forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Demistifikacija "Paukove mreže"
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 20/02/2009 : 20:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Poll Question:
Oni kojima se ne cita sve ovo, cilj topica je dati glas spomenutoj epizodi.
...
Mnogi ce se složiti da je "Paukova mreža" (Krojac i Mortimer) jedna od najkontroverznijih Zagorovih epizoda (kao MM "Sudbina Atlantide" ili gig "Tajna prozirnih sjenki").
Neki kažu da je smece (naime, trbalo se sve to odviti nekako drukcije), a neki da ipak nešto valja.

E, pa ja sam sinoc procitao iznova tu pricu i dojmovi su mi (valjda) nešto bolji.

Jednostavno sam shvatio ovu epizodu kao intermezzo, jer na dva i po sveska ne može doci do velikog obracuna s Krojacem i Mortimerom.

Mortimer - Prvi put smo se s njim upoznali u New Yorku. Kriminalac genijalnog uma koji radi sam (ima samo 2-3 osobe od povjerenja), ne uzbuduje ga moc i slava, vec samo novac, a u neku ruku je i narcisoidan jer se divi svojim genijalnim (rekao bih, umjetnickim) potezima na kriminalnom planu. Drugi put se odlucio osvetiti Zagoru i docepati Duvaleirovog novca. Genijalan plan koji se još jednom izjalovio jer je podcijenio Zagora.

Krojac Nekad je imao organizaciju koja je kontrolirala sve pore društveno-politickog života, a u svrhu ostvarivanja svojih interesa, razvio je pravu pravcatu mrežu uhoda, špijuna i placenih ubojica. Naravno, Zagor mu je razotkrio organizaciju.

Kvalitet triju prica je bio vrlo visok.

E sad...

Mnogi zmajeraju kako se u ovom najnovijem broju Mortimer i Tkac nisu pokazali u svom preavom (prepoznatljivom) svijetlu. Mortimer nije bio genije zlocina (ali je i dalje lukav), a Krojac se nije pokazao kao neki spretni covo kojemu sve ide od ruke i koji manipulira svima.
Ali... Pa šta? Pa šta da nije tako. Kao što rekoh, možemo ovo zamisliti kao intermezzo gdje su postavljene neke postavke za ono što ce uslijediti drugi put. Mortimer je spretno izašao iz zatvora, riješio se Malkowicha, naveo Zagora i Krojaca da se medusobno pobiju i uspio je osloboditi Sybil. Ka pametan covik. Sad uživa na karipskom suncu. Pošto je sve zafrknuo, mislim da je on dobro iskorišten u ovoj prici (iako ja njega vidim samo u kakvom velegradu). S druge strane, imamo Krojaca koji je poceo ponovno obnavljati svoju organizaciju. Znaci bila je u zacetku. I zašto bi sada željeli da opet citamo novu pricu o zlocinackoj organizaciji koja kontrolira sve živo? Ovog puta je u središtu zanimacije Krojacevo pokušavanje uspostave nove organizacije koju, pošto je ranjiva, treba prvo obraniti od Malkowicha i policajaca (+osveta Zagoru). Na kraju nam je otkriveno lice. Ne valja!?!? Možda. Ali svejedno... Što ce nam Krojac po treci put?! U prvom pojavljivanju smo vidjeli kako je operirao, a u ovom broju smo ga raskrinkali. Zašto ne? Istina, ne znam što je Burattiniju znacilo to što ga je paralizirao. S paralizom ili bez nje, on više ne može poslužiti za ono što je prije posluživao (jer se zna tko je on). Trebao ga je jednostavno upucati i gotovo.

Na kraju je Krojac ispao onaj politicar. I to nije loše, ali ima dvije greške. Moreno NIJE postavio više alternativnih sumnjivaca za koje smo mogli misliti da su Krojaci. Lako je bilo zakljuciti tko bi mogao stajati iza svega. Drugo, vidjeli smo kako Damon ulije drogu u cašu. Preocito. Ocitije od tabakere Princa Rezanova (v. "Zmajevi gusari"). To su pak greške scenarija.

