forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hello, I am Taz & I have some issues :D
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

papataz
New Member



Serbia
105 Posts

Member since 14/10/2006

Posted - 02/04/2009 : 22:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit papataz's Homepage  Send papataz a Private Message
Uh, nadam se da nisam pogresio podforum...

U svakom slucaju: pozdrav svima! Ovde Nenad koga neki zovu i Taz, a neki drugi su mu kad je dobio sina nalepili "Papa" pred nadimak i tako nastade papataz i tako...

Kao sto cete primetiti od datuma moje registracije do dana kada sam nachinio prvi post, tj. do danas, proslo je, ako nisam pogubio kalendar, preko dve i po godine.
Osnovni razlog za to je cudan... kompleks(?) koji imam kada su u pitanju (drugi) kolekcionari stripova...
Jednostavno, mislim da nisam dovoljno... hmmm... hard core

Sta hocu da kazem?
Zivim u Valjevu, medjutim zatekao sam se u Beogradu taman kad je izasao prvi broj "Leo Pulpa" od Veselog Cetvrtka. I, kontam, bas fino da ustedim koji dinar, ajde da odem do Darkvuda da to tamo pazarim, i kad sam vec tamo mozda da uzmem i Zagorove "Odabrane price" broj jedan (kad vec imam broj dva, jelte).

I tako ja sav poletan, dodjem tamo, a pre mene dosao na red neki mladi Crnogorac, naredjao dva metra Zagora koji kostaju nekoliko stotina evrica i - pazari covek.
E, tu se manifestuje moj problem... osetio sam se kao totalni diletant sto ja kupujem stripove za petstotinjak dinara i jos sam happy sto cu nesto da ustekam, a neko drugi trosi platu prosecnog valjevskog radnika*. I, nekako mi je bilo neugodno.

Hteo sam samo da pitam - da li se iko od vas ikada tako osetio? Kao da nije... na visini zadatka?

------------------
* Keep in mind, ne zelim da na neki nacin popljujem niti uvredim lika koji je kupovao doticne Zagore. Da imam - k'o sto nemam - potrosio bih i ja tolike pare na stripove. Sto rekli Ameri, more power to him!

Hvala na eventualnim odgovorima

http://www.youtube.com/user/papataz014 - Moj YouTube! Mastersi! Transformersi! Crtaci! Golotinja! (OK, nema golotinje)!

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 02/04/2009 : 22:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Ranije pocesto, jer ti kod nas u Sarajevo ekipa iz Libellusa zna doci sa vrecama stripova pa prodaju tako "na stotine" nama lokalcima koji te naslove ne bi vidjeli još pola godine ili nikako drukcije.
Otkako sam prešao u ZG, zabole me neka stvar ko je prije mene kupio šta, ko covjek lijepo, jednom sedmicno po stripic i natenane procitati.
Danas, Ken Parkera 53, ZZCP 4, 6 i 7 (u Libellusu neimadoše 5ticu, Dekara de radi korekturu) i ljepota.

Edited by - Emir Pasanovic on 02/04/2009 23:01:44
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/04/2009 : 23:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Vidi nesto,ako odem u striparnicu da kupim dva Zagora a neki tip kupi ih pedeset,to ne znaci da sam ja pocetnik vec on,jer ja imam vec te stripove sto ih on tek kupuje i vjerovatno tako razmislja i prodavac,mozda i nisam u pravu ali kad me ti zbuni sa svojim postom reko da ja dolijem jos ulja na vatru

Edited by - King Warrior on 02/04/2009 23:03:30
Go to Top of Page

papataz
New Member



Serbia
105 Posts

Member since 14/10/2006

Posted - 02/04/2009 : 23:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit papataz's Homepage  Send papataz a Private Message
@King Warrior
Dosta dobro si osetio sta sam hteo da kazem [:}]
Sire pitanje bi bilo: da li vam je svejedno kad vidite da neko ima vecu kolekciju/ kupuje vecu kolicinu stripova od vas.
I, ako vem je svejedno, kako uspevate da vam bude svejedno?

http://www.youtube.com/user/papataz014 - Moj YouTube! Mastersi! Transformersi! Crtaci! Golotinja! (OK, nema golotinje)!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 02/04/2009 : 23:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by papataz

@King Warrior
Dosta dobro si osetio sta sam hteo da kazem [:}]
Sire pitanje bi bilo: da li vam je svejedno kad vidite da neko ima vecu kolekciju/ kupuje vecu kolicinu stripova od vas.
I, ako vem je svejedno, kako uspevate da vam bude svejedno?


pa kad vidim nekoga s golemom kolicinom zagora ispred sebe znam da covjek pojma nema i da ono sto ja trazim nije ugrozeno od njega
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40056 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/04/2009 : 23:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Boli me dupe za druge.. Ja skupljam sta je meni dobro a ne da bih imao vise od drugih... Iskuliraj ta razmisljanja... Imao sam do skoro 2500 stripova, sad imam oko 1000, i nadam se da cu uspeti da prodam jos tih 800 sto mi ne trebaju..

