forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 pitanjce
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

quaresma
Average Member



Bosnia and Herzegovina
643 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 18/07/2008 : 19:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send quaresma a Private Message
Zanima me zasto evo primjera radi sto sam vidio tex2 stavi strip sa rezervom i pocetna cijena lupam 100 kuna,cim neko stavi 100 kuna rezerva dostignuta pa mislim on placa samo dodatne novce za tu rezervu a moze staviti pocetnu tu cijenu bez rezerve i isto je ne znam koliko grijesim sad...

Kad ce ZS i LMS od prvog broja???? :) :) :)

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/07/2008 : 19:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
nerijetko se dogodi da pocetna cijena nije dosignuta,
u tom slucaju prodavac gubi, ovako se rezervnom cijenom uvijek osigura

"bolje sprijeciti nego lijeciti"
Go to Top of Page

quaresma
Average Member



Bosnia and Herzegovina
643 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 18/07/2008 : 19:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send quaresma a Private Message
Hmmm opet mislim da sam upravu,npr stavi strip na pocetnu cijenu 50 kuna i sa rezervom a rezerva je upravo 50 kuna o tome pricam cim neko ponudi 50 rezerva je dostignuta cemu to?

Kad ce ZS i LMS od prvog broja???? :) :) :)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/07/2008 : 19:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
hmmmm...
pa tko stavlja istu pocetnu i rezervnu cijenu?
to nema smisla
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30704 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 18/07/2008 : 19:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
ma ni ja to ne razumijem najbolje, ta prica mi je sa cijenom rezerve nejasna

quote:
Originally posted by quaresma

Zanima me zasto evo primjera radi sto sam vidio tex2 stavi strip sa rezervom i pocetna cijena lupam 100 kuna,cim neko stavi 100 kuna rezerva dostignuta pa mislim on placa samo dodatne novce za tu rezervu a moze staviti pocetnu tu cijenu bez rezerve i isto je ne znam koliko grijesim sad...


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40016 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/07/2008 : 20:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
To sa cenom rezerve je sranje... Stavis pocetnu cenu jednu kunu a ne bi ga prodao za manje od 50... Pa stavis odmah 50 i to je to... Kakva glupost....

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
878 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 18/07/2008 : 20:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

To sa cenom rezerve je sranje... Stavis pocetnu cenu jednu kunu a ne bi ga prodao za manje od 50... Pa stavis odmah 50 i to je to... Kakva glupost....



sawitchu,druže....nije isto! Vec dosta dugo pratim aukcije i znam,da je neke vrste "fenomen",da stripovi dostižu višu cjenu ,ako im je pocetna cjena od 1 kune!Primer: LMS 4,koga je Tomislav imao na aukcijama je bio stavljen od pocetne cjene 2000 kuna-a stavljena nije bila niti jedna jedina ponuda! To je,koliko sam zapazio,bilo 3 puta,koliko se pojavio na aukcijama!! A rezerva je samo osiguranje!
Inace-ovo nije pravilo-a nije ni izjema! Zanimljivo!! Ovisno i od stripa samog naravno!!!

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30704 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 18/07/2008 : 20:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Evo mene sad zanima buduci da sad planiram prodati oko 1000 stripova po raznim cijenama što da radim sa cijenom rezerve, primjer ZS 12, pocetna cijena 20kn jer je malo popucao hrbat i koliko sam ja shvatio moram napisat cijenu rezerve, i kaj da napišem?

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
878 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 18/07/2008 : 20:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

Evo mene sad zanima buduci da sad planiram prodati oko 1000 stripova po raznim cijenama što da radim sa cijenom rezerve, primjer ZS 12, pocetna cijena 20kn jer je malo popucao hrbat i koliko sam ja shvatio moram napisat cijenu rezerve, i kaj da napišem?



Pa eto,ako recimo prodaješ ZS 12 recimo ocjene-špekuliram-3 (sa slickom okacenu uz aukciju) možeš staviti pocetnu cijenu od 1 kune (možeš upisati i 20,30 ili .... 60 kuna , a po tvome bi bio vredan recimo 150 kuna)-i staviš pod cjenu rezerve 150 kuna...i tako dalje za sve ostale! Cijenu rezerve ti odrediš po tvome mišljenju,koliko je posamezan strip vredan!!! Kod opcije "kupi odmah" napišeš onu vrednost,za koliko bi ti strip prodao-u onom primeru za ZS 12 bih isto tako upisao pod kupi odmah-150 kn! I to je to!! Desi se nerjetko,da strip dostiže vrednost vecu od uobicajene (realne),ako je zacetna ponuda 1 kuna! Ali još jednom-OVO NIJE NI IZJEMA NI PRAVILO!