Ostale primjedbe:
- Mortimerovo izbjegavanje smrtne kazne. - Dvojnik. Zašto ne? Vec je predvidio da bi se jednom mogao naci u zatvoru... A nije teško naci covjeka koji mu dosta slici.
- Kada Zagor vidi Drunkyja Ducka kako ulazi u onu kolibu. Njega je autosugestivno vidio jer je malocas prije pricao o njemu. A bio je drogiran. Halucinacije i to. Samo je blesavo predoceno. Izgledalo je realno; umjesto da je Verni prikazao neke jace tragove halucinacija. Nebitno, ionako su ga zatukli, u kolibi ili van nje.
- Promašivanje s pola metra u Krojacevoj sobi i Zagorovo namjerno padanje u nesvijest koja nije nesvijest. Ali zamislimo, da toga nije bilo:))

Na kraju imamo element, kako ga ja zovem, "pametovanja". Bolje bi bilo da je bila neka akcijska sekvenca, ali ni ovako nije najgore.

Prije sam davao 2/10, a sada bih cak 6/10! Cilj ovog polla je da date ocjenu ovom stripu. Cisto da vidim kako ostali misle, jer ja još nisam nacistu.:) Malo razmislite prije ocjene. Odvagnite argmente "za" i "protiv". Ima dosta vremena da je izašla epizoda, pa evo topica da se prisjetite: http://www.stripovi.com/Forum/topic.asp?TOPIC_ID=28771

P.S. Cetvrti Mortimer je upravo izašao u Italiji. Radnja se zbiva na Haitiju i ima nešto politickih intriga vezano za Francusku i njezine kolonijalne interese na Karibima (Tajni agenti). Nešto malo se javljaju sljedbenici vudu magije. Tu je i Hamad Egipcanin, za kojeg kažu da nije potpuno iskorišten. Burattini opet koristi pametovanje (ipak je to takav [detektivski tip price]). Ocjene se vrte od 6/10 do 8/10.
P.S. 2: poll for memebers only


Results:
1 [2%] 1 votes
2 [4%] 2 votes
3 [4%] 2 votes
4 [8%] 4 votes
5 [12%] 6 votes
6 [8%] 4 votes
7 [16%] 8 votes
8 [14%] 7 votes
9 [6%] 3 votes
10 [2%] 1 votes
nisam citao [22%] 11 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 49 counted »» Last Vote: 03/09/2009 19:52:49

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 20/02/2009 20:08:15

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 20/02/2009 : 21:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
ja dajem sedmicu nije da spada u vrh zagorovih prica, ali definitivno nije ni losa kao sto neki kazu, slazem se za krojaca da bi bilo glupo da je on opet na celu neke ultra mocne organizacije i da je u redu sto je prikazan tako kako je, da stvara novu u povoju ali je mozda bolje nije kombinovan sa Mortimerom vec da se vratio sam sa ciljem da se osveti zagoru

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 20/02/2009 : 22:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Kao i obicno Inferno postavlja interesantne topice o Zagoru
za razliku do velikog broja zabudala na celu sa vajnim profesorom;
elem od momenta kad sam procitao ovu epizodu bio sam sasvim zadovoljan
pricom za razliku od ogromne vecine, cak i da mi standardi za
Zagora nijesu spušteni na jako nizak nivo ovo bi bila jako dobra prica.
Naravno da tu ima ocglednih propusta (za mene najveci onaj sa Dranki Dakom),
ali opet sagledavši cjelinu prica štima. Dva nemezisa u istoj prici teško
mogu da omanu i obzirom da od Zagora ne ocekujem ništa više no sam ocekivao
kao klinja prica vrijedi za jednu osmicu.

...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 20/02/2009 : 22:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Meni je prva pojava Tkaca peta najbolja epizoda Zagora ikada, a prva s Mortimerom mi je odlicna. Iako mi je Paukova Mreza slabija od te dvije price jos uvijek je jako dobra. Nema toliko akcije kao one, ali je prica slozena i dobro smisljena. Na kraju se sve lijepo slozi kao mozaik. Ocjene bi isle ovako: prica 9, scenario 8, crtez 7 ili 8, naslovnice 9

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

zveky
New Member



109 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 20/02/2009 : 22:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zveky a Private Message
Meni je prica puno bliza promasaju. Potpuno unisten lik Tkaca, forsiranje Mortimera u vrlo kratkom periodu, los uvod, lose razvijanje radnje, preglup finis...
Nije im ovo trebalo (moje misljenje).
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24666 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/02/2009 : 22:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Prvo pojavljivanje Tkaca je sigurno medu prvih 10 epizoda, možda i u prvih 5. Prvo pojavljivanje Mortimera mi je ok, ali ništa posebno. Ova epizoda gde su zajedno mi je više loša nego dobra, tu negde oko petice.
Da ne spominjem iritantan crtež, koji još više kvari utisak.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22152 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/02/2009 : 23:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Prvo pojavljivanje Tkaca je naravno fenomenalno,mada one zadnje sveske su mi nesto losije nego sam pocetak price,sukob sa nindzom itd...

