forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Princ Valiant - Fantagraphics reprint, 2009
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Francois
New Member

Croatia
138 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/07/2008 : 23:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Francois a Private Message
Nadam se da ce ovo nekog zanimati!

Možda to vec i vrapci na grani znaju, ali za mene je novost pa da je podijelim sa zainteresiranima (ne radi mi search na kompu, pa ako je vec bilo, sorry).
Upravo sam nabasao na vijest objavljenu prije nekih mjesec i pol da ce Fantagraphics sljedece godine poceti sa reprintom Princa Valianta u oversized hardcover izdanju u boji!
S obzirom na cijenu koju postižu njihovi stari trade paperbacksi koji su bili slabije kvalitete od ovog novog izdanja (cak i preko 150 dolara za jedan album), ovo se cini cak i isplativo na duge staze, a ne samo užitak u citanju.
Naravno, ima i onih kojima je blasfemicno uopce spominjati nekakvo bojanje Princa Valianta, najbolje da zaobidu ovo izdanje!

Evo originalnog teksta sa neta:





Fantagraphics Books plans to reprint Hal Foster’s Prince Valiant series in hardcover starting in 2009:

Prince Valiant will be presented in an oversized color hardcover format, with two years per book, beginning in 2009. This presentation will be of higher quality than the 50 trade paperbacks Fantagraphics published, which collected all of the strips with art or story by creator Hal Foster. At two years per book, it will take 16-17 volumes just to reprint the full page strips with Foster art.

I’ve become a huge fan of Foster’s strip, and I own the 40 trade paperbacks they printed a decade ago (the other 10 feature the post-Foster work). The paperbacks were of middling quality; the black lines often were reduced to near-vanishing, and the coloring jobs were erratic (the earlier printings of the earlier volumes were pretty good, but they seemed to switch to a lower-quality coloring technology later on). Still, at about 2/3 original size (keep in mind that “original size” was a whole newspaper page) they were pretty good, much better than not having them at all.

If the new hardcovers are of similar size and they upgrade the print quality, then I’ll be happy to pick up the new volumes, too.


F.Dargaudix

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/07/2008 : 23:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
a možda ce neko i valijanta uzimat kao i zagora,svako izdanje bez obzira ima li ga vecboja i valijant?ne bih baš.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/07/2008 : 23:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Valijant je ikona.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 28/07/2008 : 02:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
... aha... ali gej... to si zaboravio...


Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 28/07/2008 : 04:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
A-a, jok, brate, lik je narokao petoro dece. Nemoj da lupaš tako!

Valiant je najlepše nacrtani strip ikada! Negde do polovine Fosterovog rada i najbolje napisan. A sa sve Murphyjem i sad Giannyjem, ta saga nema konkurenciju!

A uz ZG nakladu, koja je stigla do 6. toma, svakako valja uzimati Fantagraphics. Koliko god da košta, taj tempo izlaženja može da se isprati. I imati Valianta i c/b i kolor, mada i c/b sjajno izgleda, vecina fanova se slaže lepše nego u koloru. Trebalo bi i Marketprint da reprintuje stare brojeve, po narudžbini unapred-šta kome fali, bila je neka prica... Trebalo mi je nekih 15 godina da sve skupim...

Ako neko hoce da cita ono što je izlazilo u protekle 3-4 godine (Gianny i Schultz), neka pusti PM ili mejl da sharujem.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 28/07/2008 : 09:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>A-a, jok, brate, lik je narokao petoro dece. Nemoj da lupaš tako!

K'o što Radovan (otprilike) nacrta jednom, to kod Valianta ide da ga nema dvije godine doma pa onda zatekne blizance.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/07/2008 : 09:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>A-a, jok, brate, lik je narokao petoro dece. Nemoj da lupaš tako!

K'o što Radovan (otprilike) nacrta jednom, to kod Valianta ide da ga nema dvije godine doma pa onda zatekne blizance.

mcn


Aleta je vezlo vezla...

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1355 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 28/07/2008 : 12:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
Ali ih voli ko da su njegova

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 28/07/2008 : 13:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>A-a, jok, brate, lik je narokao petoro dece. Nemoj da lupaš tako!

K'o što Radovan (otprilike) nacrta jednom, to kod Valianta ide da ga nema dvije godine doma pa onda zatekne blizance.

mcn



Kao kamiondžija!

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 28/07/2008 : 15:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Gil-galad

A-a, jok, brate, lik je narokao petoro dece. Nemoj da lupaš tako!







... pa sta... jel zbog toga ne moze da bude gej ikona??? Pa evo ti jedan klasican primer gej ikone ovog foruma... Dusman... strejt momak (tako kaze, barem)... a ovde vaziza gej ikonu... ne vidim u cemu je problem...



