forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sta je bolje kolekcionari?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/04/2009 : 22:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Stripovi koji vam nedostaju, da li ih u prvom slucaju nabavite u bilo kakvom stanju, samo da ih imate, pa kasnije ako se nabavi bolji primerak, zamenite losiji boljim ili cekate dok ne naidje strip koji zadovoljava vase kriterijume?
Meni je bitno da strip imam makar i lose ocuvan, ako nabavim bolji, zamenim ga, ali i ako ga ne nabavim, ne trudim se nesto posebno, neka ih i takvi losi, jednom ce valjda naici bolji, a ne nameravam da dajem veliki novac za glancere.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 28/04/2009 : 22:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Sve naide... kad tad

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 28/04/2009 : 22:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
espera que esta y la recepción

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 28/04/2009 : 23:50:31  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by srdjandj
...., a ne nameravam da dajem veliki novac za glancere.

Jasno, kolekcionarski duh iziskuje sto bolji kvalitet stripova, pozeljan je uvek sto bolje ocuvani strip.. ali, stripovi su tu da bi se na prvom mestu citali..mada sam neke stripove nabavljao i po 3-4 puta...
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 29/04/2009 : 00:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Toliko toga mi nedostaje, da je ova dilema za mene veoma jednostavna za rešavanje, uvek idem na glancere
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 29/04/2009 : 00:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by srdjandj
...., a ne nameravam da dajem veliki novac za glancere.

pozeljan je uvek sto bolje ocuvani strip.. ali, stripovi su tu da bi se na prvom mestu citali...



Ovako se govori

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 29/04/2009 : 00:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
najpozeljnije je da se ima para :P

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 29/04/2009 : 01:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message
moze i glancer, moze i tesko citljiv, moze i sken, samo daj stripova daj jos prica ajoooj ubicu se

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 29/04/2009 : 01:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
Ne preferiram da strip baš bude glanc, ali mi je važno da nije raskupusan i savijenih korica.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12309 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/04/2009 : 02:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Ovisi; ako se radi o Kenu, Texu i Nathanu, onda samo glancer.
Ostali ne moraju biti glanceri.

Have mercy
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 29/04/2009 : 06:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
Najbolje je imati puno para i kupiti glancere
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 29/04/2009 : 07:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
prvo mi je bilo skoro svejedno, pa sam kupovao i srednje ocuvane sa namjerom zamjene sa boljim kasnije.... ali sve ove poštarine i ostala sranja koja koštaju puno para na kraju znace to je to skuplje nego kupiti vrlo dobro ili odlicno ocuvan strip odmah... tako da od sada samo 4+ i bolje
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 29/04/2009 : 08:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

moze i glancer, moze i tesko citljiv, moze i sken, samo daj stripova daj jos prica ajoooj ubicu se



potpisujem!

Najvažnije je imati. Nikada nebi zamijenio neki svoj srednje ocuvani za glancer ako za te pare (koliko bi koštao glancer) mogu kupiti još par srednje ocuvanih koje nemam.

.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/04/2009 : 08:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Ovako, tezim glancerima. Znaci, ukoliko su nova izdanja u pitanju, uvek cu da izaberem najbolje moguce
sto se tice starih (SD/LU), isto se trudim da budu u sto boljem stanju, mada cesto to zavisi od budzeta (narocito za SD). Ono, sto je bolje ocuvan, to je skuplji....
Nisu mi svi komadi u kolekciji glanc, ali necu ih menjati za takve dok ne budem imao na polici sve sto zelim.
Sto naravno ne znaci da cu da kupujem krsheve i kupuse

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 29/04/2009 : 09:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
To cut a long story short: kupujem samo jako dobro ocuvano. Zašto? Zato što je stanje u trenutku kupnje najbolje stanje u kojem ce taj strip biti, godine ce ostaviti traga na njemu ma koliko ja pazio na njega, pa zašto ga hendikepirati vec u startu. A ima tu i onog "tko se opece...", uslijed prijašnjih negativnih iskustava danas sam možda i previše pažljiv što se ocuvanosti i cuvanja tice.

