forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 PIPanje: Q
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/05/2009 : 16:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Drug i moderator Dekara predložio je da ovu temu sa svoga bloga (http://www.darkomacan.com) prebacim ovamo e ne bih li dobio ujednaceniji uzorak populacije. Pa evo jucer tamo postavljenog pitanja:

Pripomenuto mi je ovih dana kako Q STRIP
a) kad je pun domacih autora izgleda lošefanzinski,
b) kako je B5 format inferioran A4 a uz to i neuocljiv,
c) kako je boja ipak nužnost u 21. stoljecu i
d) kako je 23 kune iznad granice impulsne kupnje.

Pa, PIPam: što vi mislite na zadane teme?

mcn

PS Samo da pripomenem: oni kojima puca q za temu ili nemaju pojma o cemu se tu prica, neka se suzdrže od qomentara samo radi qomentara jerbo inace automatski idu na ignore.

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 16/05/2009 : 17:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
a) ne. Dobro, možda zbog Rice ;).
b) da na prvi dio pitanja, na drugi ne mogu odgovoriti jer Q aktivno tražim.
c) najodlucnije ne :).
d) ne mogu odgovoriti jer ga ne kupujem impulsno, ali ne zvuci neuvjerljivo.

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

487 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 16/05/2009 : 17:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message
Na sva pitanja odgovor je ne! Volio bi da ga je moguce nabaviti i u Zadru, a ne samo u Zagrebu, zadnja 2 nisam nabavio!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9335 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/05/2009 : 17:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
Buduci da nisam niš odgovorio na blogu moram ovdje , ali to su moja subjektivna mišljenja :

a) Ne, ako se ne bude to ponavljalo iz broja u broj. Q kupujem prvenstveno zbog onog što si pisao u uvodicima prvih Q-ova, da vidim te dobre korejske, južnoafricke ili cijegod stripove. Domaci strip samo zbog toga što je domaci ne šljaka ali ako je to dobar strip zašto ne. Svaki drugi broj, s obzirom na ritam izlaženja posvecen domacem stripu bilo bi sasvim OK.

b) da inferiornij je po dimenzijama =). za one koji znaju što traže nema problema ali za nove kupce treba ipak pisat zagor na naslovnici malo vecim fontom nego ovaj prošli put =)

c)ne, ( vidi pod odgovor b)

d) ne nije preskupo , pogotovo sada kada su se i cijene drugih izdanja podigle ali ljudi to baš i ne shvacaju

Što se tice ovih kojima prijetiš ignoreom , možda nebi bilo loše da i oni obrazlože zašto ih boli q za q ?


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kreso_stanic
Senior Member



Croatia
1504 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 16/05/2009 : 18:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kreso_stanic a Private Message
a) ne, treba naci idealan mix
b) da, ali jebiga a4 nije nuznost
c) apsolutno ne
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/05/2009 : 19:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Govorim na temelju procitana samo prva cetiri broja, ali kako cu sad pokupovati ostalo, valjda necu dospjeti na ignore :)

a) Svejedno mi je odakle su stripovi, ali moram priznati da me zanima rad domacih autora, makar ponekad bio i nešto nekvalitetniji od stranih... Inace nemam ništa protiv fanzina...
b) Ako sam dobro našao na netu, b5 format je 17,5 x 25 (negdje piše i 17 x 24), što nije puno manje od 21 x 29,7... Meni ne smeta...
c) Ako je strip raden za c/b, ne treba mu boja... Ne volim kolor stripove koji se izdaju u c/b varijanti, tako da sve ovisi... Inace, nije neophodno uvoditi boju samo zato što je to 'in'...
d) Doista, cijena od 23 kune ne izgleda privlacno, ali da imam priliku kupiti Q igdje u blizini, ne bih uopce razmišljao... Ali eto ne mogu, a pošta mi se nikad nije svidala...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/05/2009 : 04:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
a) kada je u potpunosti sastavljen od omacih autora, pomalo, da. kada je miks, ni najmanje.
b) b5 je savrsheno validan format koji mi ne pravi sushtinsku razliku
c) ja bih rado boju (gde je u originalu u boji izdato) ali me nedostatak iste do sada nije ometao
d) 23 kune koshtaju dva pica u kafani, a dva pica definitivno ulaze u zonu impulsne kupnje. :)
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 17/05/2009 : 05:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
a) kad je pun domacih autora izgleda lošefanzinski-
b) kako je B5 format inferioran A4 a uz to i neuocljiv-
c) kako je boja ipak nužnost u 21. stoljecu
d) kako je 23 kune iznad granice impulsne kupnje

