forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koliko ustvari uživate u stripovima?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 17/08/2008 : 23:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Dali ste tip koji kupuje prakticki sve, a cita samo mali dio, ili kupujete samo 'probrane' (da ne kažem onako snobovski 'bolje') stripove, ali u njima maksimalno uživate?

Mislim da smo, kao društvena grupacija, došli do vrhunca apsurda kad aludiramo na to da su oni koji ne kupuju prakticki sve što izlazi snobovi.
Nenormalno je kupovati sve, valjda? A još nenormalnije kupovati, a ne citati.

Ja imam zlatno pravilo: kupujemo samo ono što me zanima da citam. U suprotnom, šta ce mi?

Imam i jednu zlatnu misao: Citanje stripa je kao seks. Ako dosadi guranje u jednu te istu rupu, traži se sledeca rupa (i pri tom ne aludiram na analni seks, vec na drugog seksualnog partnera, odnosno partnerku).

Edited by - DusMan on 17/08/2008 23:34:11
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1670 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 18/08/2008 : 00:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Mislim da smo, kao društvena grupacija, došli do vrhunca apsurda kad aludiramo na to da su oni koji ne kupuju prakticki sve što izlazi snobovi.
Nenormalno je kupovati sve, valjda? A još nenormalnije kupovati, a ne citati.



Ha, ha, kada bih kupovao sve što vidim na Internetu, cak i da pare nisu problem, trebala bi mi specijalna kuca ili skladište da držim stripove.
Jesi li cuo za onog Japanca koji je slagao stripove na gomile na podu svuda po sobi, pa kad je došao zemljotres, one su pale na njega i on se ugušio ispod njih? Gomile su bile visoke oko 2 metra.
Trudim se da kupujem samo ono što mogu da citam više puta. Na stranu prvobitna uzbudljivost i napetost, ali dobri stripovi su kao vino: s vremenom bolji.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 18/08/2008 : 00:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by ridiculus

Jesi li cuo za onog Japanca koji je slagao stripove na gomile na podu svuda po sobi, pa kad je došao zemljotres, one su pale na njega i on se ugušio ispod njih? Gomile su bile visoke oko 2 metra.

Cuo sam za tu pricu, samo se u ovoj verziji radilo o Hrvatu koji se zove Markos. :)

quote:
Trudim se da kupujem samo ono što mogu da citam više puta. Na stranu prvobitna uzbudljivost i napetost, ali dobri stripovi su kao vino: s vremenom bolji.

Isto kao i mlade devojke!!! Ili je to, beše, obrnuto?
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 18/08/2008 : 08:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Mislim da smo, kao društvena grupacija, došli do vrhunca apsurda kad aludiramo na to da su oni koji ne kupuju prakticki sve što izlazi snobovi.
Nenormalno je kupovati sve, valjda? A još nenormalnije kupovati, a ne citati.

Ah, ma ne, ne, da nebi mislio da ja držim vrata jednima dok po drugima kao kenjam. Ti koji kupuju sve su 'sakupljaci manijaci' i nisu ništa bolji od 'snobova'. Možda se nije vidjelo u mom prvom postu ali idu mi na živce podjednako i jedni i drugi (a ustvari sam dosta tolerantan tip).

Po meni je najveci problem što nema neke sredine, kao i u sto drugih stvari kada je u pitanju covjek. Tako postoje ili 'sakupljaci manijaci', koji hvale i kupuju baš svako izdanje koje ovdje netko najavi (od Blek specijalca do Eternauta), ili oni koji kao citaju samo probrano, i u svakom drugom postu 'objašnjavaju' (citaj - pune ljudima jaja) time kako su tobože prerasli odredeni tip stripova i kako sada citaju samo ono što ih 'intelektualno hrani'.

A ta kategorija stripaša 'kupujem ono što me zanima, jer u tome pronalazim zadovoljstvo, ali ne pljujem po tudim ukusima i preferencama' je meni moram priznati uvijek bila nekako nestvarna. Zato ni ne vjerujem u nju. To su više neki jednorozi koje sretneš tu i tamo pa se pitaš dali si ih stvarno vidio ili si ih samo sanjao.

quote:
Originally posted by DusMan
Ja imam zlatno pravilo: kupujemo samo ono što me zanima da citam. U suprotnom, šta ce mi?

Jednorog! :)

quote:
Originally posted by DusMan
Imam i jednu zlatnu misao: Citanje stripa je kao seks. Ako dosadi guranje u jednu te istu rupu, traži se sledeca rupa (i pri tom ne aludiram na analni seks, vec na drugog seksualnog partnera, odnosno partnerku).

