forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Moreno Burattini - naj epizoda
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 04/06/2008 : 00:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message
Poll Question:
Za pocetak da vas pozdravim ljudi.
Tu sam novi, pa ak mi se negdje pokrade koja greška nadam se da cete mi oprostit. Evo moj prvi topic (poll) je da zajedno ocjenimo koja je najbolja epioda Morena Burattinija - Bure(ta).
Glasanje za najbolju epizodu važi od Tajanstvenog samostana do "novopecene" Lavine.

Pozdrav svima


Results:
Tajanstveni samostan [17%] 20 votes
Zmajevi gusari [5%] 6 votes
Vještica iz Sierre (predložio Boselli) [2%] 2 votes
Krv Apaca [4%] 5 votes
Liberty Sam [1%] 1 votes
Grenland [6%] 7 votes
Majstorski udarac [6%] 7 votes
Placenici [1%] 1 votes
Mortimerova osveta [7%] 8 votes
Covjek s puškom [34%] 41 votes
Sotonski izum [1%] 1 votes
Bijeg u slobodu [1%] 1 votes
Demonska knjiga [6%] 7 votes
Prošlost fakira Ramatha [3%] 4 votes
Neki drugi [8%] 10 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 121 counted »» Last Vote: 17/04/2010 23:03:41

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.

Edited by - Raga on 04/06/2008 00:37:51

Damage_brain
New Member



175 Posts

Member since 30/06/2003

Posted - 04/06/2008 : 00:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Damage_brain a Private Message
Tajanstveni samostan,bez ikakvog premisljanja!
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 04/06/2008 : 00:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
budi pozdravljen.
naj-epizoda mi je "covjek s puskom" jer je scenarij izuzetno filigran.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk

Edited by - Pavel01 on 04/06/2008 00:40:15
Go to Top of Page

Mlaki
New Member

Croatia
139 Posts

Member since 18/05/2007

Posted - 04/06/2008 : 08:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mlaki a Private Message
Smijem glasat iako nisam još procitao sve?

Glasam za Covjek s puškom jer je fenomenalna epizoda.

I blago protestiram što u ponudi nije Dugi marš! :-(
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 04/06/2008 : 09:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Glasao sam za Zmajeve gusare!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4286 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 04/06/2008 : 09:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message
nisi naveo buratinijevu prvu epizodu a ona je odlicna...sindrom belzebul i protiv otrov...zs 1071 1072 1073....original zagor 311 312.
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 04/06/2008 : 09:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
definitivno covjek s puškom...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 04/06/2008 : 10:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message
Nisam namjerno stavio "Sindrom Belzebul" (slažem se da je odlicna). Piše odakle vrijedi glasanje. Najveca isprika svima zbog "Dugog marša", potpuno sam zaboravio na maxije i specijalce. Pozz

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18454 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/06/2008 : 10:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Glasao za Covjek s puškom, neznam nekako volim Zagora u snjegu.
Izgleda da i on voli zimu, kad je tako loše obucen.
To sve dokazuje, da za ZAGORA NEMA ZIME.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16405 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/06/2008 : 10:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Tajanstveni samostan bez ikakve konkurencije.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18454 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/06/2008 : 11:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message

Ha, Raga i ti si nov, šišnuo sam te za dan.
Želim ti puno dobrih topica.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 04/06/2008 : 11:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message
Fala, Teller. Registrirao sam se 10 min. nakon ponoci, možda smo tu negdje.
Takoder puno dobrih topica.

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 04/06/2008 : 13:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Tajanstveni samostan, to mi je najdraži Zagor uopce. Vrijedi prociati i prvu Morenovu -sindrom belzebub. ko ne voli napuštenu utvrdu, u toj prici ce sigurno uživati.

Ali objektivno, po meni, "Demonska knjiga" daleko najbolja...

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7745 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 04/06/2008 : 15:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
na ovoj listi mi je vecina epizoda jako dobra, tako da je bio jako težak izbor.
Na kraju sam glasao sam za Tajanstveni samostan.
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 04/06/2008 : 16:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Tajanstveni samostan, to mi je najdraži Zagor uopce. Vrijedi prociati i prvu Morenovu -sindrom belzebub. ko ne voli napuštenu utvrdu, u toj prici ce sigurno uživati.

Ali objektivno, po meni, "Demonska knjiga" daleko najbolja...




interesantno, ali meni je demonska knjiga od navedenih ubjedljivo najgora...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7748 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 04/06/2008 : 18:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
od ovih nabrojanih tajanstveni samostan, vještica iz sierre, grenland i demonska knjiga. s tim da mi prvi i zadnji od ovih koje sam spomenio imaju jako loš kraj, odnosno bezveze mi je ko na kraju ispadne "bad guy".

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 04/06/2008 18:57:06
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 04/06/2008 : 19:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Burattini je u pocetku imao dobre pricice. S Bosellijevim odlaskom (kad je sve spalo na Morena) napisao je tek možda 3 ili 4 price vrijedne spomena. Sve ostalo je za potpalu. Nadam se da ce ove nove price koje potpisuje biti puno bolje. "Mocavara robijaša"... Argh! Kad ce više?
Unatoc svemu, meni i najbolja Burattinijeva prica nije bolja od najgore Bosellijeve.