Edited by - Duh_koji_hoda on 29/07/2008 00:55:14
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 28/07/2008 : 15:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 28/07/2008 : 17:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message
Fantagraphicsu kapa do poda. Pokrenuli su ono genijalnu Peanuts biblioteku, Krazy Kata i druge, manje poznate novinske stripove; trude se objavljivati i nove nepoznate autore, a sve je profesionalno isplanirano i odradeno. Ne treba ni sumnjati da ce i ovo biti vrhunski projekt.

Edited by - Pavel on 28/07/2008 17:28:39
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 29/07/2008 : 01:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

quote:
Originally posted by Gil-galad

A-a, jok, brate, lik je narokao petoro dece. Nemoj da lupaš tako!







... pa sta... jel zbog toga ne moze da bude gej ikona??? Pa evo ti jedan klasican primer gej ikone ovog foruma... Dusman... strejt momak (tako kaze, barem)... a ovde vaziza gej ikonu... ne vidim u cemu je problem...



Ne znam za Dušmana, od skoro sam ja ovde... Ali Valianta mojne da mi prozivaš! :))

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 29/07/2008 : 01:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
... ma budi zadovoljan dok sam na Valijantu i Dusmanu, ako se i tebi nakacim ;)


Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 29/07/2008 : 01:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Dobiceš istom merom, pa još toliko! :P :))))

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 29/07/2008 : 01:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
av, av...


Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 29/07/2008 : 02:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Picko pederska, polomicu te kad te budem video sledeci put!

Mislim da bi bio red da ceo forum sazna istinu o ovome. Dakle, osobu koja se krija iza nicka 'Duh_koji_hoda' sam bio primoran da upoznam na razlicitim strip skupovima, kao i dobar deo ostalih forumaša. Forumaši odavde su skoro svi ok ljudi, sem gore pomenutog. Ocigledno isfeminiziran, služio je vazda za podsmeh u društvu. No, meni to nije bilo zanimljivo, pa ga ja nisam prozivao. Greška, pošto je manijak poceo da mi se nabacuje i da me zivka kuci (odakle mu moj broj, uopšte???) i da uznemirava moju porodicu dahtanjem u slušalicu. Iskuliram ja to par puta, ali popizdim posle par dana i ispickaram ga najgore. I onda se on malo smirio. Pre neki dan sam ga slucajno sreo na nekom mitingu u gradu i on poceo da mi prosipa neke pederske gluposti, u fazonu: ''De si, dušo? Šta ima, frajeru? Kako je, faco?''. Ja mu lepo kaže da odjebe, da pedere ne podnosim. I ne podnosim ih. Nisam za to da ih neko tuce, ali muka me naterala. On nije hteo da odustane i majmun me lupio po dupetu. Tu sam popizdeo od besa (a inace sam miran i staložen covek) i izlomim od batina picku pedersku. Mislim da sam mu barem ruku slomio. Tu bili još neki moji ortaci skinsi, pa su mu ga i oni dali malo po batinanju. Ja im još kažem: 'Nemojte ljudi, greota da ga ubijemo, cak iako je peder', a ovaj leži na podu, krvav, i cereka se i vice: 'Još! Još! Ja volim grubo!'. Tu ga ovi olešiše, a ja odem... nsam mogao više to da gledam.

I sad se ocigledno pacijent oporavio dovoljno da može da kuca za kompom i vratio se na forum posle par nedelja (verovatno je bio u bolnici) da prosipa svoje pederske price.

Opet ti kažem: odjebi da ti se ne ponovi opet to što ti se desilo.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 29/07/2008 : 02:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
...ha, ha... zaboravio si da kazes kako ste me na kraju ubacili u fontanu na trgu Nikole Pasica...


Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 29/07/2008 : 02:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

av, av...



Pas koji laje ne ujeda.

Dushmane, fala na informaciji. Sada vidim da je Duh u stvari na pochetku topica hteo da kaze kako je NJEMU Val gay ikona. Nama, ostalima, strejt, normalnima, to je najbolji strip na svetu. Ali neki vide ono shto drugi ne vide... Stoga mu ne zameram, shta ce, jadnichak...

Dushe, be good dog from now on!

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 29/07/2008 : 03:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
... hm... decko... mislim da nisi dobro shvatio... to kucence koje kevce si ti... ;)


Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 29/07/2008 : 10:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Lajte kere Jakobsfelda! :))

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 29/07/2008 : 21:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message
trebalo bi da bude oko 11 x 15 inch HC [to je cini mi se oko 28 x 38 cm] i trebalo bi da je print puno bolji ukljucujuci i boju, od onih sto je fanta izdalu u mekim koricama...
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 11/08/2008 : 12:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Svašta na ovom Forumu. Ima i neizljecivih bolesnika...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000