forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 GIGANTI
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 25/04/2008 : 19:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message
Konkretno mislim na sve gigante iz Bonelija. U cemu je fora ( u marketingu ) kad strip predvidjen za obican A5 format ( mali ) izdaju u formatu A4 ? Meni je ovo nelogicno jer strip ima tri kaisa i ne vidim razlog razvlacenja slike. Nemam nijedan ali sam prelistavao nekoliko i vidi se da nije to ono pravo. Dovoljno je uzeti neki strip album i uporediti. Naravno, nemam nista protiv sto izlaze ali bih mnogo vise voleo da izadju u malom formatu i to HC. Sta vi mislite o tome ?

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 25/04/2008 : 19:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
giganti podrazumijevaju a4 format,takvi su uvijek i bili,takvi su u original bonelli izdanju i takvi ce uvijek bit

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 25/04/2008 : 19:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message
To je jednostavno smišljeno kako bi jednom godišnje promijenili ustaljeni format stripova.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 25/04/2008 : 19:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Po meni je skviki u pravu, izgledaju mnogo gore nego na A4 formatu. To je Bonelli ubacio da malo razbije monotoniju i uzme vise para od opicenih kolekcionara koji kupuju sve sto im se servira...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/04/2008 : 19:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
mislis, dp, da izledaju gore nego na a5 formatu :)
naravno da bolje izgleda crtez u manjem formatu jer je potrebno puno manje detalja da crtez izgleda dobro
na a4 formatu potreban je puno duzi rad, a zna se da bonelli crtaci novce dobiju po kvantiteti, a ne kvaliteti
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 25/04/2008 : 20:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Po meni je skviki u pravu, izgledaju mnogo gore nego na A4 formatu. To je Bonelli ubacio da malo razbije monotoniju i uzme vise para od opicenih kolekcionara koji kupuju sve sto im se servira...



Potpisujem... I A5 format...

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 25/04/2008 : 20:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
skviki je potpuno upravu. stranice sa tri kaiša bi bolje izgledala u standardnom boneli formatu. baš zato što crteži izgledaju prazni i goli, jer za gigant format je potrebno više detalja ( citaj vremena ).

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 25/04/2008 : 20:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message
Ja cak mislim da su te epizode i crtane za A5 format pa samo uvelicane. Svima nam je jasno da je to smisljeno radi razbijanja monotonije ali sam siguran da bi bolje izgledalo u malom formatu kao sto je MAXI. Uz to bi jos bilo i jeftinije.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 25/04/2008 : 20:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Po meni je skviki u pravu, izgledaju mnogo gore nego na A4 formatu. To je Bonelli ubacio da malo razbije monotoniju i uzme vise para od opicenih kolekcionara koji kupuju sve sto im se servira...



Kao sto je i slucaj sa Alan Fordom u koloru. Sto ne ide - ne ide.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/04/2008 : 20:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by skviki

Ja cak mislim da su te epizode i crtane za A5 format pa samo uvelicane. Svima nam je jasno da je to smisljeno radi razbijanja monotonije ali sam siguran da bi bolje izgledalo u malom formatu kao sto je MAXI. Uz to bi jos bilo i jeftinije.



Loše misliš! Svi Bonellijevi stripovi crtani su na vecem formatu od A4 na kojem se objavljuju giganti. Dakle uvijek se originalne table umanjuju na format objavljivanja, bilo na A4 ili A5.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/04/2008 : 21:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Po meni je skviki u pravu, izgledaju mnogo gore nego na A4 formatu. To je Bonelli ubacio da malo razbije monotoniju i uzme vise para od opicenih kolekcionara koji kupuju sve sto im se servira...


Hm... a di je razlika? Kažete da bi bilo bolje na manjem formatu. Ok... možda. No opiceni kolekcionari bi kupili bez obzira na format pa mi taj argument ne drži vodu.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 25/04/2008 : 21:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message
E to za crtanje na vecem formatu nisam znao, izvinjavam se.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 26/04/2008 : 04:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by ---dp---

Po meni je skviki u pravu, izgledaju mnogo gore nego na A4 formatu. To je Bonelli ubacio da malo razbije monotoniju i uzme vise para od opicenih kolekcionara koji kupuju sve sto im se servira...


Hm... a di je razlika? Kažete da bi bilo bolje na manjem formatu. Ok... možda. No opiceni kolekcionari bi kupili bez obzira na format pa mi taj argument ne drži vodu.




Da, ali ce vise platiti ovako.
Sto se tice formata na kojem se rade crtezi, to zavisi od autora kako mu lezi. Niko ne crta na formatu manjem od A4, stavise, retko ko crta na formatu manjem od A3 i apsolutno se svi crtezi umanjuju.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/04/2008 : 08:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Citiraš me ili...????

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4990 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 26/04/2008 : 12:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
Kad ne bi postojao Gigant, svi bi pitali "Zašto se format DD-a ne poveca?!". Sada kad imamo Gigant, problem je što format nije manji.

Naravno da je fora da se izvuce lova kolekcionarima ali, priznajmo si svi iskreno, fora je i imati strip u Gigant-formatu, bez obzira na zamjerke kojih, naravno, i ja imam.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/04/2008 : 13:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by DOMI

Kad ne bi postojao Gigant, svi bi pitali "Zašto se format DD-a ne poveca?!". Sada kad imamo Gigant, problem je što format nije manji.

Naravno da je fora da se izvuce lova kolekcionarima ali, priznajmo si svi iskreno, fora je i imati strip u Gigant-formatu, bez obzira na zamjerke kojih, naravno, i ja imam.


Uopce nije "fora".Uostalom je,za djecicu a može vam se napraviti i mini izdanje a i jedno trokutasto.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1337 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 26/04/2008 : 17:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
Ja sam bio protiv Boneli-gigant izdanja, ali posle Tex-a i NN skidam kapu.Narocito mi je Tex dobro legao, da sam uzeo svih 9!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 26/04/2008 : 17:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Kad su neki Texovi u pitanju, tu je stvar drugacija. Nathana nisam video. Ali, Marti i Dylan bi mnogo bolje izgledali na A5 formatu.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 26/04/2008 : 18:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Nathanovi giganti mi toliko dobro izgledaju u A4 formatu da ih ne bih mogao zamisliti na manjem. Slicno, ali u manjoj mjeri, mislim i za MM-a i Texa. Što se tice Dylanovih giganata, svejedno mi je...
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 26/04/2008 : 18:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message
Sve je stvar ukusa. Nisam ni mislio da ce svi pomisliti kao ja. Neko voli na A4 neko na A5. Sve u svemu, vazno je samo da se stripovi objavljuju.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/04/2008 : 19:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Giganti su dobra stvar, lepo ih je videti na policama.
Takodje i sve druge strip albume formata A4.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/04/2008 : 00:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Jeste ako imas toliko prostora za police samo za stripove. Ako zivis u stanu kao ja i imas i knjige i stripove i jos stosta po policama, onda nije lako za gigante
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/04/2008 : 09:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Jeste ako imas toliko prostora za police samo za stripove. Ako zivis u stanu kao ja i imas i knjige i stripove i jos stosta po policama, onda nije lako za gigante


Naravno, prostora imam dovoljno.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/04/2008 : 01:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
jbg, ne zivimo svi u kuci od milion kvadrata
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000