forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 161
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

teller
Advanced Member



Slovenia
18725 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/06/2009 : 13:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
moram to rec pa šta bude-bude,Ludens je daleko najbolji izdavac(ima i mana,da se zna) na
prostorima bivše ex-Yuge...naslovnice su cak bolje od originala(vidi sunce na Piramidama...),
tisak je u par zadnjih brojeva(nova tiskara Tipomat) fantastican, prevod Dok Lestera (tamo
gdje prevodi) savršen, izdanja cak ni ne kasne(cak u u deželu dolaze sa samo dan-dva zaostatka),
nije skup(bar meni je badava)....i vec dosta dugo nije ukinuo junaka(cak spasava Martija sa
cjelovitim pricama,dobro Nathan je ugašen ali fura Libellus pa...)...sve u svemu...izdavac da se
mu pozavidi....VC ima dvije velike mane koje prekrivaju dobre strane(redovitost izdanja,novi junaci....)a to su (još uvijek, ali u manjoj meri) Blaža i katastrofalna tiskara.
da se razumjemo, uzimam izdanja oba dva izdavaca ali LUDENS i SA su zakon.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4666 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 13/06/2009 : 14:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
quote:
Originally posted by hua

U pravu si.
2007 i 2008 je izaslo 14 komada.
2005 i 2006 po 12 komada.
Veseli izdaje godisnje po 13 komada.

U najgorem slucaju ako ne ubrzava Ludens ih pretice 2018, kad Ludens stigne do broja 287, a Veseli do broja 135 :))



U tom slucaju ce preitici i Italijane

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 13/06/2009 : 19:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message
quote:
Originally posted by teller


tisak je u par zadnjih brojeva(nova tiskara Tipomat) fantastican




Ipak mi se cini da su korice kod tog TIPOMAT-a nikad losije:
-Krute su i nemaju onu finocu od ranije
-Cesto naslov na hrbatu nije centriran, pa naslovnica ili zadnja korica "udju" kao uljezi u hrbat
-Cesto je dno ili vrh hrbata rascvetano (cepljeno)
POSEBNO ME ZANIMA KAKO LI CE IZGLEDATI TIPOMATOV HC ????


A taj tisak, nisam jos zagledao, znam da je poslednjih godinu-dve svaka tanana linija predebela i da su zato detalji unistavani...


Sto se tice preuredjivanja naslovnice, ono sunce je za pohvalu. Ipak, zbog suzavanja svih naslovnih strana, LUDENS je pomerao krug sa cenom da ne bi stajao tik uz rub stripa, a od pre nekoliko meseci kucka cene uz hrbat, a krug izbacuje... Ranije sam video da se pri premestanju krugova docrtavalo, a sada kad je onaj ZAGOR elegantno pomeren sa Sunca i nije docrtano sunce vidim da se full naslovnica dopremljuje u redakciju, pa imaju moju podrsku da shiftuju i krug i ZAGOR...

Pored svega toga LUDENS je najbolje kiosk izdanje...




Edited by - hua on 13/06/2009 19:16:17
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18725 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/06/2009 : 19:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
slažem se da može i bolje:
-u zadnjim brojevima korice nisu više tako krute i tvrde, pa nadam se da ce tako i ostat,
-u stripovima koje ja kupujem zaista nisam zapazio necentriran naslov tj.hrbat,valjda imam srecu,
-istina je da je nekad rub hrbta malo pocepan, ali ne previše i ne tako cesto,
-a Tipomatov HC možemo vidjet kod Libellusovih HC izdanja bar zadnjih nekoliko brojeva, svi
su perfektni, bar kod mene.
-a što se unutrašnjeg tiska tice ja zaista nemam primjedbe,osim možda Zag.sp.Kamen koji ubija
sa pretamnim otiskom i možda još prije kojem Zagoru extra, u zadnjim brojevima mislim da je
tisak savršen, osim u par navrata našo sam ne do kraja odrezane liste, ali sam to sa oštrim
nožem brzo rešio...tako da ako ce izdanja izgledat tako kao posljednja Piramida krvi-ja zado-
valjen...neznam za Ludensovog dizajnera ali decko sigurno nije ucio kod Blaže.
ali to je vec stara prica, svima sorry ali moro sam rec-da je Ludens u zadnje vreme savršen,
tako po redovitosti kao i savršenstvu izdanja(bar zadnja tri broja svih serijala).
a da može i bolje-može, nije ni VC loš ali sa takvom tiskarom i profesorom,bolje je misija
nemoguce...ja jim držim palceve(posebno zbog MN i Tex-a mjesecno).

