forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Nathan Never - Nathan Never fanovi :)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 58

mpavin
Advanced Member



Niue
7792 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 31/01/2010 : 20:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by drogsy

Takoder, ovo je isto VEOMA obecavajuca epizoda




Ova epizoda je prekretnica što se tice naslovnica jer od ovog broja De Angelis pocinje mijenjati svoj stil.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/01/2010 : 20:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

Ova epizoda je prekretnica što se tice naslovnica jer od ovog broja De Angelis pocinje mijenjati svoj stil.



koji se, meni licno, ne svidja bas puno. odnosno, konacni proizvod koji ubrzo nastaje. njegov stil mi je najbolji upravo u tom tranzitnom periodu izmedju Kastelinija i njegovog razvijenog stila.

sto ne znaci da je to apsolutna istina

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 31/01/2010 : 21:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Pa, u tom novom stilu neki put odlicno nacrta naslovnicu, a neki put zezne

Go kneel and weep
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7792 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 31/01/2010 : 22:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89
koji se, meni licno, ne svidja bas puno. odnosno, konacni proizvod koji ubrzo nastaje.


Ni meni se ne svida, nimalo. Likovi su nekako "plasticno"(da se tako izrazim) nacrtani i staticni, a detalji su svedeni na minimum
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/01/2010 : 22:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Lord Vader89
koji se, meni licno, ne svidja bas puno. odnosno, konacni proizvod koji ubrzo nastaje.


Ni meni se ne svida, nimalo. Likovi su nekako "plasticno"(da se tako izrazim) nacrtani i staticni, a detalji su svedeni na minimum



upravo tako.
nathanova faca sve gora iz gora iz epizode u epizodu

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

gogyly
New Member



Serbia
147 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 31/01/2010 : 22:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send gogyly a Yahoo! Message  Send gogyly a Private Message
Nathan kanda na De Angelisovim naslovnicama tone u anorexiju...

-Resio sam slucaj, Batler je ubica!!!
Go to Top of Page

gogyly
New Member



Serbia
147 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 31/01/2010 : 22:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send gogyly a Yahoo! Message  Send gogyly a Private Message
Da li neko moze da objasni meni sta znaci rec Onkraj iz NN LIB 12?

-Resio sam slucaj, Batler je ubica!!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/01/2010 : 22:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Mislin da znaci "pokraj" ?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

gogyly
New Member



Serbia
147 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 31/01/2010 : 22:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send gogyly a Yahoo! Message  Send gogyly a Private Message
Pokraj vremena i prostora...? Tanko.
Nisam kupio ove dve poslednje knjige tako da ne znam zaplet...
:)
Google kaže Beyond tako da bo bilo Iznad (Izvan) vremena i prostora...

-Resio sam slucaj, Batler je ubica!!!

Edited by - gogyly on 31/01/2010 23:00:47
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/01/2010 : 23:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ma IZA i cao :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 01/02/2010 : 08:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
A kad sam prvi put procito Tajna Babilonije , mislio sam da su ''Štovani'' oni loši

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 06/03/2010 17:41:58
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 01/02/2010 : 08:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by drogsy

Takoder, ovo je isto VEOMA obecavajuca epizoda



interesuje me da li si ovo zakljucio samo po naslovnoj



Ne , sve piše na SBE, zna li ne'ko 'ko je ono Vlad Shreck , poznato mi je to ime odnekud, a ima veze s ovom epizodom



Jel to onaj iz epizode Vampir?




Zaista, to je on

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 01/02/2010 : 09:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
U toj epizodi Nathana po obicaju opsjedaju cudni snovi koja ga vracaju u sjecanje na Vlada Shrecka

Go kneel and weep
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/02/2010 : 10:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by gogyly

Pokraj vremena i prostora...? Tanko.
Nisam kupio ove dve poslednje knjige tako da ne znam zaplet...
:)
Google kaže Beyond tako da bo bilo Iznad (Izvan) vremena i prostora...



Onkraj je onkraj, odnosno "s onu stranu", "s one/druge strane", a možda bi najbliže bilo i "izvan" od rijeci koje ste gore spomenuli... Npr. lovecraftova prica Beyond the wall of sleep prevodi se kod nas kao "S onu stranu zida sna". Nisam sad siguran kako je išao prijevod "From Beyond". Prevesti beyond kao iza, iznad ili pokraj bi bilo stvarno prekruto shvacanje te rijeci.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

gogyly
New Member



Serbia
147 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 01/02/2010 : 11:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send gogyly a Yahoo! Message  Send gogyly a Private Message
S onu stranu je OK. Znao sam da ne treba suviše verovati Google translate...Fala

-Resio sam slucaj, Batler je ubica!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/02/2010 : 12:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by drogsy

U toj epizodi Nathana po obicaju opsjedaju cudni snovi koja ga vracaju u sjecanje na Vlada Shrecka



Jok, opseda ga on sam iz paralelne dimenzije, koga je susret sa Šrekom malo više promenio nego "našeg" Natana.

