forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker ili Blek i Mark ?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 18/07/2009 : 20:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Evo ovih dana iz svoje kolekcije rasprodajem Marka i Bleka, jednostavno nostalgiju je pobedila cinjenica da vec duže vreme stripove koje kupujem u izdanju Ludensa jednostavno ne mogu da procitam uz dosta truda.A kupovati da bih imao na policama , suprotno je mojim životnim principima.Zagor ostaje jedini, jer kada njega budem prodavao znacice da više necu kupovati stripove, jednostavno on je za mene sinonim za strip.
Medutim doneo sam odluku da od para koje dobijem od Marka i Bleka, kupim Kena Parkerov serijal.Trenutno se nalazim u prikupljanju brojeva,odluka je da uzmem LMS,nešto Fibre i Sistem Comiksa.
Nekada sam davao po 30 Kena za 1 Marka ili Bleka, sada radim nešto što kao klinac verovatno ne bi ni pokušao.
Verujem da je pitanje možda cudno, ali me interesuje cemu ste vi dali prednost izmedu ove dve opcije, i kako doživljavate ove junake?

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/07/2009 : 20:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Ken je meni jedan solidan strip serijal , za razliku od Bleka i Marka cije stripove nikad vise necu citati(99%, nikad ne reci nikad )

Ima ljudi koji uzivaju u Bleku, vise nego u drugim stripovima,pitanje ukusa valjda. To profo moras ti sam za sebe da odlucis a ne da pitas masu, valjda znas sta ti je bolje/draze.Moj odgovor sta bih ja sakupljao izmedju tri opcije je iz prve recenice vise nego jasan, mada ne skupljam nijednog od njih, niti cu skupljati, jer mi ipak Ken nije niti toliko drag niti toliko dobar strip da bih "morao" da ga imam u kolekciji.

Edited by - King Warrior on 18/07/2009 20:52:18
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 18/07/2009 : 20:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Dobro mada si rekao da je dobar serijal, ocigledno je da nije dovoljno dobar da bi ga posedovao u svojoj kolekciji.
Znam mnoge ljude koji ne mogu da ga smisle.Ja sam se u poslednje vreme zasitio mnogih junaka i prodao mnoge komplete. Blek i Mark su samo poslednji u nizu.Sad svida mi se ta tematika divljeg zapada, aod Kena skoro da nisam procitao ništa svih ovih godina, tek sada par komada.
Nisam siguran ni koliko ce me on držati obzirom da više ne izlazi.
Zato je i moje pitanje ponajviše vezano za Kena, šta mislite zaista o tom serijalu (po 100 put)?
Go to Top of Page

redbaron
Starting Member



42 Posts

Member since 26/06/2009

Posted - 18/07/2009 : 21:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send redbaron a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz
Zato je i moje pitanje ponajviše vezano za Kena, šta mislite zaista o tom serijalu (po 100 put)?



Zar u ovom slucaju nije presudno sta ti mislis?Moze se ovde javiti ko zna koliko likova koji ce ti reci sve najbolje.....ali koja korist od toga ako se tebi strip ne dopadne,procitaj koji strip od Kena i sam odluci vredi ili ne vredi sakupljati ga.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 18/07/2009 : 21:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Definitivno Blek i Mark.

No sikiriki
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 18/07/2009 : 21:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Hocu da vidim tuda razmišljanja, ovo poredenje je svojevrsni antipod.
Mislim da su Blek i Mark popularniji, iako mnogi tvrde da je to strip za ifatilne, dok Kena predstavljaju ''klasikom''.
Ja još uvek ne mogu da presudim šta je bolje!
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 18/07/2009 : 21:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Uvek se mogu procitati ovi stripovi,lepota je u njihovoj jednostavnosti.Leti nista nemoze da mi zameni dobrog Marka,Bleka Zagora,Conana,Mister No-a,Dilana Doga.
S druge strane probao sam sa Bluberijem,Cortom,Dampirom i Magicnim Vetrom ali me smaraju.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 18/07/2009 : 21:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Pa ja ne bih prodavao te stripove, ali ako si tako odlucio...
Najbolji ti je Ken od Fibre, malo skuplji, ali za kolekciju idealan.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 18/07/2009 : 21:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Teško je uporedivati ovako razlicite junake
Ove Blekove price u Ludensu sam procitao desetak puta ali u LMS, poslednji put pre nekoliko godina, kada sam i prodao celu kolekciju od br. LMS 132 (prva dva nisam imao) do LMS 254 "Plava pecina". Danas kao i Marka i Bleka uzimam iz nostalgie, s'tim što Marka mogu da citam i stvarno se opustim uz nejgove naivne price
Ja svakako to nebi prodao

