forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Za znalce Alana Forda...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 19:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Nisam citao Jaje iznenadjenja, koji je to broj?

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 19:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

DERBI? Razocarao si me ... To je jedna od najboljih epizoda, ja umirem od smeha svaki put kad je citam, Bob je urnebesan, pa Amer u publici... U top 10 definitivno... Sprtska afera je u vezi sa fudbalom, nju ne smem da diram... Maharadza mi je bas gotivan, a i Arsena volim da citam... Superhikcina je mozda najgluplja u prvih 200, to se slazem... Malo strpljenja je posle dvestotog broja, kao i vecina iz tog perioda, a o cemu one uopste pricaju?


Još jedan dokaz kako se mišljenja razlikuju.
Meni Derbi nije sjela,jedino mi se svidaju scene s tim Amerom i kada policajac goni Boba.
Sportska afera takoder,iako je zgodna parodija na nogometaše,Odiseja Broja 1 odlicna.
Epizode s Maharadžom su dobre sve osim gorespomenute.
Nisam rekao da mi se ne svida Arsenova pojava,štoviše lik mi je odlican,ali ne mogu podnijeti cinjenicu da ga Bunker trpa kamo god mu se prohtije,vidi npr.Kakva gužva! ili U sjeni giljotine.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 23/07/2009 20:08:19
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 19:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Nisam citao Jaje iznenadjenja, koji je to broj?


Alan Ford Borgis 50:

Grozna epizoda,nikako ne preporucujem.
Alan Ford meets Kinder Jaje!

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 23/07/2009 19:48:03
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 20:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Kao i Gumifleksa, cim nesto nije logicno, utrpaj ovu dvojicu... Ali to je jos najmanji problem, sad cu procitam sken ovog jajeta, pa cu iznesem misljenje... A mozda i kasnije, zvezda mi igra od pola 9

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 23/07/2009 : 20:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by Bob Rok

Hm... Kazi mi, Opti, jesi li procitao sve brojeve do 200 ili fali neki?


Nisam ih sve procitao.
Jao,23 komentara na topicu i svi su od samo 2 clana.





Možda zato što se na tu temu raspravljalo n-puta.. Eto pa se cak ni meni (koji sam stvarno veliki ljubitelj AF) ne da komentirat
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 20:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by Vjeko1980

quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by Bob Rok

Hm... Kazi mi, Opti, jesi li procitao sve brojeve do 200 ili fali neki?


Nisam ih sve procitao.
Jao,23 komentara na topicu i svi su od samo 2 clana.





Možda zato što se na tu temu raspravljalo n-puta.. Eto pa se cak ni meni (koji sam stvarno veliki ljubitelj AF) ne da komentirat



Uvijek je dobro raspravljati još jednom.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 21:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Nije ovako, citao sam arhivirane postove... A bolje i o ovom, nego o milijardu puta prezvakanom Zagoru, da li je peder ili ne (nadam se da jeste), kakve su naslovnice, da li tomahavk nosi u levoj ili desnoj ruci i slicne gluposti... A klasik polako stize do 3 cifre i cisto hocu da znam sta me ocekuje, ja Vjesnikove stripove nemam... A i cudi me da ovom vasem (nasem) stripu, uopste ne posvecujete paznju... Nema ni recenzija, samo se tek poneko javi da kaze da je izaslo nesto na kioscima?... Nema pametnih rasprava na temu AF, a pre neki dan je bilo 40 godina od izlazenja, i niko se nije od vas starijih forumasa setio da bilo sta kaze o tome... Zato ja preuzimam inicijativu i svaki topik koji ima veze sa Alan Fordom komentarisem, a ako ga nema, ja preuzimam ulogu scenariste o istom... Ako sam vam rekao

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 21:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
Svaka cast,i meni je dosadilo 64754387387035763 jednolicnih tema o Zagoru,pa se svaki put obradujem ugledavši teme o AF-u.
quote:
Nema ni recenzija,


To sam i ja primijetio,ima ih stvarno malo,posljednja je bila DeeCayeva Hik!Hik!Hura!.Poslao sam mu recenziju za Proslavu u dvorcu,iako znam da sam za svoju prvu recenziju trebao odabrati neku bolju epizodu.
Živio AF!

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 23/07/2009 21:55:04
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 23:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Vidis, ono jaje... To je klasika ganasnjeg stripa, dosada, uz napor procitan do kraja... Trebao je Banker da da nekom drugom da se igra scenarija, ode na Bahame na jedno 5 godina i da se vrati preporodjen, a ne da stanca gluposti... Ne mogu da citam brojeve posle Hik, Hik, Ura, ne pasu...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 23/07/2009 : 23:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
quote:
Originally posted by Opti

Svaka cast,i meni je dosadilo 64754387387035763 jednolicnih tema o Zagoru,pa se svaki put obradujem ugledavši teme o AF-u.
quote:
Nema ni recenzija,


To sam i ja primijetio,ima ih stvarno malo,posljednja je bila DeeCayeva Hik!Hik!Hura!.Poslao sam mu recenziju za Proslavu u dvorcu,iako znam da sam za svoju prvu recenziju trebao odabrati neku bolju epizodu.
Živio AF!