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....

Edited by - giant on 18/07/2008 20:52:23
Go to Top of Page

quaresma
Average Member



Bosnia and Herzegovina
643 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 18/07/2008 : 21:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send quaresma a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

Evo mene sad zanima buduci da sad planiram prodati oko 1000 stripova po raznim cijenama što da radim sa cijenom rezerve, primjer ZS 12, pocetna cijena 20kn jer je malo popucao hrbat i koliko sam ja shvatio moram napisat cijenu rezerve, i kaj da napišem?

Pa dobro sam ja skontao ocito jer mi je bas upalo u oko ovo,ti stavis pocetnu 20 kuna ali rezerva da bude npr 200 da ispod te cijene ga ne bi prodao jer bezvez placas rezervu ako je stavis da je ista kao pocetna cijena

Kad ce ZS i LMS od prvog broja???? :) :) :)
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40016 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/07/2008 : 21:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by sawitch

To sa cenom rezerve je sranje... Stavis pocetnu cenu jednu kunu a ne bi ga prodao za manje od 50... Pa stavis odmah 50 i to je to... Kakva glupost....



sawitchu,druže....nije isto! Vec dosta dugo pratim aukcije i znam,da je neke vrste "fenomen",da stripovi dostižu višu cjenu ,ako im je pocetna cjena od 1 kune!Primer: LMS 4,koga je Tomislav imao na aukcijama je bio stavljen od pocetne cjene 2000 kuna-a stavljena nije bila niti jedna jedina ponuda! To je,koliko sam zapazio,bilo 3 puta,koliko se pojavio na aukcijama!! A rezerva je samo osiguranje!
Inace-ovo nije pravilo-a nije ni izjema! Zanimljivo!! Ovisno i od stripa samog naravno!!!



Da, to si u pravu... Eto zamislio sam se, i stvarno mi to nije jasno... Sta ljude povuce kad svakako nece biti 1 kunu, nije mi jasno... Ali eto, dobro si rekao, fenomen...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/07/2008 : 21:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

Evo mene sad zanima buduci da sad planiram prodati oko 1000 stripova po raznim cijenama što da radim sa cijenom rezerve, primjer ZS 12, pocetna cijena 20kn jer je malo popucao hrbat i koliko sam ja shvatio moram napisat cijenu rezerve, i kaj da napišem?


Evo, ja cu ti objasniti...
Ti prijatelju bacaš novac.
Na svaku stavljenu rezervu placaš 2% provizije bez obzira prodao ili ne.
Ono što ti ne shvataš je da NE MORAŠ staviti cijenu rezerve.
Ostavi tu opciju na 0 tj. ne diraj ništa.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 18/07/2008 21:59:30
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/07/2008 : 22:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by sawitch

To sa cenom rezerve je sranje... Stavis pocetnu cenu jednu kunu a ne bi ga prodao za manje od 50... Pa stavis odmah 50 i to je to... Kakva glupost....



sawitchu,druže....nije isto! Vec dosta dugo pratim aukcije i znam,da je neke vrste "fenomen",da stripovi dostižu višu cjenu ,ako im je pocetna cjena od 1 kune!Primer: LMS 4,koga je Tomislav imao na aukcijama je bio stavljen od pocetne cjene 2000 kuna-a stavljena nije bila niti jedna jedina ponuda! To je,koliko sam zapazio,bilo 3 puta,koliko se pojavio na aukcijama!! A rezerva je samo osiguranje!
Inace-ovo nije pravilo-a nije ni izjema! Zanimljivo!! Ovisno i od stripa samog naravno!!!



Da, to si u pravu... Eto zamislio sam se, i stvarno mi to nije jasno... Sta ljude povuce kad svakako nece biti 1 kunu, nije mi jasno... Ali eto, dobro si rekao, fenomen...


