forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 647 - 304
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/04/2009 : 22:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
otvorim glupi topic ( iako u stvari nije glup ) i on se pogleda 304 puta
dok neki drugi topic ( takodjer glup iako baljezga o nekim glupostima vezano uz strip kao i moj ) sa dvije stranice u to vrijeme ima 647 pregleda
statisticki gledano mozes svasta pisati i ljudi ce to pokusati pogledati

u svom topicu ( koji je zatvoren, meni se cini iz nepoznatih razloga i pobuda )
htio sam naglasiti da je broj zlatne serije 537 kostao 12 dinara, a broj iza njega takodjer 12 dinara, no naprimjer broj zs 545 je kostao 18 dinara, sto ce reci da je porast cijena ponekad normalna stvar

e sad nekako mi se cini da ovaj danasnji ludens ( nije bitno koji broj bitno da je noviji broj i da je uglavnom skup ) kosta 18 kn a to je po mojoj skromnoj procjeni puno za nj, da li bi bilo korektno napraviti peticiju da se cijena od 18 kn pokusa smanjiti

nekako mi se cini suludo praviti peticiju o smanjenju cijene zs - a od 18 dinara

i jos jedna stvar da li bi smanjenje cijena stripova u danasnjim danima bila normalna stvar


Edited by - BlekenDekara on 03/04/2009 11:00:07

lwood
Advanced Member



Colombia
46555 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/04/2009 : 22:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
nije te odavno bilo krugeru i odma pukneš nešto
sumnjam da bi peticija pomogla da ludens smanji cijene.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/04/2009 : 23:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
dobro, ti sumnjas

da li bi bilo korektno napraviti peticiju prema ne bas korektnom izdavacu ( mozda taj izdavac ni ne zna da je nekorektan )
kupis strip, pa ga citas i odjednom na nekoj stranici se tinta prelila i tu stranicu ne mozes procitati
bi li bilo korektno od izdavaca traziti da ti da zamjenski strip to jes isti ali sa ispravno otisnutim stranicama
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46555 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/04/2009 : 23:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
bilo bi korektno.ali mislin da od peticije nema pomoci

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/04/2009 : 23:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
mislis da bi izdavac bio korektan, eto dogodilo mi se za sad dva puta da sam kupio umrljan strip
pozitivno je to sto sam kupio isti taj broj ali drugi primjerak i nije bilo umrljanosti
ali sto ako se dogodi da kupis strip na kiosku i on je u poluraspadnutom stanju, ponadas se mozda je tako samo na tvom omiljenom kiosku i gradu, a kad ono nema pomoci cijela serija je takova, ne mozes se ni zaliti niti ocekivati da se dokopas stripa u boljem stanju

svi se zale ( ne samo strip izdavaci ) da su distributeri gulikoze i totalno nekorektni, pa bil bi bilo dobro opet pokrenuti peticiju
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39399 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/04/2009 : 23:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
http://www.youtube.com/watch?v=HUsuevzIZjk
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/04/2009 : 23:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
sawitch

a sto ako kanite ni izgubiti ni pobijediti, te sto ako kanite i izgubiti i pobijediti

bil ti tuzio izdavacku kucu ako ti se dogodi da kupis umrljan strip ali ne svojom krivicom nego najvjerojatnije tiskarskog stroja, tko je tu kriv ti sto si ga kupio ili stroj sto ga je tiskao, a mozda bi se moglo dogoditi da je vlasnik aurtorskih prava jer nije racunao na to da se moze dogoditi da se kupcu stripova dogodi kupovina umrljanog stripa i da ima slucajeva kad je posteni i napaceni kolekcionar stripa ponekad zakinut
od strane tiskara i tiskarskih strojeva, u svakom slucaju prevoditelja, distributera, losih dizajnera, vlasnika autorskih prava, vlasnika izdavackih kuca, lektora, upisivaca teksta, raznosaca stripova, te tete na kiosku
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/04/2009 : 00:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
a što je po tebi korektan izdavac?
onaj koji pokušava zaraditi što manje?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2009 : 01:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
moze se i drugacije reci

