forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pyongyang - A Journey in North Korea (Guy Delisle)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 21/11/2008 : 10:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
Sinoc sam u jednom dahu procitao ovaj strip. Guy Delisle, crtac crtanih filmova iz Kanade boravio je u Sjevernoj Koreji dva mjeseca (2003) i objavio svoju posjetu u vidu stripa. Strip je crtan lezerno, na izgled smotano, ali radi se o jako dobrom crtacu koji vrlo dobro zna kako da nacrta pricu. Likovi su kao zivi. Spominje se i Corto Maltese.
Skoro da i nema moralisanja u stripu, jednostavno pogled covjeka iz "ovog" svijeta na situaciju u toj neobicnoj zemlji.
Toplo preporucujem.









etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 21/11/2008 : 10:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
Vidim, ima jos toga. Mora se nabaviti.

http://www.drawnandquarterly.com/shopCatalogLong.php?st=art&art=a41e32dcb62910
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 21/11/2008 : 11:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message
Jako dobar strip.
Bilo bi vec vreme da ga neko objavi na našem jeziku!

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2008 : 11:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Kupio sam to i Shenzhen, cekaju na redu za citanje...

Trouble will find me
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 21/11/2008 : 14:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Kupio sam to i Shenzhen, cekaju na redu za citanje...



Baš bi me iznenadilo da je drugacije
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/11/2008 : 14:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
meni to sve bilo malo suvoparno i bezlichno. par svetlih momenata(korsepodencije sa lokalnim kolegama i koleginicama + onim prevodiocem + kada provali da crtezi koji lete nebom nisu od njegovog projekta), par upechatljivih(cela spika sa shtednjom struje i ulichnim osvetljenjem te "dobrovoljcima") ali to je sve. obzirom da je crtez izvanredan ochekivao sam mnogo a dobio taman toliko da opravdam cover price i nishta vishe.

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 21/11/2008 : 21:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
Meni OK, jedino sto nisam mogao da se otmem utisku da autor zapravo nije upoznao NIKOGA tamo - ili su svi u Severnoj Koreji zombiji ( u sta mi je ipak tesko da poverujem).
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 21/11/2008 : 23:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

meni to sve bilo malo suvoparno i bezlichno. par svetlih momenata(korsepodencije sa lokalnim kolegama i koleginicama + onim prevodiocem + kada provali da crtezi koji lete nebom nisu od njegovog projekta), par upechatljivih(cela spika sa shtednjom struje i ulichnim osvetljenjem te "dobrovoljcima") ali to je sve. obzirom da je crtez izvanredan ochekivao sam mnogo a dobio taman toliko da opravdam cover price i nishta vishe.




Si citao sken?
Aj posalji link na PM ili mail.

...and they won`t have to burn the books! when no one reads them anyway...
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 22/11/2008 : 00:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
u papiru, al video sam negde i sken...
kad lociram - javim.

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 22/11/2008 : 01:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Meni isto cheka na lageru. Prelistao i obecava.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/11/2008 : 13:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Meni OK, jedino sto nisam mogao da se otmem utisku da autor zapravo nije upoznao NIKOGA tamo - ili su svi u Severnoj Koreji zombiji ( u sta mi je ipak tesko da poverujem).



zasto ti je tesko? to je valjda jedina zemlja zivih mrtvaca, a oni preostali su pregladni zivuci...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Dusxan
New Member



194 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 24/11/2008 : 19:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dusxan a Private Message
Jel si bio tamo , Curunir , pa znas?
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000