forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 M Mystere epizode koje cekaju nastavak
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 18/02/2009 : 16:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message
Ima jos puno toga sto ceka Libellus...

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 18/02/2009 : 18:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
quote:
Originally posted by Trigger

Ima jos puno toga sto ceka Libellus...


A da budeš malo precizniji ... Koje to epizode obuhvacaju Tehnofaraoni i Andeli?

Ovo je pisalo na pocetku topica pa neznam jeli tko procitao pa evo i ovdi.

Tema je zaista zanimljiva jer osim epizoda koje cekaju nastavak imamo i drugi pravac gdje bi Martin mogao skrenit.To bi bilo lipo pa možda Martin doživi i novo zlatno doba.A materijala ima.
Dosta je pogledati '' MM GIG 11 Crveni kralj koliko mašte i kvalitete samo u tom gigantu.

Malo bih proširio topic sa potencijalnim epizodama koje bi Martin mogao imati.

Nakon procitanog MM GIG 11 Crvenog Kralja navodi se naravno nastavak tog giganta, ali da li je možda u jednoj slicici naveo ono što bi mogla biti cjelovita epizoda.Potraga Tehnofaraona za Crvenim kraljem.Što mislite ??
Isto tako rasa andela od kojih je covjek postao homo sapiens po MM je takoder nerazješnjena.

Što bi moglo biti sa Mirandom itd.
Da li neko ko je citao talijanska izdanja ima nešto više saznanja o tome jer mislim da bi se Martin trebao poceti kretati u tom smjeru razješnjavanja novih rasa i samih tehnofaraona od kojih u dvi slicice MM GIG 3 i MM GIG 11 nema apsolutno ništa ili se varam.

Edited by - provodina on 18/02/2009 18:06:16
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 21/02/2009 : 12:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
To sami ja nekoc hteo da se malo raspitam, ti Tehnifaraoni, i uopste egipatski bogovi....jel bi mogao neko malo da baci neki spoiler za nas koji nismo citali Dnavnik, a nemamo toliko sredstva za Libellus

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 21/02/2009 : 20:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
Mislim što se Tehnofaraona tice dosad u izdanjima libellusa nema ništa.
Recimo kao egipatski bogovi,ali u MM svijetu oni su Tehnofaraoni.
Podsjecaju na stargate shemu boraca.I oni su imali rasklopive piramide i onakve maske.
MM 301 Gli dei del tramonto
Možda se ovdi govori o Tehnofaraonima.Neka to potvrdi neko ko je cita ova nova izdanja.To je samo pretpostavka zbog naslovnice




Što se Andela tice pogleda sam na site-u Bonelli mislim na epizodu
244 La vendetta di Loki da se prvi put spominju andeli.Jedna naslovnica je baš takva

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 21/02/2009 : 21:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Tehnofaraoni se pominju (u jednoj slici) u MM GIG 3, pri kratkoj priposvesti o sudbini Atlantida/Mu sveta; a u nekom MM kojeg sam skoro citao (da li je u pitanju GIG 8) se pominju u nekom kontekstu bica sa glavama zivotinja, a cini mi se i da je bila neka slika, svejedno, jasno se aludiralo na ono sto znamo kao egipatske bogove.

Interesuje me o tim bicima, jel su i oni deo nekog ludog experimenta, vanzemaljci, polubogovi....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 23/02/2009 : 15:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
Procitao sam 301 i radi se o manje poznatim egipatskim bogovima, koje uznemirava gradnja turistickog kompleksa u blizini njihove grobnice, pa angažuju Martija da reši problem. Epizoda je prosecna.

244-246 je trodelna epizoda koja je deo Recagnovog "podserijala" sa Lokijem, Orlijem, Morganom itd. Zaista glavnu rec vode Andeli, ali bih morao malo da osvežim secanje po pitanju njihovog porekla i uloge ovde. Verovatno ih je Recagno povezao sa nordijskom mitologijom.

