forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker ili Blek i Mark ?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 25/07/2009 : 17:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

Ah, nisam primetio.
Izvinjavam se.

Inace stvarno retko da mi je potrebno da pitam za mišljenje, ali volim kada cujem kako drugi razmišljaju, za neku godinu ceš i ti prodati Marka da bi kupio Kena, iako ti to sada deluje nemogucno.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4585 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 25/07/2009 : 18:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Sumnjam.
San mi je da sakupim Marka sve sto je izaslo kod nas, odlicno ocuvano, i zasad mi dobro ide.
A ako bih uzimao Kena, prodao bih verovatno stare stripoteke i ZS i LMS koji mi ne trebaju, a ispod 100-ke su.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 25/07/2009 : 18:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

Sumnjam.
San mi je da sakupim Marka sve sto je izaslo kod nas, odlicno ocuvano, i zasad mi dobro ide.
A ako bih uzimao Kena, prodao bih verovatno stare stripoteke i ZS i LMS koji mi ne trebaju, a ispod 100-ke su.

Sumnjao sam i ja, pa vidiš,menjaju se pogledi na sve...
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 26/07/2009 : 00:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Eto, ja ne sumljam, ja necu prodati Marka i Bleka, lepo je to štivo za opuštanje i odmor
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 26/07/2009 : 01:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Citam ovo i u jedno sam siguran,Marka nikada nebih prodao to je strip sa dusom.Posle esse gesse perioda taj strip nema losih prica sve negde do zavrsetka serije kada se oseca kraj serijala.
Danas prodas Marka i Bleka a sutra ces prodati i Kena tako to ide,stari se prijatelji ne prodaju zbog trenutnih stvari.
Vidim da ovde mnogi ljudi misle tako.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 26/07/2009 : 09:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Citam ovo i u jedno sam siguran,Marka nikada nebih prodao to je strip sa dusom.Posle esse gesse perioda taj strip nema losih prica sve negde do zavrsetka serije kada se oseca kraj serijala.
Danas prodas Marka i Bleka a sutra ces prodati i Kena tako to ide,stari se prijatelji ne prodaju zbog trenutnih stvari.
Vidim da ovde mnogi ljudi misle tako.

Svaka cast na emotivnom naboju, medutim evolucija je jaca od svega, tu si u pravu možda sutra prodam i Kena, mada ako to nalaže život bice tako.
Ipak za mene je nešto posebno samo Zagor,ostalo manje više, jednostavno Mark i Blek nemaju stripove kojima se vracam. Nemaju price koje cu cesto da izvadim sa police i da procitam. Jednostavno nemaju klasike. Sa Zagorom je drugo, neke price iz godine u godinu citam i uvek se ponovo oduševim, u tome je razlika...
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
849 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 26/07/2009 : 09:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
Ja vrlo cesto citam stripove Marka-i to ne obicne stripove,vec one SA DUŠOM...to su ZS i LMS! Zasad mi od LMS-a nedostaje oko 50 brojeva , a od ZS imam oko 650 brojeva-sve vrlo ljepo ocuvane! Svaki dan, ako mi vreme dopušta, malo uredim kolekciju i uzmem nešto za procitati-bilo to Mark, Blek ili Zagor! Unatoc kasapljenim pricama, meni su ova 2 serijala NEPONOVLJIVA...Ovo ne prodajem ni za šta...! Prošli mjesec sam prodao nekoliko kompleta....pogadate koje?? Sve nova izdanja-Mark LU, Zagor LU EX, LU redovni....a ništa od LMS i ZS....ja sam NEIZLECIVI nostalgicar, JBG!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 26/07/2009 : 12:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by giant

Ja vrlo cesto citam stripove Marka-i to ne obicne stripove,vec one SA DUŠOM...to su ZS i LMS! Zasad mi od LMS-a nedostaje oko 50 brojeva , a od ZS imam oko 650 brojeva-sve vrlo ljepo ocuvane! Svaki dan, ako mi vreme dopušta, malo uredim kolekciju i uzmem nešto za procitati-bilo to Mark, Blek ili Zagor! Unatoc kasapljenim pricama, meni su ova 2 serijala NEPONOVLJIVA...Ovo ne prodajem ni za šta...! Prošli mjesec sam prodao nekoliko kompleta....pogadate koje?? Sve nova izdanja-Mark LU, Zagor LU EX, LU redovni....a ništa od LMS i ZS....ja sam NEIZLECIVI nostalgicar, JBG!