Niakd nisam bio Mortimerov fan,te toliko pojavljivanja za kratko vrijeme je tik previse

Strip nisam jos procitao ali,od Tkaca ocekujm puno,od Mortimera malo,drugim rijecima bice ok ako strip bude solidan
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 20/02/2009 : 23:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by vope

Kao i obicno Inferno postavlja interesantne topice o Zagoru


Jednom se netko žalio kako je forum dosadan i glup, pa je webmaster odgovorio da je forum onakav kakvim ga TI ciniš.
Samo je potrebno malo volje i inicijative, pa se i o Zagoru može normalno pricati (a da se sve to ne svodi na vec izlizane teme).
Zar nije bolje i ovakva tema nego da brljacimo o necemu što nema nikakve veze s www.stripovi.com?

Što se tice price... Kako bi došli od valjanog zakljucka, valja poci od ispravnih premisa. Evo mojih:

(+) Radnja je dovoljno složena.
(+) Zanimljiva kombinacija Mortimera i Krojaca.
(+) Mortimerovo lukavstvo i zanimljiv bijeg, kako iz zatvora, tako i iz Krojacevih šapa.
(+) Shema s Malkovichem.
(+) Izmjena lokacija.
(+) Verni je, "nažalost", meni dobar. :)))

(0) Krojac nije odigrao svoju ocekivanu ulogu, ali meni ne bi odgovarala ni stara shema i mišljenja sam da je dobro to što se Krojac uspio barem uklopiti u Burattinijeve zamisli, a one su bile: raskrinkavanje uvaženog kingpina/masterminda nakon što se ponovno pokušao vratiti na scenu.
(0) Syeksova dvostruka igra.
(0) Završetak je krcat tekstom, umjesto da se tocka stavi u obliku kakve uzbudljive akcijske sekvence (treca naslovnica).
(0) Ima par sitnih nelogicnosti koje ne narušavaju cjelokupni smisao price. Ako ima propusta, to nije do tih nelogicnosti, vec problem treba tražiti negdje drugdje.

(-) Prica se ipak u suštini ne može mjeriti s prvim pojavljivanjem Krojaca.
(-) Prica je svakako slabija od prethodna 2 Mortimerova pojavljivanja; barem za nijasnu.
(-) Cim postoji mala gorcina u ustima nakon citanja, to je dovoljan znak kako neke stvari ipak ne štimju. Epizoda nema "moc" koja bi nam dala do znanja da su se tu dogodile neke velike stvari ili da je do nekih dogadaja uopce trebalo doci.
(-) Nemam ništa protiv otkrivanja pravog lica Krojaca (cak ni njegovog ubojstva), ali upitno je što je Moreno htio s njegovim paraliziranjem

