forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 |
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Gand
Advanced Member



Croatia
3026 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 25/11/2008 : 09:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message
|

Edited by - Gand on 25/11/2008 09:50:01

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/11/2008 : 10:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Gotov si. Krajnji stadij. Nema pomoci.

A ne znam, ja sam sto puta razmišljao o "mumificiranju" nekih stripova, jer ja Stripoteke i ine casopise skupljam ne po brojevima, nego po - junacima. Znaci, sve Stripoteke u kojima je npr. Blueberry su mi fino kronološki na jednom mjestu. Tu i tamo mi taj nered raznih Stripoteka Biser stripova i dr. dopizdi pa poželim to fino ukoriciti, ali onda odustanem. Ne zapravo zbog samog koricenja, koliko zbog toga što onda "strgam" sve te magazine u kojima se oni nalaze.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 25/11/2008 : 11:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message
Novinska izdanja su za citanje ,meni bar,mnogo zgodnija kada su ukoricena-na primer Spunk Novosti ,nisam ih nikada mogao citati dok nisam našao komplet ukoricen.
Ipak,svaki kolekcionar ima svoju filozofiju.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 25/11/2008 : 11:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Slažem se za ta stara novinska izdanja, da ih treba koriciti, jer na taj nacin se bolje ocuvaju i ne postoji bojazan da neki broj fali, ja imam ukoricene panorame, zenite....

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 25/11/2008 : 13:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Ne vidim užitak citanja, npr. Plavca, Politikinog zabavnika, Zenita, Panorame i drugih izdanja koji su izlazili u nastavcima, ako nisu ukoriceni. Ne ulazim u psihu pacijenata koji korice npr. izdanja Bonelija, Super strip biblioteke i slicno. Dakle, nešto jest za koricenje, a nešto nije.
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 25/11/2008 : 14:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
I ja otkad sam ukoricio casopise "Sam svoj majstor" vise nista po kuci sam ne popravljam

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 25/11/2008 : 15:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Te koji su ukoriceni treba da imas u skeniranim verzijama, a sa racunara te nikad ne mrzi da nesto pogledas. Ja se spremam da gomilu racunarskih casopisa koje cuvam iz nostalgije sredim na HDD-u jer vecinu vec imam u skeniranoj varijanti, te da ove papirne verzije ili poklonim nekoj biblioteci (ako to vise iko hoce da uzme) ili da prodam nekom zaludjeniku poput mene a ako niko nece, da ih pobacam. Kad su stripovi u pitanju, neke ni ja ne bih nikada zamenio skeniranim verzijama, ali da cuvam casopise koje cu mozda otvoriti jednom godisnje, pa cak i kad nije tako (na primer SAM zaista covek i ima da bi ga koristio), jednako mi je udobno citati i na monitoru. Bar to nije literatura koju zelim da citam u krevetu ili na wc solji. Eto, bas taj SAM, recimo, ako mi nesto bas i zatreba izvan racunara, taj cu tekst odstampati pa ga imati uz sebe jer je i to mnogo lakse nego cuvati hiljade i hiljade strana kojecega po policama kojih je premalo i za stripove a kamoli za casopise.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/11/2008 : 16:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Danas koricim jedino stripove iz Zabavnika, mada imam i neke iz Stripoteke... Ne znam ni sam šta ce mi, ali žao mi je da ih bacim i tako se to gomila, kao i brdo drugih stvari osim strpova...
Go to Top of Page

osirus
Starting Member



45 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 25/11/2008 : 16:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit osirus's Homepage  Send osirus a Private Message
quote:
Originally posted by Gand
Dodje mi da sve prodam i krenem skupljati iznova. Bojim se da je ovo vec dijagnoza.




<-- Mušterija.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/11/2008 : 16:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Negdje sam vec rek'o da je to isto k'o kad si nabaviš neku televizijsku seriju sa X nastavaka. Pogledat ceš ih malo sutra.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 25/11/2008 : 19:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Nisam znao za ovu misao sa serijom, ali moram da priznam da tu ima istine. No, bivalo je kad sam i gledao nastavke serije. Da ne spominjem da imam prijatelja koji je odgledao sve zivo od serija (od njega vecinu i nabavljam, ponesto skidam ja, ponesto on, pa se menjamo). Dakle, "Prison Break" (druga sezona) sam gledao svaku epizodu cim sam skinuo i bukvalno sam nestrpljivo cekao svaku sledecu, za skidanje mi je tad trebalo oko sat i po', a za gledanje oko sat, tako da sam morao da cekam. Secam se da sam tu noc proveo u gledanju da bih otisao na spavanje tek u 10h ujutro. Naravno da to nije jedina serija koju sam odgledao. Imam sve Star Trekove (preko 800 epizoda) i njih takodje nameravam da odgledam sve i to ispocetka bez obzira sto sam neke odgledao. Isto vazi za stotine dokumentaraca koje imam i koje sam dobrim delom vec odgledao.

Naravno, ima dosta toga sto ce ko zna kad doci na red za gledanje. Slicna je prica i sa stripovima.
Go to Top of Page

osirus
Starting Member



45 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 25/11/2008 : 19:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit osirus's Homepage  Send osirus a Private Message
Joj, pa kako ceš Crnu Guju ne pogledat! :D
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/11/2008 : 20:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Negdje sam vec rek'o da je to isto k'o kad si nabaviš neku televizijsku seriju sa X nastavaka. Pogledat ceš ih malo sutra.