Ne secam se da li su se još koji put pojavili posle ovoga.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 24/02/2009 : 12:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Tehnofaraoni se pominju (u jednoj slici) u MM GIG 3, pri kratkoj priposvesti o sudbini Atlantida/Mu sveta; a u nekom MM kojeg sam skoro citao (da li je u pitanju GIG 8) se pominju u nekom kontekstu bica sa glavama zivotinja, a cini mi se i da je bila neka slika, svejedno, jasno se aludiralo na ono sto znamo kao egipatske bogove.

Interesuje me o tim bicima, jel su i oni deo nekog ludog experimenta, vanzemaljci, polubogovi....



Mislim da nije u pitanju GIG MM 8 nego GIG MM 9 ali nisu to bili tehnofaraoni.Pominju se sada u ovom novom GIG MM 11 u jednoj slicici: Mislim da cemo u skoroj buducnosti saznati nešto više o njima.Cekamo Recagna
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/02/2009 : 12:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Tehnofaraoni se pominju (u jednoj slici) u MM GIG 3, pri kratkoj priposvesti o sudbini Atlantida/Mu sveta; a u nekom MM kojeg sam skoro citao (da li je u pitanju GIG 8) se pominju u nekom kontekstu bica sa glavama zivotinja, a cini mi se i da je bila neka slika, svejedno, jasno se aludiralo na ono sto znamo kao egipatske bogove.

Interesuje me o tim bicima, jel su i oni deo nekog ludog experimenta, vanzemaljci, polubogovi....



Mislim da nije u pitanju GIG MM 8 nego GIG MM 9 ali nisu to bili tehnofaraoni.Pominju se sada u ovom novom GIG MM 11 u jednoj slicici: Mislim da cemo u skoroj buducnosti saznati nešto više o njima.Cekamo Recagna



Ne, ne.... kad sam pomenuo GIG 8, mislio sam na "bica sa glavama zivotinja", a ne na tehnofaraone. Mozda sam malo zbrkano napisao, pa nisi razumeo. Sigurno nisam mislio na devetku, posto je nisam procitao. Zao mi je sto nemam sad osmicu pri ruci da se konsultujem.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 24/02/2009 : 12:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
quote:
Originally posted by tantus

Procitao sam 301 i radi se o manje poznatim egipatskim bogovima, koje uznemirava gradnja turistickog kompleksa u blizini njihove grobnice, pa angažuju Martija da reši problem. Epizoda je prosecna.

244-246 je trodelna epizoda koja je deo Recagnovog "podserijala" sa Lokijem, Orlijem, Morganom itd. Zaista glavnu rec vode Andeli, ali bih morao malo da osvežim secanje po pitanju njihovog porekla i uloge ovde. Verovatno ih je Recagno povezao sa nordijskom mitologijom.

Ne secam se da li su se još koji put pojavili posle ovoga.


Znaci ništa o tehnofaraona.Mislim da znam gdje bi se onda mogi pojaviti.MM GIG 11 Crveni kralj to pokazuje.Nadam se da se ne varam.

Hvala na odg. za Andele. Ima još vrimena dok ta epizoda ne osvane kod nas.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 24/02/2009 : 12:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Tehnofaraoni se pominju (u jednoj slici) u MM GIG 3, pri kratkoj priposvesti o sudbini Atlantida/Mu sveta; a u nekom MM kojeg sam skoro citao (da li je u pitanju GIG 8) se pominju u nekom kontekstu bica sa glavama zivotinja, a cini mi se i da je bila neka slika, svejedno, jasno se aludiralo na ono sto znamo kao egipatske bogove.

Interesuje me o tim bicima, jel su i oni deo nekog ludog experimenta, vanzemaljci, polubogovi....



Mislim da nije u pitanju GIG MM 8 nego GIG MM 9 ali nisu to bili tehnofaraoni.Pominju se sada u ovom novom GIG MM 11 u jednoj slicici: Mislim da cemo u skoroj buducnosti saznati nešto više o njima.Cekamo Recagna



Ne, ne.... kad sam pomenuo GIG 8, mislio sam na "bica sa glavama zivotinja", a ne na tehnofaraone. Mozda sam malo zbrkano napisao, pa nisi razumeo. Sigurno nisam mislio na devetku, posto je nisam procitao. Zao mi je sto nemam sad osmicu pri ruci da se konsultujem.