Moja ocjena je zasad: 5, 6, 8, 8 = 65%

Kako sam i mislio. Velika disperzija glasova. Puno oprecnih mišljenja. Do ovog trenutka je glasalo 16 clanova od kojih troje nije procitalo strip. Što ce reci -> 13. Uvrstimo to u formulu: 1+4+4+6+28+16+9+10 = 78. Zatim: 78/13 = 6.0 - aritmeticka sredina. I to bi moglo biti realno. Vidjet cemo što ce pokazati daljni rezultati ukoliko bude još glasova...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/02/2009 : 00:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Ponekad je nepotrebno banalizirati vracanje jednog velikog uma na scenu uvijek sa jednim te istim motivom - osvetom. Mislim da u Zagoru forsirjau previše taj element. Postoji mnogo negativaca, ali zanimljivo je da sve, ali apsolutno sve, bez obzira na njihov razliciti karakter, obilježava opsesivno-kompulzivna želja za osvetom. Evo, uzmimo na primjer Mortimera.Slažem se da je rijec o "kriminalcu genijalnog uma kojeg ne uzbuduje moc i slava, vec samo novac", i upravo stoga mi je pomalo cudna ta opsesivna žela za osvetom. Ima li u osveti zarade? Ne, nema nikad. Dobro, jest narcisoidan, ali po meni ne toliko da bi umjesto na pljacke, gubio vrijeme na nešto što predstavlja samo trošak - osvetu.
Bilo bi zanimljivo vidjeti ukrštanje Zagora i Mortimera na nekoj drugoj osnovi:npr. politicka tema gdje Mortimer dolazi na vlast jedne savezne države, a Zagor ga pokušava raskrinkati.Al dobro sad...
Što se tice epizode, ona je cisto ok. Ocekivao sam više, istina, ali ni ovo nije loše. Naravno, ako ne racunamo vec spomenute banalnosti.Iskreno, razocarao sam se pri otkrivanju Tkaca. To je trebao biti netko, kako da kažem, "spektakularniji".
Sve u svemu:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 21/02/2009 : 00:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
od mene jedva nekako trojka...

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 21/02/2009 15:30:30
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 21/02/2009 : 08:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Nisam je jos citao, ali ovaj topic me je naveo da je procitam (nemam je u papirnom izdanju, ali imam odlican sken tako da ce mi utisak o crtezu biti jos bolji)
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 21/02/2009 : 09:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Ocena je 8, nije me razocarala prica ni razvoj dogadaja,zaista mislim da je jedna od boljih u poslednje vreme.Istina je da su mnogi ocekivali spektakularniji povratak Tkaca ,ali ocigledno da ova epizoda to nije donela.Ostaje ipak mogucnost da se prica nadgradi u nekom sledecem susretu Zagora i Tkaca.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 21/02/2009 : 11:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Moja je ocijena 7. Nije loše, ali fali ono nešto, nisam siguran što.

No sikiriki
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 21/02/2009 : 15:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
Pih, ja mislio konacno neka tema o zagoru, kad ono :/

:=)

3 za epizodu. ustvari 1, jer posle ovih epizoda sam prestao kupovati redovnog zagora. smucilo mi se.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 21/02/2009 : 15:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by GeneziS

Pih, ja mislio konacno neka tema o zagoru, kad ono :/

:=)

3 za epizodu. ustvari 1, jer posle ovih epizoda sam prestao kupovati redovnog zagora. smucilo mi se.

Ne znam zašto posle nje,mislim da je prica pun pogodak,lep Vernijev crtež...ja sam je procitao kompletnu u piratskom izdanju i to u jednom dahu.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 21/02/2009 : 15:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
jao mene... tek sam sad skontao da se ovdje govori o ludensovom krojacu... cijelo vrijeme mislim da se radi o prvom susretu...

OCJENA 3!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 21/02/2009 : 15:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Mislim da ste malo prestrogi. Na recenzijama ocijenu oko 30% dobivaju one price koje je još piso Bonellijev stari i one ferrijeve gluposti. Ipak se ne može ovo usporediti sa tim. Da je ispalo da se opet ne zna ko je krojac, da mortimer opet radi neku super mega turbo prevaru da opet dodu ninje i takve stvari imali bi ponavljanje stare epizode i onda opet ne bi bili zadovoljni, jer se ponavlja.

Osim toga, normalno je da je krojac ovaj puta slabiji, jer mu je zagor sjebo citavu koncepciju zadnji put, pa nije mogo u 3-4 godine opet izgraditi citavo kriminalno carstvo. Sykes je završio tako da je pao kroz prozor i sav je slomljen, a onaj je doktor reko da ne vjeruje da ce ikad više hodati. Medutim, nikad neznaš. Kod Zagorovih protivnika ni mrtvi nisu mrtvi, tako da bi ovaj beez problema mogo prohodati. A i krojac je uvijek bio samo mozak operacija, tako da mu noge ni netrebaju :)