Nije to nikakv fenomen. 80% ljudi su ovce i ne znaju raspolagati s novcem. Upravo zato ovaj sistem navlacenja dejstvuje. Ljudi se popale i plate LMS 4 - 3000 kn. (neki osjecaj postignuca i pobjede, mo'š mislit). Iako na drugoj aukciji imaš taj strip po 2000 kn. bez ijedne ponude...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

quaresma
Average Member



Bosnia and Herzegovina
643 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 18/07/2008 : 22:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send quaresma a Private Message
Tex2 ima da castis otvorio sam ti oci,mogao si jos para da ovako bacis :d

Kad ce ZS i LMS od prvog broja???? :) :) :)
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40016 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/07/2008 : 22:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by sawitch

To sa cenom rezerve je sranje... Stavis pocetnu cenu jednu kunu a ne bi ga prodao za manje od 50... Pa stavis odmah 50 i to je to... Kakva glupost....



sawitchu,druže....nije isto! Vec dosta dugo pratim aukcije i znam,da je neke vrste "fenomen",da stripovi dostižu višu cjenu ,ako im je pocetna cjena od 1 kune!Primer: LMS 4,koga je Tomislav imao na aukcijama je bio stavljen od pocetne cjene 2000 kuna-a stavljena nije bila niti jedna jedina ponuda! To je,koliko sam zapazio,bilo 3 puta,koliko se pojavio na aukcijama!! A rezerva je samo osiguranje!
Inace-ovo nije pravilo-a nije ni izjema! Zanimljivo!! Ovisno i od stripa samog naravno!!!



Da, to si u pravu... Eto zamislio sam se, i stvarno mi to nije jasno... Sta ljude povuce kad svakako nece biti 1 kunu, nije mi jasno... Ali eto, dobro si rekao, fenomen...


Nije to nikakv fenomen. 80% ljudi su ovce i ne znaju raspolagati s novcem. Upravo zato ovaj sistem navlacenja dejstvuje. Ljudi se popale i plate LMS 4 - 3000 kn. (neki osjecaj postignuca i pobjede, mo'š mislit). Iako na drugoj aukciji imaš taj strip po 2000 kn. bez ijedne ponude...



Ali stvarno mi to nije jasno...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
878 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 19/07/2008 : 00:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by sawitch

To sa cenom rezerve je sranje... Stavis pocetnu cenu jednu kunu a ne bi ga prodao za manje od 50... Pa stavis odmah 50 i to je to... Kakva glupost....



sawitchu,druže....nije isto! Vec dosta dugo pratim aukcije i znam,da je neke vrste "fenomen",da stripovi dostižu višu cjenu ,ako im je pocetna cjena od 1 kune!Primer: LMS 4,koga je Tomislav imao na aukcijama je bio stavljen od pocetne cjene 2000 kuna-a stavljena nije bila niti jedna jedina ponuda! To je,koliko sam zapazio,bilo 3 puta,koliko se pojavio na aukcijama!! A rezerva je samo osiguranje!
Inace-ovo nije pravilo-a nije ni izjema! Zanimljivo!! Ovisno i od stripa samog naravno!!!



Da, to si u pravu... Eto zamislio sam se, i stvarno mi to nije jasno... Sta ljude povuce kad svakako nece biti 1 kunu, nije mi jasno... Ali eto, dobro si rekao, fenomen...


Nije to nikakv fenomen. 80% ljudi su ovce i ne znaju raspolagati s novcem. Upravo zato ovaj sistem navlacenja dejstvuje. Ljudi se popale i plate LMS 4 - 3000 kn. (neki osjecaj postignuca i pobjede, mo'š mislit). Iako na drugoj aukciji imaš taj strip po 2000 kn. bez ijedne ponude...


-----
Nadam se,da ne stavljaš mene medu ovce-jer ja sam ga platio i više!! Ali znam zašto-samo ja! Ovde je t.i. "osjecaj pobjede" drugorazredne naravi-prisutan je,ali samo kao šlag na torti...
Inace se slažem s time,da se ljudi "popale"....samo da su u igri,pa idu do kraja!! Dobro-cak odlicno kazano!Potpis!!


Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30704 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 19/07/2008 : 11:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Hvala ljudi, ne znam zašto mi se cinilo da me uvijek traži obveznu cijenu rezerve, al ajd i nakon prvih aukcija nisam više stavljal velike cijene rezerve, tak da nisam puno izgubio, pomogao sam sajtu
A što se cuge tice, uskoro Vas sve pozivam na momacku! Kad ulovim vremena otvorit cu jedan topic na tu temu... Datum je 16.08.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000