija Bluberija ce bit za svaki respekt. Zamisli ih na polici, skoro 30 komada, a odmah pored njega Marketprintove crno-bele knjižurine, pa onda volja ti crno-belo, volja ti boja.... Milina jedna!



Da,to se zove izbor...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/03/2008 : 19:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin
Nemam jedino Cikuanu

Chihuahua. Cita se "Civava".
Sto se serijala "Mister Blueberry" tice, tu se itekako vidi da scenarije nije pisao Charlier.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/03/2008 : 19:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Ono što ti ja mogu potvrditi je #18 i #19

Ako je to tocno, onda svaka cast izdavacu, ako se ne varam prošle godine bila je rijec o neke druge 2 epizode za ovu godinu. U onom pollu s pitanjem "koju biste epizodu najradije za ovu godinu" vecina ljudi izjasnila se za "Povratak Blueberryja". Izgleda da izdavac sluša "glas naroda", što je za svaku pohvalu.

Edited by - dsormaz1 on 25/03/2008 19:57:43
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/03/2008 : 20:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Raspucin
Nemam jedino Cikuanu

Chihuahua. Cita se "Civava".
Sto se serijala "Mister Blueberry" tice, tu se itekako vidi da scenarije nije pisao Charlier.



A meni je baš lepo zvucalo Cikuana. Džaba, osim engleskog ni jedno drugo ime ne znam kako se cita. Ovo je predpostavljam na španskom. Meni se svida kako je ta stvar bila uradena u starim danima. Sve je pisalo srpskim pravpoisom, a u zagradama je pisano kako se to piše u originalu. Tako je bilo u omiljnom mi casopisu Džuboks i Politokinom zabavniku.
Vama starim clanovima i obožavaocima Bluberija je lako. Vi ste to pratili ranije. Ja sam Bluberija poceo da citam baš sa Mister Bluberijem, tek kasnije sam procitao Baladu o lijesu i te epizode. Predpostavljam da su te starije epizode, verovatno i bolje, mada je meni Mister Bluberi fenomenalan.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 25/03/2008 : 20:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Od Slomljenog nosa pa nadalje ide mozda i najbolja faza Blueberryja...videces...i uveriti se...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 25/03/2008 : 21:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by axle munshine

Od Slomljenog nosa pa nadalje ide mozda i najbolja faza Blueberryja...videces...i uveriti se...


nipošto...sve više nestaje belmondo....a meni sve više fali ...meni najbolji serijal je onaj sa gradnjom pruge i union pacificom i tako brutalnom aluzijom na custera - custer -alister - golden mane je zajednicki nazivnik - i koji je tako svjež i danas - sa novim "plavim"? bluzama u igri - giraud koliko god bio fantastican crtac i ne loš scenarist ne može nadomijestiti charliera - ne samo on - nitko to niti može niti ce se usuditi...uostalom tko je cekao slomljeni nos da zavoli blueberrya?

Edited by - rommel on 25/03/2008 21:25:52
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 25/03/2008 : 21:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
saga o meksickom zlatu je vrhunac vrhunaca
odma iza toga je opiceni deneral

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/03/2008 : 21:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Ova sa zlatom je stvarno genijalna. Koliko još nastavaka ima iz Angel Face-a?

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 25/03/2008 : 21:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

saga o meksickom zlatu je vrhunac vrhunaca
odma iza toga je opiceni deneral


bolju polovicu je potpisao jmc...a uostalom na neki nacin saga o zlatu "KONFEDERACIJE" ne mexica je samo duzi nastavak price
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 25/03/2008 : 21:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Ova sa zlatom je stvarno genijalna. Koliko još nastavaka ima iz Angel Face-a?

5
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 25/03/2008 : 21:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by axle munshine

Od Slomljenog nosa pa nadalje ide mozda i najbolja faza Blueberryja...videces...i uveriti se...


nipošto...sve više nestaje belmondo....a meni sve više fali ...meni najbolji serijal je onaj sa gradnjom pruge i union pacificom i tako brutalnom aluzijom na custera - custer -alister - golden mane je zajednicki nazivnik - i koji je tako svjež i danas - sa novim "plavim"? bluzama u igri - giraud koliko god bio fantastican crtac i ne loš scenarist ne može nadomijestiti charliera - ne samo on - nitko to niti može niti ce se usuditi...uostalom tko je cekao slomljeni nos da zavoli blueberrya?



E,vidis Rommele,meni su ok albumi koje spominjes,narocito oni o rudniku izgubljenog nemca,ali zreli Blueberry od Slomljenog nosa je meni tek ono pravo...i super je sto je JG "sahranio" Belmondov lik...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 25/03/2008 : 21:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Plus sto je fazu koju Rommel spominje,oko pruge i ludog generala,Charlier gusio do besvesti tekstom...i time kvario izgled prelepih Giraudovih tabli...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 25/03/2008 : 22:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message
quote:
Originally posted by Vid

Previd dizajnera naravno.



ma da, glavno da se nekoga pljune bez razloga, covjek je sam sebi gore odgovorio. Znaci zajednicki imaju jedan logo a oni nastali nakon smrti Charliera drugi

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1583 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 25/03/2008 : 22:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message
quote:
Originally posted by axle munshine

Od Slomljenog nosa pa nadalje ide mozda i najbolja faza Blueberryja...videces...i uveriti se...



Meni je takodje daleko najbolja Bluberijeva Indijanska trilogija: Povratak Bluberija, Dugi marš, Fantomsko pleme. Nadam se da ce što prije izac u albumima.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000