Da, vidiš, i ja sam potrošio dobar dio svog slobodnog vremena razmišljajuci o ovome, i došao do zakljucka da nije baš tako. Jer, rupe su sve iste, ti samo mijenjaš ambalažu (dobro ajde, ima vecih ili manjih, dubljih ili plicih, sa ljepšim koricama ili ružnijim, i tako dalje, ali to su samo nijanse unutar iste kategorije). Sa svakom novom rupom u principu imaš uvijek isti (osnovni) set manevara (3-8, po nekim mojim saznanjima), sve ostalo je izmišljanje tople vode ekvivalentno onom ''citam samo stripove koji reflektiraju društveno važne probleme'', i tome slicnom.

Mada u neku ruku da, citanje stripova jeste kao seks: nikad se ne možeš do kraja zadovoljiti (a kamoli svoju partnericu), ali se uvijek možeš zavaravati da je ustvari bilo fantasticno (i potajno se nadati da ce sljedeca epizoda biti bolja).

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 18/08/2008 20:11:17
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 18/08/2008 : 09:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Koje gluposti ja pišem ovako rano ujutro.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 18/08/2008 : 09:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
[quote]Originally posted by flamboyant soul

A ta kategorija stripaša 'kupujem ono što me zanima, jer u tome pronalazim zadovoljstvo, ali ne pljujem po tudim ukusima i poreferencama' je meni moram priznati uvijek bila nekako nestvarna. Zato ni ne vjerujem u nju. To su više neki jednorozi koje sretneš tu i tamo pa se pitaš dali si ih stvarno vidio ili si ih samo sanjao.

Evo ga jedan jednorog. Jes da je rog malo niže al se broji .
Šalu na stranu ova referenca 'kupujem ono što me zanima, jer u tome pronalazim zadovoljstvo, ali ne pljujem po tudim ukusima i oreferencama' apsolutno važi za mene. I nijesam mitsko bice

...
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 18/08/2008 : 12:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
I za mene, a jesam mitsko bice. :))
Go to Top of Page

mkova1
Starting Member

Croatia
16 Posts

Member since 29/01/2007

Posted - 18/08/2008 : 18:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mkova1 a Private Message
Kupujem stripove dok imam novaca:)
U cetvrtom osnovne moj je razred išao na jednodnevni izlet u Makarsku. Roditelji su mi dali džeparac ( za hranu i sladoled ) koji bi danas u protuvrijednosti iznosio nekih 100 kn. Vratio sam se kuci s vrecicom stripova. Danas sam za nijansu financijski racionalniji, ali još uvijek mi nije žao posegnuti u džep ako ugledam strip koji mi se svida.

Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 18/08/2008 : 20:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Vratili ste mi nadu u stripaše... Skoro. ;)

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 18/08/2008 : 20:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Mene ništa ne usreci kao ljepi strip. Najviše volim uzeti novi strip leci i utonuti u svoj svijet mašte i stripova. Najveci dio novaca potrošim na stripove...

Pojam raja mi je ležaljka pored mora, cevapi u lepinji sa lukom i kajmakom, cocta, dobra cura i dobar strip u ruci
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7795 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 18/08/2008 : 20:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by mali od palube
Pojam raja mi je ležaljka pored mora, cevapi u lepinji sa lukom i kajmakom, cocta, dobra cura i dobar strip u ruci


Kako ti to sve uspije stati u jednu ruku?
Go to Top of Page

Daniel
Advanced Member



Croatia
4084 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 18/08/2008 : 20:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Daniel's Homepage  Send Daniel a Private Message
quote:
Originally posted by mali od palube

Pojam raja mi je ležaljka pored mora, cevapi u lepinji sa lukom i kajmakom, cocta, dobra cura i dobar strip u ruci

Poslije cevapa s lukom možeš zaboravit na curu.
Go to Top of Page

Daniel
Advanced Member



Croatia
4084 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 18/08/2008 : 20:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Daniel's Homepage  Send Daniel a Private Message
quote:
Originally posted by mali od palube

Mene ništa ne usreci kao lijepi strip. Najviše volim uzeti novi strip leci i utonuti u svoj svijet mašte i stripova. Najveci dio novaca potrošim na stripove...


S ovim se apsolutno slažem,u stripovima jednako uživam sad kao i prvog dana kad sam ih poceo citati...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/08/2008 : 21:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Daniel

quote:
Originally posted by mali od palube

Pojam raja mi je ležaljka pored mora, cevapi u lepinji sa lukom i kajmakom, cocta, dobra cura i dobar strip u ruci

Poslije cevapa s lukom možeš zaboravit na curu.


U principu, jedino je ta cura tu višak. Sve ostalo mi zvuci savršeno.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/08/2008 : 21:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Sada sam se tek sjetio euforije koju sam doživljavao u svojoj prvoj stripovskoj mladosti tom negdje ludih osamdesetih. Izmjenjam se, donesem kuci 30 Zagora oko broja 600,700, uzmem flipsa i soka i citam dok sve ne procitam (jer ne mogu ostaviti). To mi spada u najljepša iskustva ikada. Mladost. Iako i sada volim stripove (u drugoj stripovskoj mladosti), takvog ushicenja više ipak nema.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 18/08/2008 : 21:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by Daniel

quote:
Originally posted by mali od palube

Pojam raja mi je ležaljka pored mora, cevapi u lepinji sa lukom i kajmakom, cocta, dobra cura i dobar strip u ruci

Poslije cevapa s lukom možeš zaboravit na curu.

