forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 5 epizoda AF...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 02/06/2009 : 10:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Koja su vam ostala u najemotivnijem secanju...

Mojih 5 su:
1. Zatocenik kule (epizoda kojom pocinje saga o Mandji, inace, prvi AF koji sam drzao u ruci i strip koji nisam procitao, vec odgledao, jer nisam znao da citam ... Danas, epizoda koja spada posle 200-ke, a to su brojevi koje ne citam...)
2. Klavirski koncert (epizoda koja me je odusevila kao klinca, kupljena na nekom vasaru 1994. godine... Iz danasnjeg ugla, odlicna parodija na veliki dvojac Magnusa i Bankera... Ovaj prvi nesto veci...)
3. Trojica iz Yume (Citao ga prvi put u onom zutom trobroju... Dobio ga na poklon od tece, koji ga je izvukao iz neke prasine... Prelep poklon, koji sam dobio nenadano... Sa danasnje strane, broj koji uvodi u zlatni period stripa)
4. Trombovci na okup ili Festival Trombovca (broj koji nema neku posebnu citalacku vrednost... To je broj koji sam prvi put kupio na kioscima, posto sam u bivsoj Jugi bio mali da bih to radio... Secam se da kada sam video ovaj broj na trafici, posle skole, treceg casa, bio ponedeljak, da sam samo cekao moje da se vrate sa posla kako bih otrcao do kioska... Jedva izdrza...)
5. Drvena noga (Kupljen u Budvi na moru... Tad nisam razumeo ni numeracije, ni ko je sta crtao... Secam se da sam vristao od smeha, narocito zbog onog odvjetnika, valjda se zove Greb Greb, i zbog one dvojice u zatvoru... Kad odvrcu nogu, bese Stampelu... Urnebesno... I dan danas, medju omiljenijima )

Daklem, ovo je mojih pet... Ne najboljih, jer onda ovo ne bi bio moj izbor... Najemotivnijih... Gospodo draga, red je na vas...


Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 02/06/2009 12:09:39

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 02/06/2009 : 11:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
1.Zimska idila- legendarna epizoda, vrhunski humor
2.Trojica u Jumi- ovaj broj sam cudesni našao, falio mi je u kolekciji, ondjednom je 'iskrsnuo' na kiosku
3.U strahu su velike oci- Bob i Alan u Škotskoj! Duhovi, škrti vlasnik zamka....
4.Dobra, stara vremena- parodija slavne Legije stranaca, meni jedna od najdražih epizoda!
5.Tako je nastala grupa TNT- zar je potrebno išta reci?
Sad sam dobio veliku želju da procitam stare epizode!
Ove brojeve sam citao u Svet specijalima, pa su mi nekako ostali u najljepšem sjecanju.....

Edited by - Mhejl on 02/06/2009 11:23:53
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 02/06/2009 : 11:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
1. Traži se Alex Barry
2. Zimska idila
3. (Ne) glasajte za Notaxa
4. Šuplji zub
5. Superhik, Alkohol prijeti, Razbijena boca

Imao sam prilike citati samo brojeve AF Klasik do 84, Borgisove i Extra.
Ipak su najveci utisak na mene ostavili prvi brojevi u izdanju Borgis Superserije, koje sam imao prilike citati još dok sam bio 8 godina, kad mi ih je bratic poklonio. Ostali su mi u lijepom sjecanju, pa se još i danas smijem na fore koje su mi bile smiješne i prije 12 godina
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 02/06/2009 : 11:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
1. Daj,daj samuraj - prvi Ford koji sam procitao!
2. Posljednja bitka? - prvi Ford koji sam kupio na kiosku!
3. Trobroj br 7. - Trojica iz Yume, Frit i Frut, Cuvaj se bombe - kupio ga sam zajedno sa stavkom pod rednim brojem 2. :))
4. Bradati pljackaši - mislim da je to prvi Ford iz ere Magnusa koji sam procitao (sestra mi je srecom kupovala reprinte dok sam ja još citao Mikijev zabavnik :))
5. Traži se Alex Barry - tada sam se valjda prvi put zamalo zarigao od smijeha (gastronomska tombola :))))))


Moram još ovom popisu dodati Dan Vještica (onaj lik južnjak Jeff Jefferson je nenadjebiv) i Broj 1 (metode dr. Cracka se i dan danas koriste u suvremenoj medicini hahahahah)

Edited by - Vjeko1980 on 02/06/2009 11:55:55
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 02/06/2009 : 12:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
Formule, prvi put izašao u 2. trobroju, prije toga zabranjen zbog sprdanja sa sovjetskim funkcionerima. Najsmješnija epizoda ikad!

