forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hermann Huppen v Ljubljani
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
643 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 14/05/2009 : 16:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message
HERMANN HUPPEN

podpisuje svoje albume v Strip.art.nici Buch v torek, 19.05.2009, med 12:00 in 13:00 uro.
Vabljeni!

Striparnica BUCH

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
643 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 15/05/2009 : 10:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message
http://www.stripi.si/main.php?showpage=offer_plus&language=si&category_id=1002&page_c=1#1002

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2521 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 15/05/2009 : 12:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message







Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 15/05/2009 : 14:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Mnogo toga zanimljivog u ovih par dana, bravo, bravo!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2318 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 15/05/2009 : 16:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Bravo Sandi...imace HH sta da potpisuje ,to je barem sigurno...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 15/05/2009 : 21:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

HERMANN HUPPEN

podpisuje svoje albume v Strip.art.nici Buch v torek, 19.05.2009, med 12:00 in 13:00 uro.
Vabljeni!




-Ja baš nisam veliki fan gospodina HERMANN-a,ali cu navratit,pa ukoliko netko u utorak na vecer želi navratit do Ljubljane i Sandijeve STRIPARTNICE "BUCH"....nek se javi da ne idem sam u Ljubljanu.

-Sandi,se vidjamo!Svaka ti cast,živio!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6140 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 16/05/2009 : 21:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ratko, sam mala napomena,Hermann je od 12-13 popodne, a navecer su Slovenski klasiki na kojima ce biti prisutni svi slovenski autori zastupljeni u knjizi,pa zato probajte doc ranije.Uglavnom,u utorak ce bit super!

Oba dogadaja su fenomenalna!Bravo,Sandi!U nijednoj drugoj striparnici nema ovakvih dogadaja,svaka ti cast!

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
643 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 18/05/2009 : 11:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message
Hermann v Ljubljani!

V torek, 19.maja ob 12. uri se bo v Stripartnici Buch v Murglah ustavil eden izmed najbolj cenjenih svetovnih risarjev stripa
Max Modic

“Pogosto so mi ocitali, da sem navdih za Jeremiahove avanture prekopiral iz avstralske filmske uspešnice Pobesneli Max. Kot je znano, je režiser George Miller prvega Pobesnelega Maxa posnel leta 1979, jaz pa sem svoj serial zasnoval že leta 1977. Kdo je potemtakem lahko kaj prej videl? Priznam pa, da me je Cestni bojevnik, torej drugi del sage o Pobesnelem Maxu, zelo navdušil. Miller ga je posnel dve leti kasneje, ko sem snoval že šesto epizodo z naslovom Sekta,” je povedal Herman Huppen, belgijski virtuoz stripa, ki bo letos, ko Jeremiah praznuje vec kot 30 let neprekinjenega izhajanja, dopolnil 71 let. Hermannov opus poleg mnogih kratkih zgodb, stripovskih vinjet in Jeremiaha, njegovega prvega avtorskega seriala, zaokrožijo še avanturisticni Bernard Prince (1966), realisticni vestern Comanche (1969) in zgodovinsko obarvani Jugurtha (1967).

Leta 1984 je Hermann po zamisli Ervina Rustemagica kreiral psevdozgodovinski serial z naslovom Stolpi Bois-Mauryja (Les Tours de Bois-Maury), ki ga poznavalci štejejo za njegovo najbolj impresivno delo, desetletje pozneje pa še bridko stripovsko grotesko Sarajevo Tango, v kateri je zaradi brutalnega obleganja Sarajeva strnil razocaranje nad mednarodno skupnostjo in še posebej nad Organizacijo združenih narodov. Obsodbe takratnega generalnega sekretarja, nemocni teater modrih celad na ozemlju Bosne in Hercegovine, farsicne ugotovitve Unproforja ter indiferentnost samozvanih svetovnih velesil na celu z NATO-m so ga po lastnih besedah navdajali s prezirom, gnusom in depresivnim obcutkom popolne nemoci.

Odrašcajoci najstnik Jeremiah, za katerega je po masakru družine v postholokavstni Ameriki poskrbel zajedljivi Kurdy, cinik irskega porekla, samotar na muli, s celado, dolgo kitko in verižico z napisom 'Mother', je pred kakimi sedmimi leti doživel svojo prvo ekranizacijo v ZDA. Ker Afroamericani predstavljajo vec kot trideset odstotkov publike, ki gleda televizijsko mrežo Showtime, je Kurdyja zaigral temnopolti Malcolm-Jamal Warner. Tudi Luke Perry v glavni vlogi je bil Jeremiahu podoben toliko, kot je bil Michael Keaton Bruceu Wayneu a.k.a. Batmanu. Oziroma še manj. »Vem, gre za grob poseg v avtorsko integriteto stripa,« je takrat komentiral Ervin Rustemagic, »toda hollywoodski šefi nikoli ne berejo stripov. Niti tistih, ki so že odkupljeni za filmsko oziroma televizijsko adaptacijo. Zanima jih samo sinopsis, pogoji realizacije projekta pa so vselej njihovi. Že od premiere dalje poslušam ocitke svojih kolegov in znancev - tudi Hermannove, ceprav je že zdavnaj dvignil roke -, kako smo oskrunili njihov najljubši strip. Toda televizijska verzija je v prvi vrsti namenjena ameriški publiki, ki stripa še ne pozna in naj bi ga na tak nacin zacela spoznavati. Kot vam je znano, je strip v devetdesetih zapadel v globoko krizo, zato mrzlicno išcem variante, kako bi strip združil z drugimi mediji. Ena od možnosti je bila prodaja pravic hollywoodskim studijem.«

