forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 skupljamo li stripove ili markice?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Collector
Junior Member



Serbia
338 Posts

Member since 12/06/2007

Posted - 26/04/2008 : 19:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Collector a Private Message
quote:
Originally posted by skviki



Skviki, idemo i i sa moljcima pa delimo plen. Tebi 60% meni 40%. Ipak si ti bliže.
[/quote]

Hej, pa onda moljcima ne ostaje nista ??? A oni polude kad se naljute, mozemo ostati bez icega. Ja predlazem da njima damo 20% a nas dvojica uzmemo po 40%. U stvari ja uzimam 51% , cisto da imam vecinu.
[/quote]

Police za moljce.....
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/04/2008 : 19:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ako sam spreman da dam novac za skupe stripove, naravno da zelim da mi i posle citanja ostanu u sto boljem stanju.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 26/04/2008 : 19:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message
Ovaj topic me podsjeca na onaj o vrecicama za stripove, gdje je skoro ispalo da što kvalitetnije cuvanje stripova je glupo i štreberski.
Ja skupljam stripove nekih 15ak godina, sa jednom stankom od nekih godinu dana,pa šta moja stvar!! Mislim da nije bitno koliko se ima stripova niti kako su ocuvani. Bitna je neka opca ljubav prema stripu, ono kad ti srce zaigra kad vidiš neki strip koji ceš sigurno uzet.
Zašto se bilo tko treba pravdat šta radi sa svojim stripovima, kakve stripove traži, šta tko cita i preferira????
Ako želim imat što bolju i kvalitetniju kolekciju stripova to je moja stvar, i moga novcanika naravno:)) Šta cu radit s njom, hocu li citat te stripove ili zapalit(ovo je samo metafora:)) takoder moja stvar.
Poštujem svacije mišljenje, iako se s njim ne moram slagat, kao i konstruktivnu kritiku, ali cini mi se da ovakve teme u zadnje vrijeme idu u nekom cudnom smjeru.
Recite mi nešto pametno,neki argument tipa "mislim da je svaki strip vrijedan", a ne skupljamo li stripove ili markice ili ne znam šta vec drugo pa onda kritizirat šta ko ima i kakvo je to. I još sve to pravdat rijecima " skupljam stripove 20 godina i to svi znaju u mom zavicaju"...

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 26/04/2008 : 20:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
poenta je da ih skupljam zbog sebe iz ljubavi,da mi ne sluze za ukras i nervira me kada neko nesme da uzme strip u ruke da ga ne povredi. lepo si to rekao cilj svega je ljubav prema stripu udaljavamo se od sustine price.nije bitan broj kolekcinara vec ljubitelja.inace ja isto skupljam ocuvane stripve.kolekcionar i nemora da cita stripove,moze samo da ih posmatra.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 26/04/2008 : 21:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

nervira me kada neko nesme da uzme strip u ruke da ga ne povredi


Ako nemate bele rukavice, pincetu, masku za usta,... ne sakupljajte stripove

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/04/2008 : 21:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Takodje ih skupljam iz ljubavi prema stripu koja datira jos od sedamdesetih godina.
U pravu ste kad kazete da je glupo pravdati se sad ovde sta ko radi i kako cuva stripove.
Ja ih nekada nisam nesto narocito cuvao, niti mario za njih i potpuno se iskljucio iz te price nekih petnaestak godina. Sad kad sam se nanovo aktivirao, volim da kupim lepe i nove stripove, a da posle citanja ostanu u sto boljem stanju.
A stripove kod mene citaju svi clanovi porodice, ali se ipak trude da ih ne ostete, jer znaju koliko je novca za njih otislo.
Mislim da je ipak lepo imati kolekciju koja je slozena po policama, lepo ocuvana, po mogustvu u najlonskim kesicama, ali ne cuvamo ni mi sve stripove u kesicama, samo one koje su svi procitali ili koji se nece nikad citati kao sto su Alan Ford klasik, AF u boji, DD extra, Zagor klasik i jos neki. Oni idu u kesice ili u zatvorenu vitrinu gde se ne skuplja prasina.
Naucio sam moje sinove da cuvaju stripove, jer u neku ruku to ce oni i naslediti kad mene ne bude vise bilo, to je njihovo, pa nek cuvaju, jer stripovi su za sad zajednicki, bez obzira ko je sta nabavio, sve ide u zajednicku kolekciju, a kasnije cemo videti sta ce se desiti?
Ako budu pametni kao Srdjan koji je dosta toga nakupio, bice idealno.
Uglavnom, drago mi je da se kod mene svakodnevno stripovi citaju, cuvaju i nabavljaju.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 26/04/2008 : 22:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40056 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/04/2008 : 22:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Sta ti predstavlja to Kerberu???

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/04/2008 : 22:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Sta ti predstavlja to Kerberu???




Odgovor na to da li je bolje imati glancer ili kupus
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/04/2008 : 23:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Koji je glancer?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Collector
Junior Member



Serbia
338 Posts

Member since 12/06/2007

Posted - 26/04/2008 : 23:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Collector a Private Message
A mi sad kao oduševljeni.....
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/04/2008 : 23:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Sta ti predstavlja to Kerberu???



Covek ima dva komada, eto to ti pokazuje slika.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/04/2008 : 23:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Koji je glancer?



Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 27/04/2008 : 00:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
imas ono sto nabavis, i budes srecan sto si nasao pricu.jednog dana nabavis novi i zamenis za stari.a onda se okrenes prema starom i zagrlis ga i vratis nazad .setis se svih zajednickih trenutaka starih ljubavi snegova leta i kisa.uzmes stari i novi i slikas ih i onda zivimo svi srecno do kraja zivota.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40056 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/04/2008 : 03:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ne kontam neke ljude... Ja sad sakupljam ZS i LMS i trazim da su kompletni... A verujem da cu za najvise 3-4 godine da sakupim sve... E sad posto mi je ovo hobi, kasnije cu da se bavim zamenom za bolje ocuvane primerke, ali ne da trazim glancere po najvisim standardima... Cisto zato da kad sakupim, napravim lepu policu, slozim, i kad me ne bude, ostavim nekome jednu veoma vrednu stvar... Nadam se samo da ce znati sta ima...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/04/2008 : 09:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ne kontam neke ljude... Ja sad sakupljam ZS i LMS i trazim da su kompletni... A verujem da cu za najvise 3-4 godine da sakupim sve... E sad posto mi je ovo hobi, kasnije cu da se bavim zamenom za bolje ocuvane primerke, ali ne da trazim glancere po najvisim standardima... Cisto zato da kad sakupim, napravim lepu policu, slozim, i kad me ne bude, ostavim nekome jednu veoma vrednu stvar... Nadam se samo da ce znati sta ima...


Javi nam posle 4 godine da li si uspeo da skupis celu ZS/LMS, bas me zanima da li ces uspeti, cisto sumnjam, jedino da riknes tesku lovu, ovako ce biti jako tesko, jednostavno sto stripova ima sve manje i manje.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

sed1
Advanced Member



Germany
3437 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 27/04/2008 : 09:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit sed1's Homepage  Send sed1 a Private Message
bas tako..

www.bhfanaticos.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/04/2008 : 09:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by sawitch

Ne kontam neke ljude... Ja sad sakupljam ZS i LMS i trazim da su kompletni... A verujem da cu za najvise 3-4 godine da sakupim sve... E sad posto mi je ovo hobi, kasnije cu da se bavim zamenom za bolje ocuvane primerke, ali ne da trazim glancere po najvisim standardima... Cisto zato da kad sakupim, napravim lepu policu, slozim, i kad me ne bude, ostavim nekome jednu veoma vrednu stvar... Nadam se samo da ce znati sta ima...


Javi nam posle 4 godine da li si uspeo da skupis celu ZS/LMS, bas me zanima da li ces uspeti, cisto sumnjam, jedino da riknes tesku lovu, ovako ce biti jako tesko, jednostavno sto stripova ima sve manje i manje.


...a kupusa sve vise i vise
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 27/04/2008 : 12:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
okolo kruze price da je moguce stampati zs i lms ponovo potpuno iste.mislim da je to nemoguce tehnicki a i mi nismo spremni na tako nesto.ne kvarimo legendu, neke stvari se nemogu doziveti 2 puta.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47022 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/04/2008 : 14:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by PAJDO

Ovaj topic me podsjeca na onaj o vrecicama za stripove, gdje je skoro ispalo da što kvalitetnije cuvanje stripova je glupo i štreberski.
Ja skupljam stripove nekih 15ak godina, sa jednom stankom od nekih godinu dana,pa šta moja stvar!! Mislim da nije bitno koliko se ima stripova niti kako su ocuvani. Bitna je neka opca ljubav prema stripu, ono kad ti srce zaigra kad vidiš neki strip koji ceš sigurno uzet.
Zašto se bilo tko treba pravdat šta radi sa svojim stripovima, kakve stripove traži, šta tko cita i preferira????
Ako želim imat što bolju i kvalitetniju kolekciju stripova to je moja stvar, i moga novcanika naravno:)) Šta cu radit s njom, hocu li citat te stripove ili zapalit(ovo je samo metafora:)) takoder moja stvar.
Poštujem svacije mišljenje, iako se s njim ne moram slagat, kao i konstruktivnu kritiku, ali cini mi se da ovakve teme u zadnje vrijeme idu u nekom cudnom smjeru.
Recite mi nešto pametno,neki argument tipa "mislim da je svaki strip vrijedan", a ne skupljamo li stripove ili markice ili ne znam šta vec drugo pa onda kritizirat šta ko ima i kakvo je to. I još sve to pravdat rijecima " skupljam stripove 20 godina i to svi znaju u mom zavicaju"...



Tako je! Pajdu za predsjednika!

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 28/04/2008 : 00:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
ja znam jednog coveka koji j\skuplja stripove skoro ceo zivot cuva ih u necemu nemam pojma a nijedan nije procitao,ozbiljno vam kazem,shta misli da se obogati njima u buducnosti??po meni bi se vise obogatio kad bi procitao sve te,da ti dusa zaigra...

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40056 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/04/2008 : 00:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by weljko94

ja znam jednog coveka koji j\skuplja stripove skoro ceo zivot cuva ih u necemu nemam pojma a nijedan nije procitao,ozbiljno vam kazem,shta misli da se obogati njima u buducnosti??po meni bi se vise obogatio kad bi procitao sve te,da ti dusa zaigra...



Taj je kreten, a ti dobro razmisljas...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2455 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 28/04/2008 : 15:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Slažem se sa Rejsem-rojsem, niti jedan moj strip nema vrecicu, niti ce ikad imat, to mi ni ne pada napamet, ovako su mi pristupacniji.
A sad kupujem sve u hd šta se može, da živi vjecno!
Ako ekipa stavlja i ove HD u vrecice onda dodavola sve.Rješite sef!!!

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2455 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 28/04/2008 : 15:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Iako, svak ima pravo da radi šta oce (ovo pišem radi Pajde, da mi se nebi naljutija,).

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 29/04/2008 : 20:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Slazemo se u svemu a najvise u tome da je zagor number 1.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000