forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 hrvati vole zagora
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 24/05/2009 : 21:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
to je naslov esejcica u subotnjim vecernom listu, ispod pera Ivane Cirak
tako
- popularniji nego u italiji
- na filmu još samo u turskoj (bez otkupljenih prava)
- Ferri, koji je vec treci put bio na mafestu, napominje mogucnost, da bi se popularitet zagora u hrvatskoj mogao podudarat sa hrvatskom zagorom
-navodi se, da je prvi broj zagora u italiji izašao 1961 godine, a kod nas 1968, i da je ukupni broj izdanja zagora (sa specijalima) 600 brojeva

valjda ce neko poskenirat te stvari :)

______________________
onaj, koji sniva tudje snove

Edited by - BlekenDekara on 25/05/2009 13:04:26

Laza1997
Starting Member



Serbia
42 Posts

Member since 03/05/2009

Posted - 25/05/2009 : 18:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Laza1997 a Private Message
quote:
Originally posted by sigismundus

to je naslov esejcica u subotnjim vecernom listu, ispod pera Ivane Cirak
tako
- popularniji nego u italiji
- na filmu još samo u turskoj (bez otkupljenih prava)
- Ferri, koji je vec treci put bio na mafestu, napominje mogucnost, da bi se popularitet zagora u hrvatskoj mogao podudarat sa hrvatskom zagorom
-navodi se, da je prvi broj zagora u italiji izašao 1961 godine, a kod nas 1968, i da je ukupni broj izdanja zagora (sa specijalima) 600 brojeva

valjda ce neko poskenirat te stvari :)




Popularitet zagora u hravatskoj bi se mogao podudarati sa hrvatskim zagorom?

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18406 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/05/2009 : 18:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
hrvati vole Zagora....a mi Slovenci?
vi imate hrvatsko Zagorje a mi Zagorje(ob Savi)...a da nemamo mjesta sa tim imenom
preimenovali bi Celje (tamo je sedište SAF-a)u Zagorcelje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

aleksa crnobrnja
New Member



276 Posts

Member since 19/02/2009

Posted - 25/05/2009 : 19:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send aleksa crnobrnja a Private Message
quote:
Originally posted by sigismundus


- Ferri, koji je vec treci put bio na mafestu, napominje mogucnost, da bi se popularitet zagora u hrvatskoj mogao podudarat sa hrvatskom zagorom



Presmiješno. A najsmješnije od koga takva izjava dolazi.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2009 : 20:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
mislija je na Zagorje i na dalmatinsku zagoru

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/05/2009 : 20:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
nisam baš primjetio da je dalmatinska zagora nešto popularna!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2009 : 20:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ne prica se o popularnosti nego o nazivima Zagor u HR

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/05/2009 : 20:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
sljedeci junak koji izade u bonelliju ce se zvati Slavonko
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2009 : 20:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ili Licko

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 25/05/2009 : 20:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
To onda objašnjava i zašto je Zagor popularan u Turskoj gdje postoji gorje Zag(o)ros (nije isto, al je slicno)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/05/2009 : 20:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Panon

To onda objašnjava i zašto je Zagor popularan u Turskoj gdje postoji gorje Zag(o)ros (nije isto, al je slicno)




a postoji i onaj igrac Zagorakis
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/05/2009 : 20:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
usput, dobro je to Ferri primjetio, stvarno su u hrv popularna imena po geografskim nazivima
evo, Panon se nazvao po Panoniji!
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 25/05/2009 : 20:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
onda se može i po meni zvat sljedeci Bonellijev junak, a ne Slavonko :-)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2009 : 20:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Panon

To onda objašnjava i zašto je Zagor popularan u Turskoj gdje postoji gorje Zag(o)ros (nije isto, al je slicno)




a postoji i onaj igrac Zagorakis



on je Grk a ne Turcin

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

augustus
Starting Member



Moldova
26 Posts

Member since 25/05/2009

Posted - 25/05/2009 : 22:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send augustus a Private Message
a u biti su svi strip likovi porijeklom iz like jer je lik skraceno od lican
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 25/05/2009 : 23:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message


Cemu ovaj topik

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

augustus
Starting Member



Moldova
26 Posts

Member since 25/05/2009

Posted - 25/05/2009 : 23:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send augustus a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras



