forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izbor za najbolji strip (Oscar 2008.)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/12/2008 : 12:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
ma znam za to, ali to mi je premalo

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37758 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/12/2008 : 12:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by Poli

Kiosk: Tex maxi #5 - Sjeverozapadni teritorij


U jebemti,to je to!
Zaboravio sam na Fontov maxi!
Definitivno je to kiosk izdanje godine!



Kad se niko prije nije htio ili mogao sjetiti, morao sam ga staviti, sigurno naj kiosk izdanje ove godine. Ajmo sad, gdje ste svi Tex fanovi...

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/12/2008 : 12:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Gaston

Naravno. Ni to ne bi bilo dobro jer ni ta, bas kao ni ova varijanta nisu okej, ali slazem se da je ova koja je trenutno na snazi manje losa. Mozda bi bilo dobro razmisliti o nekoj medjuvarijanti u kojoj bi bilo vise opcija, a da svi korisnici mogu sami odluciti za koje kategorije zele uopce glasati. Na taj nacin ce netko tko je citao puno toga, ima dosta vremena i zeli glasati u svim kategorijama moci to i uciniti, a onaj tko nema dosta vremena i zeli dati glas samo za npr. najbolji album - opet imati priliku i tako nesto napraviti. E sad, nemam pojma koliko je to problematicno programski odraditi jer sam truba u toj sferi, ali...


Svake godine odgadjam za sljedecu godinu tu promjenu. Mozda se dogodine i dogodi.;)



To ti cekas da Dinamo prezimi u Europi?

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/12/2008 : 12:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Jel ti ja licim na Godota?;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/12/2008 : 12:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Jel ti ja licim na Godota?;)



Dobro je... Vec sam se bio poplasio...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

dugapuška
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
429 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 08/12/2008 : 13:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dugapuška a Private Message
Meni je najveca dilema kod izbora kada se moram odluciti izmedu reprinta ili stripa koji je premijerno objavljen ove godine.
Bluberry, Ken, Upah-pah i sl.. albumi koji su izašli, po ko zna koji put, ove godine a koje sam vec prije citao i koji su mi kao stripovi super, ali su u konkurenciji sa necim što je ove godine premijerno izašlo i što je takoder super. I šta sad da ocjenjujem, nešto što me oduševilo prije dvadesetak godina ili nešto što me oduševilo ove godine. Zato mislim da bi bar podjela na premijere i reprinte, trebala biti, ako nije neki velik posao za Marka.

www.rdv.ba
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/12/2008 : 13:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Vidim ja da ce Marko morati na posao vec ove godine...

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/12/2008 : 13:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston



Svake godine odgadjam za sljedecu godinu tu promjenu. Mozda se dogodine i dogodi.;)
[/quote]

To ti cekas da Dinamo prezimi u Europi?
[/quote]

Pricaju da je u diru neka nova molitva...

"Bože daj mi da poživim dok Dinamo ne doceka prolice u Europi"

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7786 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/12/2008 : 19:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Mozda treba napraviti posebno glasanje za Srbiju, posebno za Hrvatsku, jer ja nemam dosta toga sto je izaslo u Hrvatskoj ove godine vec cu to tek nabaviti, i u tome nisam jedini. Da ne govorim da mnogi uopste ne uzimaju izdanja is susedne drzave, pa se glasanje nece realno odslikavati ukus citalaca...


Zašto? Kad nije tribalo prošlih godina, ne triba i sad. Zar je VC po tebi zaslužio svoju vlastitu kategoriju?
Urnebesno.

Edited by - mpavin on 08/12/2008 19:25:57
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/12/2008 : 19:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Markos

nije toliko stvar mog vremena koliko se bojim da se ljudima nece dati trositi vrijeme na vise od dvije kategorije.
Zamisli sad da stavim kategorije najbolji crtez, najbolja prica, najbolje novo izdanje, najbolji reprint, najbolji domaci strip itd itd. Onda bi ljudi odmah u startu odustali (bar ja tako mislim), a ovako, dvije kategorije ne izgledaju previse.


Istina, ali meni je malo bezveze da Libellus Bonelli ulazi u kategoriju strip albuma.To definitivno nisu strip albumi, ali s druge strane još manje su kiosk izdanja.


istina, tvrdoukoriceni boneli ce kod mene loše proci, jer mi nisu konkurentni u toj kategoriji, kena cu uvijek nekog ubacit, ali hc tex, nathan i mm ce izvisit
trebalo bi za dogodine smislit posebne kategorije

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 08/12/2008 : 20:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

Kod kiosk izdanja ce mi vjerojatno Marinci biti na prvom mistu...


Bravo care i meni su marinci najbolji, a tek onda sjeza. teritorij i duga noc

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9327 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/12/2008 : 00:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
Nema nigdje Sergej: Stare price

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/12/2008 : 11:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Eto vidis. Ce da rijesim!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 09/12/2008 : 12:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Možda je bolje da se kategorije zovu "Sveske" i "Albumi", pošto ovako ima i onih, khm, kiosk izdanja koja nisu išla na kioske... ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/12/2008 : 12:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
A dobro, to je samo drugi termin, znacenje je gotovo isto. Mada, možda bi moglo i tako.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/12/2008 : 13:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
Ne vidim na popisu Crumbovu "Muziku" u izdanju Šarenog Ducana.

http://www.sareni-ducan.hr/html/crumb.html

Na linkanoj stranici ima i dobar sken naslovnice izdanja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/12/2008 : 09:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message

Najgluplje mi je kad se u izboru za strip godine nalazi epizoda br. 4 nekog albuma/junaka bilo da se radi o albumu ili kiosk izdanju. Nije li glupo da je recimo alan ford br. 42, 72. reprint u konkurenciji za strip godine.

