forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 POSKUPJELI STRIPOVI
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

slovenec
Senior Member



Slovenia
1024 Posts

Member since 05/04/2004

Posted - 25/08/2008 : 21:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send slovenec a Private Message
Ne znam jeste li što debatirali o ovome, ali ipak sam malo kiselo pogledao naslovnicu zagora extra, pa dilana itd....došla je inflacija i u Ludens....Još neki nisu nova tarifa, ali vidim sve ide prema... Što mislite oce li to biti kao u Jugi, pa ono svakih nekoliko brojeva druga tarifa ili cemo uspjeti izdržati npr. godinu dana sa ovih 18 kn po novome (gledajuci tanki zagorcic ili tanki dilancic)?

eto!

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 25/08/2008 : 21:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Pricalo se o tome u jednom od Topica. Ako ce poskupljivati kao do sada, tj zadnje poskupljenje je bilo cini mi se 2001, ja sam zadovoljan...
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5044 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 25/08/2008 : 21:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
i ja... godinama nisu poskupjeli..
pogotovo smatram da je u Sloveniji, s obzirom na njihov BDP, hrvatski strip i s novom cijelom ekstra jeftin.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 25/08/2008 : 21:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
smatram da je poskupljenje od 12.5% bezobrazno. vjerujem da ovo ipak nije uvod u hiperinflaciju kao ona poskupljenja u jugi 23 -> 30 -> 45 -> 70 din. obicna pohlepa, ni vise ni manje.
danas dobio sferina izdanja; ne mogu vjerovati sto nude za 18 kn.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

slovenec
Senior Member



Slovenia
1024 Posts

Member since 05/04/2004

Posted - 25/08/2008 : 21:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send slovenec a Private Message
quote:
Originally posted by DOMI

i ja... godinama nisu poskupjeli..
pogotovo smatram da je u Sloveniji, s obzirom na njihov BDP, hrvatski strip i s novom cijelom ekstra jeftin.



u Slo ne mogu kupiti stripa, jer ovo što k nama dode je "autšus" a ne strip - i preskup je s obzirom na to u kojem stanju dodu. Kupujem u Hr. Ne cine mi se 2 kn mnogo, ali nadam se da ipak nece biti Yu sistem. To ne bi bilo ok. Inace što rade s tim stripovima na putu do Slo, to mi je prava enigma...ko da igraju fuzbal s njima...tražiš glancer ko da šariš po svemiru, nema. Bar ovdje.

eto!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/08/2008 : 22:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by DOMI

i ja... godinama nisu poskupjeli..
pogotovo smatram da je u Sloveniji, s obzirom na njihov BDP, hrvatski strip i s novom cijelom ekstra jeftin.




zapravo su i poskupjeli ako racunas da je prosle godine smanjen porez na sva tiskana izdanja za 12%
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 25/08/2008 : 22:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Uz najvecu stopu inflacije do sada i nova poskupljenja na jesen, samo je pitanje koliko ce cijena stripova ostajati nepromijenjena. Plus tu su još i drugi faktori, of kors...
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 25/08/2008 : 22:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

smatram da je poskupljenje od 12.5% bezobrazno. vjerujem da ovo ipak nije uvod u hiperinflaciju kao ona poskupljenja u jugi 23 -> 30 -> 45 -> 70 din. obicna pohlepa, ni vise ni manje.
danas dobio sferina izdanja; ne mogu vjerovati sto nude za 18 kn.


jebena krada...

Fakat sve to njih košta, ali kada pogledaš šta dobiješ za tolike pare...
Još malo pa se može kupiti pristojna knjiga u knjižari za dva zagora...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/08/2008 : 23:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ova cijena nece izdržat godinu dana.iduce lito -20 kn

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/08/2008 : 23:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Pa meni vec sad moji doma kenjaju da su stripovi poskupili na 20 kuna...

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/08/2008 : 23:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01
danas dobio sferina izdanja; ne mogu vjerovati sto nude za 18 kn.


