forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nemoguca misija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

henry
Senior Member



Serbia
1357 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 01/02/2009 : 13:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

@King Warrior

Nikako se ne mogu složiti s ovim što si napisao za Mister noa, Texa i Nathana, ali poštujem tvoje mišljenje. Jbga, ukusi su stvarno razliciti!



Niti se slažem, niti poštujem njegovo mišljenje...

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 01/02/2009 : 13:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Podosta valjaju: Ken Parker, Magichni Vetar, Dilan Dog, Marti Misterija

Valjaju: Julija, Demijan, Mister No, Teks, Nik Rajder, Bred Beron, Napoleone

Osrednje: Nejtan Never, Dampir, Zagor

Posast na zemlji: Mark
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29538 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 01/02/2009 : 13:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Tex, Marty, Mister No, Never i Magicni!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/02/2009 : 14:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message

1. Zagor - sirok spektar tema, prijatelja, neprijatelja, ima oko 500 epizoda u razlicitim izdanjima, normalno je da se provuce neki los serijal. Los start opravdan time sto je pocetak izlazenja bio sredinom proslog veka. Manje tema, zar ne? Uvek je najteze onima koji krce put.
2. Tex - daleko uzi spektar tema od Zagora, ali ono sto vazi za Zagorov start, vazi i za Texov. Videcemo ostale junake na brojevima 500 (ako ga dozive ili ako mi dozivimo)Najbolji predstavnik divljeg zapada,pa sad ko voli...
3.Mister No - fenomenalan start (pouceni iskustvom), dobre price do serijala u Africi, posle toga nista posebno. Sve jedno, zao mi je sto je ugasen. Najrealniji junak.
4. Marti Misterija - slicno kao za Mister Noa. Fenomenalan start i posle sve slabije i slabije. Osvezenje giganti,PIBD,Zona X.
5. Magicni Vetar - Jos uvek malo brojeva za neko jace mesto.Stigao sam s citanjem do knjige 8, ono sto sam procitao mi je sasvim dobro, ali tek ocekujem dobre price (bar po fanovima).
6. Nick Raider - simpaticne krimi price, lepo dodje da se odmorite od indijanaca, kaubojaca, nocnih mora, vampira i sl.
7. Dylan Dog - i on kao pionir ovakve tematike mozda zasluzuje bolje mesto i po pocetnim pricama sigurno, ali po sadasnjim ne. A i jbg, nisam veliki ljubitelj horora.
8. Dampyr - bleda kopija DD. Procitao prvih 7 brojeva i nervira me sto samo vampiri,vampiri...Pa rasiri temu malo. Izvinjavam se ako je do toga doslo kasnije, a nisam upucen.
9. Nathan Never - jbg, jednostavno, ne volem. Procitao sam prvih 30-ak brojeva, ali mi ne lezi SF.
10. i 11. Teska borba izmedju K.Marka i dragog nam Bleka. Kao klincu Blek mi je bio bolji, a Mark mi je i tad bio naivan, ali sam ih citao. Sad ne mogu, jedva ove Markove specijalce.
Zakljucak: Junaci koji su kasnije poceli da izlaze imaju mnogo bolji start od Zagora i Texa, ali su njihove price uglavnom u opadanju kvaliteta ili se serijali gase, a Tex i Zagor posle loseg starta imaju fenomenalne price i naravno po neki promasaj.
P.S. Mrzi me da idem na topic o sportu. Puno srece susedima danas sa Francuzima, ja se kladio na Hrvatsku.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/02/2009 : 15:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

