forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MOLIM (NE)STRUCNO MIŠLJENJE ZA NAJBOLJI STRIP
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 23/06/2008 : 09:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Dakle, koji je po vama najbolji strip svih vremena? Dali svagdanja borba, ili batman-povratak mracnog viteza, ili corto maltese-balada o slanom moru?

Meni je definitivno najbolji Astonishing X-man

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 23/06/2008 : 09:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message
Cini mi se da imamo dosta slican ukus jer je i meni Astonishing X-men, ako mislis na vol.3, ovaj sto izlazi kod nas, s Whedonom, jedan od najdrazih, a mogu reci i najkvalitetnijih stripova koje imam. Jako me raduje sto ce u jesen, barem su tako rekli, izbaciti 1. i 3. knjigu. Ipak, meni su cak mozda drazi Ultimatesi, i to jedinica i dvojka, trojku su za~~~li odmah po meni, pa na kraju, samim time sto su promijenili autore. Ni Spawn nije los. Ja, naime, imam obicaj ne procitati cijelu knjigu u kojoj je vise brojeva stripa odjednom, nego citam broj po broj, kad mi legne, ali svaki broj procitam uz jos nesto drugih stripova, takodjer pojedinacnih brojeva. Stoga sam ja zapravo tim sistemom procitao tek sedam epizoda od 10, ali ono sto hocu reci je: ovo sto sam u Spawnu dosad procitao sve je bolje i kvalitetnije svakim brojem. Prva 4 broja su mi bila malo previse konfuzna, ali kad se naviknes i onda jos procitas 5., o Kincaidu, jednostavno se uocava koliko se serijal vec na poceo poboljsavati na samom pocetku. Eto.

Edited by - TinK2 on 23/06/2008 09:42:30
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 23/06/2008 : 11:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

Trebao bih procitati sve stripove koji su ikad izasli da ti odgovorim na ovo.



Er, gospon Gand, misli se od stripova koje ste Vi licno procitali
Go to Top of Page

c64
Senior Member

Cuba
1694 Posts

Member since 15/03/2006

Posted - 23/06/2008 : 11:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send c64 a Private Message
ALAN FORD!!!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/06/2008 : 11:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Garak

quote:
Originally posted by Gand

Trebao bih procitati sve stripove koji su ikad izasli da ti odgovorim na ovo.



Er, gospon Gand, misli se od stripova koje ste Vi licno procitali



Ne, ne, ne! Covjek je pitao za tri odredena stripa! "Dali svagdanja borba, ili batman-povratak mracnog viteza, ili corto maltese-balada o slanom moru" To povlaci da su ta tri stripa najbolja... Malome nije najbolje ništa od ta tri najbolja stripa, njemu je najbolji cetvrti! X-men!

I pogledaj samo par topica, niže isti tip postavlja tocno isto pitanje:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=30648

Ajd, ko da nema pametnijih pitanja koja nije niko pitao Tipa ko je jaci Blek ili Zagor? Zašto nema te teme na forumu?!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 23/06/2008 11:54:47
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/06/2008 : 11:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Svaki na kojemu je radio Reggie Miller (bilo scenaristicki bilo crtacki).

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 23/06/2008 11:55:25
Go to Top of Page

Garak
Average Member



Bosnia and Herzegovina
805 Posts

Member since 05/02/2008

Posted - 23/06/2008 : 11:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Garak a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Garak

quote:
Originally posted by Gand

Trebao bih procitati sve stripove koji su ikad izasli da ti odgovorim na ovo.



Er, gospon Gand, misli se od stripova koje ste Vi licno procitali



Ne, ne, ne! Covjek je pitao za tri odredena stripa! "Dali svagdanja borba, ili batman-povratak mracnog viteza, ili corto maltese-balada o slanom moru" To povlaci da su ta tri stripa najbolja... Malome nije najbolje ništa od ta tri najbolja stripa, njemu je najbolji cetvrti! X-men!

I pogledaj samo par topica, niže isti tip postavlja tocno isto pitanje:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=30648

Ajd, ko da nema pametnijih pitanja koja nije niko pitao Tipa ko je jaci Blek ili Zagor? Zašto nema te teme na forumu?!



Ja sam razumio da pita opcenito ali da navodi koji su njemu najbolji

Od Malog se svacemu nadati...
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 23/06/2008 : 15:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
NE SPOMINJITE MI MILLERA!!! MRZIM TO PREZIME!!!
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 23/06/2008 : 15:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
ovisi o raspolozenju, zato volim imati povecu kolekciju; cak i stripova koji stoje godinama netaknuti.
opcenito, najbolji strip je zanimljiv strip. a sad, nekad mi je zanimljiv tex, nekad torpedo, pa v, pa zagor novi, pa zagor stari, blek, miki, corto, martin, star wars, treci testament, mercenario, pajo patak, asterix, rote ohren... nekad odredjene epizode, nekad svi redom, nekad nista, pa se onda pitam cemu mi sve to hvata prasinu... itd.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 23/06/2008 : 17:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

Trebao bih procitati sve stripove koji su ikad izasli da ti odgovorim na ovo.

