forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VC dileme:Distribucija ocaj - resenje pretplata?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 14/01/2009 : 10:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message


Dobar izbor. Mada, treba jos stosta da dodas

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 14/01/2009 : 11:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras



Dobar izbor. Mada, treba jos stosta da dodas


Pucaj!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 14/01/2009 : 12:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by culfis

U moru raznih topika o `Veseljacima` odavno bi se udavili i mnogo vestiji plivaci od mene, pa ako je bilo sta slicno, `mi se izvinjavamo`!
Dakle, prvo cestitke - VC dobija sajt! Kad ce biti u funkciji?
Drugo, izgleda da distribucija VC nesto posustaje u Vojvodini:
Zrenjanin - nema izdanja VC-a, bar ih nema u trafikama u sirem centru,
Novi Sad - nema u centru,
Zitiste - uopste ne dolaze!
Uz ogradu da stize samo jedno izdanje, ali drugo ne - stizu `osnovna`:
Zagor, MN, DD i Dampyr, ali nema `drugog` junaka...

Da li ce VC uvesti u poslovnu politiku pretplatu na svoja izdanja: tipa: sestomesecna pretplata, godisnja pretplata, pretplata na pojedine junake ili nesto slicno... Razmislja li se o tome?



O svemu ovome sto si napisao vezano za distribuciju pisao sam i sam vise puta.Vazi preslikano kada je Kragujevac u pitanju.Plus posto u Kragujevcu nema "Stampe" problem se ovde multiplikuje i dovodi do toga da pojedinih izdanja nema uopste.Upravo onako kako si ti opisao kada izlaze po dva izdanja u jednom cetvrtku onda je tu samo ono osnovno.
Kako se to odrazava na prodaju?Ja sam ubedjen katastrofalno i zato je od sustinskog interesa VC-a u ovom trenutku da resi pitanje posustale distribucije jer sve drugo je manje vazno i ostvaren je napredak sto se tice kvaliteta izdanja.
Na primer ja sam kupio DD Superbook 2 u jednom primerku jer sam ga samo jednog nasao u Kragujevcu na nekom privatnom kiosku.Da sam nasao deset primeraka kupio bih svih deset.To je primer stete pa makar bila i minimalna koju trpi VC u Kragujevcu bar evo kada sam ja u pitanju.Posle mene vise niko nije mogao u Kragujevcu da kupi taj broj jer ga nije bilo vise nigde u prodaji.Nemam predstavu koliko se prodaje recimo redovnih Dilana u Kragujevcu posto oni stizu kako treba ali sigurno ih nije malo i svi ti kupci bi kupili i Superbook ali nemaju gde.
Da ne bude bas sve tako crno Marti Misterija se pojavio iako nije osnovno izdanje na vreme i bez kasnjenja i ustvari sto je najvaznije pojavio se na svim kioscima.Nadam se da je to vesnik bolje distribucije.

Edited by - dubac on 14/01/2009 12:44:21
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 14/01/2009 : 12:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
u ovo sam se uverio kada su ljudi dolazili kod mene i videli pomenute `superbukove` i sve ono sto ne spada u osnovna izdanja!?! srecna je okolnost sto relativno ceto skoknem do Bg-a, pa popunjavam `rupe` sa kioska...
Sutra je cetvrtak, `zivi bili pa vidjeli`, sto bi rek`o Valter!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

masija
Junior Member



Montenegro
312 Posts

Member since 11/05/2008

Posted - 14/01/2009 : 14:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send masija a Private Message
U CG sve stize na vrijeme,jedino jos uvjek nema Dragonera.

Captain America
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/01/2009 : 14:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by dubac

quote:
Originally posted by culfis

U moru raznih topika o `Veseljacima` odavno bi se udavili i mnogo vestiji plivaci od mene, pa ako je bilo sta slicno, `mi se izvinjavamo`!
Dakle, prvo cestitke - VC dobija sajt! Kad ce biti u funkciji?
Drugo, izgleda da distribucija VC nesto posustaje u Vojvodini:
Zrenjanin - nema izdanja VC-a, bar ih nema u trafikama u sirem centru,
Novi Sad - nema u centru,
Zitiste - uopste ne dolaze!
Uz ogradu da stize samo jedno izdanje, ali drugo ne - stizu `osnovna`:
Zagor, MN, DD i Dampyr, ali nema `drugog` junaka...

