forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog Ludens 103 Safara
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 12/11/2008 : 00:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
ljudi koji nestaju, bar po mome :)
jako dobra epizoda, a zamislite crta copolla :/

i da, bas volim svoju sarenu DD kolekciju, prikupljanu godinama i godinama!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 12/11/2008 : 12:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
Šteta što nitko nije napisao ništa o ovoj epizodi nego samo kako nije izašla safara ...

Meni je ova epizoda simpaticno ispricana prica videnja jednog djecaka koji sve osobe vidi kroz neka cudovišta zbog ponašanja roditelja ... Jedino s babysittericom može govoriti o svojim strahovima i tu se uplice DDog koji slucajno poznaje babysittericu ako želite saznati ko je crni covjek procitajte ovu dirljivu pricu...

Nije DDog za svakoga, ali meni se svidija
Uglavnom prica 9/10 crtež meni odlicno ukomponiran u pricu 8,5/10
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4993 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 12/11/2008 : 14:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
quote:
Originally posted by Vjeko1980

quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by Vjeko1980

Imam pitanje.. Da li je u vrijeme kada je ZS br. 59 Safara bila izdana uopce postojala ova prava Safara koja je trebala tek sad izaci? Tj. ako nije tada još bila uopce izdana "prava" Safara u Italiji, onda ova iz ZS nije nije ni mogla biti krivo nazvana, vec je nazvana kako je najbolje pristajalo toj epizodi umjesto "Ljudi koji što god "scompare" znacilo:)"



mislim da tada nije postojala druga Safara - ali što tocno SCOMPARE znaci vidjet cemo vec u proljece... pa onda možemo zakljuciti




Onda ustvari nema pravog i krivog naziva epizode, jer u ZS izdanjima su dosta originlnih talijanskih naslova "krivo preveli", tj. prilagodili.. U slucaju Safare nisu mogli pedvidjeti da ce za nekoliko godina izici nova epizoda koja se baš tako zove.. Ja predlažem da ova stara Sfara ostane Safara, a ovoj novoj (koja se tako i zove) da se prilagodi naslov,. npr. Sumrak u zoru ili tako nešto

Šalim se naravno



Naravno da je krivo prevedena - pa br.59 ne zove se u originalu Safara?! Slobodan prijevod, naravno.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9223 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/11/2008 : 18:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
loše.... okej nije najlošije što može i ima par svijetlih trenutaka a strip me razocarao tamo di sam najmanje ocekivao.... crtež!
što li je to dall'agnol postao.... nakon odlicne prve faze ( mrak, goblin.....) i još bolje druge faze ( sotonin pogled, granica....) ovo je pravo razocarenje....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 12/11/2008 : 23:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by Vjeko1980

quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by Vjeko1980

Imam pitanje.. Da li je u vrijeme kada je ZS br. 59 Safara bila izdana uopce postojala ova prava Safara koja je trebala tek sad izaci? Tj. ako nije tada još bila uopce izdana "prava" Safara u Italiji, onda ova iz ZS nije nije ni mogla biti krivo nazvana, vec je nazvana kako je najbolje pristajalo toj epizodi umjesto "Ljudi koji što god "scompare" znacilo:)"





mislim da tada nije postojala druga Safara - ali što tocno SCOMPARE znaci vidjet cemo vec u proljece... pa onda možemo zakljuciti




Onda ustvari nema pravog i krivog naziva epizode, jer u ZS izdanjima su dosta originlnih talijanskih naslova "krivo preveli", tj. prilagodili.. U slucaju Safare nisu mogli pedvidjeti da ce za nekoliko godina izici nova epizoda koja se baš tako zove.. Ja predlažem da ova stara Sfara ostane Safara, a ovoj novoj (koja se tako i zove) da se prilagodi naslov,. npr. Sumrak u zoru ili tako nešto

Šalim se naravno



Naravno da je krivo prevedena - pa br.59 ne zove se u originalu Safara?! Slobodan prijevod, naravno.



Gente che scompare
Ljudi koji nestaju
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5623 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/11/2008 : 23:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Deers

loše.... okej nije najlošije što može i ima par svijetlih trenutaka a strip me razocarao tamo di sam najmanje ocekivao.... crtež!
što li je to dall'agnol postao.... nakon odlicne prve faze ( mrak, goblin.....) i još bolje druge faze ( sotonin pogled, granica....) ovo je pravo razocarenje....




