forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pirinejsko poluostrvo?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/07/2008 : 15:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Da se nije slucajno neko zadesio u Madridu ili Lisabonu, i pritom nasao neku radnju sa stripovima, i da je zapamtio gde se nalazi

Ako jeste, da li bi mogao da podeli informaciju sa mnom, posto uskoro krecem na turu po juznoj Evropi, a ovo su 2 najveca mesta koja cu obici, i koja najvise obecavaju postojanje neke strip prodavaonice.

Hvala unapred!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 23/07/2008 15:23:52

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/07/2008 : 16:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message

1) http://guiadelcomic.com/librerias/

2) http://www.the-master-list.com/International/France_Spain_&_Portugal/index.shtml

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/07/2008 : 16:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Bolje gledaj Iberijke, ne stripove...

Kakav ti je to aranžman, po cijeloj južnoj Europi? Maturalno putovanje? To je krstarenje, koliko to dode?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 23/07/2008 16:26:39
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/07/2008 : 18:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
@flamboyant soul Hvala puno!!!! Bas sam nasao i za Porto gde sam stacioniran!

@ DeeCay U pitanju je folklorna turneja. Festival u Portugaliji, pa me put vodi po Sredozemlju!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/07/2008 : 22:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Hvala jos jednom flamboyant soul!!!!!!!

Nasao sam neke strava radnje, samo se nadam da cu moci da ih ukomponujem u slobodno vreme i slobodu kretanja koje budem imao!

Kad se vratim, postavicu slike, ako bude bio uspesan ishod!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Caldera
New Member



Croatia
250 Posts

Member since 12/09/2007

Posted - 24/07/2008 : 12:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caldera's Homepage  Send Caldera an AOL message  Send Caldera an ICQ Message  Send Caldera a Yahoo! Message  Send Caldera a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Da se nije slucajno neko zadesio u Madridu ili Lisabonu, i pritom nasao neku radnju sa stripovima, i da je zapamtio gde se nalazi

Ako jeste, da li bi mogao da podeli informaciju sa mnom, posto uskoro krecem na turu po juznoj Evropi, a ovo su 2 najveca mesta koja cu obici, i koja najvise obecavaju postojanje neke strip prodavaonice.

Hvala unapred!




Ako vec nisi odletio, evo ti info za Lisabon: imaš kod izlaza metro stanice Baixa-Chiado nekih 50ak metara jednu dobru strip knjižaru s engleskim naslovima. BD mania se zove, a tu je i link:

http://www.bdmania.pt/mapa_lisboa.htm


S obzirom da kad izlaziš sa stanice imaš dva izlaza na pokretne stepenice, ti uzmi onaj s više , izlaz na lijevo pa na
jedno 5-6 pokretnih stepenica... Budeš vidio.

----Mjesto za oglas----
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/07/2008 : 12:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Hvala buraz!

Veceras polazim, nisi zakasnio.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/08/2008 : 18:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Evo ovako, ja se davno vratih, ali zbog nekih tehnickih nepogodnosti, nisam bio ranije u prilici da napravim kratak izvestaj!


Lov je bio manje vise neuspesan, ali opet....kakav je mogao da bude, vrlo sam zadovoljan!

Pocinjem sa sliciom moje malenkosti u jednom kiosku u mestu koje se zove Lido di Jesolo (Italija).



Obilje svega zivog iz SBE sveta, kao i Alan Ford, Diabolik, i ostalo....


Sledece sto mi se desilo, a ima veze sa nama dragim svetom stripa je u jednoj lepoj radnji u Portu!



ispred radnje



ispred radnje JA



u izlogu STAR WARS



u radnji JA



u radnji BATMAN i SUPERMAN by Alex Ross



u radnji 3



u radnji 4



u radnji 5



Nazalost, u Portu nisam imao vise srece, odnosno vremena, zovite to kako god hocete, tako da sam morao da se zadovoljim ovom radnjicom.
U dve reci, odlicna je radnja!!!! Veoma je dobro opremljena, u sustini u tipicnom zapadnom comic shop stilu - stripovi(americki, francuski, manga), igre, SF/fantasy literatura, figure iz stripova, filmova serija....

