forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ITALY vs SAD stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 19/10/2002 : 03:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Pogledaj im stripove.Prepuni su americkog heroizma,kriminala itd.


Nakon rusenja tornjeva u USA je izasao strip sa svim super herojima zajedno kako rasciscavaju rusevine, pomazu ranjenima itd.
A nakon toga je krenuo serijal stripova u kojima su glavni junaci vatrogasci, policajci, spasioci itd.(dakle normalni ljudi) koji su pomagali ljudima posle rusenja WTCa. Ta serija se zove Call for honer ili tako nekako.
Stvarno da ne verujes...

I've always been a nobody.When i was a child,my mother used to confuse me with my brother,even though i'm an only child.To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Preacher
Starting Member

Croatia
23 Posts

Member since 16/10/2002

Posted - 19/10/2002 : 15:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Preacher a Private Message
Ja naprosto ne mogu zamisliti strip ziviot bez Bonelli izdanja i talijana. Po meni nema sansi da se Bonelli raspande, ali ako se to desi tesko meni

Preacher
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 19/10/2002 : 16:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Po meni BONELIje vec izdao sve sto valja..Ovo sada manje vise samo reprintuju,
i mogu zivjeti od reprinta da nista ne crtaju vise.Nisam nija sanjao dase moze YU raspasti, pa eto nemaje vise, a da nece recimo, ili nemoze jedna izdavacka kuca..
Stose mene tice isam sam odrasto uz BONELIJEVE junake, ali ovo sada sto crtaju, svesuto manje vise istroseni scenariji, i
jos losiji crtaci..(cast nekolicini)
Ipak bez obzira na sve ZIVIO NAM JOS DUGO GODINA NAS BONELI..

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

davor
New Member

Croatia
104 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 20/10/2002 : 16:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send davor a Private Message
Najbolji stripovi na svijetu dolaze iz Francuske i Belgije.Rijetko koji talijanski ili americki strip se može mjeriti sa Bluberijem,Jeremiahom,Comancheom,Asteriksom,Sedam života kopca,Lucky Lukeom,Tornjevima Boa Morija i da ne nabrajam dalje.

radoja
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 20/10/2002 : 18:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Hajmo onda ovako;DOLE BONELI.. zivjeli FRANCUZI i BELGIJANCI..

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

sAdam
Junior Member



Croatia
346 Posts

Member since 29/06/2002

Posted - 22/10/2002 : 07:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sAdam an ICQ Message  Send sAdam a Private Message
ej Astere odakle si? mislim iz kojeg grada? ja sam kupovao i Spawna i starwarse u madji, i jedno i drugo mi je ok...al po mome ove starwars tales sto su izlazile su mi ljepse crtane od bonellija pa cak i na tak losem papiru.
A davor je rekao zakljucak rasprave

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29259 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/10/2002 : 12:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:

Najbolji stripovi na svijetu dolaze iz Francuske i Belgije.Rijetko koji talijanski ili americki strip se može mjeriti sa Bluberijem,Jeremiahom,Comancheom,Asteriksom,Sedam života kopca,Lucky Lukeom,Tornjevima Boa Morija i da ne nabrajam dalje.




Ken Parker se moze mjeriti sa bilo kojim od navedenih stripova. Sto je s Alan Fordom? Sto je sa Cortom? Bilo koji od Bonellijevih junaka ima 10-15 epizoda izvanredne kvalitete.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 22/10/2002 : 13:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Bilo koji od Bonellijevih junaka ima 10-15 epizoda izvanredne kvalitete.


Osim Gee

I've always been a nobody.When i was a child,my mother used to confuse me with my brother,even though i'm an only child.To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/10/2002 : 13:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Dodaj tu i MV markose.



Edited by - seinfeld on 22/10/2002 14:47:32
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 22/10/2002 : 14:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:

quote:

Najbolji stripovi na svijetu dolaze iz Francuske i Belgije.Rijetko koji talijanski ili americki strip se može mjeriti sa Bluberijem,Jeremiahom,Comancheom,Asteriksom,Sedam života kopca,Lucky Lukeom,Tornjevima Boa Morija i da ne nabrajam dalje.




Ken Parker se moze mjeriti sa bilo kojim od navedenih stripova. Sto je s Alan Fordom? Sto je sa Cortom? Bilo koji od Bonellijevih junaka ima 10-15 epizoda izvanredne kvalitete.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Obojica ste u pravu. Ken je i kod mene prevagnuo u korist talijanskih stripova. Ali ni francuski nisu za baciti.

Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/10/2002 : 15:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:

quote:

quote:

Najbolji stripovi na svijetu dolaze iz Francuske i Belgije.Rijetko koji talijanski ili americki strip se može mjeriti sa Bluberijem,Jeremiahom,Comancheom,Asteriksom,Sedam života kopca,Lucky Lukeom,Tornjevima Boa Morija i da ne nabrajam dalje.




Ken Parker se moze mjeriti sa bilo kojim od navedenih stripova. Sto je s Alan Fordom? Sto je sa Cortom? Bilo koji od Bonellijevih junaka ima 10-15 epizoda izvanredne kvalitete.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Obojica ste u pravu. Ken je i kod mene prevagnuo u korist talijanskih stripova. Ali ni francuski nisu za baciti.




E Davore, razocarao si me - od tebe sam makar ocekivao da branis francuze i belgijance - jedino vrhunsko djelo došlo iz italije je Corto...sve ostalo dolazi nam iz francuske i belgije - Blueberry, Asterix, Lucky Luke, Demon sa Kariba, Sammy, Tanguy, Jeremiah, Bernard Prince, Jerry Spring, Buddy Lonqway, MacCoy,....navedite mi toliko stripova (kvalitetnih) iz Italije i priznacu vam svima da ste u pravu...ali dotle - ajte molim vas - kakav Bonelli...usporedjivati Bonellija i neke od ovih stripova koje sam naveo je kao usporedjivati neki jeftini ljubavni roman i Melvilleovog Mobi Dicka...
Bez uvrede, decki ali rekao sam sto mislim...


I Realised Fear One Morning,
To The Blare Of The Fox Hunters Sound,
When They're All Chasing After Poor Bloody Fox,
It's Safer To Dress Like The Hound!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 23/10/2002 : 01:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Kao prvo,kako se Lucky Luke moze smjestati u istu kategoriju sa Corto Malteseom?!?
Drugo,uzmes osnovu (aka Bonelli), izucis sve junake (od zagora do bleka), naucis sta valja i ne valja, pa onda ides na remek djela. A tu su francuzi i belgijanci neponovljivi, sto svako sa pola mozga zna...

Zagor Fan
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 23/10/2002 : 02:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Dalisu Francuzi i Belgijanci neponovljivi tomi nije uopste vazno a niti mije stalo da odredjujem tkoje NAJ-NAJ na ovoj planeti u stripovima i izboru junaka, ili izdavaca..
Jasam ODRASTO uz BONELIJA(zagor,tex,k.mark,
v.blek,k.teler,k.parker,zoro,k.slim,dzudas,
rahan,tajanstveni alan, nepoznati konjanik,
mister no, i ovi jos novi sto dolaze svisu manje vise dobro stivo..Dok me u mezar ne spuste citacu ove junake i onisu zamene NAJBOLJI NA SVIJETU..Dakle upitanju je
djetinjstvo a ne stoje zaista remek djelo..
Na kraju pa imamo i mi bonelijevci konja za jahanje.. Nemoze KENA PARKERA niko pobijediti..Svaki njegov strip je CISTA KLASIKA..UMJETNOST, UMIJECE,SKOLSKA LEKTIRA,
COVJEK KOIJE POSTAO IDOL MNOGIMA SIROM XYU
pa i ITALIJE... A to dali BONELI valja ili nevalja, najbolji su dokaz godine koje su ostale izanas, a ima ih poprilicno,
cak preko 30 g. druzimo se sa BONELIJEM a to ipak nije sala...I jos najmanje 30 g. ako bog da zdravlja...treba biti ipak realan koliko toliko...nadamse dase poklonici FRANCUZA I BELGIJANACA nece naljutiti..

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 23/10/2002 : 05:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
quote:

quote:

Najbolji stripovi na svijetu dolaze iz Francuske i Belgije.Rijetko koji talijanski ili americki strip se može mjeriti sa Bluberijem,Jeremiahom,Comancheom,Asteriksom,Sedam života kopca,Lucky Lukeom,Tornjevima Boa Morija i da ne nabrajam dalje.




Ken Parker se moze mjeriti sa bilo kojim od navedenih stripova. Sto je s Alan Fordom? Sto je sa Cortom? Bilo koji od Bonellijevih junaka ima 10-15 epizoda izvanredne kvalitete.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy




ja licno ne bih stavio korta u italijanski strip i mislim da je to greska, bez obzira sto je prat italijan. strip je poceo objavljivati casterman, svoj pocetke i najvecu popularnost doziveo je bas u francuskoj, ima francuski format a obaska kriticari vole da ga isticu kao jednog prestavnika ciste linije francusko/belgijske skole stripa....