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12338 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/04/2009 : 23:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Svejedno mi je, ne zavidim nikome.
Bitno mi je procitati neki strip i to je to, ne moram ga posjedovati.
Ne kažem da neke ne bih volio imati ali ima toliko važniji stvari...

Have mercy
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 02/04/2009 : 23:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Pa jednostavno... Kol'ko para imam - tol'ko muzike...

Jebesh "komshijsko dvorishte". Shta treba? Da mu "pozelim" da mu crkne krava, ili makar bude k'o chivava (chitaj: dete mu pocepa strip, zena iskoristi za potpalu...), jer je taj neko uz'o gomilicu?

Pre ili kasnije dodjesh do vecine stripova koje zelish. A ja tako i kad se desi (retko) da pazarim neku vecu kolichinu, onda ne znam shta pre da chitam, pa i izgubim zelju. 'vako lepo natenane, jedno po jedno... Ako nema trenutno - bice.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/04/2009 : 00:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by papataz

Hteo sam samo da pitam - da li se iko od vas ikada tako osetio? Kao da nije... na visini zadatka?


Pre nekih 7 godina, u jednoj striparnici u Parizu, kad sam se pojavio na kasi sa jednim Kortom, a baja ispred mene je kupio 30 trejdova i albuma za solidan trocifren broj evra.

Na karticu, molicu lepo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/04/2009 : 09:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
Ja kak god odem u darkvud kupim 5-6 stripova. A neko ispred mene obavezno kupi 20 -ak.
Ako covek ima para neka kupuje i ja bi kupovao da imam novaca.
Jednom mi se desilo da je dosao jedan momak sa devojkom, i da mu je devojka kupila jednog bleka.
I tad sam se osecao superiorno (ovaj ima manje kinte od mene) a bogami i razocarano (jer meni devojka ne zeli da kupi strip, i kaze da su to budalastine)

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 03/04/2009 : 10:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Ja nikad kad odem u Darkvud ne kupim ispod 15-20 stripa ili ispod 3000-4000 dinara(sta prvo dodje),jer mi se ne isplati da platim 2000 dinara za put,da bi kupio jedan ili dva stripa.

A i nisam se nikad osecao,da kazem "ugrozeno" sto neko kupi vise stripova od mene.Ja sam veoma srecan svojom kolekcijom(koja se stalno dopunjava)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 03/04/2009 : 10:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by masni

Ja kak god odem u darkvud kupim 5-6 stripova. A neko ispred mene obavezno kupi 20 -ak.
Ako covek ima para neka kupuje i ja bi kupovao da imam novaca.
Jednom mi se desilo da je dosao jedan momak sa devojkom, i da mu je devojka kupila jednog bleka.
I tad sam se osecao superiorno (ovaj ima manje kinte od mene) a bogami i razocarano (jer meni devojka ne zeli da kupi strip, i kaze da su to budalastine)

To sam mozda bio ja,mada devojka meni ne kupuje bleka,vec Dilana(al se i ja pre toga njoj oduzim).
Sto se tice komsijske kolekcije,uvek mi je bilo tesko da gledam u nju,jer para nema dovoljno,zelja ima previshe,samo mi otezava situaciju


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

papataz
New Member



Serbia
105 Posts

Member since 14/10/2006

Posted - 03/04/2009 : 11:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit papataz's Homepage  Send papataz a Private Message
Ma ja jednostavno ne mogu da podnesem takve stvari...

Kad vidim, npr, da neko ima zver od kompa koji koristi za Net i Word, ja popi... poludim.
Tako i za stripove - cini mi se da mi je veci problem zapravo sto osecam da bi bilo bolje da ja imam kamaru stripova, a ne neko drugi

http://www.youtube.com/user/papataz014 - Moj YouTube! Mastersi! Transformersi! Crtaci! Golotinja! (OK, nema golotinje)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/04/2009 : 15:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by papataz

Uh, nadam se da nisam pogresio podforum...

U svakom slucaju: pozdrav svima! Ovde Nenad koga neki zovu i Taz, a neki drugi su mu kad je dobio sina nalepili "Papa" pred nadimak i tako nastade papataz i tako...

Kao sto cete primetiti od datuma moje registracije do dana kada sam nachinio prvi post, tj. do danas, proslo je, ako nisam pogubio kalendar, preko dve i po godine.
Osnovni razlog za to je cudan... kompleks(?) koji imam kada su u pitanju (drugi) kolekcionari stripova...
Jednostavno, mislim da nisam dovoljno... hmmm... hard core

Sta hocu da kazem?
Zivim u Valjevu, medjutim zatekao sam se u Beogradu taman kad je izasao prvi broj "Leo Pulpa" od Veselog Cetvrtka. I, kontam, bas fino da ustedim koji dinar, ajde da odem do Darkvuda da to tamo pazarim, i kad sam vec tamo mozda da uzmem i Zagorove "Odabrane price" broj jedan (kad vec imam broj dva, jelte).

