forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bonelli vs Svi ostali
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 31/12/2008 : 15:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by teller

A da, kad su velicine u pitanju, meni osobno je Joe Cubertov Tex najgori od svih Texonea.Trebalo ga dat obojit, da bi bar na nešto slicio.
A taj Cubert je Amerikanac kažu...



Taj "Cubert" je jedan od najvecih i najboljih strip crtaca svih vremena, koji je nacrtao desetke tisuca vrhunskih stranica.
To samo govori koliko je Tex inspirativan za crtace i njihov džep.

Zanimljivo, Kubertov Tarzan je jedno od remek-djela stripa, a Jose Ortiz ga pokušava neuspješno kopirati u svojoj verziji. Medutizim, Ortiz na Texu...

www.stripgen.com
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18727 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/12/2008 : 15:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
...hrabar ali dobricina, ne trebaš me se bojati...cak i ženi dopuštam da govori, kako nebi tebi
ken2?Jedino pop...dim, kad se nadu mudraci koji potcenjivacki govore protiv Bonellija,Bleka, Mikija....Citam sve živo ali najbolje stvari sam još uvijek pronašo u Bonelliju.
Više se okrecem drugdje,radije se vracam Bonelliju.Što je i razumljivo:Prva je ljubav najveca.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 31/12/2008 : 15:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

ja citam i jedne i druge, možda zadnjih godina više ove ostale, ili bolje receno, u zadnje vrijeme su me neki 'svi ostali' stripovi doslovno ostavili bez daha (svagdanja borba, špageti, from hell,tom's bar, potocici, preacher, los profesionales, kraken, bone, sambrovi, pogled, odmetnuti, noc bez kraja, MB 1957, ljubav i rakete, stranci u raju, 100metaka, cak i sandman, sin city nešto manje i brojni drugi), a još otprije volim gomilu 'ostalih' stripova
mene smetaju oni koji kažu samo boneli, sve drugo je sranje, a ima takvih, ima, i ne mogu shvatit da ne žele ni probati nešto novo, i nije problem u novcima, jer ti isti kupuju hc bonellija, koji je skuplji od albuma
smetaju me i oni koji govore da je bonelli sranje, šund... a ima i takvih, koji s visoka gledaju na ljubitelje zagora i texa; ja sam odrastao na zagoru, a i sada ga volim, kena ni ne držim za bonellija, MV je sjajan, julia isto, nathan ima legendarnih prica, mister noa obožavam, MM i DD su vec legende, tex vec 50-ak godina izlazi bez prestanka....
iako sam procitao gomilu stripova, neke epizode bonelli junaka su mi medu najboljima ikada, npr. demoni ludila, dugacki pozdrav, u ponoru sjecanja i ona surferska od nathana, kenove da ni ne spominjem... sve su to stripovi koji su meni visoko na nekakvoj ljestvici 10 ili 50 stripova štagod
dakle, moja preporuka iskljucivima je da zadu malo i u drugu domenu, naci ce nešto za sebe

Jesi možda citao onog Bouncera/Izbacivaca (od Dagde?) ?

U SNK-u su po 160 kuna svaki, to mi je puno za strip od stotinjak stranica. Pogotovo da ga uzimam preko pošte, bez da ga uopce vidim, pod uvjetom da ga uopce još imaju.

Kad vec vidim da sve citaš ;)

Sorry za offtopik.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 31/12/2008 15:41:32
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18727 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/12/2008 : 15:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Izbacivac je odlican strip, imam prvi dio i spremam novce za drugi.Dosta je skup, mislim da kod
Bucha 30 evra ali vredi svake pare.Papir je extra kvalitete,zato i izgleda skupo izdanje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 31/12/2008 : 15:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
nisam, flambi, listao sam ga, crtež je dobar, komentari su da je ok, ali mi nekako bilo puno, imao sam namjeru kupit ga u beogradu, ali sam zaboravio

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 31/12/2008 : 15:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Pošto je tamo, oko 120 kuna?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 31/12/2008 : 15:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
ne znam, potpuno sam zaboravio na njega, nije mi valjda ušao u vidno polje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 31/12/2008 : 15:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Mora da je 20-30 kuna jeftiniji, najmanje. Hvala ;)

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/12/2008 : 15:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by sloppy

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by alexts
Ja se bavim crtanjem i tvrdim - prvo BD, pa ameri, pa STARI Bonelijevci, po kvalitetu!




ako se pogleda cijela scena i onda uzme kvalitet price onda se moze reci-BD,Bonelli pa daleko iza toga ameri.Vecina pogotovo onih superherojskih stvari u USA je tesko svariti za citanje.Naravno ima tu i super stvari,npr.Kingdom Come,ona prva serija sa Rossom je nesto najperfektnije sto sam procitao u zivotu.