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/05/2009 : 13:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
a) ja sam za mix
b) A4 je A4
c) boja je nuznost samo na naslovnici
d) 23kn je bio uvijek, bitno da cijena ne raste

Koncept s kojim je Q krenuo bio je idealan, znaci ja bi pokusao biti sto blize tome koliko je moguce.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 17/05/2009 : 14:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
[quote]Originally posted by mcn

Drug i moderator Dekara predložio je da ovu temu sa svoga bloga (http://www.darkomacan.com) prebacim ovamo e ne bih li dobio ujednaceniji uzorak populacije. Pa evo jucer tamo postavljenog pitanja:

Pripomenuto mi je ovih dana kako Q STRIP
a) kad je pun domacih autora izgleda lošefanzinski,
b) kako je B5 format inferioran A4 a uz to i neuocljiv,
c) kako je boja ipak nužnost u 21. stoljecu i
d) kako je 23 kune iznad granice impulsne kupnje.

Pa, PIPam: što vi mislite na zadane teme?

a) Kako kad...na mahove
b) mozda bi to i predstavljalo problem kad Q ionako ne bi kupovala publika koja zna za njega, tako da eventualna neuocljivost i nije neka velia stvar. Meni je osobno drazi A4, al to je stvar ukusa...
c) Bzvz...
d) Po meni, posve korektna cijena...ne bi mi smetalo ni 30...

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Digging Bill
Junior Member



Croatia
418 Posts

Member since 29/06/2004

Posted - 17/05/2009 : 23:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Digging Bill's Homepage  Send Digging Bill a Private Message
Evo:
a)ne izgleda ako su stripovi dobri. A jesu.
b)a ono, za Q strip se isplati malo i potražit
Mozda i je neuocljiviji, ali to uopce nije bitan faktor otkad ne dolazi na kioske.
Inace mi je bolji A4, ali je i B5 u redu.
c)odsustvo boje mi ne smeta ni najmanje
d)mislim da nije

I sometimes even tried to catch her, but never even caught her name
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
2023 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 18/05/2009 : 01:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message
a) pa, ne; no i meni se više svida miks
b) preferiram veci format, ali ni ovako nije loše
c) apsolutno ne
d) možda, ne znam jer ga kupujem ciljano;
okruglih 20 bi, pretpostavljam, vec bilo prihvatljivije neupucenima, ako je u cijeni problem.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Torpedo
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 06/07/2005

Posted - 18/05/2009 : 15:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Torpedo a Private Message
a) izbjegavati domace autore sa vec videnim temama i crtežom (i manje vlastitih stripova )
b) A4
c) crno-bijelo + naslovnica u boji
d) cijena je prihvatljiva
Go to Top of Page

oko
New Member

Croatia
201 Posts

Member since 19/04/2004

Posted - 18/05/2009 : 21:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send oko a Private Message
a) netocno
b) hm, hm
c) netocno
d) netocno
U novom broju jedino su Vucine zakinute formatom i c/b štampom, a opet, zaslužila je Sonjecka da se nade u ovom probranom Splitskom društvu.
Inace, cijeli broj je odlican i mada sam dva stripa vec citao na netu, s guštom sam ih procitao i na papiru.
Predlažem da se nastavi ovim ritmom i da nakon 20-tog A4 broja imamo opet jedan B5, a onda A4 broj 41 ...
A jubilarni 50-ti mogao bi imati 200 strana, ful kolor i naravno HC :))
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
721 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 19/05/2009 : 09:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message
quote:
Originally posted by mcn
Pripomenuto mi je ovih dana kako Q STRIP
a) kad je pun domacih autora izgleda lošefanzinski,
b) kako je B5 format inferioran A4 a uz to i neuocljiv,
c) kako je boja ipak nužnost u 21. stoljecu i
d) kako je 23 kune iznad granice impulsne kupnje.



a) Najnoviji Q nisam citao, ali desetka izgleda fantasticno i prekrasno.

b) B5 Q izgleda inferiornije A4 Q-u kad ih gledam izlozene jedan kraj drugog (jos ne posjedujem nijedan Q B5 formata pa usporedjujem samo korice). Medjutim, oba formata smatram podjednako neuocljivima. Koliki postotak kupuje Q zato sto ga je uocio u onih pet hrvatskih striparnica? Ja nikad ne bih kupio Q da nije Internet promocije.

c) Glupost.

d) Da sam samo vidio Q-ove izlozene u striparnici ne bih ih kupio. Iako, da se razumijemo, vrijedi svake lipe.