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

stripoholicar
Starting Member



Serbia
81 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 29/04/2009 : 09:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send stripoholicar a Private Message
U kolekciji mi mnogo toga nedostaje. Ne zurim da odmah kupim neki strip, a i nešto ne moram imati po svaku cenu. Bitno mi je da imam strip a a ocuvanost je na drugom mestu. Na primer u Kolekciji Dylana Doga koja mi je najkompletnija imam svega od lose #1086;cuvanih Dnevnika preko malo losijih Horusa do dobro ocuvanih Ludensa i VC.
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
586 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 29/04/2009 : 09:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message
Bitno mi je da imam glancera na polici a losiji primerak za citanje
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/04/2009 : 20:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
uglavnom cekam da naide neki bolje ocuvan primjerak...
skupo mi je kupovati dvaput isto
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 29/04/2009 : 23:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message


Cekam glancer, iako to cekanje ima ogromnih mana, jer se kolekcija mnogo teze zaokruzi a pljune se i brdo love

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 29/04/2009 : 23:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message
Prije je bilo uglavnom glancer,mada u zadnje vrijeme moze i cetvorka!U sustini jedino je bitno popuniti kolekciju,a ako nisu svi glanceri boze moj,bitno je da se ima...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 30/04/2009 : 11:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
Ma meni je svakakav ok,samo da nije neko djubre.Obicno i ja uzimam slabije ocuvane,pa kasnije nalazim bolje.Ali ite slabije ocuvane uzimam samo u zavisnosti od cene...


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 30/04/2009 : 11:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
sve sto kupim sa trafika ili iz knjizare mora biti glanc.tu podrazumevam da nema nikakvo ostecenje kod hrbata,da ne manjkaju strane itd.stripovi koji su izasli pre desetak godina ne moraju biti glanceri,minimum 4.kad bi jurio da sve sto imam bude glanc,celog zivota bi se vrteo oko jednog te istog kompleta,a to je opterecenje ,a ne uzivanje?
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 30/04/2009 : 12:00:59  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by elfak nish

Ma meni je svakakav ok,samo da nije neko djubre.Obicno i ja uzimam slabije ocuvane,pa kasnije nalazim bolje.Ali ite slabije ocuvane uzimam samo u zavisnosti od cene...


Da, covek nece da se pohvali, kako je pronasao juce sesto culo glancera, za neverovatnih 300 dindzi..sad ce da uvaljuje jedan slabiji koji je nasao kod jedne bitange
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 30/04/2009 : 12:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by elfak nish

Ma meni je svakakav ok,samo da nije neko djubre.Obicno i ja uzimam slabije ocuvane,pa kasnije nalazim bolje.Ali ite slabije ocuvane uzimam samo u zavisnosti od cene...


Da, covek nece da se pohvali, kako je pronasao juce sesto culo glancera, za neverovatnih 300 dindzi..sad ce da uvaljuje jedan slabiji koji je nasao kod jedne bitange

Dodacu:Teske bitange
Ma nije glancer,maalo bolje ocuvan.I vec sam uvalio...


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 30/04/2009 : 16:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Stripovi koji vam nedostaju, da li ih u prvom slucaju nabavite u bilo kakvom stanju, samo da ih imate, pa kasnije ako se nabavi bolji primerak, zamenite losiji boljim ili cekate dok ne naidje strip koji zadovoljava vase kriterijume?
Meni je bitno da strip imam makar i lose ocuvan, ako nabavim bolji, zamenim ga, ali i ako ga ne nabavim, ne trudim se nesto posebno, neka ih i takvi losi, jednom ce valjda naici bolji, a ne nameravam da dajem veliki novac za glancere.

Ja sam u tvojoj prici sa Zagorom iz ZS cuvam ih iako su mnogi oko trojke jer mi znaci da ih imam,ionako kako izlaze u extra seriji tako ih se oslobadam.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/04/2009 : 17:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
bolje je cekat pa kupit ono šta valja

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000