forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Nathan Never - Nathan Never fanovi :)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 58

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7229 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/04/2010 : 09:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Bio je taj tekst takoder u Makarskim novinama tijekom prošlogodišnjeg MAFESTA. I možda još negdje. Dobar je... Što jes, jes!


Ovaj tekst sam i ja negdje iskopao prije par mjeseci. Odlican prikaz cijelog serijala u kratkim crticama na 2-3 stranice.
Nema šta nego Djoleta predložiti za savjetnika u NN staffu, e sad kakav bi bio scenarist to ne bih znao. :)
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 01/04/2010 : 11:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

jel iko cita nathana?




U zadnje vrijeme ga doslovno gutam.K tome uveliko pridonosi i cinjenica da ga Libellus izdaje onako kako treba, a najbolja stvar u svemu tome je i što se Djole ukljucio u taj projekt. Njegovi tekstovi, vremeplov i kronologija citanja je nešto što ovog junaka podiže na neku višu razinu.Skroz je drukciji feeling kad se ide kronološki.Selenina osveta, pa gigant 5, pa sad naznake o borbi sa Skotosom itd. Kad jednom uroniš u taj svijet, teško je citati nešto drugo;-)

Od epizoda koje nisu bitne za kontinuitet, posebno mi se svidjela Grad poroka,baš mi fale takve epizode da se covjek malo odmori od silnih kombinacija/dimenzija/vremeplova. Takoder i Pjesma za Saru,fantasticna epizoda, odlican crtež, posebno na kraju kad Nathanu zvoni mobitel. Vrhunski.
A dvodjelna sa Drevnima me totalno razocarala, mislim da je to možda i najslabija Nn epizoda - nekakav manga superherojski crtic.Srecom druge su super.
Gigant 5 je dobar, nije na razini prva 3, ali saga o Tehnodroidima dobro ide dalje.Specijal 9 je solidan a Sigmundov dodatak dosta dobar, posebno na nacin na koji je isprican, ko da citam Leo Pulpa u malo ozbiljnijem tonu.Baš pravi noir;-)

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 01/04/2010 : 17:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by darkraver

neznam dal je postano al...
ja ga dosad nisam procitao
sa stranice MaFesta tekst o nathanu od Tadica:

http://www.mastripfest.com/svijet_buducnosti.html



....u akademskim krugovima poznatiji i kao Djole



Vrlo zanimljiv tekst(procitan u jednom dahu).Tko zna kakvim ce svijetlom krenuti serijal nakon rata svjetova, ali sad kad se unatrag pogleda koje su sve sage završene(pogotovo ona sa Skotosom i tehnodroidima),covjek može reci da je najgore prošlo(za citatelje najbolje), a još gore (bolje) tek dolazi.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/04/2010 : 18:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Nema šta nego Djoleta predložiti za savjetnika u NN staffu, e sad kakav bi bio scenarist to ne bih znao. :)


Proveri:

http://www.stripovi.com/index.asp?page=news-view&ID=364


DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7229 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/04/2010 : 08:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message
Procitao sam Viettijevu trilogiju G6-G8 pa me zanima da na par pitanja mi netko odgovori ako može:
-Trilogija bi trebala ici kronološki, ali u G7 stavljaju godinu 2250. dok u G6 imamo 2224., a u G8 2227. Jeli to neka tiskarska ili scenaristicka greška ili ima neki trik?
-Može li mi netko definirati tko je u stvari Ann-Dakkar-Artisia? Nije obicno ljudsko bice ( nebi toliko dugo živjela), nije ultra sapiens, nije ni božansko bice tipa Gabrijel, tehnodroid je bila samo krace razdoblje.. Kako je onda definirati? Nisam još citao "Seleninu osvetu", možda je tu nešto objašnjeno.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2010 : 10:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
nisi citao ni prva tri giganta, mozda je tu sve objasnjeno

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 07/04/2010 : 10:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Procitao sam Viettijevu trilogiju G6-G8 pa me zanima da na par pitanja mi netko odgovori ako može:
-Trilogija bi trebala ici kronološki, ali u G7 stavljaju godinu 2250. dok u G6 imamo 2224., a u G8 2227. Jeli to neka tiskarska ili scenaristicka greška ili ima neki trik?


Scenaristicka greška u originalu. Dešava se oko 2223.


quote:
Originally posted by Jerry Krause

-Može li mi netko definirati tko je u stvari Ann-Dakkar-Artisia? Nije obicno ljudsko bice ( nebi toliko dugo živjela), nije ultra sapiens, nije ni božansko bice tipa Gabrijel, tehnodroid je bila samo krace razdoblje.. Kako je onda definirati? Nisam još citao "Seleninu osvetu", možda je tu nešto objašnjeno.