onaj koji sve troskove i svoju marzu racuna normalno i ima donekele osjecaj za kolekcionare

a sto su to uopce stripkolekcionari

gadovi koji imaju nekoliko tisuca razlicitih stripprimjeraka
oni koji jedno vrijeme skupljaju stripove i nakon odredjenog vremena odluce da bi za zajednicu stripomanijaka bilo korisno ritualno spaliti svoju strip kolekciju ( ne bi bilo lose biti prisutan na tom strip dogadjaju i pokusati pustiti svoje strip nagone na vidjelo dana pa tako pokusati spasiti sto vise stripova iz zapaljene vatre kako bi svoju bjednu i siromasnu kolekciju od nezamjetnih te pistljivih 5 - 6 tisuca primjeraka obogatio )
oni koji imaju samo 18 i pol primjeraka stripova od koji su dva dupla

mozda je onaj sto ima 18 i pol primjeraka veci kolekcionar od onog sto ima nekoliko tisuca, jer onaj sto ima nekoliko tisuca taj ni ne zna koliko tocno ima primjeraka u svojoj kolekciji, tesko da ih je sve procitao, velika je vjerojatnost da ih rijetko cita, a da mu neko mazne pokoji primerka iz kolekcije ne bi to primjetio za nekoliko tisuca godina
onaj od 18 i pol primjerka je vrlo vjerojatno sve svoje primjerke procitao ( osim ona dva dupla ), sigurno ce uociti ako mu netko pokusa maznuti koji broj, a i zna stanje svoje kolekcije i stanje duplih primjeraka
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39399 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/04/2009 : 03:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

sawitch

a sto ako kanite ni izgubiti ni pobijediti, te sto ako kanite i izgubiti i pobijediti
bil ti tuzio izdavacku kucu ako ti se dogodi da kupis umrljan strip ali ne svojom krivicom nego najvjerojatnije tiskarskog stroja, tko je tu kriv ti sto si ga kupio ili stroj sto ga je tiskao, a mozda bi se moglo dogoditi da je vlasnik aurtorskih prava jer nije racunao na to da se moze dogoditi da se kupcu stripova dogodi kupovina umrljanog stripa i da ima slucajeva kad je posteni i napaceni kolekcionar stripa ponekad zakinut
od strane tiskara i tiskarskih strojeva, u svakom slucaju prevoditelja, distributera, losih dizajnera, vlasnika autorskih prava, vlasnika izdavackih kuca, lektora, upisivaca teksta, raznosaca stripova, te tete na kiosku



Kakav si ti kralj..
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2009 : 08:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
sadasnje stanje mog zakljucanog topica i topica od dvije stranice je
653 - 321
onaj topic od dvije stranice pregledan samo jos 6 puta, a moj 321, znaci 17 puta

sto se dogodi kad otvarim wizardvog bleka rodijevi podvizi, prvo sto se dogodi je osjecaj da u rukama drzim pravi strip, kad ga otvorim udari me miris stripa, lupi me lms nostalgija za blekom, osjecaj da je krasno posjedovati i lms primjerak tog stripa i wizardovog bleka te razmatrati koji je bolje dizajniran, tko ima bolji prijevod itd.
sto se dogodi kad otvorim libelusovog mister noa, prvi osjecaj je da u rukama drzim knjigu a ne strip, kad ga otvorim lupi me miris skupoce, drzati libelusovog mister noa u rukama izaziva jedan lijep osjecaj osjecaj da je krasno imati stotinjak kuna u dzepu i da je to u svakom slucaju bolje od drzanja tog stripa, nemam bas neku zelju kod lms i libelusa mister noa razmatrati tko je koga bolje dizajnirao i prevodio lms ili libelus, libelus ne pobudjuje to zelju, lms je dobar i bolji od libelusu upravo onakakv kakav je zbog toga sto libelus ima preveliku tezine te sto je potrebita prevelike kolicine matrijalnih sredstava da bi taj mister no posjedovao
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 03/04/2009 : 09:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
kralju