**************************
nista jos niste videli...
Go to Top of Page

Chege
Starting Member

Australia
61 Posts

Member since 04/09/2002

Posted - 23/10/2002 : 08:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Chege a Private Message
Pozdrav svima,
Podrzavam sve one koji kazu da je italijanski strip bolji od americkih. Zasto?
Pre neki dan nasao sam na internetu neki sajt gdje su rekli da ce neka americka kompanija (Dark Horse Comics) poceti izdavati Texa. Stoga sam ovdje u Pertu, Australija pronasao trgovinu koja prodaje Dark Horse Comics. Imao sam sta vidjeti, vau, shop je bio pun stripova. Ja mislim da nikada u zivotu nisam vidio vise stripova. Medjutim moje odusevljenje se je brzo doslo kraju kad sam vidio da oni samo imaju Americke stripove( DC comics, Marvel i ostala Americka sranja).Zasto sranje? Prvo cijena: Kostaju da nemos vjerovati a kad ih uzmes u ruku nemaju vise od 20 stranica.(Razlog zasto stripovi umiru u svijetu). Drugo kako su crtani, pored mnogih mana koje posjedujem bog mi je dao jedan talent a to je da dobro crtam, pa tako mogu da ocijenim ili dam moje misljenje sta valja a sta ne valja kada je crtanje u pitanju. Poneki stripovi mogu proci ali vecina od njih je obicna skrabotina. Naprimjer tu nema normalnih likova, sve su neki junaci sa nabildanim misicima koji lete, imaju cini ili sta sve ne .Bez veze, bez ikakve normalne radnje ,pouke. Pogledajte teksa , pogledajte samo koliko detalja je ukljuceno u strip , likovi izgledaju normalniji, okolina izgleda normalnija ,dok citas strip skoro da mozes da zamislis sebe medju junacima. Sve to zahvaljujuci dobrim crtacima koji svojim crtanjem mogu to da ti docaraju. Ponekad nadjes i dobru pouku. Americki stripovi su posveceni vise maloj djeci, radnje su jednostavne da bi mala djeca mogla shvatiti, usadjivanje americkog heroizma, nedostatak detalja, nedostatak realnosti. Mozda neki misle da zato sto su u boji i na boljem kvalitetu papira da im to daje neku prevlast. Posto se ovaj topic odnosi na Ita vs Usa reci cu samo malo o Francuskim i belgijskim stripovima . Za mene su oni na prvom mjestu. Pogledajte Bluberija(FRA) ili Trinaesticu(BEL) pa cete sve znati. Pogledajte bogastvo likova, detalja, radnju, crtanje. Na kraju bi samo htio da dodam da bi stripove mogao podijeliti na uzrast koji ih cita. Usa stripovi su za 4-10 godina(Marvel, DC comics),Italijanski su za 6-16 godina, Belgijanski i Francuski su za 10-dok ne umres. Samo da kazem da je Teks izasao na enleskom u izdanju americke kompanije Dark horse comics. Vebsite is http://www.darkhorse.com/products/pg_profile/sku_12164/sec_products/sub_pubdate/index.html

Samo jedno pitanje a to je da li neko nesto zna o ovoj ediciji teksa posto da bih ga kupio moram da narucim a nije bas jeftin.

Go to Top of Page

Leopold_IV
Senior Member



Croatia
1802 Posts

Member since 05/12/2001

Posted - 23/10/2002 : 12:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Leopold_IV an ICQ Message  Send Leopold_IV a Private Message
mudro zboris chege, samo se ne bi slozio za taj detalj od 6-16 godina, po tom bi vecina ljudi ovdje na forumu bili stari podjetinjeli sasavci. I na puzzlama je znalo pisat za djecu do 12 god pa ih svjedno puno odraslih slaze. Slabo sam citao francuska i belgijska izdanja pa se necu petljati u to ali iz svog osobnog iskustva mogu rec da su mi talijanski stripovi neusporedivo drazi od americkih i to iz niza razloga kojei su vecinom nabrojani u chegeovom postu. Pa pogledajte samo alan forda i taj stil, pa to je za amerikance nesto nedostizno.