Što rece Anakin, procitaj prva tri giganta. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2010 : 10:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Prvi gigant jes za 10, jedan od boljih stripova uopste (nisam NN fan). Drugi nako, previse se mulja, treci mi je bio mucenje.

Edited by - kasper on 07/04/2010 10:43:30
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7229 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/04/2010 : 11:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

nisi citao ni prva tri giganta, mozda je tu sve objasnjeno


Kvragu i sve, nemoj me tjerati da odem sad s posla doma listati gigante
Daj me prosvijetli pa reci šta sam to propustio?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/04/2010 : 16:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ocito je da je prolazila mnoge promjene kroz sve brojeve NN giganata, telepat/ESPer, polutehnodroid, polubožanstvo... Ona je sve to.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2010 : 16:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Lord Vader89

nisi citao ni prva tri giganta, mozda je tu sve objasnjeno


Kvragu i sve, nemoj me tjerati da odem sad s posla doma listati gigante
Daj me prosvijetli pa reci šta sam to propustio?



citao si i nisi zapamtio pa to i nije bas tako marginalna cinjenica, pa da se tako zaboravi

KO NIJE CITAO PRVA TRI GIGANTA, A NECE DA POKVARI UTISAK, NEKA NE CITA SLEDECE REDOVE; U PREVODU - SPOILER!!!!

elem....Ann/Dakkar je cerka Nathan Nevera jelte. A u simbiozu sa Artisiom je stupila nakon borbe sa tehnodroidom iznad okeana, u drugom gigantu, ako se ne varam. Dobro....nije stupila u simbiozu, ali eto, bila je asimilirana protiv svoje volje

Kako bese nakon toga....u pocetku je tehnodroid Artisia bila ta koja je drzala konce u simbiozi, da bi se Ann izborila za mesto dominantnog bica. Tako nesto....davno sam citao poslednji put.

I onda, kako je njeno novo postojanje bilo uoblikovano u tehnodroida, a ne ljudsko bice, jelte....nakon unistenja Neosa i njegove baze iznad Jupitera, preuzela je vodjstvo nad tehnodroidima (ukljucujuci i Selenu) i nastanila se sa njima na jedan od Jupiterovih meseca.

Sta je dalje bilo....nisam citao ostale tehnodroid gigante


A nisam hteo odmah da objasnjavam, reko da ti ne kvarim. Al posto kazes da si citao, onda OK

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 07/04/2010 : 22:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Glup mi je završetak ,što se Ann tice , u trecem gigantu. Otac i kcer ni ovoga puta nemogu ostati malko dulje zajedno.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/04/2010 : 01:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Mene zanima jedna stvar u vezi devetog giganta, Paralelni Univerzumi.

Pri kraju giganta, jedan od agenata Alfe mora ostat na planetu Arretu, nakon što je ubija
svoga dvojnika. Mary Mather im kaže da se zbog toga ne može vratit u svoj svemir i sjecanje
na njega ce nestat.

Potom se ostali (Nathan i ekipa) vracaju u svoj svemir i na samom kraju, nastavljaju veceru
koju su zapoceli na pocetku giganta, dok jedno mjesto za stolom ostaje prazno. Nitko se ne
sjeca agenta koji ostaje na Arretu, tj. nitko osim one djevojcice, kceri mutanta i one sisate
agentice ().

Sad, koja je šema sa tom djevojcicom? Kako se ona može sjecat nekoga ko je izbrisan iz sjecanja
cijeloga univerzuma? Jel ima još neka prica koja se dotice te teme?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 08/04/2010 : 06:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
devojcica je esp-ovac

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 08/04/2010 : 06:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
quote:
Originally posted by drogsy

Glup mi je završetak ,što se Ann tice , u trecem gigantu. Otac i kcer ni ovoga puta nemogu ostati malko dulje zajedno.



ma u sledecim gigantima se vidjaju vise nego bankari sa mmf-om...mala je vladarka, ko bi propustio tu sansu

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7229 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/04/2010 : 11:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Lord Vader89

nisi citao ni prva tri giganta, mozda je tu sve objasnjeno


Kvragu i sve, nemoj me tjerati da odem sad s posla doma listati gigante
Daj me prosvijetli pa reci šta sam to propustio?