Podosta valjaju: Ken Parker, Magichni Vetar, Dilan Dog, Marti Misterija


Svaka cast na izboru najbolje cetvorke. To su upravo 4 Bonelli stripa koje ja smatram najkvalitetnijima.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7893 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 01/02/2009 : 15:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
1.tex -do pre 25god bio sam ljubitelj m.noa i zagora.situacija se okrenula i tex je number 1.serijal koji ima najbolje crtace koji ocaravaju pejzazima sa d.zapada.ispijanje piva i krkanje krompirica uvek citaocu uliva neki optimizam.mislim da je tex nezaustavljiv serijal,iako dolazi do raznih promena na strip sceni on i dalje jase do beskonacnosti.
2.m.vetar -u jednom dahu sam procitao 7 s.c.izdanja.strip je fenomenalan,odlican scenario i prekrasni crtez dovode do zakljucka da je manfredi trebao da izbaci jos nekog junaka slicnog ovoj temi.
3.m.no -rio negro najbolja epizoda pilota zbog koje sam ostao njegov fan.puno je muvano da dzeri povrati staru slavu ,ali bez uspeha.po meni je prebrzo ugasen,trebalo je jos pedesetak epizoda sa novim,probnim scenaristima pokusati nesto.
4.m.misterija -prvih 50 odlicnih,a bas su mi legle i ove tri od v.c.najgori period su brojevi s.d.
5.zagor -nekad prvi sad peti.ne shvatite lose,ali od ovog junaka ostale su samo meke,prosecne epizode.nema vise onih mracnih,cvrstih tekstova iz nolitinog perioda.preterivanje sa povratkom starih negativaca.
6.dampyr -lepe price bar za pocetak,boseli odlican.
7.d.dog -iako sam obozavaoc horor filma,u ovaj serijal se nikako ne uklapam.vicevi gruca su mi postali nocna mora,dilan sklapa onaj brodic godinama.sve u svemu 20 posto epizoda su mi ok.
8. -k.mark -e ovaj strip su trebala crtati vise crtaca.essegeese solidni ,a ponekad i monotoni.
9. -nick raider -dobar krimi strip
10. -nathan never-osim prve,vise nijednu nisam procitao.po mnogima strip je super,ali s.f ne gotivim.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/02/2009 : 16:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
1. nathan never
2. blek
3. mark
4. miki
5. met meriot
6. nathan never
7. tajanstveni alan
8. rocky joe
9. nathan never
10. nepoznati konjanik

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 01/02/2009 : 17:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

1. nathan never
2. blek
3. mark
4. miki
5. met meriot
6. nathan never
7. tajanstveni alan
8. rocky joe
9. nathan never
10. nepoznati konjanik




Vidim da si Met Meriota i Rocky Joe stavio medu omiljnima, pa me interesuje koji je originalni izdavac ovih serijala, znam da je Met izlazio u ZS, a Rocky kao dodatak u ZS ili LMS, cinimi se da Rocky beše Francuski, ili se varam
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/02/2009 : 17:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
ovo beše teška ironije, hm...
pojma nemam...
roki je bio dodatak marku u zs, njih 2 zajedno su valjda najveci gubitak tinte za otisak nekih stranica...
auuu zaboravih karabinu slima, majku mu!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2009 : 17:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

1. nathan never
2. blek
3. mark
4. miki
5. met meriot
6. nathan never
7. tajanstveni alan
8. rocky joe
9. nathan never
10. nepoznati konjanik




Kolektore, izbacicu te zbog offtopicarenja.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/02/2009 : 17:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
taman posla, vidis da sam mrtav ozbiljan

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/02/2009 : 17:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
moram jos malo, jesi vidio onog alextsa sto kaze?? auuu majku mu i to vam je kao inteligencija, dobro da si pobego u svajcariju

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/02/2009 : 17:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

taman posla, vidis da sam mrtav ozbiljan


Ja sam odma' shvatio da si ozbiljan. Da si stavio Nathana i na 4. mestu, onda bi bila zajebancija. Ovako...

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 01/02/2009 : 19:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message


1. Zagor
Šta reci?
Širok spektar tema, uprkos jednom jedinom vremenu i mestu dogadanja.
Western koji to nije, SF koji to nije, delo koje je nagnalo mnoge klince da krenu u avanturu zvanu strip.


2. Dylan Dog
Strip koji je zapoceo revoluciju u Bonelli fabrici. Jak scenaristicki staff, novi pristup nekim temama. Uvek se postavlja pitanje da li su ove poslednje epizode stvarno slabe, ili su slabe u poredenju sa onim prvim?


3. Tex
Možda i najjaca crtacka ekipa od svih junaka. Strip koji traje 60 godina, a ima maltene samo jednu temu, održava neverovatno dobar nivo


4. Magicni Vetar
odlicni crtacki staff, interesantna varijacija na temu western stripa, mali broj veoma slabih prica.


5. Mister No
Najveca koncentracija "dobrih" epizoda. Realistican, dosledan, rekao bih i najstudioznije uraden Bonelli junak. Osvrte na politicku, ekonomsku i socijalnu situaciju "svog" vremena ne nalazimo kod drugih junaka u tom obimu.


6. Martin Mystere
Gledajuci pojedine price, ovaj serijal bi bio mnogo, mnogo bolje rangiran. Medutim, polovina serijala se hvata u stupicu koju je sama postavila, nije dosledna izvornoj zamisli, i traži izlaz u sve raznolikijim i nemogucim temama. Neke od epizoda su u vrhu Bonelli stvaralaštva, ali neke su dno dna.


7. Dampyr
Odlican crtež, zanimljive teme, koje se ipak vremenom razvodne i ponavljaju.

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000