forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 RETKI STRIPOVI :-(
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 12/02/2009 : 01:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Evo, dugo pratim aukcije, dugo skupljam stripove, dosta se polemisalo o tome koji su stripovi najredi, pa me zanima na koji nacin se odreduje koji su stripovi najredi i samim tim i najskuplji, jer se teško nabavljaju? Govorilo se dosta o tome da je najredi LMS br.2, onda ZS br.28, ZS br.49, ZS br.53, ZS br.83, ZS br.90, LMS br.301, LMS br.983, ZS br.1089 i drugi, no stvar je u tome što za mene ti stripovi nisu toliko retki, jer sam ih relativno lako nabavio i imao po nekoliko komada, osim tog Marka br.90 Ko je to odredio zašto su neki stripovi redi od drugih, pa me zato i nervira kad na aukcijama vidim da piše ono RARE i prosto ne mogu da verujem da su neki stripovi toliko retki, da postižu nenormalno visoke cene na aukcijama?
U cemu je fora?????
KOJI SU JOŠ STRIPOVI RETKI U DRUGIM EDICIJAMA? I ZAŠTO???

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 12/02/2009 : 01:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Pa to diktiraju oni koji se bave time, znaju odnos ponude i potraznje i na osnovu toga odredjuju cenu
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 12/02/2009 : 03:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Evo ja vec duže od deset godina tragam za jednim kako-tako ocuvanim primerkom "Srednjovekovnog zamka", ali nema brate mili nigde! Zašto? Pa samo 1000 primeraka još negde iz 1990. ... Onda, rariteti su Valiant 9. i 11. tom. 9-ku sam prvi put video na poslednjem Sajmu knjga (koštala 50 eura), a 11-icu su samo jednom imali u Darkwoodu. E, to mi nije jasno uopšte, svi brojevi od 1-8, i od 12 pa na dalje daju se naci, pa i 10-ka, ali baš 9. i 11. nikako, a isti je tiraž bio?!?

Redak je i Silver Surfer omnibus #1, ali to vec nema velike veze s našom pricom o srpskim i hrvatskim izdanjima...

A cena je potpuno subjektivna stvar, koliko po tebi vredi jedan redak strip (ili bilo šta drugo), tj. koliko si max spreman da platiš, u slucaju aukcija - toliko ceš i da ponudiš. Onda kada prodavac poznaje tržište i svestan je da je do odredenog primerka teško doci, a pri tom mu se ne žuri s prodajom, normalna stvar je da ce da zacepi neku suludu cenu.

I ceka geekove. Što je po mom mišljenju skroz okej, ali ne ide mi nikako u glavu šta je to što tolike ljude vuce da imaju LMS i ZS??? Nemam nijedan primerak tih edicija u kolekciji, a procitao sam možda max deset stripova iz istih... Mislim, jedan lik je na Sajmu kukao što je 5000 dinara dao za nekog poluraspadnutog Zagora, koji je izgledao kao reciklirana magareca glava...dok drugi kukaju kako su Libellusova izdanja skupa?!? Nema logike, ali sto ljudi-sto cudi...

I sa' ce neko da pita kad ce Tex od prvog broja.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 12/02/2009 : 03:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
U pravu je Boban kada kaže da dobar izdavac, cim se neko izdanje rasproda, ubrzo izbaci novi tiraž istog.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 12/02/2009 : 04:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Gil-galad

Evo ja vec duže od deset godina tragam za jednim kako-tako ocuvanim primerkom "Srednjovekovnog zamka", ali nema brate mili nigde! Zašto? Pa samo 1000 primeraka još negde iz 1990. ... Onda, rariteti su Valiant 9. i 11. tom. 9-ku sam prvi put video na poslednjem Sajmu knjga (koštala 50 eura), a 11-icu su samo jednom imali u Darkwoodu. E, to mi nije jasno uopšte, svi brojevi od 1-8, i od 12 pa na dalje daju se naci, pa i 10-ka, ali baš 9. i 11. nikako, a isti je tiraž bio?!?

Redak je i Silver Surfer omnibus #1, ali to vec nema velike veze s našom pricom o srpskim i hrvatskim izdanjima...

