forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Texovi neprijatelji - Mefisto :-)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/06/2009 : 02:27:08  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by provodina
@docA Drago mi je šta je na tebe tako djelovalo.Izgleda da sam uspio u svojoj misiji približiti Mefista i onima kojima je nepoznat.

Jest'! Dosta si uspesan u svojoj misiji;) No, nije da mi je bas potpuno nepoznat. Citao sam "Belog vraca" u nekoj sken varijanti, i ovaj poslednji "Mefisto" od VC..ali ocigledno da to nije dovoljno za kompletniji dozivljaj price sa Mefistom. Nisam puno citao Texa, poceo sam od relativno skoro, trebam ga jos puno..puno epizoda procitati..a ovakve su stvari, kao tvoja recenzija, pride motivacija za pohod na Texa. Jos jednom - odlicna recenzija!
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 24/06/2009 : 09:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
Bez uvrede ali meni Mefisto ide uz Teksa kao roze boja uz Cak Norisa, jednostavno kao sto neko rece Teks je Western i Mefisto nema sta tu da trazi(a ne bi mogao da bude ni segert kod Kandraksa), ako je vec rec o nekim neprijateljima koji izlaze iz okvira sablona Divljeg Zapada, onda ja glasam za Proteusa.

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod

Edited by - tiberije on 24/06/2009 10:08:28
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29407 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 24/06/2009 : 10:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Pohvala autoru topica!!!! Sjajan posao!!!!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 24/06/2009 : 13:12:44  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by tiberije

Bez uvrede ali meni Mefisto ide uz Teksa kao roze boja uz Cak Norisa, jednostavno kao sto neko rece Teks je Western i Mefisto nema sta tu da trazi(a ne bi mogao da bude ni segert kod Kandraksa), ako je vec rec o nekim neprijateljima koji izlaze iz okvira sablona Divljeg Zapada, onda ja glasam za Proteusa.



A sto ti komentarises nesto sa krajnjim nekompetencijama?! Zar nisi rekao da ti je likovno obrazovanje nepotpuno?
Da te citiram tamo iz pod foruma Izdavacki izlog "MAGICNI VETAR - broj 19 - Leva ruka Djavola":
"e da jos nesto j e b o vas dizajn i izbor boja, pa ja sam likovno mrzeo vise i od muzickog..."


I drugo - provodina gotovo da zapocinje recenziju sa: (procitaj lepo) "Toliko je netipican za Tex neprijatelja pa i sama struktura njega kao negativca se mjenjala iz stripa u strip."

Edited by - docA on 24/06/2009 13:14:58
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 24/06/2009 : 22:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
quote:
Originally posted by tiberije

Bez uvrede ali meni Mefisto ide uz Teksa kao roze boja uz Cak Norisa, jednostavno kao sto neko rece Teks je Western i Mefisto nema sta tu da trazi(a ne bi mogao da bude ni segert kod Kandraksa), ako je vec rec o nekim neprijateljima koji izlaze iz okvira sablona Divljeg Zapada, onda ja glasam za Proteusa.


Ne znam cemu uvreda pa nisam ja stvorio Mefista.
Ne znam što vidiš to kod Kandraksa da je toliko na vecoj magicarskoj razini od Mefista.
Mefisto je kako sam napisao poceo od ništavnog iluzioniste da bi na kraju imao magicarske moci kao i sam vrag.On zaziva mracne sile pakla dok je kod Kandraksa glavno moljene upuceno keltskoj božici Daghdi.Uostalom kod Kandraksa se nakon nekih carolija javljaju vidljivi znaci umora dok kod Mefista toga i nema.
Onda po tvome ni Zhenda ni El Morisco nemaju što da rade kod Texa.Baš te epizode kod njega drže neku raznolikost.To se meni svida i volim takve netipicne Texove s vremena na vrijeme.

Edited by - provodina on 25/06/2009 12:41:35
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
754 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 25/06/2009 : 00:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message
Bolji je Crni tigar
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 25/06/2009 : 05:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by tiberije

Bez uvrede ali meni Mefisto ide uz Teksa kao roze boja uz Cak Norisa, jednostavno kao sto neko rece Teks je Western i Mefisto nema sta tu da trazi(a ne bi mogao da bude ni segert kod Kandraksa), ako je vec rec o nekim neprijateljima koji izlaze iz okvira sablona Divljeg Zapada, onda ja glasam za Proteusa.