citao si i nisi zapamtio pa to i nije bas tako marginalna cinjenica, pa da se tako zaboravi

KO NIJE CITAO PRVA TRI GIGANTA, A NECE DA POKVARI UTISAK, NEKA NE CITA SLEDECE REDOVE; U PREVODU - SPOILER!!!!

elem....Ann/Dakkar je cerka Nathan Nevera jelte. A u simbiozu sa Artisiom je stupila nakon borbe sa tehnodroidom iznad okeana, u drugom gigantu, ako se ne varam. Dobro....nije stupila u simbiozu, ali eto, bila je asimilirana protiv svoje volje

Kako bese nakon toga....u pocetku je tehnodroid Artisia bila ta koja je drzala konce u simbiozi, da bi se Ann izborila za mesto dominantnog bica. Tako nesto....davno sam citao poslednji put.

I onda, kako je njeno novo postojanje bilo uoblikovano u tehnodroida, a ne ljudsko bice, jelte....nakon unistenja Neosa i njegove baze iznad Jupitera, preuzela je vodjstvo nad tehnodroidima (ukljucujuci i Selenu) i nastanila se sa njima na jedan od Jupiterovih meseca.

Sta je dalje bilo....nisam citao ostale tehnodroid gigante


A nisam hteo odmah da objasnjavam, reko da ti ne kvarim. Al posto kazes da si citao, onda OK


Ocito se mi nismo razumijeli Lorde. Sve ovo što si napisao je vrlo lako shvatiti, ali mene je zanimalo kakvo je ona bice u tom kontinuumu.
Da ne kompliciram, recimo da ce me zadovoljiti odgovor koji je Dee napisao. Ona je sve pomalo, a možda najbliže odgovara nekom polubožanstvu a la Gabriel, buduci da je bila na Arretu sa njim i tu je dobila recimo izvor vjecne mladosti dok se nije morala vratiti na Zemlju zbog tehnobioloških ratova.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/04/2010 : 19:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
ocito se nismo razumeli, izvini na zavlacenju nepotrebnom

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/04/2010 : 17:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Novi Universo alfa #6! "Tajna multiverzuma! (da Djole ima o cemu pisati u sljedecem almanahu)

Soggetto e Sceneggiatura: Stefano Vietti
Disegni: Gino Vercelli
Copertina: Max Bertolini

Nicole Bayeaux i Odjel 51 opet su ukljuceni u interdimezionalni incident, a vidim da Vietti opet nešto pocinje petljati s Babiloncima. Opet Obožavani?




“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 13/04/2010 17:42:09
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/04/2010 : 21:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
O cemu se uopce opcenito radi u toj ediciji?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/04/2010 : 22:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Nisan siguran, al ako si cita gigant broj 11, agencija Alfa ponudi onoj Nathanovoj prijateljici
aboridžanki da vodi ogranak agencije Alfa u Europi, tako nešto (?)
Sad, ja mislin da je ova edicija o tome.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/04/2010 : 22:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by Paka01

Nisan siguran, al ako si cita gigant broj 11, agencija Alfa ponudi onoj Nathanovoj prijateljici
aboridžanki da vodi ogranak agencije Alfa u Europi, tako nešto (?)
Sad, ja mislin da je ova edicija o tome.



Ne , to tog još nisam stigao. Hvala na informaciji

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/04/2010 : 22:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Ma ništa Nisam siguran koliko je ovo tocno, al mislim da se okvirno o tome radi...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 14/04/2010 : 06:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
ne...brojevi Universo alfa koji se zovu Sezione Eurasia su o njoj i tom ogranku agencije

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/04/2010 : 09:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Paka01

Nisan siguran, al ako si cita gigant broj 11, agencija Alfa ponudi onoj Nathanovoj prijateljici
aboridžanki da vodi ogranak agencije Alfa u Europi, tako nešto (?)



Pstt, nemoj nikome reci, ali ona, Asjia, je Maorka, ne Aboridžanka... Universo Alfa sastoji se od 3 spin-offa iz Nathanovog svijeta (plus jedan koji je najavljen, a nije još napisan). Dipartamento 51 (Odjel 51) npr. su price o bivšoj agenciji Alfe Nicole Bayeux koja je završila u prošlosti i sad se tu sa svojom ekipom bavi cudnim slucajevima kao što je ovaj temporalni poremecaj. No, nisam citao tako da ne mogu reci valja li to uopce...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/04/2010 : 09:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nije prošlost, paralelna dimenzija je koja je slicna prošlosti, ali se razlikuje.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 58 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000