Mislim da bi izdanja serijala trebala biti u izboru za strip godine onda kad izadje prvi broj i to je to. Ako se to ne moze rijesiti tako onda umjesto podjele kiosk/albumi napraviti podjelu:
1) ongoing serijal- nastavak
2) premijera
S tim da u premijeru strip moze uci kad izlazi prva epizoda/album, ali nikad vise. Npr. izlazi bookglobe umpah pah prvi broj(ne mora biti kronoloski) mada je reprint ide u rubriku 2), dogodine izlazi album 2 i ide automatski u rubriku 1).
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/12/2008 : 09:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Pa zasto ne bi, ne znam, Chihuhaua Pearl bio album godine, iako je 15. epizoda Blueberryja?

Trouble will find me
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30622 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 12/12/2008 : 09:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Sjeverozapadni teritorij kiosk svakako

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 12/12/2008 : 17:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Odavle cu izvuci svojih top-10 za naj kiosk strip.
Neka to tu tako stoji. Naravno, odabrat cu samo prvi svezak kod višedjelnih epizoda. Spisak se odnosi samo na stripove koje sam procitao. A, bogami, puno toga nisam. Morat cu se više angažirati oko nabavke.





Što se tice zlatne maline...


P.S. Znaci, ne može se glasati za pojedinu epizodu unutar, recimo, maxija?

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 12/12/2008 : 17:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Ocu i ja glasat.

Di se glasa?
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/12/2008 : 18:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Pa zasto ne bi, ne znam, Chihuhaua Pearl bio album godine, iako je 15. epizoda Blueberryja?



Pa, meni recimo moze blueberry u izdanju bookglobe-a biti izdanje godine. Sad, ako su izasli npr. chihuhaua perl i covjek od 50000 dolara, nes ti velike razlike. Ja bi recimo random glasao za jednog, neko za drugog, imamo rasipanje glasova. Ista stvar npr. izasli su spagetti 1 i 2, procito sam oba, koja je razlika u kvaliteti, za kojeg glasat? Bas mi bude bezveze. Ako ne ovo sto sam napisao u proslom postu onda bi mi bar bilo logicno da ako u jednoj godini izadju 2 nastavka jesnog stripa da se omoguci glasanje samo za jednog.

Zasto ovo govorim? Zato sto sam jednu godinu imao dilemu glasat za spagette 1 ili spagette 2, drugu godinu izmedju balade i kelta, s bluberijem ista stvar izasla su 2 nastavka koji su dio iiste price u biti... Da ne govorim za kiosk izdanja, ono odluci se izmedju 12 magnus&bunker epizoda, a nije djir da glasam za svih 10. Uglavnom izgubi mi se malo smisao, jer recimo prosle godine bi korto recimo puno bolje prosao da je izasao samo jedan album te godine.

Eto, samo sam htio opisati svoje svakogodisnje dileme priliom glasanja. :)
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 12/12/2008 : 18:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
E da, fakat, vec se glasa? A gdje?

Edit; baciti pogled na padajuci meni na homepageu?

Edited by - kiky on 12/12/2008 18:26:33
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2221 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/12/2008 : 20:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Markos

Pa zasto ne bi, ne znam, Chihuhaua Pearl bio album godine, iako je 15. epizoda Blueberryja?



Pa, meni recimo moze blueberry u izdanju bookglobe-a biti izdanje godine. Sad, ako su izasli npr. chihuhaua perl i covjek od 50000 dolara, nes ti velike razlike. Ja bi recimo random glasao za jednog, neko za drugog, imamo rasipanje glasova. Ista stvar npr. izasli su spagetti 1 i 2, procito sam oba, koja je razlika u kvaliteti, za kojeg glasat? Bas mi bude bezveze. Ako ne ovo sto sam napisao u proslom postu onda bi mi bar bilo logicno da ako u jednoj godini izadju 2 nastavka jesnog stripa da se omoguci glasanje samo za jednog.

Zasto ovo govorim? Zato sto sam jednu godinu imao dilemu glasat za spagette 1 ili spagette 2, drugu godinu izmedju balade i kelta, s bluberijem ista stvar izasla su 2 nastavka koji su dio iiste price u biti... Da ne govorim za kiosk izdanja, ono odluci se izmedju 12 magnus&bunker epizoda, a nije djir da glasam za svih 10. Uglavnom izgubi mi se malo smisao, jer recimo prosle godine bi korto recimo puno bolje prosao da je izasao samo jedan album te godine.

Eto, samo sam htio opisati svoje svakogodisnje dileme priliom glasanja. :)



Logika vrijedi za stripove u nastavcima - od ovih što si rekao Bluberi i Špageti - radi se o jednoj prici kao cjelini, pa nema smisla glasati za oba albuma ali kod Korta i Alan Forda je druga price- jedna epizoda može biti izvrsna a druga bezvezna pa je bezveze glasati za sve.
Možda bi trebalo uvesti još kategorija - najbolja serija, najbolja cjelovita prica itd.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/12/2008 : 22:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Slazem se s pcorom. Meni je Balada o slanom moru fenomenalan strip, ali Mu mi je malo dosadan, npr. Kod Spageta i takvih stvari se obicno glasa za prvi broj (pogoto sto je, recimo, br. 3 od Spaghetta losiji od jedinice i dvojke). Sve se svodi na uvodjenje dodatnih kategorija, to bi riješilo ove konceptualne probleme oko kategorija, ali to bi bilo kontraproduktivno, jer ne vjerujem da bi se ljudi htjeli potruditi i glasati u 5-6 kategorija.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000