Ok sve 5.Ja sam sada prelistao GIG MM 8 i nema ljudi ša životinjskim glavama, pa neznam što si tocno vidio.Znam da ih ima u MM GIG 9 ali to nisu tehnofaraoni.
Možda si mislio na altantidane koji su imali takve maske.Ali oni se pojavljuju u GIG MM 4 i u NN LIbellus knjiga 1.
Tzv.Kraj sage o atlantidanima.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/02/2009 : 12:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by provodina

Ok sve 5.Ja sam sada prelistao GIG MM 8 i nema ljudi ša životinjskim glavama, pa neznam što si tocno vidio.Znam da ih ima u MM GIG 9 ali to nisu tehnofaraoni.
Možda si mislio na altantidane koji su imali takve maske.Ali oni se pojavljuju u GIG MM 4 i u NN LIbellus knjiga 1.
Tzv.Kraj sage o atlantidanima.



Vrlo moguce s obzirom da sam procitao obe knjige, pa sam iz ko zna kog razloga pomesao. Bas cu da proverim sim mi stripovi padnu saka, pa cu da se javim ponovo.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/02/2009 : 13:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
provodina, otkud ti ti tehnofaraoni koje spominješ? Tko je i gdje to tocno spomenuo? Jel to nešto iz Giganta #3 kad nabraja sve moguce rase tijekom i poslije Atlantide? ILi si ti skovao taj naziv prema izgledu?

U "Crna piramida" imali smo lijep primjer koliko je egipatska tehnologija bila napreda i onaj besmrtni tip bi svakako ušao u tu kategoriju.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/02/2009 : 13:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

provodina, otkud ti ti tehnofaraoni koje spominješ? Tko je i gdje to tocno spomenuo? Jel to nešto iz Giganta #3 kad nabraja sve moguce rase tijekom i poslije Atlantide? ILi si ti skovao taj naziv prema izgledu?

U "Crna piramida" imali smo lijep primjer koliko je egipatska tehnologija bila napreda i onaj besmrtni tip bi svakako ušao u tu kategoriju.



U GIG 3 se jasno pominje rasa tehnofaraona u onom delu kada se prica o desavanjima u vezi sa Atlantidom, valjda kada Adam gleda na onom kompu unutar vozila, ne secam se tacne scene.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/02/2009 : 14:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
U vezi s tim, puno ideja iz Berretinog giganta on je sam htio obradivati u svojme MM spin-offu "Atlantis tales". Buduci da to nikad nije zaživjelo, moguce je da se neki od dogadaja koji se tamo spominju nikad nece do kraja razjasniti.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 24/02/2009 : 15:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

provodina, otkud ti ti tehnofaraoni koje spominješ? Tko je i gdje to tocno spomenuo? Jel to nešto iz Giganta #3 kad nabraja sve moguce rase tijekom i poslije Atlantide? ILi si ti skovao taj naziv prema izgledu?

U "Crna piramida" imali smo lijep primjer koliko je egipatska tehnologija bila napreda i onaj besmrtni tip bi svakako ušao u tu kategoriju.


Neznam za Crnu piramidu jer nisam citao dnevnik Martina.Više cu o tome znati kad dojde na red libellus izdanja.
Nisam sam skovao naziv nego onaj ko je napisao strip.Da pominju se kao tehnofaraoni rasa roda feniksa ako se dobro sicam.Neznam tocno.To je u GIG MM 3.
Ja govorim više o ponovnom pojavljivanju tehnofaraona.
Ima ona jedna slicica u GIG MM 11 Crveni Kralj
Spoiler gdje traže Crvenog kralja.str 142.tamo se pominje covjek zvan Tehnofaraon.
To je napisao Recagno.znaci da postoji šansa da vidimo u skoroj buducnosti i malo više o njima.
Spoiler Možda baš u nastavku o Crvenom kralju.

