forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 slanje u inozemstvo obavijest
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

ierdesi1
Starting Member

74 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 31/03/2008 : 13:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ierdesi1 a Private Message
Evo samo da obavijestim kako sam prošli tjedan slao 3 tiskanice za Njemacku ,nakon što sam par dana prije provjerio koliko me izade i kako ide,te mi je receno da kad šaljem kao tiskanica ne mora se slati na carinu ,kad li ono medutim kad sam ih išao poslati u roku od par dana se to promijenilo tako da sad tiskanica ide na carinu i za svaku te izade 25 kn nekih biljega i ostalih s...a.Uglavnom nije mi jasno cemu mora tiskanica ici na carinu pošto se mora zapakirati da se vidi što ima unutra,eto toliko da se zna kad šaljete tiskanice iz Hrvatske.

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 31/03/2008 : 15:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Jel to vazi za bilo koju zemlju ili samo za Nemacku?
Ako je ovo isina to ce veoma lose uticati na kupce iz inostranstva koji kupuju na aukcijama od prodavaca iz HR...
Postarine su vam ionako bile preskupe a sa ovom carinom se bukvalno vise ne isplati bilo sta dobijati postom...jeftinije je skupljati kod nekoga pa doci dva-tri puta godisnje licno po stripove.

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

ierdesi1
Starting Member

74 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 31/03/2008 : 15:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ierdesi1 a Private Message
Ne bih ti znao reci da li se odnosi i na druge zemlje,ali mislim da se odnosi opcenito na inozemstvo,šta reci osim da samo gledaju kako bi uzeli što više love,po tome se stvarno ne isplati .
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 31/03/2008 : 18:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message
quote:
Originally posted by ierdesi1

Ne bih ti znao reci da li se odnosi i na druge zemlje,ali mislim da se odnosi opcenito na inozemstvo,šta reci osim da samo gledaju kako bi uzeli što više love,po tome se stvarno ne isplati .



Problem ti je da nikad ne znas da li ce proci i kako ce proci. Nekad carine, nekad ne, bila tiskanica ili ne. Nazalost, mislim da ne mozes biti siguran u to sto ce se desiti.
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 31/03/2008 : 22:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
Ja sam danas slo i ništa takvog nisu rekli, ni na službenim stranicama a nema ništa o tome ???

http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

Legacy Keeper
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 31/03/2008 : 23:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Legacy Keeper's Homepage  Send Legacy Keeper an ICQ Message  Send Legacy Keeper a Private Message
Jaaooo...gde poshtarina kod njih skupa...ako neko dere za poshtarinu to je onda srpska poshta...
A i ja stvarno ne znam da li je to sluchaj samo kod mene u gradu,ili kad god se shalje odavde moraju da mi ocepe skoro 4tinu jednog ruba sa obe strane da bi se videlo da je tiskovina...A to mozhe da oshteti strip samo tako!

-potrebne kolekcije SD i Ludensa
www.myspace.com/elldamar
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 01/04/2008 : 13:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Legacy Keeper

Jaaooo...gde poshtarina kod njih skupa...ako neko dere za poshtarinu to je onda srpska poshta...
A i ja stvarno ne znam da li je to sluchaj samo kod mene u gradu,ili kad god se shalje odavde moraju da mi ocepe skoro 4tinu jednog ruba sa obe strane da bi se videlo da je tiskovina...A to mozhe da oshteti strip samo tako!


Pa nauci da zapakujes stripove tako da se vidi da je tiskovina...onda ti niko nista nece cepkati...

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

Legacy Keeper
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 01/04/2008 : 13:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Legacy Keeper's Homepage  Send Legacy Keeper an ICQ Message  Send Legacy Keeper a Private Message
Zashto mislish da ih to tangira?
Ako strip koji se nalazi izmedju dva kartona,koja su sa bochne strane pakovanja otvorena i gde se strip vidi samo tako,ne mozhe da se provali kao tiskovina,ja onda stvarno ne znam shta mozhe...

-potrebne kolekcije SD i Ludensa
www.myspace.com/elldamar
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 01/04/2008 : 14:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Legacy Keeper

Zashto mislish da ih to tangira?
Ako strip koji se nalazi izmedju dva kartona,koja su sa bochne strane pakovanja otvorena i gde se strip vidi samo tako,ne mozhe da se provali kao tiskovina,ja onda stvarno ne znam shta mozhe...


Ako tako pakujes onda mora proci kao tiskovina...moja ti je preporuka da menjas postu ili sluzbenika...

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/04/2008 : 16:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Guffy

Ja sam danas slo i ništa takvog nisu rekli, ni na službenim stranicama a nema ništa o tome ???


Takoder, danas slao u BiH i sve kao i obicno, nikakvo spominjanje carine...
Ocito da je na divljem zapadu u svakoj pošti drugi zakon.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/04/2008 : 16:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Legacy Keeper

Zashto mislish da ih to tangira?
Ako strip koji se nalazi izmedju dva kartona,koja su sa bochne strane pakovanja otvorena i gde se strip vidi samo tako,ne mozhe da se provali kao tiskovina,ja onda stvarno ne znam shta mozhe...


I na divljem istoku takoder svaka pošta ima svoje zakone. Negdje bi takvo pakiranje prošlo samo tako uz pohvale...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 01/04/2008 : 17:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Guffy

Ja sam danas slo i ništa takvog nisu rekli, ni na službenim stranicama a nema ništa o tome ???


Takoder, danas slao u BiH i sve kao i obicno, nikakvo spominjanje carine...
Ocito da je na divljem zapadu u svakoj pošti drugi zakon.



Pošta u kojoj šalješ poštu nema ništa sa carinom , tako da je ne mogu ni naplatiti , carina se placa kod primanja iste pošiljke .
Dakle kad ti stigne takva pošiljka recimo u Njemackoj ,oni te pozovu na carinu , otvore (vjerujem pred tobom, mada balkanci to rade i sami ,s tim mislim na Hrvate)
i onda uvidom u ono šta je poslano naplacuju carinu,ali koliko je meni poznato na stripove se ne naplacuje ????


http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 01/04/2008 : 17:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message
Meni su dosli stripovi (istina u paketu) iz Hrvatske i slani od jedne firme. Nije bilo carine, jer mislim isto da se ne carine, ali sam platio mislim 20 € (ili 10) za predstavljanje na carinu. Oni otvorili (eto ti balkance i u Belgiji) i ja morao platiti 20 ili 10 € zato sto su oni to otvorili.
Drugi puta, sve isto, samo slano preko privatne osobe, i doslo jednostavno do mene, bez predstavljanja na carinu.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000