Razumem te ja, i ja sam nostalggicar, ali baš zbogte nostalgije za Zagorom ne želim da imam serijal iz ZS koji je preskocio 30 stripova a još toliko osakatio, otud prodajem zs kako extra izbacinovi broj, i veruj mi nema prevelike nostalgije.Lepo odrdeno, novo, kompletno, izvorno pomaže da preboliš.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7897 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 26/07/2009 : 13:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by giant

Ja vrlo cesto citam stripove Marka-i to ne obicne stripove,vec one SA DUŠOM...to su ZS i LMS! Zasad mi od LMS-a nedostaje oko 50 brojeva , a od ZS imam oko 650 brojeva-sve vrlo ljepo ocuvane! Svaki dan, ako mi vreme dopušta, malo uredim kolekciju i uzmem nešto za procitati-bilo to Mark, Blek ili Zagor! Unatoc kasapljenim pricama, meni su ova 2 serijala NEPONOVLJIVA...Ovo ne prodajem ni za šta...! Prošli mjesec sam prodao nekoliko kompleta....pogadate koje?? Sve nova izdanja-Mark LU, Zagor LU EX, LU redovni....a ništa od LMS i ZS....ja sam NEIZLECIVI nostalgicar, JBG!

Razumem te ja, i ja sam nostalggicar, ali baš zbogte nostalgije za Zagorom ne želim da imam serijal iz ZS koji je preskocio 30 stripova a još toliko osakatio, otud prodajem zs kako extra izbacinovi broj, i veruj mi nema prevelike nostalgije.Lepo odrdeno, novo, kompletno, izvorno pomaže da preboliš.


e j.b.g profesore,sad moras da prodas zagor extra,a krenes na ove zagorove knjige.u topicu o izbacenim stranicama i pasicama opet nemas komplet zagora.sta ces sad i kako?
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 26/07/2009 : 13:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six
e j.b.g profesore,sad moras da prodas zagor extra,a krenes na ove zagorove knjige.u topicu o izbacenim stranicama i pasicama opet nemas komplet zagora.sta ces sad i kako?



Ispravno razmisljanje.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 26/07/2009 : 13:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Giant covece!Nekoliko godina sam na ovom forumu,ali nikada nisam procitao nesto jace.Ja sam zaljublenik u Lms i Zs i u svemu te podrzavam.Sve ovo sto izlazi nije ni do kolena starim dobrim zutim stripovima,sve je ovo trenutno samo su Zs i Lms vecni.
Poenta je u nostalgiji miris tih stripova i reklame na zadnjim stranama imaju neku caroliju,a uz to kvalitet vecine prica je daleko veci od svakog danasnjeg stripa.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 26/07/2009 : 13:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Giant covece!Nekoliko godina sam na ovom forumu,ali nikada nisam procitao nesto jace.Ja sam zaljublenik u Lms i Zs i u svemu te podrzavam.Sve ovo sto izlazi nije ni do kolena starim dobrim zutim stripovima,sve je ovo trenutno samo su Zs i Lms vecni.
Poenta je u nostalgiji miris tih stripova i reklame na zadnjim stranama imaju neku caroliju,a uz to kvalitet vecine prica je daleko veci od svakog danasnjeg stripa.


I ovo je apsolutno tacno. Jbt, nekad sam citao Zagora sa odusevljenjem, sad jedva da nadjem neku pricu da moze da prodje. Zato mi je i postao Tex No1.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 26/07/2009 : 15:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by giant

Ja vrlo cesto citam stripove Marka-i to ne obicne stripove,vec one SA DUŠOM...to su ZS i LMS! Zasad mi od LMS-a nedostaje oko 50 brojeva , a od ZS imam oko 650 brojeva-sve vrlo ljepo ocuvane! Svaki dan, ako mi vreme dopušta, malo uredim kolekciju i uzmem nešto za procitati-bilo to Mark, Blek ili Zagor! Unatoc kasapljenim pricama, meni su ova 2 serijala NEPONOVLJIVA...Ovo ne prodajem ni za šta...! Prošli mjesec sam prodao nekoliko kompleta....pogadate koje?? Sve nova izdanja-Mark LU, Zagor LU EX, LU redovni....a ništa od LMS i ZS....ja sam NEIZLECIVI nostalgicar, JBG!

Razumem te ja, i ja sam nostalggicar, ali baš zbogte nostalgije za Zagorom ne želim da imam serijal iz ZS koji je preskocio 30 stripova a još toliko osakatio, otud prodajem zs kako extra izbacinovi broj, i veruj mi nema prevelike nostalgije.Lepo odrdeno, novo, kompletno, izvorno pomaže da preboliš.


e j.b.g profesore,sad moras da prodas zagor extra,a krenes na ove zagorove knjige.u topicu o izbacenim stranicama i pasicama opet nemas komplet zagora.sta ces sad i kako?

Mogu i bez tih par stranica koje je SD isekla i bez one naslovnice, imam je u Horusovom izdanju, inace cekam Zagora u boji ...
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 26/07/2009 : 15:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Giant covece!Nekoliko godina sam na ovom forumu,ali nikada nisam procitao nesto jace.Ja sam zaljublenik u Lms i Zs i u svemu te podrzavam.Sve ovo sto izlazi nije ni do kolena starim dobrim zutim stripovima,sve je ovo trenutno samo su Zs i Lms vecni.
Poenta je u nostalgiji miris tih stripova i reklame na zadnjim stranama imaju neku caroliju,a uz to kvalitet vecine prica je daleko veci od svakog danasnjeg stripa.