A što to oni nude, molim te? Toliko su nahvaljena da sam ocekivao ni sam ne znam sto, ali kad sam konacno vidio ta famozna izdanja, nisam znao da li da se smijem ili da placem. To je kao neki famozni ultra visoki nivo kvalitete? To je kao bolje od Libellusovog MV? Dajte me nemojte zajebavat.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/08/2008 : 23:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by DOMI

i ja... godinama nisu poskupjeli..
pogotovo smatram da je u Sloveniji, s obzirom na njihov BDP, hrvatski strip i s novom cijelom ekstra jeftin.




zapravo su i poskupjeli ako racunas da je prosle godine smanjen porez na sva tiskana izdanja za 12%


Poskupile su novine, poskupile su revije... i poskupili su i stripovi. Lancana reakcija. Ne bas neosnovana. Jer iako je smanjen porez, povecani su troskovi distribucije, a doslo je i do inflacije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/08/2008 : 23:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Pa, ali Libellusov MV više nije strip, tako da me kao stripaša baš i ne zanima.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/08/2008 : 23:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Pa, ali Libellusov MV više nije strip, tako da me kao stripaša baš i ne zanima.


A nego što je?

Trouble will find me
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/08/2008 : 23:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Perverzija. :)))

A meni perverzije ne trebaju, trebaju mi stripovi, kiosk stripovi.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 25/08/2008 23:35:54
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 25/08/2008 : 23:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Pavel01
danas dobio sferina izdanja; ne mogu vjerovati sto nude za 18 kn.


A što to oni nude, molim te? Toliko su nahvaljena da sam ocekivao ni sam ne znam sto, ali kad sam konacno vidio ta famozna izdanja, nisam znao da li da se smijem ili da placem. To je kao neki famozni ultra visoki nivo kvalitete? To je kao bolje od Libellusovog MV? Dajte me nemojte zajebavat.

ne usporedjujem sa libellusom. libellus me ne zanima otkad su poceli nekih 5/6 skoro neiscrpnih (sund-)serijala nuditi pod "knjige".
nije bonelli strip za snobove.
uzmi sferin strip za 18 kn i usporedi ga ludensovim za 18 kn.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/08/2008 : 23:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Perverzija. :)))

A meni perverzije ne trebaju, trebaju mi stripovi, kiosk stripovi.


Sorry, ali sereš.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/08/2008 : 23:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Pavel01
danas dobio sferina izdanja; ne mogu vjerovati sto nude za 18 kn.


A što to oni nude, molim te? Toliko su nahvaljena da sam ocekivao ni sam ne znam sto, ali kad sam konacno vidio ta famozna izdanja, nisam znao da li da se smijem ili da placem. To je kao neki famozni ultra visoki nivo kvalitete? To je kao bolje od Libellusovog MV? Dajte me nemojte zajebavat.

ne usporedjujem sa libellusom. libellus me ne zanima otkad su poceli nekih 5/6 skoro neiscrpnih (sund-)serijala nuditi pod "knjige".
nije bonelli strip za snobove.
uzmi sferin strip za 18 kn i usporedi ga ludensovim za 18 kn.


Ne usporedjujes mozda ti, ali ostali jesu.
Sferin strip ima bolji uvez i korice, ali unutra je sken los, a font katastrofalan. Gomila amatera se napalila na lijepe korice i uvez, a to sto je unutra lose, nema veze, nije ni bitno, lijepe su korice i udri hvali. Nije to _toliko_ lose i sigurno vrijedi 18 kuna, to svakako, ali da je _toliko_ dobro koliko su ljudi nahvalili, nema sanse. U raspravu o Libellus politici ne bih ulazio. Ono što je sigurno je da je kvalitet vrhunski. A sad, svatko bira sto i kako hoce kupiti i citati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/08/2008 : 23:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Pa serem, jer kupujem i ja Martija, znaci da sam i sam pizda bez karaktera. :)

No, jasno je zašto su ljudi sretni da je krenuo Magicni Vjetar u kiosk verziji, valjda to ne treba posebno objašnjavati. Svaka cast Libellusu, ali meni više paše ovakvo izdanje. Naravno da nije savršeno, i da cu i po njima kenjati kao i po Ludensu ako ne korigiraju greške u bliskoj buducnosti, no to ne znaci da ih ne treba pohvaliti za inicijativu.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 25/08/2008 : 23:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ne usporedjujes mozda ti, ali ostali jesu.
Sferin strip ima bolji uvez i korice, ali unutra je sken los, a font katastrofalan. Gomila amatera se napalila na lijepe korice i uvez, a to sto je unutra lose, nema veze, nije ni bitno, lijepe su korice i udri hvali. Nije to _toliko_ lose i sigurno vrijedi 18 kuna, to svakako, ali da je _toliko_ dobro koliko su ljudi nahvalili, nema sanse. U raspravu o Libellus politici ne bih ulazio. Ono što je sigurno je da je kvalitet vrhunski. A sad, svatko bira sto i kako hoce kupiti i citati.