Po mom mišljenju, najbolja Morenova prica je: 1) "Tajanstveni samostan"; Odmah iza toga slijedi maxi: "Dugo putovanje". Drage su mi i ove: "Grenland"; "Vještica iz Sierre"; "Demonska knjiga", "Krv Apaca" i prvo pojavljivanje Mortimera. Bilo je tu još par sasvim solidnih neambicioznih pricica ("Lažna optužba", Izgubljeni sin"). Stvarno je šteta da je sve poslije zasra.
Još nisam procitao "Covjek s puškom" jer mi fali jedan svezak.
Više-manje, sve dobre Morenove price su plagijati (tu nema ništa loše), ali cu zato reci da mi je najdraža (ne najbolja) njegova prica: "Zmajevi gusari". Prejak mi je taj "Žuti Zmaj"; Zagor se bori negdje tamo na Pacifiku; utrka s vremenom... - ukratko - epizoda u kojoj je Zagor dao maximum. Glasovao sam za nju.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 04/06/2008 : 19:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
Dugo putovanje naravno.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29545 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/06/2008 : 19:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
tajanstveni samostan,
a dobar je i mortimer
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 05/06/2008 : 19:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message
Ukupno gledajuci najbolje od Burattinija mi je Dugo putovanje, ali ako bi gledali samo redovnu seriju onda jedna epizoda koju još nitko nije spomenuo a to je Zaljevski gusari, jedina Morenova prica koju sam procitao više od dva puta
Pakleni covjece(Inferno, jeli) mislim da si prestrog kada kažeš da je najbolji Burattini slabiji od najslabijeg Bosellija.Imao je i Boselli coraka,istina rijetko, npr.epizoda sa Jimom Gitarom ili almanah br.1
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 05/06/2008 : 19:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by Džedson

Ukupno gledajuci najbolje od Burattinija mi je Dugo putovanje, ali ako bi gledali samo redovnu seriju onda jedna epizoda koju još nitko nije spomenuo a to je Zaljevski gusari, jedina Morenova prica koju sam procitao više od dva puta
Pakleni covjece(Inferno, jeli) mislim da si prestrog kada kažeš da je najbolji Burattini slabiji od najslabijeg Bosellija.Imao je i Boselli coraka,istina rijetko, npr.epizoda sa Jimom Gitarom ili almanah br.1


Nije to bio argument protiv Burattinija, vec sam htio reci koliko mi je Boselli dobar.
Sad mi trebaš postaviti pitanje jesu li mi Morenove epizode koje trenutno vode na pollu bolje od slijedecih:
1) Nestali istraživac
2) Morska strava
3) 7 gradova Cibole
4) Aljaska
5) Komanci
6) Okršaj u Los Angelesu
7) Hellingen je živ!
8) Otocka skupina
9) Urota bogova
10) gomila ostalih + Tex

Moj odgovor je:
Niti blizu!
Šta cemo dalje pricat.
Bosellijeve kikseve mogu zbrojiti na prste jedne ruke, mada ni te nisu "ono totalno glupe" kao neke kod Morena (jer za razliku od Burattinija, Boselli zna što je "glupo", pa nece to tek tako objaviti). Cak da promaši još 3X toliko i dalje je to fascinantan postotak. I kao što rekoh, sve one Morenove price koje sam nabrojao su stvarno super i u potpunosti sam uživao prilikom citanja istih. Ali... na tronu može biti samo jedan.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 05/06/2008 : 20:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message
Ma Boselli i Burattini nisu za usporedbu.Boselli je najbolji scenarist Zagora uopce, mnogo bolji i od Nolitte.Time sam ti sve rekao
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10368 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/06/2008 : 20:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
shit, mislio sam da se trazi NAJgora epizoda, to bi tek bio tezak izbor. jer, kako kaze winston, nikada u povijesti jedan scenarist nije u tako malo vremena napisao tako veliku hrpu smeca.
da se razumijemo, nije ni boselli puno bolji u vecini svojih. on ima odlican start, al vec do sredine sve propadne. no, ipak ima 10ak dobrih uradaka, jako dobrih.
nolitta je nedostizan, onaj onkraj 70-tih i pocetkom 80-tih. (sclavijeve demone ne racunam, oni nisu zagor)

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 05/06/2008 : 20:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message
Kako do sredine sve propadne, muku mu ljutu?Dobro, to su vec ukusi a o njima se ne raspravlja...
I nemoj,Curunire,odvajati Demone ludila od Zagora jer inace vrijednost tog serijala osjetno pada.Daklem,Demoni jesu zagor
Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 05/06/2008 : 20:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message
Evo, ako mi neko može odgovorit bio bih zahvalan...
Inace citam samo Zagora, pa me zanima je li se Bosellijev Zagor može usporedit sa Bosellijevim Texom, tj. piše li Boselli dobre price i u Texu? Hvala

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7748 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/06/2008 : 20:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
piše...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000