--< Why do only fools and horses work? >--
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 24/10/2002 : 00:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:

E Davore, razocarao si me - od tebe sam makar ocekivao da branis francuze i belgijance - jedino vrhunsko djelo došlo iz italije je Corto...sve ostalo dolazi nam iz francuske i belgije - Blueberry, Asterix, Lucky Luke, Demon sa Kariba, Sammy, Tanguy, Jeremiah, Bernard Prince, Jerry Spring, Buddy Lonqway, MacCoy,....navedite mi toliko stripova (kvalitetnih) iz Italije i priznacu vam svima da ste u pravu...ali dotle - ajte molim vas - kakav Bonelli...usporedjivati Bonellija i neke od ovih stripova koje sam naveo je kao usporedjivati neki jeftini ljubavni roman i Melvilleovog Mobi Dicka...
Bez uvrede, decki ali rekao sam sto mislim...



U pravu si za sve što si napisao (i nabrojao, pogotovo za Blueberrya i Demona s Kariba). Francuzi i Belgijanci su zakon!
Ali ako me netko pita koji mi je najbolji strip, moj odgovor je, definitivno, Ken Parker. Volio sam ga citati i kao klinac (dok su ga ostali moji vršnjaci prezirali), danas mi je još bolji...
Ja sam još davno uocio da ti više preferiraš francuske i belgijske stripove (i ja ih volim), a da baš ne cijeniš Bonellija...


Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 24/10/2002 : 23:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Iako sam uvjek za euro-strip, ne otpisuj u potpunosti amere zbog dark horsea (iako je on mnogo bolji od recimo DC-a). Nadji Vertigo izdanja, a u toj prodavnici bi morao imati i nekoliko izdanja Dylan Doga pod Dark Horseom,kao i dva tri Nathana Nevera (sve Bonelli, ako si u australiju otisao prije nego sto su se ova izdanja pocela izdavati).
welcome, and stick around!!!

Zagor Fan
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6160 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 25/10/2002 : 00:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Pokušavam nekako nabaviti Dark Knight returns(cuo sam da se radi o sjajnom izdanju) pa kad ga procitam onda cu nešto napisati na ovu zanimljivu temu

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 25/10/2002 : 13:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:

Pokušavam nekako nabaviti Dark Knight returns(cuo sam da se radi o sjajnom izdanju) pa kad ga procitam onda cu nešto napisati na ovu zanimljivu temu


Eh,da mi je Dark Knight Returns...

Zagor Fan
Go to Top of Page

Lord of Darkwood
Starting Member

95 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 25/10/2002 : 14:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord of Darkwood a Private Message
Molim sve koji potcijenjuju Bonelli stripove nek se malo stišaju! Ta što bi ja bez njih!Ne mogu zamisliti život bez Zagora (koji mi je sve zanimljiviji u posljednje vrijeme), Texa, Mister Noa, Dylan Doga, itd.Mislim da ima dosta istomišljenika!

"Strength and honor!"

Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 25/10/2002 : 14:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:

Molim sve koji potcijenjuju Bonelli stripove nek se malo stišaju! Ta što bi ja bez njih!Ne mogu zamisliti život bez Zagora (koji mi je sve zanimljiviji u posljednje vrijeme), Texa, Mister Noa, Dylan Doga, itd.Mislim da ima dosta istomišljenika!

"Strength and honor!"




Palac dole za ovoga gladijatora

I Realised Fear One Morning,
To The Blare Of The Fox Hunters Sound,
When They're All Chasing After Poor Bloody Fox,
It's Safer To Dress Like The Hound!
Go to Top of Page

Willie Garvin
Starting Member

69 Posts

Member since 05/01/2002

Posted - 25/10/2002 : 15:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Willie Garvin a Private Message
Samo bi napomenuo da su americki autori i slijedeci:

Hal Foster (Valijant, Tarzan)
Alex Raymond (Jungle Jim, Flash Gordon, X-9 i jos mnostvo drugih)
Al Williamson (X-9, a kasnije Phil Corrigan i jos mnosto drugih)
Frank Robbins (Johnny Hazard)
Lee Falk (Phantom)
Prentice & Dickenson (Rip Kirby)
Murphy & Caplin (Big Ben Bolt)

i jos cijela plejada vrsinh crtaca i scenarista i to pricamo o samom pocetku XX vijeka...

Go to Top of Page

Java
Starting Member

New Zealand
5 Posts

Member since 25/10/2002

Posted - 25/10/2002 : 16:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Java a Private Message
Talijanski scenaristi su sigurno bolji pripovjedaci od Amerikanaca gdje je fabula u najmanju ruku nedorecena, ali i Franc./Belg.
Kad su crtaci u pitanju, ne znam ako Villa nije umjetnik tko je.

Go to Top of Page

Java
Starting Member

New Zealand
5 Posts

Member since 25/10/2002

Posted - 25/10/2002 : 16:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Java a Private Message
I pozdrav svima


Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000