A cena je potpuno subjektivna stvar, koliko po tebi vredi jedan redak strip (ili bilo šta drugo), tj. koliko si max spreman da platiš, u slucaju aukcija - toliko ceš i da ponudiš. Onda kada prodavac poznaje tržište i svestan je da je do odredenog primerka teško doci, a pri tom mu se ne žuri s prodajom, normalna stvar je da ce da zacepi neku suludu cenu.

I ceka geekove. Što je po mom mišljenju skroz okej, ali ne ide mi nikako u glavu šta je to što tolike ljude vuce da imaju LMS i ZS??? Nemam nijedan primerak tih edicija u kolekciji, a procitao sam možda max deset stripova iz istih... Mislim, jedan lik je na Sajmu kukao što je 5000 dinara dao za nekog poluraspadnutog Zagora, koji je izgledao kao reciklirana magareca glava...dok drugi kukaju kako su Libellusova izdanja skupa?!? Nema logike, ali sto ljudi-sto cudi...

I sa' ce neko da pita kad ce Tex od prvog broja.



Trebao si dati 50 eura za tog Valijanta ako ti je iole stalo do njega jer je pitanje da li ces uopste naleteti na takvu ponudu. Ja sam jos pre par godina dao toliko ili vise (sad se ne secam), a zasto su 9 i 11 retki, pojma nemam, ali znam da jesu
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 12/02/2009 : 08:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
A koji je najredi Alan Ford, Biser strip, Gigant, Eks Almanah itd?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
875 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 12/02/2009 : 08:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
Nadam se, da nece zvuciti suviše glupo ali cuo sam, da postoje i kolekcionari, koji skupljaju samo nekoliko primjeraka stripova....recimo ZS 85, kojeg možda imaju 10 ili više komada u kolekciji i tako dalje...pa tako nastaje odredeni manko stripova s obzirom na isti tiraž. No, ne važi to za sve, ali dosta siguran sam, da to s takvim kolekcionarima važi.
Po mome, svaki je strip ZS i LMS recimo pod brojem 500 raritet u odlicnom stanju s obzirom na meke korice i starosti....pogotovo oni prvi brojevi.

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 12/02/2009 : 09:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Je li ovo topic "Rijetki stripovi" ili "Rijetki ZS i LMS"? Ljudi, ima još stripova pored ova dva (meni potpuno neinteresantna) izdanja.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/02/2009 : 09:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Kada neko pomene retke stripove, prvo mi padnu na pamet "Zlatne godine Miki Mausa", odnosno "Kad je Miki bio mlad".
Drugu knjigu sam video slucajno jednom u Alan Fordu, i dobio je po niskoj ceni s obzirom da joj fali rikna. Inace ako neko i ima srece da nabasa na neku od ovih knjiga, visoka je cena.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 12/02/2009 : 10:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
pa kakvi su to princ Valijanti kad su toliko skupi jel moze neka fotka?

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 12/02/2009 : 10:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

A koji je najredi Alan Ford, Biser strip, Gigant, Eks Almanah itd?


Biser Strip 24.
Meni je to bilo najteže nabavit u izvrsnom stanju.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 12/02/2009 : 10:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Je li ovo topic "Rijetki stripovi" ili "Rijetki ZS i LMS"? Ljudi, ima još stripova pored ova dva (meni potpuno neinteresantna) izdanja.




Pa zar nisu spomenute i ostale edicije?
Sa tvojim iskustvom se verovatno odlicno razumes u ovu temu, pa mozes ljudima da kazes par reci. :-)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

fred perry
Average Member

526 Posts

Member since 19/01/2008

Posted - 12/02/2009 : 11:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send fred perry a Private Message
ja cu samo reci da sam na kolekcionaru kupio strip za 3 eura kojeg u istom stanju na stripovima nema šanse naci ispod 10-15 eura.velika je razlika u cijenama...

SAMO HAJDUK!!!
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
875 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 12/02/2009 : 11:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
quote:
Originally posted by fred perry

ja cu samo reci da sam na kolekcionaru kupio strip za 3 eura kojeg u istom stanju na stripovima nema šanse naci ispod 10-15 eura.velika je razlika u cijenama...