i ne bi se smio razvijati naprijed-nazad izmedju citanja tako da ostanes koliko-toliko objektivan.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 23/06/2008 : 17:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Ja to stalno menjam. Stalno me neki novi oduševljava, ali Svagdanja i Balada su stvarno medju najboljima, barem meni. Mogu da ih citam kad god hoceš.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 23/06/2008 : 18:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
ovo pitanje je glupo iz više razloga
Jedan od njih je taj što ceš se na svoj odgovor zasigurno smijati za koju godinu. To je kao i s filmovima. Dok sam bio mali Americki ninja mi je bio pojam, sad mi je to glupo, dosadno i jadno...
Nekad mi je Zagor bio pojam. Bilo mi je super što on to tako sve sredi medu bijelcima i indijancima, što održava mir i pravdu... onda skužiš da je to stalno ista šablona, da je stalno isto, da nema nikakve drame i nikakvog razvijanja nego repeticija...

Isto tako je teško usporedit Batmana i Corta... odlicni su i jedan i drugi... ali ne mogu ih citati u svim raspoloženjima. Kad citam Batmana nisam za Corta a još manje za Svagdanju borbu...
To je sve odlicno...

Bitno je da citaš ono što ti se svida i da te boli ona stvar što drugi o tome misle. Da ne budeš kao oni što citaju Princa Valijanta zato što je netko rekao da je dobro pa da se time hvale, ili da ne gledaš modernu Korejsku produkciju jer je to in...
Citaj X mana i veseli se tome... kao što sam se ja veselio Zagoru a sad se veselim necem drugom, za 3 godine necem trecem...

I važno je da ne budeš zatvoren za ostale stvari. To što voliš Xmana ne znaci da ne trebaš jednom probati s Prattom ili necim trecim. Nemoj se zatvarati u kucice i u njima ostajati... van Zagora ima stripa ( ma što vecina mislima o tome )...
No svako vrijeme nosi svoje. Sve ce doc na svoje...
Budi otvorena uma i sve probaj... ( ovo zadnje nemoj doslovno shvatit )
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/06/2008 : 19:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Citaj ono što te zabavlja, pa štogod to bilo, i ne brini se za ova 'razvijanja', 'shvacanja' i slicna sranja, to je tako i tako nebitno. Osnovna je zadaca stripa da covjeka zabavi, da mu uz njega prode vrijeme, sve ostalo je proseravanje (s oproštenjem). Ako u stripovima pocneš tražiti ono što ti fali u životu (takozvani pokušaji supstitucije osnovnih životnih radosti i ljudskih potreba neadekvatnim surogatima), automatski postaješ jadnikom, default. Nove doživljaje, emocije, oduševljavanja, veselja, spoznaje i ostalo što je svakodnevno potrebno mentalno zdravoj individui traži u svom društvu, u nekoj ženskoj, u obitelji, u poslu, a ne u stripu. (Osim naravno ako ne želiš postati jedan od onih obijesnih, žalosnih i nadasve isfrustriranih jadnika koji se konstantno po forumima svadaju sa svima da bi tobože pokazali i dokazali kako su upravo oni na nekom višem nivou postojanja, višoj frekvenciji titranja, ili sferi... necega.)

Ako ti se cita ''Love and Rockets'', onda ih citaj, a ako ti se cita Zagor, onda citaj Zagora. Ponavljam - jedina funkcija koju stripovi imaju je da covjeka zabave, a zabava ti nema ama baš nikakve veze sa mentalnim razvojem.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 23/06/2008 : 19:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Citaj ono što te zabavlja, pa štogod to bilo, i ne brini se za ova 'razvijanja', 'shvacanja' i slicna sranja, to je tako i tako nebitno. Osnovna je zadaca stripa da covjeka zabavi, da mu uz njega prode vrijeme, sve ostalo je proseravanje (s oproštenjem). Ako u stripovima pocneš tražiti ono što ti fali u životu (takozvani pokušaji supstitucije osnovnih životnih radosti i ljudskih potreba neadekvatnim surogatima), automatski postaješ jadnikom, default. Nove doživljaje, emocije, oduševljavanja, veselja, spoznaje i ostalo što je svakodnevno potrebno mentalno zdravoj individui traži u svom društvu, u nekoj ženskoj, u obitelji, u poslu, a ne u stripu. (Osim naravno ako ne želiš postati jedan od onih obijesnih, žalosnih i nadasve isfrustriranih jadnika koji se konstantno po forumima svadaju sa svima da bi tobože pokazali i dokazali kako su upravo oni na nekom višem nivou postojanja, višoj frekvenciji titranja, ili sferi... necega.)

Ako ti se cita ''Love and Rockets'', onda ih citaj, a ako ti se cita Zagor, onda citaj Zagora. Ponavljam - jedina funkcija koju stripovi imaju je da covjeka zabave, a zabava ti nema ama baš nikakve veze sa mentalnim razvojem.


Amen!
Jednostavno predivno napisano!

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

ismolc34
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 23/06/2008 : 20:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit ismolc34's Homepage  Send ismolc34 a Private Message
guj i njegov zmuj

...majka kretena je uvijek trudna...
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 23/06/2008 : 22:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by ismolc34

guj i njegov zmuj

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000