Edited by - provodina on 24/02/2009 15:13:01
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/02/2009 : 19:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89
a u nekom MM kojeg sam skoro citao (da li je u pitanju GIG 8) se pominju u nekom kontekstu bica sa glavama zivotinja, a cini mi se i da je bila neka slika, svejedno, jasno se aludiralo na ono sto znamo kao egipatske bogove.




Ili misliš na Oduarpine hibride (koji su se više puta pokazali u serijalu) ili na fantasticnu pricu iz novog almanaha "Efekt bumeranga"...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/02/2009 : 19:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by provodina
Nisam sam skovao naziv nego onaj ko je napisao strip.Da pominju se kao tehnofaraoni rasa roda feniksa ako se dobro sicam.Neznam tocno.To je u GIG MM 3.
Ja govorim više o ponovnom pojavljivanju tehnofaraona.
Ima ona jedna slicica u GIG MM 11 Crveni Kralj
Spoiler gdje traže Crvenog kralja.str 142.tamo se pominje covjek zvan Tehnofaraon.
To je napisao Recagno.znaci da postoji šansa da vidimo u skoroj buducnosti i malo više o njima.
Spoiler Možda baš u nastavku o Crvenom kralju.



Imaš pravo, našao sam ga u G3 i u G11. Pa ocito je Regagno dobrano zaglibio u preatlantidske i atlantidske vode kao nitko do sada. Možda cemo ga vidjeti uskoro, a možda i za koju godinu. Buduci da se misterije koje su spomenuli u novom gigantu još nijedna nije napisala, onda cemo ocito prvo vidjeti njih, a tek onda manje važniji misteriji poput tehnofaraona. Ocito on ima neke veze sa egipatskom civilizacijom nakon pada Atlantide.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/02/2009 : 10:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Lord Vader89
a u nekom MM kojeg sam skoro citao (da li je u pitanju GIG 8) se pominju u nekom kontekstu bica sa glavama zivotinja, a cini mi se i da je bila neka slika, svejedno, jasno se aludiralo na ono sto znamo kao egipatske bogove.




Ili misliš na Oduarpine hibride (koji su se više puta pokazali u serijalu) ili na fantasticnu pricu iz novog almanaha "Efekt bumeranga"...



Moguce, zaista ne znam. Znam jedino da taj almanah nisam jos citao.
Provericu kad mi ovih par pomenutih stripova padnu saka, bas me sad zaintrigiralo jos vise

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 02/03/2009 : 16:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
Slažem se da nastavci za price koje su bile spomenute u MM GIG 12 budu napisane što prije.
Želim saznati što je bilo sa onim kosturom. Meni još zagonetnija epizoda. Što je s onim nomadom iz duhu tetovaže.


Iskreno mislim da ce tehnofaraoni dobiti veliku ulogu u nastavku Crvenog Kralja.Nadam se
Malo sam zapeja sa tim tehnofaraonima ali su stvarno zanimljivi u svakom pogledu.


Izgleda da ovaj dir sa malo Martina u gigantima prolazi.
Možda vracanja u prošlosti i price izmedu nisu loše za Martina.Kao npr broj 300 koji me oduševija.Pricice su simpaticne i dobro upotpunjavaju cjelinu Martina.
Izgleda da je nacin vracanja Martina u ''prošlost'' za sada dobitna kombinacija.
Eto ti Duhovi tokapija možda budu ono pravo za još koju epizodu Martina prije Martina Mislim da ce i lubanja sudbine biti takva.



Toliko o potencijalnim pricama za Martina.

Ko zna što još Recagno skriva u rukavu ali da ima talenta to svakako i pravi je nastavljac onoga što vec dugo vrimena nije bilo u Martina.
Stvaranje nove kvalitetne sage ili nadopunjavanje na istu.npr.Heksagon i Nordijski bogovi




Edited by - provodina on 18/06/2009 22:50:28
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000