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 13/06/2009 : 20:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Slažem se s tobom.

Ja sam prije dosta pljuvo po Ludensu, ali moram priznati da se stvarno jesu popravili i to znacajno.
Ludensovog Zagora (ostale stripove ne kupujem, jedino SA Martija, ali to nije isto) sam poceo kupovati
od Zagor protiv Krojaca. Prvo što mi je tada zapelo za oci je uži strip za 1 cm i to me užasno smetalo,
da bi se sada priviknuo. Ako je dobro napravljeno, dakle ako je crtež pomaknut malo prema rubu, to se
uopce ne primjeti. Onda me smetao pretaman tisak u extra izdanju, ali i to su popravili. Jedno vrijeme,
dok je još tiskara bila AKD, novi stripovi su tako nesnosno smrdili da se nisu mogli citati. Recimo
pocetak sage o Richteru, negdje od Strava i užas u muzeju, pa do Mracnih bica smrad je bio nepodnošljiv.
Sada vidim (njušim) da su i to popravili.

Mogu cak primjetiti da je Ludens sada u nekim segmentima cak bolji od Slobodne Dalmacije, jer je SD pred
kraj koristila nekakav dosta taman i jeftin (reciklirani?) papir, tako da strip nije bio crno-bijeli, nego
crno-sivi. Ludensov je papir zadovoljavajuce kvalitete.

Isto di su se popravili je kvaliteta uveza. Stariji njihovi brojevi koje sam nabavio su uglavnom pukli negdje
pred kraj ili po sredini do hrbata. U nekima su cak i stranice ispadale. Mislim da to nije samo stvar do
ocuvanosti stripa, nego i do uveza. Sada se to više ne dogada. Uvez je prilicno kvalitetan i strip može svašta
podnjeti.

Jedino što me još smeta je što nemaju nikakvu komunikaciju. Na mail sa weba ne odgovaraju. To im je prilican minus.
Nemaju cak ni broj telefona.
Drugo, mislim da bi neka posebna izdanja, tipa almanah, specijal, maxi i slicno trebali imati neku vrstu uvodnika
kako ima VC. To je stvarno OK i nekako je znak pažnje prema citateljima.
Trece što me poprilicno živcira je što extra, specijal i cini mi se almanah nemaju onu pocetnu Zagor stranicu na kojoj
je u sredini naziv epizode, a sa strane su slike Zagora, Chica, Bata i Digging Billa. Ne znam jel to prati originalne
talijanske brojeve, ali to me baš živcira, plus što bi njima to bilo isplativije, jer bi imali jednu stranicu više za
reklamu.

Osim toga, u svemu ostalom su postigli zavidnu visinu kvalitete i ozbiljnosti.
Tako da svaka cast Ludensu!

No sikiriki
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 13/06/2009 : 23:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message
quote:
Originally posted by hua

quote:
Originally posted by teller


tisak je u par zadnjih brojeva(nova tiskara Tipomat) fantastican




Ipak mi se cini da su korice kod tog TIPOMAT-a nikad losije:
-Krute su i nemaju onu finocu od ranije
-Cesto naslov na hrbatu nije centriran, pa naslovnica ili zadnja korica "udju" kao uljezi u hrbat
-Cesto je dno ili vrh hrbata rascvetano (cepljeno)
POSEBNO ME ZANIMA KAKO LI CE IZGLEDATI TIPOMATOV HC ????


A taj tisak, nisam jos zagledao, znam da je poslednjih godinu-dve svaka tanana linija predebela i da su zato detalji unistavani...