I ja sam razmisljao o recenziji... Ne bi bilo lose krenuti otpocetka... To jest, od onih koje nisu obradjene... Imas moju podrsku, a ja nastavljam borbu za Alana na ovom sajtu...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 23/07/2009 : 23:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:

I ja sam razmisljao o recenziji... Ne bi bilo lose krenuti otpocetka... To jest, od onih koje nisu obradjene...


Planirao sam krenuti od pocetka.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

sabko
New Member



Bosnia and Herzegovina
216 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 25/07/2009 : 14:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sabko a Private Message
Za neupucene: Magnus je crtao 200 Hik Hik Hurra! - Nisu to vise oni njegovi karakteristicni likovi, ali je crtez svakako istancan - na zalost morao se prilagoditi okovima koje su nametnuli crtaci koji su se tu zadesili u medjuvremenu... To je bio izazov koji je samo on mogao uraditi. Cak su ako se ne varam uradili 2 table vise (nemam sad ovdje strip da provjerim).
Nadam se samo da vam nije referentno Borgisovo izdanje, koje nije isto kao Vjesnikovo po pitanju prevoda, a koje u stvari izdato u paketu sa AF 400 ( u Italiji dvobroj), pa je tako nekako doslo i do toga da ga Borgis izda.
Postojala je namjera da se Magnus vraca na te neke jubilarne epizode, ali je na zalost preminuo.

I ja se slazem da je Peruca najbolji crtac poslije Magnusa i koliko-toliko je vratio normalan izgled likovima. Na stranu sto je Maxu nestalo ideja, ali pojavi se tu i tamo koja dobra, za koje se spekulise da opet vise poticu od Peruce, nego od njega.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 25/07/2009 : 14:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Sabko, da li ti imas svoje favorite u 200? Kada i nabrojis te lose, poobjasni razloge... ... Mislim da to svi znaju... Nisam citao Borgisovo izdanje, pretpostavljam da je g..no u odnosu na Vjesnik...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 30/07/2009 : 01:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by Opti

Ima ih...
Na primjer,ovi mi nisu nešto:
Superhik opet napada
Narednik Gruber
Odluka u pravi cas,gdje mi se svidjela samo scena s onim tipovima koji se klade na Jeremijinu smrt
Nepredvidljivi
Vurdalak je opet žedan
Olimpijski plamen,itd...
Ostix! je jedna od onih epizoda koje imaju zbilja primamljivu naslovnicu,samo što je scenarij užasno naivan,a crtež jedan od onih na koje se citatelj nikako ne može naviknuti.
Ali ne kažem da su jedine epizode koje vrijede prvih 75,to je zbilja glupo,naravno da ima izvrsnih i kasnije,npr.Sastanak na groblju,Sjecam se...,Dan osvete,Veliki banket,smrt Broja 1 i sl.
Mnoge kasnije epizode bolje su mi od onih od 54. do 59. broja,koje su zbilja bedaste.
Serijal o Mangii je takoder izvrstan,price s Pochitom poslije toga takoder,Arakno je zbilja fenomenalna epizoda i cak bolja od nekoliko njih iz Magnusova razdoblja. Moje je mišljenje da Alan Ford vrijedi do broja 300,jedine epizode poslije tog broja koje su mi se svidjele su Šaljivcina( humor kao u prvim brojevima )i Pokajnik,gdje se Alan,na srecu,uopce ne pojavljuje,te se cijela epizoda fokusira na Boba. Sve ostalo je užas.




Koji je Šaljivcina broj? Da li ga ima neko na prodaji. I ja imam samo do 300 brojeva, posle nisam više kupovao.

---

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 30/07/2009 01:07:27
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 30/07/2009 : 01:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
320, ali meni taj strip nije nista posebno... U stvari, ne mirisem ga... Do 300 je mnogo, ima tu problematicnih brojeva od 201. do pojave Mandje, pa posle kad su neumorno ganjali VC, dok se nije zavrsilo tako glupo, da je uzaludno trositi reci...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 30/07/2009 : 01:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Hvala, prvo cu ga samo pogledati, ako je ok-uzimam.
Ni meni se ne svidjaju više tamo od 80 broja, osim pojedinacnih.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 30/07/2009 01:16:43
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 30/07/2009 : 01:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Dobri su do 200-ke, s tim da se nadje poneka manje citljiva...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000