Nisam još citao, ali ako je crtež kao u 'Lovcu na vještice', meni nije toliko loš... Lošiji je od druge faze, ali mi je i dalje bolji od prve Dall'Agnolove faze... Valjda je sad svjestan da ima kakvo-takvo ime, pa se vjerojatno ne trudi toliko... A može biti da je i ovo samo nova faza, i ako je tako svida mi se, pošto ti njegov crtež u tom slucaju nikad nece dosaditi (vidi: Montanari & Grassani)...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 12/11/2008 : 23:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
Meni je dall'Agnol super. Nikad se nisam tužio na njegov crtež, lik stvarno dobro crta. A što se tice M&G-a, to je istina. Isprva su mi bili kul, ali u posljednje vrijeme nekako izbjegavam citat DD-e koje su oni crtali.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/11/2008 : 08:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Panon

Meni je dall'Agnol super. Nikad se nisam tužio na njegov crtež, lik stvarno dobro crta. A što se tice M&G-a, to je istina. Isprva su mi bili kul, ali u posljednje vrijeme nekako izbjegavam citat DD-e koje su oni crtali.




odlican je u goblinu, ali sve poslije
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5623 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/11/2008 : 09:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by supermark
odlican je u goblinu, ali sve poslije



Kako kome, meni je Goblin faza najošija, lošija i od ove nove... Ali razumijem da se ljudima to svida jer su mu tu linije deblje i vidi se da je sporije crtano... I detaljnije je, što po meni nije nikakav plus... Ali ta odvratna lica likova... To nikako ne mogu podnijeti... U 'Granici' i 'Sotoninom pogledu' ruka mu je puuuuuno sigurnija, Likovi izražajniji i više ne izgledaju kao karikature... Trecu fazu obilježava brže crtanje i nesigurniji potez rukom, no i dalje mi je bolje od Goblina, ciji bi crtež po meni savršeno odgovarao stripu tipa 'Alan Ford'...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Sandman.
New Member



Serbia
209 Posts

Member since 21/10/2008

Posted - 13/11/2008 : 11:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Sandman. a Private Message
M&G su po meni najgori crtaci DD-a,a sto je najgore crtali su bas dosta epizoda.Tek ponekad su podnosljuvi.
Pored njih najgori je onaj sto je crtao "Oni su medju nama",ne mogu sad da mu se setim imena.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9223 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/11/2008 : 13:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
Nakon što sam ponovno prolistao strip uhvatio me neki deja vu da sam takav crtež vec negdje vidio... i bio sam u pravu: taj njegov novi stil je stil kojem crtaju u Juliji i potpuno ne odgovara stripu kakav je DD... uglavnom ne postiže onu atmosferu kako u npr. Granici i to je po meni jedan veliki hendikep za strip kakav je Dylan...

a za M&G se slažem .. pokoja epizoda sa njima, toliko da pobude nostalgiju na prve epizode bi dobro došla ali u paketu maxija jednostavno su neprobavljivi..... barem ne u jednom, dobro dva ... zapravo tri do cetiri citanja...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5623 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/11/2008 : 15:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Sandman.

M&G su po meni najgori crtaci DD-a,a sto je najgore crtali su bas dosta epizoda.Tek ponekad su podnosljuvi.
Pored njih najgori je onaj sto je crtao "Oni su medju nama",ne mogu sad da mu se setim imena.



Gustavo Trigo

Ni meni nije jasno, ali covjek je bio toliko cijenjen u Bonelliju da su mu dali da nacrta prvi broj Nick Raidera... Meni isto ne odgovara...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/11/2008 : 20:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by supermark
odlican je u goblinu, ali sve poslije



Kako kome, meni je Goblin faza najošija, lošija i od ove nove... Ali razumijem da se ljudima to svida jer su mu tu linije deblje i vidi se da je sporije crtano... I detaljnije je, što po meni nije nikakav plus... Ali ta odvratna lica likova... To nikako ne mogu podnijeti... U 'Granici' i 'Sotoninom pogledu' ruka mu je puuuuuno sigurnija, Likovi izražajniji i više ne izgledaju kao karikature... Trecu fazu obilježava brže crtanje i nesigurniji potez rukom, no i dalje mi je bolje od Goblina, ciji bi crtež po meni savršeno odgovarao stripu tipa 'Alan Ford'...



jebemu, beva, pa hocemo li se mi u necemu složiti??
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5623 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/11/2008 : 22:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

jebemu, beva, pa hocemo li se mi u necemu složiti??



