forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Da li netko zna ??
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

laroche
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 17/12/2006

Posted - 13/05/2008 : 10:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send laroche a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

EJ, hocu ja da kupim taj strip po toj ceni... Ako si voljan da ga prodas... Ja nemam taj...



Poklonim ti ga, javi se na mail da utvrdimo nacin promopredaje !

LP, laroche

once we accept our limits, we go beyond them
Go to Top of Page

laroche
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 17/12/2006

Posted - 13/05/2008 : 10:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send laroche a Private Message
quote:
Originally posted by darkwoodaxe


hvala, ovo je korisna smjernica. ako uzmeš slanac u pekari prodavacica ocekuje odmah svoje 2,5 kune. po meni tko nema trenutno para prije bidanja treba pitati da li je prodavac voljan cekati. jedan me je zaribao s kojim ne bih imao veze da se nisam pouzdao u pozitivni komentar pouzdanog clana koji mi je privatno priznao da ga je ovaj dugo maltretirao dok nisu nešto zgotovili. dakle, neka solidarnost bi nalagala da se muljatori prijavljuju ne samo radi sebe, nego i radi drugih.



Ja svako jutro prije posla s ljudima popijema kavicu-dvije. Pice se odmah placa naravno (i tako treba biti).
Kad odem na put u inozemstvo unaprijed cak platim vecinu. Ono što ne platim unaprijed, platim istog momenta
nakon korištenja usluge.

Ja sam privatnik, necu ti spominjati broj osoba koji naruce nekakvu instalaciju/montažu/servis pa ostanu dužni.
Naravno, može se tu staviti rez i reci "idem ja sve to smontirano skinuti", no izgubio si vrijeme, placaš radnike,
materijal koji je utrošen više nije novi, bez obzira što je friško montiran.

E sad, ljudi koji naruce posao i ostanu dužni po meni nikako nisu fer i treba ih izbjegavati.
No ima ljudi koji unaprijed pitaju "Da li može....?", i to mislim da je OK.
Želim reci da je najbitnija komunikacija, odnosno dogovor, no pravilo bi trebalo jasno nalagati
da se recimo "Kupac MORA javiti PRODAVACU u roku od ??? dana, a ukoliko se ne javi TREBA mu se staviti negativan komentar".

Eto, to je samo moje mišljenje, može i ne mora biti ispravno !

LP, laroche

once we accept our limits, we go beyond them
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 13/05/2008 : 15:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
da, to bi bili neki dobri poslovni obicaji, no nikomu se ne da s time petljati. neke stvari nije lako urediti, najosjetljiviji moment je nakon uplate dobiti stripove. ako se kupac ne javi barem su stripovi kod prodavaca i jedino je popušio proviziju.

Till I Collapse
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/05/2008 : 16:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by laroche

quote:
Originally posted by darkwoodaxe


hvala, ovo je korisna smjernica. ako uzmeš slanac u pekari prodavacica ocekuje odmah svoje 2,5 kune. po meni tko nema trenutno para prije bidanja treba pitati da li je prodavac voljan cekati. jedan me je zaribao s kojim ne bih imao veze da se nisam pouzdao u pozitivni komentar pouzdanog clana koji mi je privatno priznao da ga je ovaj dugo maltretirao dok nisu nešto zgotovili. dakle, neka solidarnost bi nalagala da se muljatori prijavljuju ne samo radi sebe, nego i radi drugih.



Ja svako jutro prije posla s ljudima popijema kavicu-dvije. Pice se odmah placa naravno (i tako treba biti).
Kad odem na put u inozemstvo unaprijed cak platim vecinu. Ono što ne platim unaprijed, platim istog momenta
nakon korištenja usluge.

Ja sam privatnik, necu ti spominjati broj osoba koji naruce nekakvu instalaciju/montažu/servis pa ostanu dužni.
Naravno, može se tu staviti rez i reci "idem ja sve to smontirano skinuti", no izgubio si vrijeme, placaš radnike,
materijal koji je utrošen više nije novi, bez obzira što je friško montiran.

E sad, ljudi koji naruce posao i ostanu dužni po meni nikako nisu fer i treba ih izbjegavati.
No ima ljudi koji unaprijed pitaju "Da li može....?", i to mislim da je OK.
Želim reci da je najbitnija komunikacija, odnosno dogovor, no pravilo bi trebalo jasno nalagati
da se recimo "Kupac MORA javiti PRODAVACU u roku od ??? dana, a ukoliko se ne javi TREBA mu se staviti negativan komentar".

Eto, to je samo moje mišljenje, može i ne mora biti ispravno !

LP, laroche


Pisano pravilo ne postoji, ali dosta smo razglabali o tome i nekako je završilo na ovome:
Krajnji rok za javljanje kupca - 7 dana
Krajnji rok za placanje - 30 dana
Osim ako se iz opravdanih razloga ne dogovori drugacije...
Ako kupac ne ispoštuje navedeno imaš svako pravo dati negativan komentar i strip ponovo staviti u prodaju...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

laroche
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 17/12/2006

Posted - 13/05/2008 : 21:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send laroche a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan


Pisano pravilo ne postoji, ali dosta smo razglabali o tome i nekako je završilo na ovome:
Krajnji rok za javljanje kupca - 7 dana
Krajnji rok za placanje - 30 dana
Osim ako se iz opravdanih razloga ne dogovori drugacije...
Ako kupac ne ispoštuje navedeno imaš svako pravo dati negativan komentar i strip ponovo staviti u prodaju...



Nisam baš cesto na forumu (preciznije receno - vrlo rijetko), na žalost, pa nisam citao tu diskusiju.
Obi, ocito moram intenzivirati informiranje po forumu :))

LP, laroche

once we accept our limits, we go beyond them
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40010 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/05/2008 : 23:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by laroche

quote:
Originally posted by sawitch

EJ, hocu ja da kupim taj strip po toj ceni... Ako si voljan da ga prodas... Ja nemam taj...



Poklonim ti ga, javi se na mail da utvrdimo nacin promopredaje !

LP, laroche



Blagodarim!!!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000