Što se tice Kena, kao što znaš imam Systemove, ali uzimao sam ih dok su izlazili zato što u to vreme drugih kiosk izdanja nije ni bilo u Srbiji!
Ukusi su razliciti, ali meni je strip pre svega zabava i odmor, samim tim mnogim drugim junacima dajem prednost nego Kenu
Pošto pominješ western kao žanr koji voliš, ja bi dao prednost Magicnom Vetru i naravno Texu
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/07/2009 : 22:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Drži se Marka i Bleka - to tako pocinje, kreneš sa Kenom, and the next thing you know, kupuješ Lea Palpa. Ili... *shudder* ...nešto ne-bonelijevo! ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 18/07/2009 : 22:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message
Naravno , stvar je ukusa i afiniteta. Sto se mene tice , jos kao klinac sam rasacistio sa Blekom i Markom , ali pre par godina kada su se i kod nas pojavili Ludensovi lepi debeli integrali nisam mogao , iz ciste nostalgije da odolim pa sam ih uzimao do 11. broja. Onda mi je jednostavno doslo u glavu da to nije ono sto volim i da je malo verovatno da cu ih ikada citati , pa sam prekinuo .
Za razliku od njih , smatram da je Ken Parker jedan odlican , ozbiljan strip serijal i da je vredan citanja , a bogami i sakupljanja

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 18/07/2009 : 22:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
A da otvoriš još jednu temu gde ceš nas pitati šta mi mislimo da si ti odlucio...
I da otvoriš anketu...

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4660 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 18/07/2009 : 22:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
Parker! Imam dosta epizoda Marka i Bleka i ne dam to ni za zivu glavu(pravilo no.1.-sto udje u kolekciju,uslo je! ),ali u porediti ih sa Kenom..."nemojte ljudi,k'o boga vas molim!" (samo za Carsona )
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 19/07/2009 : 00:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
Ken je najbolji serijal od 3 navedena,a izmedju Marka i Bleka su milje i milje.Naravno da je Mark bolji :-)))


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 19/07/2009 : 00:20:30  Show Profile Show Extended Profile
Mark je nesto sto se ne zaboravlja iz detinjstva, naravno, i sada jako drag, a necemo da omalovazavamo ni plavokosog kolegu mu..

Ken Parker je nesto daleko iznad Marka i Bleka!
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1874 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 19/07/2009 : 01:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
Ekipo, odlucio sam da sutra pospremim stan, pa evo da vas pitam za savet. Da li ujutru kad se probudim prvo da odem da kupim jogurt ili da kasnije, popodne pogledam neki film? Verujem da je pitanje cudno, ali me interesuje cemu bi vi dali prednost izmedu ove dve opcije i kako doživljavate uticaj magna-zraka na sablasne nevene?

http://kamenje.blogspot.com/
https://stalker.rs/

https://www.facebook.com/Stalker-izdava%C4%8Dka-ku%C4%87a-139197274650766/
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 19/07/2009 : 01:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Pajtos
"nemojte ljudi,k'o boga vas molim!" (samo za Carsona )


..."Nemam vise snage da cistim bunar...U ovom mestu ima jos deset bunara, a vi samo bacate u moj."

Naravno "Topalovici!"

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!

Edited by - Kit Carson on 19/07/2009 01:32:23
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 19/07/2009 : 01:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Ekipo, odlucio sam da sutra pospremim stan, pa evo da vas pitam za savet. Da li ujutru kad se probudim prvo da odem da kupim jogurt ili da kasnije, popodne pogledam neki film? Verujem da je pitanje cudno, ali me interesuje cemu bi vi dali prednost izmedu ove dve opcije i kako doživljavate uticaj magna-zraka na sablasne nevene?