Slažem se u potpunosti sa vama, recimo Ludensov Mark nije ni prineti onom iz ZS, nema one izuzetne naslovnice, nema taj šmek, nebuloze sa kulminacijom one tekstualne price. Recimo da je i sa Blekom isto. E sad sa Zagorom nemam taj osecaj, mnogo su kasapili, preskakali, retuširali i korice, izbacivali korice, ... Zagor je jaci u extra seriji Ludens izdanja nego u ZS. Mark je pravi u ZS!
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4585 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 26/07/2009 : 17:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Plus ni ono sa Markom nije kompletno, jer preskacu brojeve sa specijalima, a izmedju prvog i treceg specijala stoji prica za koju sumnjam da ce biti objavljena.
Zato sam se ja okrenuo Zlatnoj Seriji, ovo necu jos prodati, ako preskoce specijale, prodajem odmah.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
849 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 26/07/2009 : 17:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
Eto, malo oftopika, ali u tesnoj vezi sa raspravom:
------------------------------------------------------
OK...sve je doreceno ovde!Neko ce me možda okarakterizirati s "osobom, koja ne ide uz napredak"...ili nešto slicno! Ali mislim, da su stripovi u prvom planu (bar su bili u vremenima ZS i LMS i ostalih izdanja u tom vremenu) da SE CITAJU! A ne, da se gomilaju na policama bez da se ijednom otvore.No, unatoc tome su baš po zasluzi kolekcionara u tom periodu sad još "u biznisu na aukcijama"... Možda su u današnje vreme stripovi na kvaliteno višim nivou, nego 20 ili 30 godina nazad, ŠTO SE PAPIRA RADI. U dosta primerima novog doba stripa sticem dojam, da je sve to samo radi biznisa....kolekcionari ovde ispadamo u drugi plan! Samo da platimo, a onda njih više nije briga...Naravno, svako radi, da preživi...ali ja se radije vracam u stara dobra vremena, nego u ovo doba bolesnoga kapitala i tako dalje...!Naravno, LU EX je izvrsna izdaja, da nece biti zabune ali cu kopirati "kasapljene" Dnevnikove stranice i dodati ih u stripove-i to e to!Inace radim i duple kolekcije ZS i LMS-a, jer su mi ona prava stvar-i to je to! Važno je, da u jednoj stvari uživamo, bila ona stara 40 godina ili samo koji dan...!! Uživajte dalje!
Poz G
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 26/07/2009 : 18:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by giant

Eto, malo oftopika, ali u tesnoj vezi sa raspravom:
------------------------------------------------------
OK...sve je doreceno ovde!Neko ce me možda okarakterizirati s "osobom, koja ne ide uz napredak"...ili nešto slicno! Ali mislim, da su stripovi u prvom planu (bar su bili u vremenima ZS i LMS i ostalih izdanja u tom vremenu) da SE CITAJU! A ne, da se gomilaju na policama bez da se ijednom otvore.No, unatoc tome su baš po zasluzi kolekcionara u tom periodu sad još "u biznisu na aukcijama"... Možda su u današnje vreme stripovi na kvaliteno višim nivou, nego 20 ili 30 godina nazad, ŠTO SE PAPIRA RADI. U dosta primerima novog doba stripa sticem dojam, da je sve to samo radi biznisa....kolekcionari ovde ispadamo u drugi plan! Samo da platimo, a onda njih više nije briga...Naravno, svako radi, da preživi...ali ja se radije vracam u stara dobra vremena, nego u ovo doba bolesnoga kapitala i tako dalje...!Naravno, LU EX je izvrsna izdaja, da nece biti zabune ali cu kopirati "kasapljene" Dnevnikove stranice i dodati ih u stripove-i to e to!Inace radim i duple kolekcije ZS i LMS-a, jer su mi ona prava stvar-i to je to! Važno je, da u jednoj stvari uživamo, bila ona stara 40 godina ili samo koji dan...!! Uživajte dalje!
Poz G

Dobro ok je ta ljubav prema starim stvarima, dobar je stari Mark, vidim kupuješ ga na aukcijama, ali nikada se ne bih bavio kopiranjem i ubacivanjem stranica u Zagoru, ja sam kolekcionar i težim da bude sve glanc.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4290 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 26/07/2009 : 19:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message
zs je zakon.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 26/07/2009 : 23:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Evo procitao sam Povratak u Kalver Siti od Veselog Cetvrtka i odusevio sam se, koliko ima staru dobru atmosferu iz starih stripova.
Zagoru Exra svaka cast to je jedan odlican serijal s kojim smo najzad popunili rupe u Zs-u i Lms-u.Niko nije protivnik novih stripova ali cinjenica je da ni Madonna nije vise sex bomba,tako da su se i ove nove price vremenom mnogo istrosile.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
849 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 28/07/2009 : 21:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

.Niko nije protivnik novih stripova ali cinjenica je da ni Madonna nije vise sex bomba,tako da su se i ove nove price vremenom mnogo istrosile.


Istina-i ja isto tako razmišljam! Tako i za stripove kako i za Madonu.....

Edited by - giant on 28/07/2009 21:48:59
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000