Ker je serija ameriška, nuklearne apokalipse ne povzrocijo rasni nemiri v ZDA, kot je svoj serial zasnoval Hermann. Krivdo za zdesetkano prebivalstvo Amerike in sveta prevzame smrtonosni virus, ki pokosi vse odrasle prebivalce. Preživijo samo otroci, ki morajo skrbeti za lastno usodo brez modrosti starejših generacij. »Jeremiah je prvi evropski strip, po katerem je bila za ameriško televizijo posneta igrana teve serija,« je povedal Rustemagic. Mimogrede, na uradnem plakatu televizijske serije Jeremiah so se v ozadju videle ruševine zgradbe v ulici Georgi Dimitrova 49 v Sarajevu, kjer se je nahajal Ervinov studio SAF (Strip Art Features) vse do leta 1992, ko so ga cetniške granate unicile in požgale. Ob tridesetletnici delovanja in v pocastitev prodora na ameriški trg je Ervin 23. stripovsko epizodo Jeremiaha natisnil tudi v slovencini. Album z naslovom Skrivnost v mocvirju, ki v je uvodu predstavil kratko zgodovino Hermannovega stripovskega seriala ter obilico fotomateriala izza kulis TV serije, je izšel v 500 izvodih in ga ni bilo v prosti prodaji.

“Jaz sem v Jeremiahu takoj videl Johnnyja Deppa, a Ervin je vztrajal, da bi ga moral igrati Brad Pitt. To, da sem Jeremiaha narisal podobnega Robertu Redfordu, se je najverjetneje zgodilo povsem podzavestno. Redford je bil vedno eden od mojih najljubših igralcev, še posebej potem, ko sem ga videl v filmu Butch Cassidy in Sundance Kid, a Jeremiaha nikoli nisem namerno kreiral po njegovi podobi,” mi je povedal Hermann, ko sva pred leti v Celju klepetala o stripovskih zadevah, kakopak s poudarkom na njegovi najboljši kreaciji, postholokavstnem vesternu Jeremiah, ki smo ga jugoslovanski stripofili leta 1979 po zaslugi agilnega urednika Ervina Rustemagica na straneh sarajevskega Strip Arta takrat brali med prvimi, ce ne kar prvi na svetu. Jeremiah z vec milijoni prodanih izvodov in prevodi v 25 jezikov sodi med najuspešnejše realisticne stripovske seriale, kar jih je Evropa sproducirala po Asterixu in Tin Tinu.

Sicer pa, ce ste v dopoldanskem casu zainteresirani za krajši intervju s Hermannom Huppenom, se javite na 041 681 646, ali na info@stripi.si.

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
643 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 18/05/2009 : 11:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message
Dopis s slikami si lahko ogledate na:

http://www.mladina.si/vibrator/vstop/

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
643 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 18/05/2009 : 17:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message
Herman v Podsredi

http://datoteke.safcomics.com/datoteke/hermann-podsreda.zip


Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 19/05/2009 : 23:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Par slicica, ja moram ove plakate izbaciti, jer još ne znam smanjiti slike na tinypicu
http://forum.striparna.com/viewtopic.php?t=3147

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 19/05/2009 23:35:16
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
643 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 20/05/2009 : 13:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message

Video posnetek na Video.Dnevnik.si: http://www.dnevnik.si/novice/kultura/1042268097

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2533 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 20/05/2009 : 14:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Da dodam još jednu, kako izgleda, ekskluzivnu informaciju.

Meni Hermann crta Ajmara u "Babet", i ja njega pitam, ako je vec od pocetka namjeravao, da sve skupa dosta nesretno završi. On mi odgovori, da ostane Ajmarov sin, a prica se nastavlja u drugim vremenskim razdobljima ...

(a sad onaj važan dio)... i da je vec spreman 14 dio, koji ce imati naslov "Vasja" i dogada se 1610 u Rusiji, za vrijeme lažnog cara, kojeg su postavili Poljaci. Strip bi trebao izaci u 9 mjesecu. Možda nešto više znaju u Marketprintu...

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000