kako može bilo gdo ko ima oci staviti bonelija pred amere. kod bonelija nemaju ama ni trunkice smisla za osnove anatomije a onh malo kojih je bilo ne užasno loših su jih ameri kupili vec davno. americki strip ima sada ama baš najbolje crtace, inkere i coloriste. možda da malo procitate ili barem pogledate neke novije stvari pa ce te to i sami zakljucit. da vam nabrojim samo par naslova: scalped (r.m. guera), the goon (eric powell), criminal (sean phillips) loveles (danijel zezel), 100 bullets (eduardo risso), 30 days of night i wormwood (brian templesmith), madman (mike allred), joker (lee bremero)... a i u superhero sub žanru se nadje fenomenalnih titlova probajte all star superman, green lantern, nextwave agents of h.a.t.e., captain america... a u idnipaendant: acme novelty library, art d'eco, zombies vs. robots vs. amazons...



ti kod stripa gledas samo na crtez?
Ok,ukusi su razliciti.
Kao sto sam negdje rekao meni je bilo preko glave citanja stripova na 22 strane gdje pocinje vec na prvoj makljaza sa nekim protivnikom i traje do 22 strane.
Sigurno da ameri imaju najbolje crtace kao npr. Marc Silvestri,Adam Hughes,J.M. Linsner,Michael Turner,Greg Land,Gabriele Dellotto izmedju ostalih,ali nazalost oni bacaju svoj talenat na ove US sveskice
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/12/2008 : 16:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
>Mirko pazi metak!
>Hvala Slavko!

Bijaše li to citat iz Kita Tellera??? Ili iz... Hmmm???

Lako je napisati provokatorski post. Naravno da nitko normalan ne misli da netko nema pojma kako postoji strip u Americi osim SM ali takva iskljucivost rezultira cestim svadama. Kao i kod svega, ukusi su razliciti.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26452 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/12/2008 : 16:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
jedan offtopicKoga zanima prvi izbacivac za 120 kn?
javite se na mail ili pm.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/12/2008 : 16:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Isto offtopic:

Javit cu se kad budem otvarao Disco Club, tribat ce mi

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18727 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/12/2008 : 16:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Renky, taj citat ti je iz stripa Mirko i Slavko.Mnogo dobar strip, ali kao mnogi od
njih nepravedno zaboravljen.Bolji od mnogih americke produkcije.Toliko!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26452 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/12/2008 : 16:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
tvoj sam covik

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/12/2008 : 16:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

jedan offtopicKoga zanima prvi izbacivac za 120 kn?
javite se na mail ili pm.


jaki,one slike sto si postavio na aukciji "el nino" se ne vide...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26452 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/12/2008 : 16:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Da li ti triba poslati sliku/e?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 31/12/2008 : 16:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by teller

Nisam znao za americki strip, zar postoji još nešto uz Spajdermena?
Americki strip je za djecu, istina je i Blek i Miki su,ali bar ne nose šarene pajkice.
Iz Amerike i nije došlo puno dobrih stvari-a stripova najmanje.
Na srecu za ljubitelje tog takozvanog Americkog stripa postoji podforum Americki strip, pa
Sloppy i ostali ljubitelji tih stripova tamo mogu lecit svoje frustracije izazvane Bonellijem.
Izvolte....nije teško pronaci...


ako sam na ovom forumu nešto naucio, to je cinjenica da na njemu ima ljudi koji znaju skoro sve o stripu, i da moram paziti šta govorim
ti si ocito jako hrabar



ma nije hrabar ocito je provokator koji nema svog mišljenja i na sliki avatarja mu je wolverine koji je americki superhero strip

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/12/2008 : 16:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Renky, taj citat ti je iz stripa Mirko i Slavko.Mnogo dobar strip, ali kao mnogi od
njih nepravedno zaboravljen.Bolji od mnogih americke produkcije.Toliko!



Ben ti jarca, zna san da je neko revolucionarno izdanje... Fala

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 31/12/2008 : 16:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message
quote:

ti kod stripa gledas samo na crtez?
Ok,ukusi su razliciti.
Kao sto sam negdje rekao meni je bilo preko glave citanja stripova na 22 strane gdje pocinje vec na prvoj makljaza sa nekim protivnikom i traje do 22 strane.
Sigurno da ameri imaju najbolje crtace kao npr. Marc Silvestri,Adam Hughes,J.M. Linsner,Michael Turner,Greg Land,Gabriele Dellotto izmedju ostalih,ali nazalost oni bacaju svoj talenat na ove US sveskice



pa ako pricamo o piscima onda oped dajem glas za sve ostale. kod bonellija mi je bila dobra prica samo u par brojevima dylan doga i nathan nevera. ostalo mi je sve pa ukljucujuci dd i nn roba za djecu do 12 godina (isto tad sam i citao te stripove). ne kažem, da nemaju svoju ciljnu ali nije to najbolje od stripa nikako.
a 22 strana i odmah makljaza ti je opet super hero žanr (i tamo nadješ dobrih i kingdom come je tako izlazio). i to jim je standart format. isto bi ja mogao rec da boneli nema skoro ništa boji. ako hoceš cijelu pricu vec od pocetka 90-ih izlaze tpb-ji sa zakljucenom pricom.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/12/2008 : 16:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by teller

1.ZAGOR
2.TEX
3.MIKI
4.BLEK
5.MARK
6.TELLER
7.........8.......9.....10......11.....
12.ostali BONELLI




ulizico!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7555 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/12/2008 : 17:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
Ako Hrvoje, Janez i Žika - strip autori, imaju tri odlicna strip projekta: dramu, triler i istorijski strip, šta da rade?