NE potpisujem!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/11/2008 : 21:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Zašto bih strip trpao u kesu? Da mi potraje 400 godina umjesto 250? Ne živim na smetlištu. I ono malo imaginarne prašine obrišem tu i tamo kada uzmem citati ili preslagivati... Te kesice su bolest kolekcionarstva, pokušavam se boriti protiv takvih stvari.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 25/11/2008 : 21:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Poneke stripove stavljam u kesice, na primer one koje ne nameravam da citam, kao što su Zagor klasik, DD extra, Mali Rendžer, AF Klasik, i neke retke, recimo kartonce Alan Forda, prva 4 LMS-a, ostalo je složeno u vitrini, na policama, svugde, lako je dostupno da se u svakom trenutku može uzeti i procitati, ono što u tom trenutku poželi neko od mojih sinova ili ja.
A za koricenje sam rekao, Panorame, Politikini Zabavnici, Kekeci, Zeniti, Strip Art(stari), Spunk novosti, eto to i još neka novinska izdanja, a ima i originalno koricenih, kao što su Gricka vještica, Trojica u mraku, Kroz minula stoljeca, Strip revija itd...a nameravam( a imam nekoliko knjiga ukoricenih) da koricim Nikad Robom i Lale!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 25/11/2008 21:39:33
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/11/2008 : 23:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Doduše, ne mora nužno vrecica samo štititi strip od prašine ili neke druge necistoce. Zar Vam se nikad nije dogodilo da, vracajuci strip na policu, nepažnjom oštetite ( manje ili više ) naslovnicu. Nisam pobornik vrecica ali ne može se negirati i korisna strana takvog nacina cuvanja stripova. Bez obzira na higijenske uvjete

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/11/2008 : 23:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Ja sam neke knjige držao u kesicama na polici, i kesice su samo dodatno usrale stvar. Od sunca ili cega vec, tokom otprilike dvije godine neotvaranja, kesice su se kao djelomicno istopile, i sve se zaljepilo za knjige. Užas.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/11/2008 : 00:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Od sunca??? Na balkonu?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 26/11/2008 : 00:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by flamboyant soul

Negdje sam vec rek'o da je to isto k'o kad si nabaviš neku televizijsku seriju sa X nastavaka. Pogledat ceš ih malo sutra.



NE potpisujem!



Ne treba biti iskljuciv. Ipak to zavisi od kvaliteta i aktuelnosti materijala koji se proucava, gleda ili cita, a da ne govorimo o želji za poznavanjem i proucavanjem istog.

Moj je primer , recimo:



(Ako je neko spomenuo nostalgiju, ne gledajte u mene, nisam.)

P.S.
19 (i kusur) kilograma, za trivialovere;)

Piši propalo!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 26/11/2008 : 02:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Jedan moj prijatelj je totalna picajzla kad su u pitanju knjige. On za svaku knjigu koju ima napolicama izradi uvijac (omot) nalik uvijacima za sveske i to ga iskroji od materijala od kojeg se prave providni najlonski dzakovi, uz pomoc mesinice za zavarivanje i skalpera, i to iskroji za svaku knjigu posebno bas taj format koji mu treba. Jasno je da ce listovi ostati nezasticeni od prasine u ovakvom slucaju, ali moze se sve drzati i u zastakljenim policama. No, on je inace dizajner i kod njega je svaka stavr na svome mestu, kuca mu je sredjena kao da je neka galerija, za razliku od mog "kreativnog nereda"
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 26/11/2008 : 02:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message
Ovo je zanimljiva ideja, vece knjige uglavnom štitim papirnim omotom opkrojenim oko korica i sa klapnama, ali, kad vec imam kuhinjski zavarivac, probacu i to.

Piši propalo!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/11/2008 : 08:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ja sam od punice letos dobio jednu vitrinu koju sam postavio u garazi i napunio je stripovima, bez kesica, ali nisam imao dovoljno mesta, a verujem da je mnogima problem, nedostatak mesta.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2008 : 09:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Ja sam od punice letos dobio jednu vitrinu



Sigurno je puna žohara

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/11/2008 : 09:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by srdjandj

Ja sam od punice letos dobio jednu vitrinu



Sigurno je puna žohara


A ne, ova je sasvim ok, a naravno da od punice nije nista dobro, osim njene cerke.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16818 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/11/2008 : 10:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Da ne otvaram sad drugu temu, naišao sam na ovaj zanimljiv tekst http://www.nacional.hr/articles/view/48650/5/
Go to Top of Page

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 26/11/2008 : 12:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras



quote:
Originally posted by ---dp---

Naravno, ima dosta toga sto ce ko zna kad doci na red za gledanje. Slicna je prica i sa stripovima.



Zaboravio sam reci da NIKAD ali NIKAD nemojte da strip "zavarite" u kesicu za zamrzivac. Nikad se ne zna kada ces pozeleti da ga ponovo procitas.
Imam komplet redovnog Zagora SD i Ludens i ja resim da ga odlozim na sigurno i svih 145 stripova stavim u kesice.
Naravno, posle par dana zainteresujem se za neku epizodu i vadi ponovo, cepaj kesicu...
Kesice su OK ako su otvorene, pa posle citanja vratis strip i sve je u redu a ovako ... Muka




Zato je ovo zakon:

[URL=http://imageshack.us][/URL]

Vrecica a jednostavnim zatvaracem na stisak!

Edited by - Luk-San on 26/11/2008 12:36:25
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000