Ja samo znam da sve,sto se na ovom svetu dogadja,da prapaganda,to sto pricaju,to..nije istina


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/07/2009 : 01:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by Pajtos
"nemojte ljudi,k'o boga vas molim!" (samo za Carsona )


..."Nemam vise snage da cistim bunar...U ovom mestu ima jos deset bunara, a vi samo bacate u moj."

Naravno "Topalovici!"



Editovao si post,znaci zabrljao si nesto
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/07/2009 : 02:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Ekipo, odlucio sam da sutra pospremim stan, pa evo da vas pitam za savet. Da li ujutru kad se probudim prvo da odem da kupim jogurt ili da kasnije, popodne pogledam neki film? Verujem da je pitanje cudno, ali me interesuje cemu bi vi dali prednost izmedu ove dve opcije i kako doživljavate uticaj magna-zraka na sablasne nevene?




Uopste nije cudno pitanje,al' ako si vec odlucio da pospremis stan a nisi odlucio ciji ja bi predlozio da to bude moj stan jer je u haosu.
Imas besplatan jogurt i na poklon film koji pobedi u anketi koju cu da postavim o deset najboljih filmova svih vremena gde ce se ravnopravno takmiciti 4 najbolja filma po mom izboru.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 19/07/2009 : 02:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer


Editovao si post,znaci zabrljao si nesto
[/quote]
Zaboravih "Nemam vise snage da cistim bunar."

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/07/2009 : 02:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by Tex Willer


Editovao si post,znaci zabrljao si nesto


Zaboravih "Nemam vise snage da cistim bunar."
[/quote]

Znao sam da si nesto zaboravio
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4660 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 19/07/2009 : 03:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
"E,kad se sad nisam slogir'o..."
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
754 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 19/07/2009 : 06:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message
definitivno rasprodaj sve Blekove i Markove, a za te pare pocni sa Parkerom od Fibre od pocetka.Skupo al je izdanje prejebeno
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 19/07/2009 : 09:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Pa ja ne bih prodavao te stripove, ali ako si tako odlucio...
Najbolji ti je Ken od Fibre, malo skuplji, ali za kolekciju idealan.

Znam i ja sam se dvoumio,pola toga je otišlo, jednostavno kažem ti pokušavam da budem racionalan i realan u životu, ai disciplinovan sam u vezi novih investicija. Ne želim da mi se hobi pretvori u ludilo, mislim da treba da ostane hobi. Jednostavno imam poteškoca da ih citam, a Ken mi je zanimljiv jer ga nisam citao, otud odluka da se prekomponujem.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 19/07/2009 : 09:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Teško je uporedivati ovako razlicite junake
Ove Blekove price u Ludensu sam procitao desetak puta ali u LMS, poslednji put pre nekoliko godina, kada sam i prodao celu kolekciju od br. LMS 132 (prva dva nisam imao) do LMS 254 "Plava pecina". Danas kao i Marka i Bleka uzimam iz nostalgie, s'tim što Marka mogu da citam i stvarno se opustim uz nejgove naivne price
Ja svakako to nebi prodao

Što se tice Kena, kao što znaš imam Systemove, ali uzimao sam ih dok su izlazili zato što u to vreme drugih kiosk izdanja nije ni bilo u Srbiji!
Ukusi su razliciti, ali meni je strip pre svega zabava i odmor, samim tim mnogim drugim junacima dajem prednost nego Kenu
Pošto pominješ western kao žanr koji voliš, ja bi dao prednost Magicnom Vetru i naravno Texu

Ne znam Tex mi ne ide, ali zaista mislim da je serijal u usponu, najviše bih voleo da mogu njega da citam i sakupljam jer serijal izlazi i dalje žestokim tempom, a meni je to vrlo važno.
Ken i Magicni me i u tom pravcu odbijaju pomalo jer su ugašeni.Probao sam i sa Magicnim ali Ken mi je bolji.Interesuje me i PDSZ.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000