Da,dosta je takvih primjera bilo-imam i ja iskustva u tome. Ali ovdje je rijec o retkim cvijetkama,što ne mora da uvijek da znaci, da je rijedak strip skup....Inace jasno je, da su raritet,ocuvanost i cijena u vrlom bliskom odnosu.
Recimo i Tarzan MP brojevi ljepo ocuvani su dosta redki, pogotovo brojevi 35-40 i 85-100...bar po mome iskustvu.

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....

Edited by - giant on 12/02/2009 11:30:29
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 12/02/2009 : 11:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Je li ovo topic "Rijetki stripovi" ili "Rijetki ZS i LMS"? Ljudi, ima još stripova pored ova dva (meni potpuno neinteresantna) izdanja.


Ajde stari moj, reci koji su retki stripovi iz drugih edicija?
I koji je najredi strip o Kit Teleru?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 12/02/2009 : 15:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by wiskey

Je li ovo topic "Rijetki stripovi" ili "Rijetki ZS i LMS"? Ljudi, ima još stripova pored ova dva (meni potpuno neinteresantna) izdanja.


Ajde stari moj, reci koji su retki stripovi iz drugih edicija?
I koji je najredi strip o Kit Teleru?



Da odgovorim i tebi i Manhunteru: Ne mogu znati koji su rijetki stripovi. Ako ga ja imam (npr. oba gore spomenuta Mikija), kako mogu znati da je rijedak? Rijedak je npr. komplet Plavog vjesnika, a do sada na Forumu skoro da nisam ni vidio da ga netko traži. Što se tice onih deficitarnih brojeva Princa Valianta, to je i meni misterij: da lakše nabaviš broj 1 nego 11. Ludilo!!!
E, znam da je teško naci Srednjevjekovni zamak i to zato što mi ga jedan prijatelj traži. Pa, ako ima netko...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47012 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/02/2009 : 15:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Je li ovo topic "Rijetki stripovi" ili "Rijetki ZS i LMS"? Ljudi, ima još stripova pored ova dva (meni potpuno neinteresantna) izdanja.



ali nama mladima je ovo interesantnije

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/02/2009 : 16:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Za mene su dva najrjeda stripa SD Zagor 61 Vampir i SD Dylan extra 10 S druge strane zrcala. Skupljam stripove vec 4-5 godina i još ih nemam.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/02/2009 : 16:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Za mene su dva najrjeda stripa SD Zagor 61 Vampir i SD Dylan extra 10 S druge strane zrcala. Skupljam stripove vec 4-5 godina i još ih nemam.



Da si mi imalo bliže, rado bih ti poklonio tog Vampira... Ionako ga nikad više necu citati... A cudi me da to ne možeš naci...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47012 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/02/2009 : 16:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Za mene su dva najrjeda stripa SD Zagor 61 Vampir i SD Dylan extra 10 S druge strane zrcala. Skupljam stripove vec 4-5 godina i još ih nemam.



a možda oni nisu rjetki nego si ti nesposoban

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 12/02/2009 : 16:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Meni su najrijedi SD Zagor 34 i 51, Bone knjiga 3 i 4 i još par njih.
Sjecam se da sam se sa Chicom Detektivom mucio jako dugo, nakon jedno dvije godine našai u MC za 50 kn i nemao para. A onda sam ga na zadnjem Cršu našao u nekoliko primjeraka a svaki 15 kn!
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 12/02/2009 : 16:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Stavim ja Srednjevekovni zamak na aukcije ovih dana i eto vam sansa da ga nabavite!

Edited by - dubac on 12/02/2009 16:55:48
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 12/02/2009 : 17:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Za mene su dva najrjeda stripa SD Zagor 61 Vampir i SD Dylan extra 10 S druge strane zrcala. Skupljam stripove vec 4-5 godina i još ih nemam.



