forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Citanje skeniranih stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 14/05/2009 : 14:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Sto se onda bavis izdavastvom!



zbog kesha, naravno!
NEMA BIZNISA DO STRIPSKOG BIZNISA!!!

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 14/05/2009 : 15:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Baš i ne volim skenove, ali citam ih, tj. cito sam ih dok nisam nabavio u papiru. Zapravo sam cijelu ZS i LMS što se tice Zagora procitao skeniranu i sad mi je cak i malo žao jer mi novi LUZEXi nisu ful napeti.

U pravilu idem ovako: ono što mogu kupiti, kupim pa citam na papiru. Ono što bi citao, ali nemam para, posudim u knjižnici. E, sad, kad bi nešto stvarno htio citati, a nema se ni para, niti ima za posuditi u knjižnici, onda bi citao sken.

No sikiriki
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 14/05/2009 : 18:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by srdjandj

Sto se onda bavis izdavastvom!



zbog kesha, naravno!
NEMA BIZNISA DO STRIPSKOG BIZNISA!!!



Bavis se izdavastvom, a zastupas uvodjenje smrtne kazne papirnim izdanjima

Sta si ti, samoubica

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 14/05/2009 : 19:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by tumen

Zeleo bih da cujem kakav odnos imaju clanovi prema skenovima stripova?
Kako ostali razmisljaju i deluju po ovom pitanju?


Uopce ne citam skenirane stripove, tu sam prilicno staromodan. Nije isti dozivljaj. Papir je ipak papir...

Edited by - dsormaz1 on 14/05/2009 19:43:56
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 14/05/2009 : 20:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Obelix
Bavis se izdavastvom, a zastupas uvodjenje smrtne kazne papirnim izdanjima

Sta si ti, samoubica



dok chekamo smenu generacija i formata mora nekako da se prezivi, jbga...

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 14/05/2009 : 21:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message
Da ste videli skeniran strip na Dekarinom MONITORU i vi bi ste citali samo skenove.
Rezolucija je veca i detaljnija nego u originalu.

Od kada videh skenove na tom ekranu imam vlazne nocne snove o istom.

Edited by - Profesor on 14/05/2009 21:11:35
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 14/05/2009 : 21:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
kupitjemo ti isti taki za rodjus(ako je sledetje godine:)... ustvari, datju ti ovaj moj poshto ionako planiram da pazarim video bim uskoro pa chim oslobodim i prekrechim jedan zid - javljam!:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 14/05/2009 : 22:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message
Maaaa, neeee mooooras.

ajdevisestaseceka. kaddadodjemdapomeramonamestajikrecimovisetajzid?

:D

Edited by - Profesor on 14/05/2009 22:33:16
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
280 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 15/05/2009 : 22:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message
Pa,prije godinu dana sam možda procitao jedan strip na monitoru.U zadnje vrijeme puno više.Citam uglavnom neke kratke stripove,nešto što me jako,jako zanima,geg stripove,neke stripove koji su još neobjavljeni ali su skenirani i prevedeni,ili ako sam procitao prvi dio a ne nastavak(NN 11.zapovijed i Mn Heroji bez slave)a ionako sam njih kasnije nabavio.
Ostavio sam si za preko ljeta(od stranih):

The Life and Times of Scrooge McDuck
Preacher
Watchmen
Swamp Thing
Stripove Carla Barksa

Omjer papirnatog:) i digitalnog kod mene bi bio negdje:
95:5




puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita

Edited by - Andrey on 15/05/2009 22:32:46
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 16/05/2009 : 10:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message
ma ja sam se polako navikao na citanje sa monitora...stripovi su malkice (pre)skupi da bi kupio baš sve što me zanima...nešto kupim, nešto skinem s neta...naravno da više volim papir... (amere obavezno s neta) a neko je vec primjetio da je na poslu puno pametnije citati strip s monitora nego ga rastegnuti po stolu :)
Go to Top of Page

Ozymandias
Starting Member



Serbia
16 Posts

Member since 13/04/2009

Posted - 17/05/2009 : 20:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Ozymandias a Private Message
Hvala digitalnoj tehnologiji.Da nje nema,pojedine serijale od prvog broja do zadnjeg(a tako je najlepse citati dozivljaje nekog junaka)mogao bih iscitati negde tek u penziji.neke stripove nebih mogao za zivota,jer su retki i kada se pojave nemam ti ja te pare za to.Naprimer Nathana gigante bio bih greh da ih nikada nisam procitao.Ovako sam,bez troskova uzivao u borbi tehnodroida i Nema.Ja sam ocaran skeniranim stripovima i onim sto tehnologija u ovoj sferi pruza.Za americke stripove marvela,dc,heavy metal i drugo,sto jednako obozavam pa kako bih to ikako mogao posedovati sem na kompu,I TO KOMPLETNI SERIJALI!!!Sto se tice kolekcionarstva tu se zna koji je oblik lepsi.I ja sam nekim junacima zaludjen i kupujem u papiru.Sto se tice citanja,tu je bitnom da se cita sto se voli.Dok citam,nisam niti svestan da li je ispred mene monitor ili listovi,mene vise nema.Ja sam dok citam u drugoj dimenziji,u tom svetu iz maste.I zato licno mislim da nema pravednije i lepse stvari vezano za strip do skeniranih,jer sem onih 500 ljudi za koje je tiraz i predvidjen(napr. o libb. izdanjima je rec)stripove koji su extremi po ceni i raritetu dostupni su svakome.
ps.jedino jos ostaje problem za one koji su jedva kupili i komp,i koji su skroz siromasni,citanje u wc-u.Oni jadnici moraju cekati jos godina da i laptopovi budu jeftini.
Go to Top of Page

Keltoslav
Starting Member



Poland
84 Posts

Member since 15/04/2009

Posted - 17/05/2009 : 21:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Keltoslav a Private Message
Što nemam na papiru, citam sa skena. Navikoa sam vec i sasvim su mi oke skenovi.

Komedijašu baci taj revolver!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000