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/04/2009 : 11:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
I ja bi volija nove playere i novu miksetu... no trenutno neman love za to. Dal' da tužim Pinoeer?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/04/2009 : 16:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

otvorim glupi topic ( iako u stvari nije glup ) i on se pogleda 304 puta
dok neki drugi topic ( takodjer glup iako baljezga o nekim glupostima vezano uz strip kao i moj ) sa dvije stranice u to vrijeme ima 647 pregleda
statisticki gledano mozes svasta pisati i ljudi ce to pokusati pogledati


Ljudi se nadaju da ce ispod cudnog naziva iskociti neki skandal pa zato svi otvaraju (da slucajo ne propuste).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 03/04/2009 : 23:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Naslov je najbolja reklama. Zato sam uvek podrzavao one neslove koje je "Dnevnik" menjao a da su napravljeni tako da budu provokativniji za potencijalnog kupca (i dalje mi je vecina mnogo bolja od originalnih)
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/04/2009 : 12:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

I ja bi volija nove playere i novu miksetu... no trenutno neman love za to. Dal' da tužim Pinoeer?



ne moze se usporedjivati hocu kupiti pa bi se zalio i kupio sam i zalio bi se

ako si nesto kupio mozese i zaliti ili prituziti negdje i nekom
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46555 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/04/2009 : 12:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
provaj nazvat Ludens

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/04/2009 : 12:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
mislis da mi se to dogodilo s ludensom
s ludensom sam imao samo problem raspadnutih stripova i nije se moglo nista uciniti
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/04/2009 : 12:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
dnevnik je bio los ali je bio pristupacan, koliko toliko

ovi danasnji stripovi su preteski za skupljanje u svim pogledima a opet ne ostvaruju neki pomak u razvoju stripkulture
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
843 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 06/04/2009 : 13:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger


sto se dogodi kad otvorim libelusovog mister noa, prvi osjecaj je da u rukama drzim knjigu a ne strip, kad ga otvorim lupi me miris skupoce,


Donekle i kod mene ovo drži....ali evo, ide se u korak sa vremenom...bar za mene to važi! Na svake toliko vremena dobro dode i koji Libellusov strip-knjiga, da se ubija ona monotonija, da zaduva nov vetar....!
Nema se šta-i kod strip izdavaca je prisutna borba za cim višu prodaju---takav nam je "kapitalisticki" trg...

Edited by - giant on 06/04/2009 13:03:01
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/04/2009 : 13:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Renky

I ja bi volija nove playere i novu miksetu... no trenutno neman love za to. Dal' da tužim Pinoeer?



ne moze se usporedjivati hocu kupiti pa bi se zalio i kupio sam i zalio bi se

ako si nesto kupio mozese i zaliti ili prituziti negdje i nekom



Pogledaj boldano... Ja ih imam, želio bi nov(ij)e... Skupi su mi... Da li se žaliti Pioneeru?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46555 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/04/2009 : 15:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

dnevnik je bio los ali je bio pristupacan, koliko toliko

ovi danasnji stripovi su preteski za skupljanje u svim pogledima a opet ne ostvaruju neki pomak u razvoju stripkulture



ovo nisan ocekiva od tebe krugeru.ovakve prokomunisticke stavove.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/04/2009 : 16:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

otvorim glupi topic ( iako u stvari nije glup ) i on se pogleda 304 puta
dok neki drugi topic ( takodjer glup iako baljezga o nekim glupostima vezano uz strip kao i moj ) sa dvije stranice u to vrijeme ima 647 pregleda
statisticki gledano mozes svasta pisati i ljudi ce to pokusati pogledati

u svom topicu ( koji je zatvoren, meni se cini iz nepoznatih razloga i pobuda )
htio sam naglasiti da je broj zlatne serije 537 kostao 12 dinara, a broj iza njega takodjer 12 dinara, no naprimjer broj zs 545 je kostao 18 dinara, sto ce reci da je porast cijena ponekad normalna stvar

e sad nekako mi se cini da ovaj danasnji ludens ( nije bitno koji broj bitno da je noviji broj i da je uglavnom skup ) kosta 18 kn a to je po mojoj skromnoj procjeni puno za nj, da li bi bilo korektno napraviti peticiju da se cijena od 18 kn pokusa smanjiti

nekako mi se cini suludo praviti peticiju o smanjenju cijene zs - a od 18 dinara

i jos jedna stvar da li bi smanjenje cijena stripova u danasnjim danima bila normalna stvar