A sto ti komentarises nesto sa krajnjim nekompetencijama?! Zar nisi rekao da ti je likovno obrazovanje nepotpuno?
Da te citiram tamo iz pod foruma Izdavacki izlog "MAGICNI VETAR - broj 19 - Leva ruka Djavola":
"e da jos nesto j e b o vas dizajn i izbor boja, pa ja sam likovno mrzeo vise i od muzickog..."


I drugo - provodina gotovo da zapocinje recenziju sa: (procitaj lepo) "Toliko je netipican za Tex neprijatelja pa i sama struktura njega kao negativca se mjenjala iz stripa u strip."




O kakvim to kompetencijama/nekompetencijama pricas, malo pravis paralele nafta-nekrofilija. Topik je Texovi neprijatelji Mefisto, i ja sam izneo svoje misljenje o neprijatelju, tako da ne vidim kako ja to treba da budem kompentetan ta bi izneo svoje subjektivno misljenje o jednom strip karakteru.Mislim pojasni mi malo ako mozes mora da nisam bio na casu kada su pricali o tim kompetencijama:)

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod

Edited by - tiberije on 25/06/2009 09:36:47
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 31/03/2010 : 23:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
Evo može i ovo otici u Texa,ali neka autor sam odluci
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 31/03/2010 : 23:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by provodina

Evo može i ovo otici u Texa,ali neka autor sam odluci




Mislis u Teksov topik?

Vec sam ubacio
Pogledaj moj post na ovoj strani:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36897&whichpage=3

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 01/04/2010 : 07:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
Od Texovih neprijatelja Mefisto je na istom nivou kao Helingen u odnosu na Zagora - njegov najveci i najzanimljiviji neprijatelj. Prvi put sam se sa ovim likom susreo u ediciji "Zlatna serija" broj 19. pod naslovom "Mracne sile". Mefisto je ,kao i Helingen,neprijatelj koji se pojavljuje vise puta,stalno se vraca i na neki nacin njegova borba sa Texom daje snazan pecat serijalu. Znaci,lik Mefista u serijalu u Texu se kod nas prvi put pojavio negde 1969.godine, i uvek sam sa uzivanjem citao epizode u kojima je on Texov protivnik! I "Veseli cetvrtak" je Texa poceo da objavljuje sa epizodama u kojima se Mefisto ponovo vratio na scenu...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10828 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/04/2010 : 09:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Jednini Mefisto koji mi pashe je ovaj zadnji u VC, koji je sam po sebi diskutabilan i koje je po nekima cist jeres... razumem razloge, al bash me briga .
Veliki problem u starih starih Mefista je kraj, al to vezem i za matorog Bonellija. Uglavnom kraj je neka bezidejna jurnjava i lomatanje, odusustvo finalnog okrsaja (oci u oci) sa Mefistom i gomila teksta u oblacicima gde treba da bude cista akcija.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 01/04/2010 : 19:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Ovaj zadnji Mefisto je cisto silovanje, po meni je vrhunac i kraj u epizodi Crni Baron.
Sve posle toga je preterivanje i sto rece neko za Film Petak 13 da li ce se ubica vratiti,da naravno jos samo da posle 15 dela izadje iz mesalice i to je to.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10828 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/04/2010 : 20:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Ovaj zadnji Mefisto je cisto silovanje, po meni je vrhunac i kraj u epizodi Crni Baron



A vidi, razumem za ovo silovanje, al mi nekako simpatican pa prastam.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 01/04/2010 : 20:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
mefisto je jedino što kod Texa vredi...
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 02/04/2010 : 19:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Jedino? A sta je sa Zendom,Dijablerom,cetiri Astecka kralja slicna Kandraksu,Zutim Gavranom i mocnom pricom sa Irokezima iz Kanadskih suma,Pa legendarni odmetnik Frejzer,tu je i Dolina giganata i Kralj podzemlja koji mumificira otrovnim kamencicima.Da ne nabrajam jer ne bih mogao da nabrojim sve velike Texsove price.
Pogledaj sav sam se najezio(najezurio)

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18422 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/04/2010 : 21:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
da REJSE,ti i ja to znamo jer Texa citamo...
profesor ga još nije odkrio,možda nije prekasno i za njega.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 02/04/2010 : 23:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

mefisto je jedino što kod Texa vredi...

ne baljezgaj,cut ce te ko

Nemam potpis...
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
754 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 03/04/2010 : 15:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message
Meni je daleko najbolji negativac Crni tigar,makar je dojam pokvaren njegovim lošijim povratkom
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000