Joj mene budale....
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25155 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/08/2008 : 22:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Jednorog sam, tim se dicim....

Citam ama baš sve što mi se dopada, i nije me briga da li ce neko reci da je dobar deo moje kolekcije shit....
Nema probranih stripova, postoje samo "malo bolji", ali to je veoma subjektivan pojam.
Od izjava poput "citam samo intelektualne stripove", koji, naravno, podrazumevaju i pojam "graficka novela", dobijem istovremeno ospice i proliv. Da li Zagor i Eternauti idu zajedno? Naravno. Kapetan Miki i Metabaroni? Apsolutno.
Kao što se u seksu(kad smo vec kod toga) kaže da skoro ništa nije perverzno dok sve strane u tome uživaju, i u stripovima nije ništa drugo važno osim- uživanja.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 19/08/2008 : 14:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Bas uzivam, prvo u toku same kupovine imam onaj osecaj "jedva cekam da stignem kuci", a kad stignem kuci, uzivancija krene. uglavnom si napravim nes-frape sa mnogo mnogo leda, zavalim se u krevet, i to je to :)
Srecom, brzo sam se ohladio od sulude ideje da posedujem sve sto izadje ( a u zadnje vreme kod nas, ex-Yu, bas puno toga izlazi fala bogu), pa tako pazarim ono sto mi se najvise dopadne, ostalo samo zajmim i vratim. Evo recimo, spremni su mi za citanje MM giganti (kom.4)ali za njih nisam spreman odvojiti novac.
Mada, pocinje da me hvata blaga nervoza zbog kasnjenja sa KP izdanjima, zadnjih 16 jos nisam pazario :/

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/08/2008 : 14:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Citam ih svugdje i svukada, na stanici, u kaficu, doma, prije posla, nakon posla, prije i poslije seksa (sex ne bi usporedivao sa citanjem stripova, sex je niskonagonska i primitivna stvar).

Stripovi mi se nalaze svuda, na podu, u ormarima, na policama, u torbi, na poslu, u ruci, doma i u drugom doma, a uskoro ce i trece... Slicno je i sad serijama, filmovima i knjigama. Sve se to gomila, sve se to konzumira!

Mogu se bilo kada i bilo gdje udubiti u strip, a osim citanja stripova obožava i njihovo listanje, slaganje, precitavanja, recenziranje, pricanje i pisanje o njima...

Simple as that!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 19/08/2008 : 14:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
jednostavno, kupim što ima i onda zapalim vatricu sa njima i gledam kako gore, to je užitak a još se i griješ


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



534 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 19/08/2008 : 17:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Simple question. Dali vas stripovi još uvijek oduševljavaju/opuštaju/zaokupljaju u istoj mjeri kao kada ste bili na pocecima, ili je tokom godina ljubav prema njima izbljedjela?

Dali ste tip koji kupuje prakticki sve, a cita samo mali dio, ili kupujete samo 'probrane' (da ne kažem onako snobovski 'bolje') stripove, ali u njima maksimalno uživate?

Kada ste se posljednji put zavalili u fotelju, uzeli strip u ruke i ubili sat ili više vremena u jednom cugu, bez da ste stalno nervozno gledali na sat, prebacivali programe ili tražili neku muziku na radiju?

Koliko ustvari volite stripove?






Nekad sam citao sve, danas samo ponešto.Probrani stripovi?Pa ako Zagora zoveš probranim...Ali još uvijek služi svrsi.Pola sata mozak na pašu i feel good osjecaj.Zato Dampyra citam baš iz gušta, to je moj omiljeni žanr i scenarist.I da, kada citam strip, za mene postoji samo strip, pa makar gorjela kuca...
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 19/08/2008 : 19:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message

Stripove i dalje citam sa istim oduševljenjem kao i kad sam imao šest godina. Jedina razlika je što me sada oduševljavaju neki drugi stripovi nego tada.
Zbog pomanjkanja sredstava (citaj novca, para, gute, kinte...) kupujem samo ono što me zanima.
Evo baš sam sada procitao MNo maxija u cugu bez smetnji(citaj žena, sin, tv itd.)

Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 19/08/2008 : 21:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

jednostavno, kupim što ima i onda zapalim vatricu sa njima i gledam kako gore, to je užitak a još se i griješ




NISI VALJDA!!!


Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 19/08/2008 : 22:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by mali od palube


NISI VALJDA!!!





a neg šta drugo? da ih bacim u stari papir? nemože, rade nek me griju


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 19/08/2008 : 23:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Evo Frend dat cu ti ja još parsto duplikata pa naloži vatricu i za mene!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000