Sto se tice preuredjivanja naslovnice, ono sunce je za pohvalu. Ipak, zbog suzavanja svih naslovnih strana, LUDENS je pomerao krug sa cenom da ne bi stajao tik uz rub stripa, a od pre nekoliko meseci kucka cene uz hrbat, a krug izbacuje... Ranije sam video da se pri premestanju krugova docrtavalo, a sada kad je onaj ZAGOR elegantno pomeren sa Sunca i nije docrtano sunce vidim da se full naslovnica dopremljuje u redakciju, pa imaju moju podrsku da shiftuju i krug i ZAGOR...

Pored svega toga LUDENS je najbolje kiosk izdanje...







Jebo te hc bonelli

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 14/06/2009 : 04:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Wayne
Jebo te hc bonelli


Mare Zmijo, navikao si na mekano vidim.
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 14/06/2009 : 09:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message
quote:
Originally posted by hua

quote:
Originally posted by Bruce Wayne
Jebo te hc bonelli


Mare Zmijo, navikao si na mekano vidim.


I labavi zna da zabavi

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 28/06/2009 : 13:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Ovaj serijal od pet brojeva je najlošiji u zadnjih 5 ili više godina. Stvarno, ostale epizode koje su dno dna su barem kratke, ako ništa drugo. Omca i ona Strava u tami su loše, ali se protežu na svega jedan i pol broj, dok nas s ovim muce skoro pola godine.

Baš sam sad procitao svih pet brojeva u komadu i odgovorno tvrdim da je to takvo neispirativno i nemaštovito sranje kakvog nema nigdje. Šta sve ne valja?

- prica je prerastegnuta. Maximalno tri broja bi bila dovoljna, ako ne i dva i pol. Da bi se popunila praznina ubaceni su neki dogadaji i radnje koje nemaju veze s mozgom. Cijela ona masturbacija po meksiku je potpuno nepotrebna, u trecem broju - u džungli yucatana se apsolutno ništa ne dogada. Pa kako nekome uspijeva napisati tako lošu pricu???
- prica uopce nema likova! Ali stvarno. U tih 450 i kusur stranica nema niti jednog jedinog lika koji bi ti ostao u sjecanju. Svi su crno-bijeli kao šahovske figure. Oni koji imaju potencijala biti zanimljivi se pojavljuju u tri i pol kadra i to je to. Mislim, Laffite i njegova posada su u prvih dvadeset stranica uhvaceni, ok, a nakon toga su cijelo vrijeme u zatvoru i razmjenjuju neke debilne recenice: Nešto se dogada Laffite! Napokon si i ti to primjetio VanSutter. Ma daj....

- Dijalozi su tako glupi da imam osjecaj da citam Bleka i to onog kojeg je Inferno jedno vrijeme držao u potpisu: Vojnici su cekali Bleka u šumi i na rijeci, ali ih on sve zajebe i pobjegne im kroz šumu....
Mislim, dijalozi su plitki, navuceni na silu, razgovaraju zato da vinjete ne budu prazne. Pogotovo su mi super Chicovi dijalozi. Pazi sad ovaj tok misli: Neka nam Bog pomogne, Neka je s Bogom, Bog ti pomogao Caramba i Carambita, Znao sam da ce to tražiti od mene, moram mu dodati dinamit Caramba i carambita...
Posebno me živcira kad Burattini ide objašnjavati nešto što ne samo da ne treba objasniti, nego to objašnjavanje se kosi sa radnjom. Recimo kad su u onoj kuci asteškog seljaka i zagor i ekipa su ga ispitivalli. Ili kad su uhvatili onog meksickog vojnika da im oda di je laffite. Popizdim na to.

- prica je zbrzana. Vjerovali ili ne, od 450 stranica, Burattini mora rasplet staviti na posljednje dvije stranice. Znaci nakon što je i meni dopizdilo hvatanje tog faking richtera, stvari se riješe tako da zagor na jednoj stranici pukne po glavi Velasqueza, a richter mu netragom nestane. Ma daaaaaj.... Pa šta nikad nije igro super maria? Nakon svakog levela sljedi veliki i težak obracun sa glavnim bossom.

