forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CARLO AMBROSINI
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Dash
Junior Member



Croatia
432 Posts

Member since 31/01/2008

Posted - 15/06/2008 : 11:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dash an ICQ Message  Send Dash a Private Message
Što mislite o njemu?
Osim Napoleonea, Dylana, i Kena, koje je stripove još crtao?
Evo njegovog autoportreta:




Dash
Junior Member



Croatia
432 Posts

Member since 31/01/2008

Posted - 15/06/2008 : 11:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dash an ICQ Message  Send Dash a Private Message
Evo nekih njegovih crteža:

Napoleone


Dylan Dog & Ken Parker
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2126 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 15/06/2008 : 15:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message
Mislim da je u Kenu poslije Milazza i Trevisana, Kenova dva najbolja crtaca ipak bolji od ostatka crtaca koji crtaju Kena, dakle po meni on je treci crtac Kena...;))

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2126 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 15/06/2008 : 15:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message
Mislim da je on krearirao Jana Dixa...

Ovo sam nasao na webu:

In arrivo per maggio, Jan Dix, la nuova miniserie bimestrale ideata da Carlo Ambrosini per Sergio Bonelli editore, presenta il protagonista come "un critico e consulente d’arte olandese, fidanzato in maniera un po’ burrascosa con l’affascinante Annika, che ci scorter#224; attraverso una serie di intriganti enigmi legati al mondo dell’Arte".




Ne znam prevesti al mi se cini da je radil na tome...ak neko vise zna nek napise.







https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 15/06/2008 : 18:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Ovo zadnje nije njegov crtez.

Inace jedan od crtaca kojeg sam zavoleo na prvo citanje. I opasno mi nedostaje kod Dilana.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2126 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 15/06/2008 : 18:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message
quote:
Originally posted by Barker

Ovo zadnje nije njegov crtez.

Inace jedan od crtaca kojeg sam zavoleo na prvo citanje. I opasno mi nedostaje kod Dilana.



Znam da nije njegov crtez ali pise:"ideata da Carlo Ambrosini" a po nekom mom prijevodu to zanci da je on izmislio tog tipa ili takvo nesto...

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 16/06/2008 : 07:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
To da, smislio je JD.
Ja volim i njegove scenaristicke pokusaje kod Dilana, tako da ne bih imao nista protiv toga da krene Napoleone.

<<<<< Kad ce Napoleone od prvog broja?????>>>> :P

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/06/2008 : 09:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Meni se on dopada... Tip opasno opsjednut dualizmom i Baudelaireom. Te karakteristike je preslikao sa svojih radova na DD-u na Napoleone. Cak je svog naslovnog lika nazvao "Napoleone di Carlo" (kao Carlov Napoleone - narcis?) Šteta što niko nije probao Napoleona izdavati...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 16/06/2008 : 11:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
Odlican crtac, jedan od boljih u DD.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/06/2008 : 19:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
nikada mi se nije svidio,
ne znam zasto, vidim da ima vase pozitivno misljenje
mozda zato sto mi ne pase u horror stripu kao sto je dylan
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/06/2008 : 09:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

nikada mi se nije svidio,
ne znam zasto, vidim da ima vase pozitivno misljenje
mozda zato sto mi ne pase u horror stripu kao sto je dylan



Sa scenaristicke ili crtacke strane? Te tri price koje je on napisao, više su "jezovite" nadnaravne drame nego horror tipa Chiaverotti... Oni crtacki uratci otprije nisu ni meni nešto.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 17/06/2008 : 20:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Simpaticni mu behu ti scenaristicki pokusaji na Dilanu - to sam vise voleo nego njegov crtez tad. Mada i crtacki ume da mi se jako dopadne. Da, neko bi mogao da ga izda kod nas. Evo ce sad Gregori Hanter da bude objavljen, a Napoleon nece, pih. Poslednje vreme doslo:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000