forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 <<<ALAN FORD Superstrip>>>
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 18/04/2009 : 19:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
svaka cast na strpljenju,uzivanju u onome sto radis.vecina gresi u ubrzanom sakupljanju kolekcije,ima vremena opusteno sve to uklapati.samo napred,to je pravo kolekcionarstvo.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 19/04/2009 : 09:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six

svaka cast na strpljenju,uzivanju u onome sto radis.vecina gresi u ubrzanom sakupljanju kolekcije,ima vremena opusteno sve to uklapati.samo napred,to je pravo kolekcionarstvo.



Znaš kako kažu "Strpljen spašen"
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/04/2009 : 11:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by sawitch

Ja sam se resio te bolesti tako sto sam skupio AF klasik HC... :)) Verujte, pomaze...



Imao ih i u hc verziji pa ih mijenjao,al opet cu ih nabavit za citanje.
Ovi idu u naftalin!!


Tacno tako, u naftalin, nego sta, mucio si se s razlogom i sad je steta da to neko dira, daleko od ociju ih je najbolje cuvati, ne mora ih niko videti, dovoljni su samo tebi!

Najbolje ih je sad zaboravit!
Nego, koliko si dugo ti sakupljao svoju kolekciju?





Skupljao sam je sa izvesnim prekidima jos od detinjstva.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

antisha
Starting Member



Croatia
24 Posts

Member since 09/11/2008

Posted - 20/04/2009 : 19:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send antisha a Private Message
uf da je meni takva kolekcija
al moja se tek stvara
meni je zakon dok ih skupljam, ta neizvjesnost, muka ako nemaš jednog ili dva
a kad nešto skupim, ta ludost se smanji, al kad se sjetiš koliko si to sve skuplja, obuzme te sreca i ushit
Go to Top of Page

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 20/04/2009 : 20:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message
okaci koju slikicu
Go to Top of Page

antisha
Starting Member



Croatia
24 Posts

Member since 09/11/2008

Posted - 20/04/2009 : 20:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send antisha a Private Message
dobro je Luka-San reka, okaci koju slikicu
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 21/04/2009 : 16:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message
Ja imam sve epizode, gledajuci unutrasnje brojeve, ali nemam duple. Fali mi par brojeva za koje sam cuo da su preskoceni i njih sam kupio u ovim zutim klasicima.
Ni prineti nisu izgledom starim Vijesnicima, nikakav mi je gust da ih citam.

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/04/2009 : 10:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Stari Vjesnikovi kartonci su, po meni, najlepsi stripovi koji su ikada izdati na ovim prostorima!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 28/04/2009 : 15:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Stari Vjesnikovi kartonci su, po meni, najlepsi stripovi koji su ikada izdati na ovim prostorima!



Meni su i oni od 100 do 200 isto prelepi

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/04/2009 : 15:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Kad sam napisao Vjesnikovi kartonci, mislio sam na sve kartonce: Diabolik, Uranela, El Desperado, Alan Ford i Pobjeda, stvarno su super.
Ustvari, cela edicija Superstrip mi je prelepa, a posebno ovi kartonci.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 28/04/2009 : 15:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
svaka cast ja jos ni jednu kolekciju nisam skupio, pa se razmisljam da skupim markentprint konana nekako mi izgleda za najlakse sakupiti

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 28/04/2009 : 15:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message
quote:
Originally posted by masni

svaka cast ja jos ni jednu kolekciju nisam skupio, pa se razmisljam da skupim markentprint konana nekako mi izgleda za najlakse sakupiti



Jos lakse ti je da sakupis kolekciju T.Tachera, ima dva broja

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica

Edited by - Obelix on 28/04/2009 16:41:37
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/04/2009 : 16:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Nije ni njih lako nabaviti.
No, svaka kolekcija ima svoju draz sama po sebi.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Dusxan
New Member



Serbia
227 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 30/04/2009 : 13:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dusxan a Private Message
quote:
Originally posted by Obelix

Ja imam sve epizode, gledajuci unutrasnje brojeve, ali nemam duple. Fali mi par brojeva za koje sam cuo da su preskoceni i njih sam kupio u ovim zutim klasicima.
Ni prineti nisu izgledom starim Vijesnicima, nikakav mi je gust da ih citam.



Pa ne mozes jos uvek imati sve , zar ne? Ja skupljam na isti nachin kao ti . A hvataju me sad neki losi tripovi da "glancam" kolekciju , sva sreca pa finansijski i virtuelno boli pomisao na takav poduhvat. Kupio sam par glancera i njih cu zameniti za nesto drugo.

Ali, stvarno , kako srdjandj kaze ti Vjesnikovi primerci(Mada ja npr kartonac nisam u zivotu otvorio, jel on bese i nesto veceg formata?)
su nesto izuzetno. Osim sto postoji evidentna doza nostalgije, ti primerci su izuzetno graficki i vizuelno odradjeni, a i neunistivi su. Tesko se raspadaju, ja ne znam koja je to tehnika uveza, al trebalo bi to koristiti.

Zanima me jos nesto : navodno , u 2,3 re-rerinta se "menjao" tekst, tj nije u svakom izdanju AF identican. To je pomenuto na ovom forumu. Tj znaci cenzura i izmene su se menjale kroz izdanja, jel to tacno?
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5047 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 30/04/2009 : 17:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Kad sam napisao Vjesnikovi kartonci, mislio sam na sve kartonce: Diabolik, Uranela, El Desperado, Alan Ford i Pobjeda, stvarno su super.
Ustvari, cela edicija Superstrip mi je prelepa, a posebno ovi kartonci.



Da, Superstrip je neponovljiv - raritetni stripovi, dobro probrani

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000