- potpuno mi je nejasna uloga Asteca. Oni tu nemaju apsolutno nikakvu ulogu osim da smetaju. OK, onda neka narukvica koju richter traži je u tom asteškom gradu, ali njihova mi je pobuna totalno nezanimljiva i besmislena. Pogotovo likovi. Cccccc, pa kako je samo uspio složiti takva tri složena lika gdje su poglavica i onaj svecenik ludaci, a onaj maxtil je neka pussy.


Ocijene bi išle ovako: Prica 3, scenarij 1 (ovo još nikad nisam dao, ali mislim da nema bolje prilike), Crtež je ok, ali mogo bi biti i bolji - 7, naslovnice su ok - 8,

UKUPNO 41%

No sikiriki

Edited by - Archy on 28/06/2009 22:23:06
Go to Top of Page

redbaron
Starting Member



42 Posts

Member since 26/06/2009

Posted - 28/06/2009 : 23:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send redbaron a Private Message
quote:
Originally posted by Archy

Ovaj serijal od pet brojeva je najlošiji u zadnjih 5 ili više godina. Stvarno, ostale epizode koje su dno dna su barem kratke, ako ništa drugo. Omca i ona Strava u tami su loše, ali se protežu na svega jedan i pol broj, dok nas s ovim muce skoro pola godine.



Yep zbilja su preterali sa ovu pricu od 5 brojeva,ali zato ove sledece su puno bolje,ova sa Islandom je daleko bolja od ta koja ti je ostala u "lepo" secanje,pocetak ove sa samurajima obecava........a sudeci po komentarima onih koji su procitali sve tri epizode to je na kraju ispalo dosta dobro.E sada sta sledi kasnije..........

Edited by - redbaron on 28/06/2009 23:38:11
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 29/06/2009 : 00:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Slijedi ti 3 sasvim dobre price.
Go to Top of Page

djbojan
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
29 Posts

Member since 30/03/2009

Posted - 29/06/2009 : 14:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send djbojan a Private Message
a onda ova naslovnica sledeca obecava, gdje zagor vreba sa drveta brodic koji prolazi rijekom....
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 30/06/2009 : 20:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
http://www.javno.com/gn/gn.php?id=colonia.tino&m=1&rbr=24858&kategorija=

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1944 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/06/2009 : 20:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message
quote:
javno.com

Na ovim prostorima se pojavio posredstvom jedne izdavacke kuce iz Novog Sada, Novi Sad je Zagorove stripove donosio na tržište sve do pocetka rata



Gospode bože.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 30/06/2009 : 21:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Ne znam ko je to pisao, ali mogo se malo bolje informirati. Ferri i Donatelli više ne crtaju zagora, a obojca su u 80im godinama. Sad Zagora crtaju Gamba i Della Monica. Mislim da Gamba više ne crta Zagora i to vec dosta dugo. Nolita je vršnjak Ferrija? Ne bi reko.

Itd.

No sikiriki
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26441 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/06/2009 : 23:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
I ovo bi triba biti ljubitelj Zagora??
Ha.ha.ha

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10022 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 30/06/2009 : 23:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

I ovo bi triba biti ljubitelj Zagora??
Ha.ha.ha





"velika vecina od gotovo 1000 Zagorovih stripova kod mene pronašlo svoje mjesto na policama"

Ha.ha.ha

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

konj87
Starting Member



Croatia
22 Posts

Member since 08/05/2010

Posted - 30/11/2010 : 04:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send konj87 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

doslovno bi bile "Piramide krvi" a možda Ludens ima prava samo na 1 piramidu,ko ce ga znat

Doslovno bi zapravo trebalo biti 'Piramida (od) krvi'. U mnozini bi bilo 'Piramidi di sangue'.
Sto se tice prevodenja nisam citao ovu epizodu tako da nebi znao dali bi bolji odabir bio 'Krvava piramida'...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000