Polagao sam nade da cu naci veoma interesantna mesta u Lisabonu i Madridu. Medjutim, vreme i ljudi su bili protiv mene i morao sam da se odlucim izmedju kratkog razgledanja grada ili "gubljenja vremena" na stripove.... Iako mi je duznost nalagal da jurim stripove, uskocila je savest i rekla da pogledam velelepnosti koje navedeni gradovi nude!

Imao sam srece da sam naleteo slucajno na jednu vrlo simpaticnu radjicu u Madridu, iz koje slike prilazem sada:


u radnji JA


u radnji 1


u radnji 2


u radnji 3


Sa Asterixom i Obelixom oko sveta!


Bonelli vs. STAR WARS!


Inace, izgleda da u Lisabonu mnogo vole stripove, posto sam imao priliku da u modernijem delu grada vidim citav jedan zid ogroomnih dimenzija ceo pokriven likovima iz stripova, pretezno superherojskih orijentacija. Nazalost, sve sam to video na 3 sekunde iz autobusa, tako da nisam imao priliku da slikam. Ima na jednoj stanici podzemne isto jedan citav zid koji je ceo uradjen u strip fazonu! Cim nadjem sliku okacicu!

Zahvaljujem se svima koji su mi pomogli u ovome, i nadam se da cemo ovako i dalje otkrivati nove radnje po svetu!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 31/08/2008 19:32:04
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 31/08/2008 : 18:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Sjajno! Obozavam ovakve slike!
Kakvi su ono teksovi stripovi, odavde se cini kao da su Galepinijeve korice?
Ima interesantnih stvari, kakve su cijene?

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/08/2008 : 19:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Teksovi su izgleda neki nasumicni reprinti, nisam mogao da ih skontam.... Korice jesu Galepinijeve!

Cene su, pa....zavisi sta te zanima.

Ovi Boneliji su onako od 1-2 pa do 5 eura, cini mi se. Zavisi koja je edicija. Od Bonelija je bilo zanjih par brojeva redovnih serija, pokoji gigant, zavisi koji junak, reprinti i slicno....
Kupio sam poslednjeg Texovog giganta, ali to je cisto radi fore, posto rec ne znam na italijanskom.
Zanimljivo je da od Zagora nisam video gotovo nista, izgleda bio neki deficitan period.


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 31/08/2008 : 19:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Hvala na info!
Inace spazih i nekog Texa formata izmedju bonelija i A4, ako se ne varam, a i Tarzana pored star wars-a!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/08/2008 : 19:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by culfis

Hvala na info!
Inace spazih i nekog Texa formata izmedju bonelija i A4, ako se ne varam, a i Tarzana pored star wars-a!




Pazi, onog Texa sam tek sad spazio prvi put!

Ono jeste Tarzan, ali nisam mnogo obracao paznju, posto je sve bilo na spanskom. A i ruku na srce, imao sam mozda 3 minuta da obidjem celu radnju, i to sam jedva namolio, posto sam prekinuo jurnjavu po Madridu! (srecom, moja ekipa zna koliko mi stripovi znace, pa mi nisu zamerili ni tih par minuta)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Road_warrior
New Member



Serbia
158 Posts

Member since 21/04/2008

Posted - 31/08/2008 : 20:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Road_warrior a Private Message
Vader-u sad odlicna mini reportaza u stilu Culfis-a,toliko sam toga zapazio na slikama da necu vise ni da ih gledam.

My life fades the vision dims. All that remains are memories. I remember a time of chaos ruined dreams this wasted land. But most of all, I remember the Road Warrior the man we called Max.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 31/08/2008 : 20:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Bolje gledaj Iberijke, ne stripove...




najpametniji savjet.


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 31/08/2008 : 20:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Svaka cast, lijepe slike!

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 31/08/2008 : 20:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Oho, Culfis dobio "konkurenciju" na forumu! :))
Lepo, lepo. Da bude shto vishe ovakvih fotki!!s :))
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 31/08/2008 : 20:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
Ijao što je ovo lepo!:)
Ja se nadam da cu slicno proci na mom proputovanju kroz Grcku, exkurzija 10 dana, valjda ce se nešto ovako naci...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/08/2008 : 21:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Ijao što je ovo lepo!:)
Ja se nadam da cu slicno proci na mom proputovanju kroz Grcku, exkurzija 10 dana, valjda ce se nešto ovako naci...