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 02/06/2009 : 12:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
U kolo s otmicarem. Prvi AF koji sam procitao i naravno, navukao se.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2454 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 02/06/2009 : 13:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
1. Cirkus - to je broj 1, perverzija humora (tj 29)
2. Bradati pljackaši - zimska atmosfera i hamlet na kraju - savršeno
3. Pukovnik Kattycat - to je klasik, bobova frizura, humor, ma ludnica
4. Formule - ma šta reci...
5. Trio fantasticus % Udarac s boka - ona trka s pasima -

Iako bi moga nabrojit sve brojeve od Magnusa I Paola...sve valja.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

ozelot-a
Starting Member

14 Posts

Member since 29/08/2006

Posted - 02/06/2009 : 19:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ozelot-a a Private Message
1.skok u prazno
2.novogodisnja proslava
3.neprijatelj prirode br 1
4.umro je bogati ujak
5.stupica za grupu tnt
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 02/06/2009 : 20:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message
1. cuvaj se bombe- broj zbog kojeg sam poceo redovno kupovati AF.
2. bradati pljackaši- onaj dio s Hamletom je cista klasika.
3. umro bogati ujak- toliko genijalnih trenutaka da jednostavno ne mogu izdvojiti najbolji
4. klavirski koncert- kao što je rekao autor topica, odlicna parodija na Magnusa i Bunkera
5. pukovnik Kattycat- Bobova frizura mi je ostala u najboljem sjecanju, ali i onaj simulirani napad
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 02/06/2009 : 21:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message
Evo mog spiska, poredjanog hronoloski, a ne po kvalitetu, ovako, na brzinu, uz rizik da sam se ogrijesio o neku epizodu, s obzirom da je u prvih 75, barem 50 odlicno.

1. Idila - Presmijesne fore, onaj gluvi lik je najveca faca. Sto puta sam citao ovaj strip i svaki put se previjao od smijeha.
2. Broj 1 - Doktorove fore sa odsjecanjem stomaka i noge, da bi se pomoglo nesrecnom pacijentu ("ne mozemo ga prepustiti kletoj sudbini") su nenadmasne. Nazalost, i danas dobro odslikavaju stanje u zdravstvu kod nas, a i u mnogim drugim sferama zivota. Valjda je zato kod nas AF uvjek bio toliko popularan.
3. Frit i Frut - Smijesna epizoda, koja ima emotivnu vrijednost za mene, jer mi je ovaj strip dugo bio pred ocima, posto ga je burazer imao, ali nije htio da mi ga da na citanje, zbog neke glupe svadje, pa ga je onda dalje trejdovao za druge stripove. Docepao sam se ove epizode mnogo kasnije i posebno uzivao u njoj.
4. San jedne zimske noci - Nekako sjetna epizoda, posebno onaj prvi dio sa Alanovim snovima i Brendom u onom sirotistu. Crtez me se ovdje posebno dojmio, iz nekog razloga.
5. Broj 200, Hik Hik Hura - Kraj prvog mini serijala, prvi pokusaj davanja autenticnosti Alanu Fordu, koji je do tada bio manje vise samo satira, bez cvrstih postavki kontinuiteta. Prva prava izdaja jednog od glavnih likova i povratak upokojenog Broja jedan u zivot. Poslije ovog broja, ovo vise nije isti strip i za vrlo malo epizoda, koje su kasnije napravljene, se moze reci da su iole kvalitetne. I one malobrojne sto su valjale, vise nijesu bile Alan Ford, nego nesto drugo, nesto banalno i neoriginalno...
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1583 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 03/06/2009 : 00:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message
Kao što rece prethodnik, u 75 brojeva ih je bilo najmanje 50 sjajnih. Mislim da je kvalitet scenarija opao sa Cezarovom podružnicom, koja baš i nije trebala genijalnoj grupi TNT. Inace moj izbor petih epizoda koje su mi najviše pri srcu jesu:
-Umro je bogati ujak / prva epizoda Alana Forda koju sam citao
-Cirkus / verovatno najsmešnija epizoda u seriji
-Daj, daj, daj / prva epizoda AF koju sam držao u rukama i kako tada još nisam znao citati, gledao sam samo slicice
-Operacija Frankenštajn /najstravicnija epizoda
-Bila jednom nagrada / najintrigantnija epizoda
dakako, ima ih još puno dobrih, ali ove su mi nekako najviše ostale u secanju.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 03/06/2009 : 15:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Da, to je bitna razlika u odnosu na Zagora, recimo... Kod Alana nema ova dobra, ona nije, i to epizoda jedna za drugom... Zna se, prvih 200 OK, ostalo vrlo slabo... Mada, ovaj topic se bavi Fordovima koji su imali neku emotivnu vrednost, makar bila i Prividjenja (odvratan strip)... Kao sto sam rekao, da gledam najbolje, moj izbor bi bio kudikamo drugaciji...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/06/2009 : 18:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Superhik(trilogija)
Zimska idila
Cirkus
Tako je natala grupa TNT
Trojica iz Jume

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 03/06/2009 : 20:09:29  Show Profile Show Extended Profile
1.Trazi se Alex Barry
2.Trojica iz Jume
3.U strahu su velike oci
4.Tako je nastala grupa TNT
5.Kuca duhova
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5049 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 04/06/2009 : 18:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
1. Nestao je Bu Bu
2. Skok u prazno
3. Veliki šišac
4. Luna park
5. Festival

Uz svaki navedeni veže me posebno sjecanje uz razne dogadaje, a ujedno su i prvi brojevi koje sam citao prije drugog reprinta (213)

Kasnije sam nabavio SVE, baš SVE. I to traje i danas..

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000