Nikad se ne zna :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

SlajeR
New Member



Yemen
243 Posts

Member since 10/06/2003

Posted - 13/11/2008 : 23:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send SlajeR a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Panon

Meni je dall'Agnol super. Nikad se nisam tužio na njegov crtež, lik stvarno dobro crta. A što se tice M&G-a, to je istina. Isprva su mi bili kul, ali u posljednje vrijeme nekako izbjegavam citat DD-e koje su oni crtali.




odlican je u goblinu, ali sve poslije

Cini mi se i Mumija iz tog perioda?? Meni je ranije bijo super Casertano. Danas ipak Brindisi..

Opusti misli i uci plivati..
Go to Top of Page

Patak15
New Member



South Sandwich Islands
220 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 15/11/2008 : 12:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Patak15's Homepage  Send Patak15 a Private Message
Procitao i ostao razocaran,
po meni potpuno besmisleno,glupo,nepotrebno,klišejzirano
odnose izmedu likova bolje ne komentirat,dylan-timothy,sheila-timothy,
crni covjek-timothy užas
a tek nacin na koji je dylan razotkrio otmicare
Mignacco je nekad bio dobar scenarist sa zabavnim scenariejm
SPOILER:moram priznati da sam tek pri drugom citanju otkrio tko je zapravo(samo dijelom)crni covjek,ko je spasio dylana,timothya i sheilu
mali plus epizodi,a plus ide i za par dobrih jenkins-bloch-dylan dijaloga DalllAgnol ponovno mijenja stil,Goblin-faza mi je odlicna,nisam upoznat sa 2.fazom,a ovdje je okey,nije baš detaljan
naslovnica je još najbolji dio stripa,jako dobro nacrtana,premda mi se cini kako je stano nacrtao ono cudovište(glavu i ruke)kako bi se izrugao Mignaccovom nema baš puno veze sa Crnim covjekom
Prica:3 Scenarij:3 Crtež:7 Naslovnica:8
Go to Top of Page

Patak15
New Member



South Sandwich Islands
220 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 15/11/2008 : 12:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Patak15's Homepage  Send Patak15 a Private Message
a zanimljivo je da ima u jednoj pasici naslov filma Pink Rabbit Returns!!!
želi li nam Mignacco reci da cemo dobiti tilogiju o ludom zeki ubojici?

A ima i najava za novi DD extra.
Povratak u sumrak
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7044 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 15/11/2008 : 20:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
Loša epizoda!
Prica: 2
Crtež: 7
Naslovnica. 7

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 15/11/2008 20:11:51
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 15/11/2008 : 20:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
I meni je nekako detinjasta....

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4278 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 16/11/2008 : 10:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message
nadam se da ce promeniti naslov povratak u sumrak uopste neodgovara originalu i to je budalastina,kada svi znamo da posle epizode 7.zona sumraka dolazi epizoda 57.povratak u zonu sumraka,nikako povratak u sumrak.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4278 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 16/11/2008 : 10:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message
i u italijanskom recniku proverio i taj naslov i u originalu glasi povratak u zonu sumraka.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 16/11/2008 : 12:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
Nikako. naslov DD-a EXT 7 je u orginalu La Zona dell Crepuscolo tj. Zona sumraka, a br. 57 je Il Ritorno al Crepuscolo, tj. Povratak u sumrak. Zato ne vidim problema u prijevodu.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 16/11/2008 : 12:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Ma, kad bi izashlo malo brzhe, pa nek se zove kako hoce...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 16/11/2008 : 13:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by dzoni

nadam se da ce promeniti naslov povratak u sumrak uopste neodgovara originalu i to je budalastina,kada svi znamo da posle epizode 7.zona sumraka dolazi epizoda 57.povratak u zonu sumraka,nikako povratak u sumrak.


Mora da se po necemu razlikuje!!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 17/11/2008 : 15:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Još jedan u nizu loših i nedorecenih DD-a. Grouchovi vicevi ocajni. Predvidljiv klasicni narativni stil. Rasplet, po obicaju, nikakav, tako da... ne vidim nijedan razlog zašto bih ovoj prici dao ocjenu višu od 1/10.
Crtež korektan. Naslovnica odlicna, ali ni traga "crnom" coeku.
6/10; 8/10 respectively.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000