forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZAGOR 439
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/01/2002 : 17:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
MA dobro Krugeru, nisam to mislio. Ionako je ovo stvar ukusa. Mislim da je vazno biti objektivan. Znaci, ako ti se ne svidja Stano, reci "meni se ne svidja" a ne "ne valja i ne zna crtati" jer to nije tocno, ako cemo biti objektivni. Zar ne? Sto se VIlle tice, i meni je on drazi i impresivniji i bolji crtac, ali kad gledam Dylanove naslovnice, tu mi je Stano puno bolji. Ne znam zasto, njegove su mi naslovnice pune atmosfere koja odgovara Dylanu, nekako su klaustrofobicne, pune straha i terora. Bar ih ja tako dozivljavam i iz tog razloga mi je Stano drazi i bolji od Ville. A opet s druge strane, Villine naslovnice za Texa su fantasticne, prava mala remek djela i tu isto nema govora o usporedbi sa Stanom.

I'm a reasonable man, get off my case.
Go to Top of Page

Tonka
Average Member

Croatia
865 Posts

Member since 02/12/2001

Posted - 07/01/2002 : 20:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka a Private Message
Ma koliko se god se Stano Villa i ostali crtaci trudili nikada neceju biti ni do koljena FERRI GALLIENU !!!

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 07/01/2002 : 20:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Yeah,right.....

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/01/2002 : 21:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Dobro nisam ja rekao da nezna crtati a onaj ko je to rekao nije sigurno tako mislio
Ja sam samo pokusao dati svoje vidjenje

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 08/01/2002 : 00:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Colte da li se to oseca ironija?

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 08/01/2002 : 00:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
ne,nego nisam menjao carape nedelju dana....

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/01/2002 : 03:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ja sam poodavno ostao bez svih svojih Dylan Dogova (na onom tavanu kojeg sam mnogo puta spominjao gde je ostalo jos par hiljada raznih stripova - slava im i hvala) pa se ne secam koji mi je Dylanov crtac najbolji (inace, imao sam bas sve Dylane, od prvog do poslednjeg, jer sam ih sa odusevljem kupovao i citao jos tada kada su izlazili). No, ovo spominjanje Ferrija nas polako vraca na ono cime je zapocet ovaj topic. Naime, ova naslovnica februarskog izdanja ("L'oro dei fratelli Ward") i nije bas neka, dakle opet je Ferri malo podbacio dok je nekoliko prethodnih naslovnica bilo zaista u njegovom stilu. I hocu nesto da kazem sto mi lezi na srcu kad je u pitanju Ferri (i donekle Donatelli). Da nije njega, njegovog crteza, stila kojim on ustvari crta Zagora, docarava celokupnu atmosferu, kako Zagora i svih likova oko njega tako i ambijenta pa bila to suma, grad ili kosmicki akronjanski brod, verujem da nikada ne bih bio takav ljubitelj Zagora kao sto zaista jesam. Upravo ponovo citam neke epizode (trenutno je to Bratic Simon i Sura stena) i ponovo gutam svaku scenu, svaki pokret, svaki trenutak sa istom radoscu kao sto je to bilo pre dvadesetak godina kada je taj strip izasao i kad sam ga novog kupio na kiosku. I ponovo ponavljam, kada je Zagor u pitanju, Ferri je taj koji mu je udahnuo zivot, ali i dao popularnost i slavu koju on ima kod svojih obozavalaca.


Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1892 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 08/01/2002 : 04:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
svaka cast dp
ova ti je zlatna
potpuno se slazem
Ferri je jedan, prvi i jedini

Caramba
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 08/01/2002 : 20:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
---dp---.

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000