Meni je DD 10 dvaput prošao kroz ruke Ali sam se namucio da nabavim DD Extra 13 ''Oni su medu nama''.

btw. jesu li rijetki Zagor ZS ''Mocvara Mo-Hi-La'' i ''Divovi dobra i zla'' Jel se za to mogu dobit neke pristojne pare? Oba su po ocuvanosti za 5.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 12/02/2009 : 17:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Eto, a ja kupio Srednjevekovni zamak te 1990. redovno na kiosku i prvi put sad posle 19 godina cujem da je to kao nešto retko i vredno!
Mislim da su najveci problem diletanti od izdavaca, medu kojima prednjaci forum. Voleo bih više od svega da nabavim Princa Valijanta, ali da bih ga citao, a ne imao. Ali, kako znam da je prvih 15-ak brojeva nemoguce nabaviti, ne kupuje mi se ni ove poslednje. Umesto da oni reprintaju stara izdanja, sad neko zaraduje 50 evra po primerku.
Zato mi se više isplati da kupim u originalu ono što želim - na engleskom ili francuskom, da platim recimo tog valijanta 10 evra po primerku, extra kvalitetna izdanja, nego da nekom pijacaru dam 50 evra.
Što se tice LMS/ZS, nikad to ne bih kupovao, da nisam imao više od pola kolekcije vec negde 1987, a mogao sam imati i celu, da mi je džeparac bio veci. Prava je stvar reprint svih tih Teksova, Mikija i ostalih, pa ko voli da cita, neka kupi celovito i kvalitetno izdanje. Ovako, ostaje samo mešetarenje, a za dobr stripove ne ostane novaca.

quote:
Originally posted by Gil-galad

Evo ja vec duže od deset godina tragam za jednim kako-tako ocuvanim primerkom "Srednjovekovnog zamka", ali nema brate mili nigde! Zašto? Pa samo 1000 primeraka još negde iz 1990. ... Onda, rariteti su Valiant 9. i 11. tom. 9-ku sam prvi put video na poslednjem Sajmu knjga (koštala 50 eura), a 11-icu su samo jednom imali u Darkwoodu. E, to mi nije jasno uopšte, svi brojevi od 1-8, i od 12 pa na dalje daju se naci, pa i 10-ka, ali baš 9. i 11. nikako, a isti je tiraž bio?!?

Redak je i Silver Surfer omnibus #1, ali to vec nema velike veze s našom pricom o srpskim i hrvatskim izdanjima...

A cena je potpuno subjektivna stvar, koliko po tebi vredi jedan redak strip (ili bilo šta drugo), tj. koliko si max spreman da platiš, u slucaju aukcija - toliko ceš i da ponudiš. Onda kada prodavac poznaje tržište i svestan je da je do odredenog primerka teško doci, a pri tom mu se ne žuri s prodajom, normalna stvar je da ce da zacepi neku suludu cenu.

I ceka geekove. Što je po mom mišljenju skroz okej, ali ne ide mi nikako u glavu šta je to što tolike ljude vuce da imaju LMS i ZS??? Nemam nijedan primerak tih edicija u kolekciji, a procitao sam možda max deset stripova iz istih... Mislim, jedan lik je na Sajmu kukao što je 5000 dinara dao za nekog poluraspadnutog Zagora, koji je izgledao kao reciklirana magareca glava...dok drugi kukaju kako su Libellusova izdanja skupa?!? Nema logike, ali sto ljudi-sto cudi...

I sa' ce neko da pita kad ce Tex od prvog broja.

Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/02/2009 : 17:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Pa, ja znam da sam isto imao nekih problema kod nabavljanja zagora, pa su mi se zbog toga ucinili jako rijetki. Kad bolje pogledaš nisu. U svojoj kolekciji mi je bio pojam kad sam nabavio SD extra zagor br. 6 Streljanje i SD zagor br. 9 Nestali istraživac. Znam da nisu baš rijetki, ali ja sam ih dosta dugo tražio i postali su mi pojam za rijetki strip. Medutim, kad sam ih nabavio skužio sam da nisam baš previše ni tražio, uglavnom kod frendova ili poznanika, a našao sam ih bez problema na placu.

Ipak, kad sam razmišljao o prodaji stripova (što mi na srecu ipak nije uspjelo) odlucio sam da ta dva nikako necu prodati...

No sikiriki
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/02/2009 : 17:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Obi-wan

Za mene su dva najrjeda stripa SD Zagor 61 Vampir i SD Dylan extra 10 S druge strane zrcala. Skupljam stripove vec 4-5 godina i još ih nemam.



Da si mi imalo bliže, rado bih ti poklonio tog Vampira... Ionako ga nikad više necu citati... A cudi me da to ne možeš naci...


Pa eto, slucajno mi nisu dolijali. No hoce, ja sam strpljiv momak.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000