No sikiriki
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 21/02/2009 : 15:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Inferno pohvale za topik, odnosno za sam opis epizode, tako da tu nemam mnogo šta da dodam svoje, a da nije vec receno
U suštini prica nije prosecna iz jednog jedinog razloga zastupljenosti Zagorovih neprijatelja u njoj. Takode i jedna ozbiljnija uloga Drunkyja Ducka u samoj prici je veoma zanimljiva, jer znamo da smo navikli da se uglavnom njegovo pojavljivnje svodilo na dogodovštinama sa Cikom. Prica je mogla biti duža. Problem kod same price u delu pojavljivanja Tkaca je i ta što prva prica sa Tkacem je fantasticna, za mene u top 5 Zagora. Što se tice Mortimera, jeste Burattini dobro osmislio sam lik, ali ne toliko dobar da bi izvukao pricu da konkuriše za one najbolje. Sve u svemu nešto iznad proseka, ali eto ipak dajem 8

Edited by - Bruce Springsteen on 21/02/2009 15:59:03
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/02/2009 : 17:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Archy
[

Osim toga, normalno je da je krojac ovaj puta slabiji, jer mu je zagor sjebo citavu koncepciju zadnji put, pa nije mogo u 3-4 godine opet izgraditi citavo kriminalno carstvo.



Upravo u tome je problem cijele price.
Organizacije te velicine jednostavno ne ovise o jednom covjeku.
Kostur organizacije, ili bar više lokaliziranih celija je moralo ostati nedirnuto.
Stoga je Tkacev povratak trebao više biti oslonjen na medusobno povezivanje istih, obracun sa odmetnutim organizacijama, mogli smo npr. upoznati neke ljude iz drugih celija, itd...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/02/2009 : 17:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
5/10
moglo je puno bolje sa tim neprijateljima
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 21/02/2009 : 18:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz
ja sam je procitao kompletnu u piratskom izdanju i to u jednom dahu.



Što predstavlja dovoljan motiv da se prici da cista desetka!!
ma idi bre... ko sve cita Zagora

...
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 21/02/2009 : 19:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by profesor-inz
ja sam je procitao kompletnu u piratskom izdanju i to u jednom dahu.



Što predstavlja dovoljan motiv da se prici da cista desetka!!
ma idi bre... ko sve cita Zagora

Tope prici sam dao 8 i slovima osam,nisi valjda slep?
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 21/02/2009 : 23:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by GeneziS

Pih, ja mislio konacno neka tema o zagoru, kad ono :/

:=)

3 za epizodu. ustvari 1, jer posle ovih epizoda sam prestao kupovati redovnog zagora. smucilo mi se.

Ne znam zašto posle nje,mislim da je prica pun pogodak,lep Vernijev crtež...ja sam je procitao kompletnu u piratskom izdanju i to u jednom dahu.



Valjda zato što sam ocekivao više. Nije mi legla nikako. Prvi broj mi je bio dobar, a posle rasulo. A i meni je Verni ko i vecini nekako "krut", mada ce verovatno on biti sve bolji. A i volim orginalne crtace, a ne plagijatore, kome treba Ferrijeva kopija. I to lošija.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded

Edited by - GeneziS on 21/02/2009 23:30:10
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 22/02/2009 : 00:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message


Meni je prvo pojavljivanje Tkaca, kao i Mortimera za desetku.
Ovoj prici dajem osmicu jer mislim da vredi, ali isto tako mislim da je imalo jos neiskoriscenog materijala za nju.
Po meni, trebala je ici u 5 brojeva.
Mane koje je naveo Inferno, stoje. Pozitivne stvari - takodje.
Na prvo citanje nije ni mene odusevila, tako da kolege, Vi koji niste sigurni u svoju ocenu, procitajte pricu ponovo videcete da smo bili prestrogi na "prvu loptu"
Vernijev crtez ove price je prvi koji je nacrtao u redovnoj seriji (iste godine, 2003, nacrtao je i Zagor Almanah) tako da za prvenac zasluzuje samo pohvale.

Zakljucak: nezasluzeno podcenjena prica

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 22/02/2009 : 13:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
Inferno je sve rekao! Moja ocjena je 4!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 22/02/2009 : 18:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by profesor-inz
ja sam je procitao kompletnu u piratskom izdanju i to u jednom dahu.



Što predstavlja dovoljan motiv da se prici da cista desetka!!
ma idi bre... ko sve cita Zagora

Tope prici sam dao 8 i slovima osam,nisi valjda slep?



Osjecaš li malo sarkazma u vazduhu?
Naravno da ne. Moraš Zagora pažljivije
da citaš da bi razvio taj jedinstven osjecaj.
I time ceš manje ispadati glup.

...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000