Cela epizoda je inace krajnje depresivna, neuobicajeno za Bonelija, i cak ni "hepi" kraj ne može da je izvuce iz mraka.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/02/2010 : 12:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Panon

Kako vidim, poslije stotke slijedi dugi niz pojedinacnih epizoda, nece biti previše dvodijelnih. Ne znam kolika je kvaliteta tako dugog niza pojedinacnih, ali prema darkraverovom komentaru vidim da nas cekaju poslastice



Nisu prevashodno pojedinacne, recimo vec 104-108 su mega prica... a kontinuitet se pojacava, tako da se svako malo i pojedinacni brojevi dotaknu "velikih tema" (Mister Alfa, Skotos i Tehnodroidi, pripreme rat sa orbitalnim stanicama). Daklem, cak iako ne piše "nastavice se" na kraju, de facto se nastavljaju.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7230 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/02/2010 : 12:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message
Pratim Djole i citao sam informacije o buducim zbivanjima preko almanaha i ne mogu docekati te buduce epizode. Silno me zanimaju ti paralelni univerzumi (onaj clanak o multiverzumima iz almanaha 2 je sjajan) kao i taj famozni Mister Alfa. Je li opakiji kao negativac od Skotosa ili..?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/02/2010 : 12:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Naravno. Skotos ima taj problem da nikada ništa nije uradio, odnosno da Banda sa Sardinije baš i nije znala šta ce sa njim, osim da se stalno mota po senkama i daje nam privid kontinuiteta.

Da li je Skotos propovednik? Deluje tako, ali kamo epizoda gde poziva sve svoje vernike (navodno je to najjaca sekta u Sitiju) da napadnu ili bojkotuju Agenciju Alfa? Da sa samoubilacki žrtvuju i raznesu Nana? Nema je.

Jel' Skotos mafijaški bos? Deluje i tako, ali koji je njegov krajnji cilj kao mafijaša? Više para? Kontrola celog podzemlja? Gde su price o borbi izmedu Skotosa i Jakuza za prevlast u Sitiju, i kulminacija tih borbi? I od cega se u stvari sastoji njegovo kriminalno carstvo? Udaranje reketa? Droga? Kurve? Znamo samo za trgovanje zabranjenom tehnologijom, a to je malko jalovo za toliku facu.

Jel' ludi naucnik? Na kraju ispade to, ali se baš i ne uklapa sa ostalim stvarima.

Šta je uradio kao Nathanov najljuci neprijetlj? Kako je naudio Nathanu? Ubio mu je rodietelje, a da Nathan to cak i ne saznaje u glavnoj seriji. Još nešto? Nakaceno je da je imao veze sa Nedom Mejsom i Doktorom Hiksom, ali ni to nema posledica. O Kalu Skotosu da ne govorimo. Na kraju je Sada ispala jedini lik koji tu ima nekog smisla.

A kod Mister Alfe imamo sve što kod Skotosa nemamo - nacinio je štetu, ogromnu štetu, vec kod prvog pojavljivanja, i samo nastavio dalje.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/02/2010 : 13:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Inace, greota je što je ta prica sa paralelnim univerzumima "on hold" dok se Serra ne smiluje, odnosno da se još ne zna šta je Aret, i da se nece ni znati u bliskoj buducnosti. Vietti je obigravao oko toga tu oko broja 200, ali na kraju nismo ništa pmaetniji nego što smo bili.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7230 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/02/2010 : 13:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message
Slažem se da je Skotos ostao nedorecen kroz ovih prvih stotinjak epizoda a mogli su i te jakuze aktivnije ukljuciti kako se na pocetku serijala naslucivalo.
A onda nam ostaje samo nestrpljivo cekati tog buduceg glavnog negativca.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7230 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/02/2010 : 13:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Inace, greota je što je ta prica sa paralelnim univerzumima "on hold" dok se Serra ne smiluje, odnosno da se još ne zna šta je Aret, i da se nece ni znati u bliskoj buducnosti. Vietti je obigravao oko toga tu oko broja 200, ali na kraju nismo ništa pmaetniji nego što smo bili.


Vjerujem da je to cisto marketinški, držati citatelje u neizvjesnosti i tako održavati nakladu dok se pravi fanovi u Italiji znoje od muke kad ce nešto konkretno od tih univerzuma.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/02/2010 : 13:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne bih rekao, pre ce biti da Sera menja mišljenje kako dune vetar. Njegova "Stirpe segreta" koja je trebala da ide u "Univero Alfa" i za koju je vec manje-više izašao prolog u NN 202 - ne ide, jer se sad zanima sa Greystormom.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/02/2010 : 13:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Skotos je tigar od papira :D ne vidim problem :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/02/2010 : 15:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ne bih rekao, pre ce biti da Sera menja mišljenje kako dune vetar. Njegova "Stirpe segreta" koja je trebala da ide u "Univero Alfa" i za koju je vec manje-više izašao prolog u NN 202 - ne ide, jer se sad zanima sa Greystormom.



Zapravo je meni to sve jako cudno jer je Serra tip koji je zaista jako zagrijan i veže se za svoje likove/kreacije, ko da su vlastita obitelj. SIguran sam da kad završi s Greystormom, da prelazi na Stirpe segreta... Što opet znaci da još jedno drugo vrijeme necemo vidjeti rasplet arreta i multiverzuma. Jer vietti gura u drugim smjerovima.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 58 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000