Cemu ovaj topik



mislim da je topik nacelno fenomenoloski. Zasto je Zagor i, generalno, bonelli tako prihvacen u exYu. Je li zbog geografske blizine, prozora u svijet jedne komunisticke zemlje ili ima neka tajna veza. A pazi ovo: ako je to vrijedilo onda, koji je razlog kultnog statusa danas? Za neke od nas ima velikim dijelom nostalgicnu vrijednost, ali meni se cini da ima dosta amigosa koji onda nisi bili rodjeni, a u pauzama izmedju torrenta, PS3 i kablovske i dalje vole tipa u cudnoj majici i smijesnom zakrpom na straznjici koji uvijek izmedju bijesnog komada u dekolteu i zivota s chickom u mocvari bira svog debelog prijatelja. Ajde, neka mi to netko objasni jer se ja druzim s njim vec oko 35 godina i pomalo sam subjektivan.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 26/05/2009 : 00:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by augustus

quote:
Originally posted by Ultras



Cemu ovaj topik



mislim da je topik nacelno fenomenoloski. Zasto je Zagor i, generalno, bonelli tako prihvacen u exYu. Je li zbog geografske blizine, prozora u svijet jedne komunisticke zemlje ili ima neka tajna veza. A pazi ovo: ako je to vrijedilo onda, koji je razlog kultnog statusa danas? Za neke od nas ima velikim dijelom nostalgicnu vrijednost, ali meni se cini da ima dosta amigosa koji onda nisi bili rodjeni, a u pauzama izmedju torrenta, PS3 i kablovske i dalje vole tipa u cudnoj majici i smijesnom zakrpom na straznjici koji uvijek izmedju bijesnog komada u dekolteu i zivota s chickom u mocvari bira svog debelog prijatelja. Ajde, neka mi to netko objasni jer se ja druzim s njim vec oko 35 godina i pomalo sam subjektivan.





Ma, to da je Zagor procentualno popularniji u Srbiji, Brazilu, Turskoj, Hrvatskoj, Makedoniji, Bosni i Hercegovini, Sloveniji i Crnoj Gori nego u Italiji smo prezvakali ko zna koliko puta na forumu, pa sam zbog toga pitao CEMU

Svi se slazemo u tome

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 26/05/2009 : 06:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
Ajde neka neko objasni zasto je Bata Zivojinovic popularniji u Kini od Tom Kruza i Brad Pita zajedno. ako neko to uradi ja radim Magistarsku disertaciju na temu popularnosti Zagora na Balkanu( A stvarno magistriram u americi u decembru:):))

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 26/05/2009 : 09:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Panon

To onda objašnjava i zašto je Zagor popularan u Turskoj gdje postoji gorje Zag(o)ros (nije isto, al je slicno)




a postoji i onaj igrac Zagorakis



on je Grk a ne Turcin



Pa i u Grckoj izdaju Zagora

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 26/05/2009 : 10:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Doktor Štefan Frank bi rekao:

"Hrvati vole Zagora i Zagor voli Hrvate..."


No sikiriki
Go to Top of Page

Španac
Starting Member



Croatia
50 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/05/2009 : 11:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Španac a Private Message
quote:
Originally posted by tiberije

Ajde neka neko objasni zasto je Bata Zivojinovic popularniji u Kini od Tom Kruza i Brad Pita zajedno. ako neko to uradi ja radim Magistarsku disertaciju na temu popularnosti Zagora na Balkanu( A stvarno magistriram u americi u decembru:):))



Kazu da je najgledaniji film u povijesti Kine Walter brani Sarajevo, mozda zato?
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 26/05/2009 : 11:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
To nije objasnjinje to je cinjenica, a zasto Valter ljusti Kruza i Pita u gledanosti je ?

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 26/05/2009 : 15:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
quote:
Originally posted by tiberije

ja radim Magistarsku disertaciju na temu popularnosti Zagora na Balkanu( A stvarno magistriram u americi u decembru:):))



Koja je osnovna hipoteza rada?

Iz kojeg to podrucja pišeš?

Na kojem sveucilištu?

Baš me zanima

No sikiriki

Edited by - Archy on 26/05/2009 15:33:04
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 26/05/2009 : 15:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message
Zagor jeste popularniji u ex-Ju nego u Italiji.
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 27/05/2009 : 04:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
quote:
Originally posted by Archy

quote:
Originally posted by tiberije

ja radim Magistarsku disertaciju na temu popularnosti Zagora na Balkanu( A stvarno magistriram u americi u decembru:):))



Koja je osnovna hipoteza rada?

Iz kojeg to podrucja pišeš?

Na kojem sveucilištu?

Baš me zanima



Nisam jos uzeo temu uzima se u zavrsnom semestru
Ekonomija ili ti Business
Schiller, florida

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000