Hrvoje Bratanic AKA Šuki
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/05/2009 : 09:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>a) izbjegavati domace autore sa vec videnim temama i crtežom (i manje vlastitih stripova )

Ovo mi je najzanimljiviji odgovor dosad. I to manje zbog drugog dijela (kako bi bilo manje mojih stripova treba samo visse drugih domachih dobrih) vech zbog prvog.

SSto toccno znacci "domachi autor s vecch vidjenim temama i crtezzom" te kako to izbjechi? Hm?

mcn

PS Uuu, "internet promocija". :)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 19/05/2009 : 11:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message
Nadam se da se to odnosi samo na to da su Ricin ili Sonjeckin strip vec mogli biti videni na internetskim stranicama. Nije valjda nešto drugo, radikalnije kontradomace.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 19/05/2009 : 11:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message
Ne idem na internet promocije. Jer nikad nema domjenaka poslije njih :)

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 27/05/2009 : 19:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

a) kad je pun domacih autora izgleda lošefanzinski,
b) kako je B5 format inferioran A4 a uz to i neuocljiv,
c) kako je boja ipak nužnost u 21. stoljecu i
d) kako je 23 kune iznad granice impulsne kupnje.



Sad, sa svim brojevima Q-a iza sebe, puno sam kompetentniji odgovoriti:

a) Emisija emocija mi nije legla, dosta lošnjikavo, mogu se oni furati na ne znam kakvu umjetnost, ali nek se bar trude biti zanimljivi, reci nešto novo... Ovako to izgleda poput mozaika sklopljenog od nepovezanih stvari... Još su mi prvi strip sa sviracima i zadnji s onim ružnim likom mogli proci, ali ostalo, uf... Drugim rijecima, ne cudi me što su underground :) Ostali 'domaci' brojevi su dobri, ne baš vrh, ali dobri...

b) Za format mi je svejedno...

c) Nije nužnost, ali onaj jedan strip u boji izgleda fenomenalno...

d) I dalje mi nije jeftino, ali bih kupovao... Opet cu cekati popuste :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 28/05/2009 : 01:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Pripomenuto mi je ovih dana kako Q STRIP
a) kad je pun domacih autora izgleda lošefanzinski,

Nisam to primetio, tek kad procitam rad gledam ko su autori, pod uslovom da mi se svidelo ono što citam.
quote:
b) kako je B5 format inferioran A4 a uz to i neuocljiv,

210 × 297 mm vs 176 × 250? Zar drugi nije jednostavniji za citanje i cuvanje? Ne verujem da je ocitost u ovom slucaju bitna. Daklem, ne.
quote:
c) kako je boja ipak nužnost u 21. stoljecu i

Nije.
quote:
d) kako je 23 kune iznad granice impulsne kupnje.

Jeste.

Piši propalo!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
383 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 28/05/2009 : 02:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message
1) shvacam misao vodilju gl. urednika i smatram je hvalevrijednom, ali brate, ako nema dovoljno dobrih domacih stripova za napunit broj, ne mora ih se sad gurat na silu (kad kažem "dobrih", mislim na ono što bi se u školi ocijenilo trojkom; "dovoljnih" svakako imamo :)). Konkretno, emisija emocija mi je bio doista slab broj; Split nešto manje, ali i dalje daleko od vrhunskog stripa na koji nas je Q naucio (odnosno "poucio" - sa mnogim vrhunskim autorima koje danas cijenim sam se prvi put susreo upravo u Q-u, što je razlog zašto smatram da bi trebao i dalje nastaviti svoju misionarsku djelatnost)
2) nije
3) nije
4) jest, ali Q se ionako ne kupuje impulzivno, dakle ima prostora i za rast cijene

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.66 seconds. Snitz Forums 2000