I što, treba se ljutiti na šefa Ludensa zato što je izracunao da ce prodati isti broj primjeraka ako povisi cijenu za 2kn, te time automatski imati vecu zaradu? Da se ljutim na covjeka što hoce zaraditi? pa, koliko ja znam, on nije milijarer i strip-filantrop, nego covijek koji od svoga posla živi, kao i mnogi drugi.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 06/04/2009 : 18:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

dnevnik je bio los ali je bio pristupacan, koliko toliko

ovi danasnji stripovi su preteski za skupljanje u svim pogledima a opet ne ostvaruju neki pomak u razvoju stripkulture


istina

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 06/04/2009 : 18:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Kruger

otvorim glupi topic ( iako u stvari nije glup ) i on se pogleda 304 puta
dok neki drugi topic ( takodjer glup iako baljezga o nekim glupostima vezano uz strip kao i moj ) sa dvije stranice u to vrijeme ima 647 pregleda
statisticki gledano mozes svasta pisati i ljudi ce to pokusati pogledati

u svom topicu ( koji je zatvoren, meni se cini iz nepoznatih razloga i pobuda )
htio sam naglasiti da je broj zlatne serije 537 kostao 12 dinara, a broj iza njega takodjer 12 dinara, no naprimjer broj zs 545 je kostao 18 dinara, sto ce reci da je porast cijena ponekad normalna stvar

e sad nekako mi se cini da ovaj danasnji ludens ( nije bitno koji broj bitno da je noviji broj i da je uglavnom skup ) kosta 18 kn a to je po mojoj skromnoj procjeni puno za nj, da li bi bilo korektno napraviti peticiju da se cijena od 18 kn pokusa smanjiti

nekako mi se cini suludo praviti peticiju o smanjenju cijene zs - a od 18 dinara

i jos jedna stvar da li bi smanjenje cijena stripova u danasnjim danima bila normalna stvar





I što, treba se ljutiti na šefa Ludensa zato što je izracunao da ce prodati isti broj primjeraka ako povisi cijenu za 2kn, te time automatski imati vecu zaradu? Da se ljutim na covjeka što hoce zaraditi? pa, koliko ja znam, on nije milijarer i strip-filantrop, nego covijek koji od svoga posla živi, kao i mnogi drugi.



ima pravo na zaradu ali ipak on je jedan a nas bar 500 i bitan je on jedan nego nas 500...i bitno je da on svaki mjesec dobije 1000 kn više(puta nekoliko) a što je nama 2kn(puta koliko voliš) ,ništa,jel tako..dali se ikada u ovoj državi dogodilo da je nešto pojeftinilo..nije i nece dok ima novih kuca i stanova na moru,novih i još novijih auta..

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice

Edited by - dcarapo2 on 06/04/2009 18:33:33
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16792 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/04/2009 : 21:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Renky

I ja bi volija nove playere i novu miksetu... no trenutno neman love za to. Dal' da tužim Pinoeer?



ne moze se usporedjivati hocu kupiti pa bi se zalio i kupio sam i zalio bi se

ako si nesto kupio mozese i zaliti ili prituziti negdje i nekom



Pogledaj boldano... Ja ih imam, želio bi nov(ij)e... Skupi su mi... Da li se žaliti Pioneeru?



jos uvjek se radi o htio bih imati a nemam, a druga je stvar kad imam pa se malo zalim

to je kao da velim htio bih imati bolji LMS 511 Dijamantska klopka, pa ga nabavim u boljem libelusovom izdanju i shvatim da nisam dobio previse, bolje receno dobio sam manje, a vise sam dao
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000