Da ti ispricam u 2 reda moju strip-pricicu iz Grcke. Smaram se ja sa mojima po Solunu, a put nas nanese u jedan od onih hipermarketa. Elem....oni tumaraju po namirnica, a ja gledam da nadjem nesto medju filmovima, kad ugledah neki casopis o stripovima, a unutra opsiran popis svih radnji sa stripovima u Grckoj!

Tako nadjem u Solunu jednu rupu koja se zove Metropolis. Simpaticno mestasce, malo rusticno, ali dobro....treba pohvaliti inicijativu!

Nista nisam kupio, nije bilo nista specijalno sto se ne moze naci na nekom drugom mestu! Ako si pametan uradi ono sto sam sa uradio!
U hiper marketu potrazi casopis sa stripovima i popisom radnji u zemlji!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/08/2008 : 21:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by DeeCay

Bolje gledaj Iberijke, ne stripove...




najpametniji savjet.





Gledao sam ja i na tu stranu, bez brige!

Doduse....malo sam se zalepio za pogresnu priliku, pa sam verovatno propustio neke potencijale. Nema veze, bar mi je lepo bilo sa mojim drustvom!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 31/08/2008 : 22:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
quote:
Originally posted by Gil-galad

Oho, Culfis dobio "konkurenciju" na forumu! :))
Lepo, lepo. Da bude shto vishe ovakvih fotki!!s :))



Sto bi rek`o Zoran Radmilovic - "Da se siri kultura medju narodom"!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 01/09/2008 : 10:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Ijao što je ovo lepo!:)
Ja se nadam da cu slicno proci na mom proputovanju kroz Grcku, exkurzija 10 dana, valjda ce se nešto ovako naci...




Da ti ispricam u 2 reda moju strip-pricicu iz Grcke. Smaram se ja sa mojima po Solunu, a put nas nanese u jedan od onih hipermarketa. Elem....oni tumaraju po namirnica, a ja gledam da nadjem nesto medju filmovima, kad ugledah neki casopis o stripovima, a unutra opsiran popis svih radnji sa stripovima u Grckoj!

Tako nadjem u Solunu jednu rupu koja se zove Metropolis. Simpaticno mestasce, malo rusticno, ali dobro....treba pohvaliti inicijativu!

Nista nisam kupio, nije bilo nista specijalno sto se ne moze naci na nekom drugom mestu! Ako si pametan uradi ono sto sam sa uradio!
U hiper marketu potrazi casopis sa stripovima i popisom radnji u zemlji!


Sjajna ideja, nadam se da Atina ima neku pristojnu striparnicu!

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 01/09/2008 : 11:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Ijao što je ovo lepo!:)
Ja se nadam da cu slicno proci na mom proputovanju kroz Grcku, exkurzija 10 dana, valjda ce se nešto ovako naci...




Da ti ispricam u 2 reda moju strip-pricicu iz Grcke. Smaram se ja sa mojima po Solunu, a put nas nanese u jedan od onih hipermarketa. Elem....oni tumaraju po namirnica, a ja gledam da nadjem nesto medju filmovima, kad ugledah neki casopis o stripovima, a unutra opsiran popis svih radnji sa stripovima u Grckoj!

Tako nadjem u Solunu jednu rupu koja se zove Metropolis. Simpaticno mestasce, malo rusticno, ali dobro....treba pohvaliti inicijativu!

Nista nisam kupio, nije bilo nista specijalno sto se ne moze naci na nekom drugom mestu! Ako si pametan uradi ono sto sam sa uradio!
U hiper marketu potrazi casopis sa stripovima i popisom radnji u zemlji!



Pa imas li spisak tih radnji. to jest imas li taj casopis?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/09/2008 : 13:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
`si lud Cu da dajem pare za tako nesto!

Lepo sam uzeo papir i olovku, prepisao to sto mi treba, i ostavio casopis na polici.

Spisak je nestao vremenom, izgubio se negde....
Da sam tada znao za Forum, mozda bih ga i sacuvao u cilju objavljivanja i pomaganja drugovima!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 01/09/2008 : 23:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Samo pitam, jer cesto letujem u Grckoj
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000