I tako ja sav poletan, dodjem tamo, a pre mene dosao na red neki mladi Crnogorac, naredjao dva metra Zagora koji kostaju nekoliko stotina evrica i - pazari covek.
E, tu se manifestuje moj problem... osetio sam se kao totalni diletant sto ja kupujem stripove za petstotinjak dinara i jos sam happy sto cu nesto da ustekam, a neko drugi trosi platu prosecnog valjevskog radnika*. I, nekako mi je bilo neugodno.

Hteo sam samo da pitam - da li se iko od vas ikada tako osetio? Kao da nije... na visini zadatka?

------------------
* Keep in mind, ne zelim da na neki nacin popljujem niti uvredim lika koji je kupovao doticne Zagore. Da imam - k'o sto nemam - potrosio bih i ja tolike pare na stripove. Sto rekli Ameri, more power to him!

Hvala na eventualnim odgovorima


Ih, sve si pogrešno protumacio.
Nije faca onaj tko kupi 3 kubna metra papira. Taj je kolekcionar i slagac koji to ne stigne ni procitati. Faca je onaj tko ni ne kupuje stripove, a procitao je stvari za koje drugi nisu ni culi. Posudi od prijatelja, procita i pri tome dobrano zgužva strip te ga baci pod krevet. Naravno, nikada ga ne vrati vec ga baba Radojka iskoristi za potpalu.
Šalu na stranu, ovo može biti lijep hobi za citav život pa ni ne treba grlom u jagode. Ja sam se zaletao i za vrlo kratko skupio nekih 1500-2000 stripova. Mislio sam da moram skupit sve (pokemon) pa pola nisam ni procitao. I sada lijepo prodajem jer nemam mjesta za ono što me stvarno zanima.
Samo ti uredno procitaj sve što kupiš, a brojnost ce doci sama od sebe. Ja sam od dosta stvari odustao jer me više ne zanimaju ili imam u knjižnici 50 metara od zgrade (pa neka mi oni kupuju).
Nije ovo što Ameri kaži pissing contest pa da se moraš takmiciti i dokazivati, nego sve cetiri u zrak i uživaj.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 03/04/2009 : 16:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Ja sam od Jula skupio 200 stripa,i to bar 50 na sajmu knjiga,a 50 kod nekog Nislije sto ih prodavao po 50 dinara.A sad mi pola ne treba,a uzas su ocuvani!Rookie mistake

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway

Edited by - kreŠa on 03/04/2009 16:27:40
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47022 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/04/2009 : 16:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
staviš na aukcije

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 03/04/2009 : 16:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Posteno,mrzi me da postavljam.A i fale im naslovniice,strane,svasta...
Jedino da ih stavim u vitrinu sve na gomilu,pa da cekam da cena raste,ali mi se ne isplati

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 04/04/2009 : 10:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
Iako imam vremena citati sve živo od stripova, ipak kupujem samo one koji mi se uistinu svidaju i nikad nisam razmišljao na taj nacin da kupujem što više stripova samo da bih imao ogroman broj, koji bih onda fotkao i stavio na forum da se svi dive mojim ''trofejima''. Ogranicio sam se na kupnju samo SC stripova, jer se ponekad pitam cemu da dajem tolike pare kad bih kupovao još i HC stripove. Mislim, nikog iz moje familije nije briga za stripove, ali i u široj okolici i što bih ja onda radio sa svom tom gomilom. Buduci da smo mi mladi stalno u pokretu, ako bi došlo vijeme selidbe, ne bih se htio naci u položaju da biram koje cu stripove moci ponijeti sa sobom, a koje ostaviti u rodnoj kuci (nakon cega bi vjerojatno završili u starom papiru). Naravno, prije svega tu je problem s nedostatkom novca, jer studiram. Da sam zaposlen i dobivam pristojnu placu, vjerojatno bih i kupovao neka HC izdanja (što i hocu kad i ako se zaposlim), ali bi to i dalje bili samo probrani junaci, jer je tu opet prisutno to pitanje vrijedi li davati toliko para na stripove, koji su inace zaslužili da budu samo u SC-u kako bi bili pristupni svima zainteresiranima, ali eto, kapitalizam je i u svijetu stripa se isto pojavilo pravilo da si neke stripove mogu priuštiti samo oni koji su bolje potkoženi.
I tako, unatoc svemu, ja sam zadovoljan svojom ogranicenom i profinjeno probranom kolekcijom za koju se ne brinem kako ce završiti jer ce uvijek biti uz mene, a što se tice HC-a, od njega bih bio spreman kupovati jedino Nathana Nevera(doduše, vec donekle i jesam kupivši prve dvije knjige ).
Go to Top of Page

elsauto
New Member

Germany
164 Posts

Member since 08/07/2005

Posted - 05/04/2009 : 10:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send elsauto a Private Message
papataz slusaj

i ja kad odem u npr. libellus kupim sve od MM i sve od MN pa MR pa onda jos jedan ovaj ili jedan onaj pa se nakupi kistra stripova

ali ja dodem jednom godisnje na odmor navratim u striparnicu i pokupujem sve sto je izaslo za jednu godinu. A sad racunaj da se skupjljaju i zagori i mark i blek .... i zato nemoj sikiriki to su tipovi koji nemogu uzimati svaki tjedan strip
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000