Ako ponude svoje stripove najvecem americkom izdavacu Marvelu, dobice sledeci odgovor - momci, dobro je to, jako dobro, ali mi ne izdajemo takve stripove i ne obracamo se takvoj publici, mi radimo super heroje. Pošto ste talentovani, mogli bi ste da pokušate da radite naš novi X man serijal ili Kapetana Ameriku, pa kad uradite probe, ako zadovoljite, možda vas i angažujemo. A vaše projekte ostavite po strani.

Ako njih trojica odu u Boneli dobice sledeci odgovor - žao nam je momci, ali mi objavljujemo Zagora, Teksa, Dilana, Natana i tako to. Nemamo u planu nove serijale, u stvari, imamo jedan, ali bice to nov junak koji ce imati inicijale istih slova i do koga smo došli istraživanjem tržišta i verujemo da bi mogao da bude izrazito komercijalan. Vi niste loši, možda bi ste neki put, ako nam zafale autori mogli da uradite neku epizodu nekog našeg serijala?

I šta, propadoše odlicni, inovativni stripovi naših Žike, Hrvoja i Janeza?

Ne, oni onda odu do Francuske i Belgije i tamo svako nade nekog izdavaca, ciji urednici procene da su njihovi stripovi fenomenalni, potpišu ugovore, razrade svoje projekte i pocnu da ih objavljuju sa uspehom. Njihovi stripovi postignu veliki uspeh, budu objavljeni i u drugim zemljama.

Happy end!

Naravoucenije:

za stvaranje kvalitetnih dela, potrebna je odgovarajuca klima na jednoj sceni, koja neguje autorsku slobodu i ne sputava kreativnost.

Istina, da su Ž, J i H otišli u Americi do DCa, možda bi ih oni angažovali i objavili njihove stripove u svojoj Vertigo ediciji. Možda bi ih prihvatili neki manji izdavaci, manji od Marvela i DCa, nezavisni itd?

I u Americi bi imali vece šanse, nego u Boneliju, ako VREDE!

Može se kvalitet postici i u diktiranim uslovima, na novim epizodama Supermena ili Dilan Doga, ali samo sredina koja previše ne ogranicava autorske slobode, gde je slobodan protok ideja, stilova, pristupa i tehnika, raznolika lepeza žanrova i ciljnih i starosnih grupacija kojima su stripovi namenjeni može da pruži maksimum od ljudske stvaralacke sposobnosti u umetnosti i zabavi.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 31/12/2008 : 17:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
a smora... ne zanimaju nas problemi, dozivljaji te zivotopisi stripoklepaca i segrta hlapica vec zanimljiv strip.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 31/12/2008 : 17:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

jedan offtopicKoga zanima prvi izbacivac za 120 kn?
javite se na mail ili pm.

Off-na-off: mene ne, ali hvala svejedno

Šalim se, to dolazi na red tek za nekoliko mjeseci, a do onda cu vjerojatno vec negdje naci i pogledati oba albuma :)

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/12/2008 : 18:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Nisam znao za americki strip, zar postoji još nešto uz Spajdermena?
Americki strip je za djecu, istina je i Blek i Miki su,ali bar ne nose šarene pajkice.
Iz Amerike i nije došlo puno dobrih stvari-a stripova najmanje.
Na srecu za ljubitelje tog takozvanog Americkog stripa postoji podforum Americki strip, pa
Sloppy i ostali ljubitelji tih stripova tamo mogu lecit svoje frustracije izazvane Bonellijem.
Izvolte....nije teško pronaci...



Ni reci vise, molim te! Zavrsio si za ovu godinu.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 31/12/2008 : 18:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Da se ne bi krivo interpretira moj stav...
Ja cijenim sve što je dobro. I nisam iskljuciv, to nikako... Citam BD skenove, mada stvarno ne vidim oko cega se digla hajka, a što se tice fibrinih stripova, vecina mi se dopada (spagheti, metabaruni i ken), ali dosta toga je ostalo na prviewima. Amerikance lagano otkantajem. Mislio sam da je nešto, ali opet je to obicna prodaja americke filozofije, kojoj nema mista u mojoj butigi. Ne možete me primiti u "ložu", a kriv sam samo po pitanju što nemam para.
Samo mi ponekad idu na jetru "samozvani neshvaceni umjetnici" koji se toliko uobraze da bi covjek mislio da su stvarno popili svu pamet svita. A sigurno ne znaju ni jaje skuvat, a kamo li zabit jednu brokvu. A rugaju se bauštelcima i luckim radnicima na racun njihove inteligencije (taj se prezir jasno osjeca unutar postova), znaci ljudima od kojih imamo realne društvene koristi. Od "umjetnika" imamo samo štete.
Bonelli ima svoju funkciju, i šta ga imaš dirat?!

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000