Da li ce VC uvesti u poslovnu politiku pretplatu na svoja izdanja: tipa: sestomesecna pretplata, godisnja pretplata, pretplata na pojedine junake ili nesto slicno... Razmislja li se o tome?



O svemu ovome sto si napisao vezano za distribuciju pisao sam i sam vise puta.Vazi preslikano kada je Kragujevac u pitanju.Plus posto u Kragujevcu nema "Stampe" problem se ovde multiplikuje i dovodi do toga da pojedinih izdanja nema uopste.Upravo onako kako si ti opisao kada izlaze po dva izdanja u jednom cetvrtku onda je tu samo ono osnovno.
Kako se to odrazava na prodaju?Ja sam ubedjen katastrofalno i zato je od sustinskog interesa VC-a u ovom trenutku da resi pitanje posustale distribucije jer sve drugo je manje vazno i ostvaren je napredak sto se tice kvaliteta izdanja.
Na primer ja sam kupio DD Superbook 2 u jednom primerku jer sam ga samo jednog nasao u Kragujevcu na nekom privatnom kiosku.Da sam nasao deset primeraka kupio bih svih deset.To je primer stete pa makar bila i minimalna koju trpi VC u Kragujevcu bar evo kada sam ja u pitanju.Posle mene vise niko nije mogao u Kragujevcu da kupi taj broj jer ga nije bilo vise nigde u prodaji.Nemam predstavu koliko se prodaje recimo redovnih Dilana u Kragujevcu posto oni stizu kako treba ali sigurno ih nije malo i svi ti kupci bi kupili i Superbook ali nemaju gde.
Da ne bude bas sve tako crno Marti Misterija se pojavio iako nije osnovno izdanje na vreme i bez kasnjenja i ustvari sto je najvaznije pojavio se na svim kioscima.Nadam se da je to vesnik bolje distribucije.



Koliko ja znam, "Stampe" ima samo u Vojvodini i u Beogradu, tako je bar nekad bilo ("Stampa" je ustvari bivsa "Dnevnikova" prodajna mreza jer su in oni najpre uzeli u najam na 5 godina a posle i kupili u potpunosti)
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 14/01/2009 : 14:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Tako je!
S tim sto su imali nekoliko kioska ispod Beograda i to je to.Konkretno u Kragujevcu nijedan.To je zato sto je Kragujevacki Duvanpromet bio dosta jak distributer za ovaj deo Srbije i pokrivao je nekih 30% mreze u Sumadiji i Pomoravlju.Politika,Borba i Duvanpromet su drzali u KG po trecinu mreze medjutim onda je Futura preuzela sve te distributere ukljucujuci i Duvanpromet i napravila monopol u KG.Ako je kojim slucajem odluka VC-a da dvomesecna izdanja distribuiraju samo preko Stampe onda je to odluka da ostave polovinu Srbije nepokrivenu.Nadam se da nije i da je u pitanju aljkavost Future.
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 14/01/2009 : 17:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Radimo na tome, izmedju ostalog time sto uskoro krece klub citalaca. O tome cete biti detaljno obavesteni u nekom od sledecih brojeva VC. Svako ce moci da bude u klubu citalaca. Potrebno je da se popuni jedan obrazac, koji cemo davati uz stripove a moci ce i da se popuni on-line na sajtu (kad krene). Samim uclanjenjem clanovi ce dobijati popust na sva izdanja od 20%. Takodje uvodi se pretplata (tako da ce se time, ako ne resiti, onda zaobici problem distribucije).

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 14/01/2009 : 17:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message
Bravo, bravo!
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 14/01/2009 : 18:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Lepe vesti.Mozda je glupo pitanje,ali gde cemo dobijati popust,ako idemo preko pretplate ili nekako drugacije???