po meni sfera ima los uvez kao i ludens; kad bih normalno otvorio strip: raspao bi se. izbor fonta je los. jos nesto: cak mislim da je fotokopiran, ne tiskan (pogotovo prvi broj).
ali tu su ipak plastificirane korice i za bonellija vrhunski papir. nema sanse da ovo pozuti. a citljiv je.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2008 : 00:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Pa serem, jer kupujem i ja Martija, znaci da sam i sam pizda bez karaktera. :)

No, jasno je zašto su ljudi sretni da je krenuo Magicni Vjetar u kiosk verziji, valjda to ne treba posebno objašnjavati. Svaka cast Libellusu, ali meni više paše ovakvo izdanje. Naravno da nije savršeno, i da cu i po njima kenjati kao i po Ludensu ako ne korigiraju greške u bliskoj buducnosti, no to ne znaci da ih ne treba pohvaliti za inicijativu.


Naravno da je jasno da su ljudi sretni sto je MV krenuo u kiosk verziji. Pa svi bi mi htjeli da svi ti stripovi idu u kiosk verziji. Ja bih bio najsretniji da je Ken Parker isao na kioske, npr. No, bas me zanima sto ce ti ljudi reci za jedno 5-6 brojeva kad se Sferin MV ugasi (sto je, bojim se, neminovno). S druge strane, Libellus ce izdati 72 broja u 3 godine...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2008 : 00:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

quote:
Originally posted by Markos

Ne usporedjujes mozda ti, ali ostali jesu.
Sferin strip ima bolji uvez i korice, ali unutra je sken los, a font katastrofalan. Gomila amatera se napalila na lijepe korice i uvez, a to sto je unutra lose, nema veze, nije ni bitno, lijepe su korice i udri hvali. Nije to _toliko_ lose i sigurno vrijedi 18 kuna, to svakako, ali da je _toliko_ dobro koliko su ljudi nahvalili, nema sanse. U raspravu o Libellus politici ne bih ulazio. Ono što je sigurno je da je kvalitet vrhunski. A sad, svatko bira sto i kako hoce kupiti i citati.

po meni sfera ima los uvez kao i ludens; kad bih normalno otvorio strip: raspao bi se. izbor fonta je los. jos nesto: cak mislim da je fotokopiran, ne tiskan (pogotovo prvi broj).
ali tu su ipak plastificirane korice i za bonellija vrhunski papir. nema sanse da ovo pozuti. a citljiv je.


Kao sto rekoh - nema veze sto je font koma i sto je sken i tisak los, bitno da su korice i papir dobri. Naravno da je citljiv, ali da ultra-turbo-mega-super izdanje - e to ipak nije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 26/08/2008 : 09:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
...S druge strane, Libellus ce izdati 72 broja u 3 godine...



...što predstavlja radnu filozofiju koja ne može izgubiti... Redovnost izlaženja stripova i konstantan dobar kvalitet i - I am yours forever and ever!

...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18732 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/08/2008 : 09:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Skup je kruh-stripovi su jeftini.Prognoziram da ce se cijena 18 kuna zadržati bar 5 godina, ko
poznaje Bernarda zna da je skroman covjek a ne neki tajkun ili izrabljivac nedužnih citatelja.
Ako su se cijene stripove digle postoji opravdani razlog i to je sve.Nadam se da to znaci i to
da ce uvesti neke nove junake-dobro bi mi lego Kapetan Miki u formi u kojoj izlaze Mark i Blek.
Ko bi to kupovao?-pa skoro svi koji kupuju Marka i Bleka-mnoštvo ljudi.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 26/08/2008 : 11:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message
quote:
Originally posted by slovenec
Ne cine mi se 2 kn mnogo...



Vjeruj, i pola lipe je puno.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18732 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/08/2008 : 12:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Svako poskupljenje je bolno i udarac na naše novcanike, ali kao je Markus kazao-nisu izdavaci Caritas, iako se dosta stvari radi i izdaje iz ljubavi, traži se i bar minimalni profit.Da se ne digne cijena treba veci tiraž prodanih primjeraka a to za sada uspjeva samo VC.(Zagor).
Treba se pomirit sa tim, da stripovi više nikad nece bit jeftini-nažalost ni život u EU.
Lakše se preživi poskupljenje nego ukinuce-pa za mene dileme nema.U osam godina sa 15 na 18 KN-i nije neko poskupljenje, kad se zna kakvo nepoverenje u rad Bernarda i Ludensa je vladalo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000