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 14/01/2009 : 18:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Pa u pretplatu je uglavnom vec uracunat popust. Sto se tice drugog nacina - svako dobija karticu (kao kreditnu) na kojoj se nalaze njegovi podaci. Logicno je da ce najjeftinije biti ako dodjete u prodajne objekte "Trafika" jer cete tu moci da ostvarite popust bez PTT troskova, a ako narucujete preko telefona ili mejla, dovoljno ce biti da kazete broj vase kartice. I u tom slucaju ostvarujete popust ali + PTT troskovi.

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 14/01/2009 : 18:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Ok,lepo ste to smislili,svaka cast!Nadam se da popust vazi i za kolekcionarsko izdanje,jer jos uvek razmisljam da li da ga kupim,skupo mi je.Reci mi kad si vec tu koliko izadje postarina za kol.izdanje,bas nesto diskutujemo o tome.Unapred hvala.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 14/01/2009 : 18:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
@Going-Going
imam nesto alata u garazi, zasluzio si cast za ovako lepe vesti!
svaka cast!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 14/01/2009 : 18:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Popust vazi za sva izdanja i vremenom (tj. kupovinom) raste. Iskreno ne znam koliko je postarina. Okreni sutra redakciju pa ce ti reci koliko kosta.

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 14/01/2009 : 18:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Ok,hvala jos jednom.Svaka cast za potez!

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 14/01/2009 : 21:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Going-Going

Popust vazi za sva izdanja i vremenom (tj. kupovinom) raste. Iskreno ne znam koliko je postarina. Okreni sutra redakciju pa ce ti reci koliko kosta.



Šta reci momci iz VC, SVAKA CAST, to ce nama iz unutrašnjosti najviše znaciti
Posle ovoga, dobro bi došla ona tvoja prica sa sajma o vašem sajmu stipova
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 14/01/2009 : 21:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Kakva prica? Valjda obecanje.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 14/01/2009 : 21:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Colt

Kakva prica? Valjda obecanje.



A šta kaže Going-Gonig, njemu najviše verujem

Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 14/01/2009 : 21:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Kakvo crno obecanje, zakletva.

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

masija
Junior Member



Montenegro
312 Posts

Member since 11/05/2008

Posted - 14/01/2009 : 21:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send masija a Private Message
quote:
Originally posted by Going-Going

Pa u pretplatu je uglavnom vec uracunat popust. Sto se tice drugog nacina - svako dobija karticu (kao kreditnu) na kojoj se nalaze njegovi podaci. Logicno je da ce najjeftinije biti ako dodjete u prodajne objekte "Trafika" jer cete tu moci da ostvarite popust bez PTT troskova, a ako narucujete preko telefona ili mejla, dovoljno ce biti da kazete broj vase kartice. I u tom slucaju ostvarujete popust ali + PTT troskovi.


Hoce li ovo da vazi za CG?

Captain America
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 14/01/2009 : 22:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Naravno, i za BiH i za HR i za SLO i za sve druge ljude maodakle da su, samo su veci PTT troskovi.

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page

masija
Junior Member



Montenegro
312 Posts

Member since 11/05/2008

Posted - 14/01/2009 : 22:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send masija a Private Message
Super,taman da ne maltretiram nikog za ovu trecu knjigu Zagora.

Captain America
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 14/01/2009 : 23:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message
Bilo bi lepo kad bi ste stripove na koje su citaoci pretplaceni, slali par dana pre nego što se nadu u prodaji. Na primer da se šalju u ponedeljak ili u utorak. Taman bi stizali u cetvrtak, eventualno petak.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 15/01/2009 : 03:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
U kojim sve mestima postoje prodajni objekti "Trafika"?
Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 15/01/2009 : 08:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
@mezzano
Da bilo bi lepo, ali ima tu dosta koraka racunajuci i plastifikaciju i kesiranje. Najvaznije je da biste dobili strip.

@---dp---
Za sada samo Kraljevo i Beograd, ali ce ih biti vise u toku godine.

ŠumhiljduhANAN
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000